„Zerówka”

 

Witamy! Nasza grupa to PSZCZÓŁKI i liczy 19 kochanych i pracowitych pszczółek. Mamy po 5 i 6 lat. Jest wśród nas 7 dziewczynek: Maja, Aleksandra, Natalia, Roksana, Michalina, Amelia, Nikola i 12 chłopców: Dawid, Jakub, Nikodem, Bartłomiej, Jakub, Mikołaj, Filip, Gabriel, Igor, Igor, Dominik, Adam.

Jest z nami nasza wychowawczyni – pani Justynka. Każdy dzień w grupie to wspólne zabawy i zajęcia, spacery i wycieczki. Lubimy śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach i działać plastycznie, chętnie słuchamy bajek i opowiadań. Bierzemy udział w różnych uroczystościach i konkursach. W naszej sali jest dużo zabawek, klocków, kącików zainteresowań, układanek i gier. Nigdy się nie nudzimy, zawsze mamy dużo pomysłów by razem ciekawie i wesoło spędzać czas w przedszkolu.

 

JĘZYK ANGIELSKImgr JOANNA STYŚ                      RELIGIA – mgr EDYTA PIĘTA

   PONIEDZIAŁEK     11.20 – 11.50                                         WTOREK    10.15 – 10.45

           ŚRODA        10.20 – 10.50                                                   CZWARTEK   10.20 – 10.50

 

 

9 września 2022 r. przedszkolaki z Rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego rozpoczęły tydzień DROGA DO PRZEDSZKOLA.  Dzieci obserwowały ruch drogowy, poznały przepisy ruchu drogowego, uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co to jest sygnalizator świetlny i do czego służy, poznały wybrane znaki drogowe i numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc w razie wypadku.

 

15 września 2022 r. dzieci z „zerówki” wraz ze swoją wychowawczynią obchodzili MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Dzieci przyszły ubrane w kropkową odzież, obejrzały krótką bajkę o małej Vashti, pobawiły się w zabawy ruchowe z kropką oraz wykonały samodzielnie prace plastyczne pobudzając swoją wyobraźnię i talent. Dzień w przedszkolu upłynął nam w super humorze.

 

20 września 2022 r. w naszej pszczółkowej zerówce obchodziliśmy ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek. Na rozpoczęcie dnia każde dziecko otrzymało medal Wyjątkowego przedszkolaka. Następnie odbyły się zabawy, konkursy i tańce przy ulubionych przebojach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec dzieci otrzymały dyplom Super przedszkolaka i życzenia radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był dla nich wspaniałą przygodą.

 

24 września 2022 r. do naszego przedszkola przyjechał zaprzyjaźniony z naszą placówką POLICJANT PAN TOMASZ Z KMP W KIELCACH, by porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Przedszkolaki chętnie słuchały rad mundurowego na temat zasad poruszania się po drodze, przewożenia dzieci w samochodzie czy wzywania służb ratunkowych. Najmłodsi poznali też najważniejsze grupy znaków drogowych. Oprócz tego dzieci ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych oraz stosowanie się do sygnalizatora świetlnego. Przedszkolaki z chęcią obejrzały też film profilaktyczny pt. „Bezpieczeństwo na drodze”. Każde dziecko mogło zobaczyć z bliska najważniejsze przybory, którymi posługuje się policjant w codziennej służbie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski promujące przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcie z policjantem.