Laboratoria Przyszłości

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

                             ROZWIJAMY PASJE SWOICH UCZNIÓW! STAWIAMY NA PRAKTYKĘ W INNYM WYMIARZE! 

PROMUJEMY NAJNOWSZE TECHNOLOGIE!

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i  społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. „Laboratoria Przyszłości” to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i zainteresowań uczniów oraz rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. „Laboratoria Przyszłości” to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, który nie tylko urozmaici zajęcia, ale również umożliwi uczniom rozwijanie swoich zainteresowań na lekcjach techniki, ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w czasie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz innych form rozwijania umiejętności.

Zakupiony w ramach programu sprzęt wspomoże młodych użytkowników w rozwijaniu umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, kształtowaniu zdolności myślenia matematycznego, poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w praktyce, doskonalenia umiejętności manualnych, współdziałania w zespole oraz dbania o  bezpieczeństwo.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała drukarkę 3D w zestawie z wielokolorowymi filamentami, wysokiej klasy laptop oraz mikroport. Pozyskaliśmy profesjonalną kamerę i aparat fotograficzny, mikser dźwięku, mikrofon kierunkowy, sprzęt nagłaśniający i zestaw oświetleniowy. Posłużą one podczas lekcji muzyki, występów i akademii. Szkoła została wyposażona w nowe meble, tablice magnetyczne i sprzęt AGD. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych: długopisów 3D, stacji lutowniczej, mikrokontrolerów. Prawdziwym hitem stały się kreatywne zestawy klocków LEGO, zarówno dla klas młodszych, jak i starszych.

Nowoczesne technologie wkroczyły do naszej szkoły. Nowy rok szkolny zapowiada się niezwykle ciekawie😊

W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła zakupiła długopisy 3D. Pierwsze próby pracy z tym sprzętem zakończyły się sukcesem. Za pomocą długopisu można tworzyć rysunki, przedmioty w trzech wymiarach.
Pracując z długopisem uczniowie uczą się cierpliwości , koncentracji uwagi oraz ćwiczą umiejętności manualne. Ponadto praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

W ramach projektu rządowego „Laboratoria Przyszłości” do każdej sali w naszej szkole zostały zakupione nowoczesne tablice suchościeralne.

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości #Laboratoriaprzyszlosci # możemy rozwijać swoje pasje.