Grupa II

GRUPA II  INTEGRACYJNA  „TYGRYSKI”

WYCHOWAWCA: mgr Justyna Kulasek

NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY: mgr Karolina Bębacz

 

ZAJĘCIA DODATKOWE

                                                          JĘZYK ANGIELSKI:                                                                        RELIGIA:

WTOREK           8.30 – 9.00                                                               CZWARTEK  9.15 – 9.45

ŚRODA             10.10 – 10.40                                                              PIĄTEK          9.25 – 9.55

 

 

GRUPA II ”TYGRYSKI”  to grupa integracyjna do której należą dzieci w wieku od 3,5 do 5 lat.

Do grupy należy 5 dziewczynek i 14 chłopców. Są to: Dawid, Jakub, Ola, Kacper, Gracjan, Wojciech, Natalka, Mikołaj, Filip, Mikołaj, Wiktor, Zosia, Antoni, Igor, Antoni, Martynka, Mikołaj, Lena i Adam.

Od pierwszych dni  w przedszkolu dzieci uczą się zasad współżycia w grupie, samodzielności oraz uczestniczą  w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego i religii.

16 września 2020 r. w grupie TYGRYSKÓW rozpoczęliśmy tydzień ”MOJA DROGA DO SZKOŁY”.  Dzieci uczą się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co to jest sygnalizator świetlny i do czego służy, poznają zasady ruchu drogowego, wybrane znaki drogowe i numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc w razie wypadku.

21 września 2020 r. w grupie TYGRYSKÓW obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.  W tym dniu dzieci przyszły ubrane na żółto bądź pomarańczowo – kolor kojarzony z nazwą grupy.  Na początku zabawy każdy przedszkolak otrzymał medal. Następnie odbyły się konkursy z balonami a później wspólna zabawa przy dźwiękach piosenek. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

24 września 2020 r. z racji tygodnia „IDZIE JESIEŃ PRZEZ LAS, PARK” udaliśmy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Mieliśmy okazję wysłuchać śpiewu ptaków, zobaczyć, jakie drzewa rosną w lesie, poznać budowę drzewa a przy okazji pozbieraliśmy szyszki i liście do naszego kącika przyrodniczego. Wszystkim bardzo podobała się krótka ale owocna w wiedzę wycieczka.

30 września 2020 r.  w naszej grupie obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA.  Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów medal “SUPER CHŁOPAKA”, złożyły życzenia, z pomocą wychowawczyni odśpiewały „Sto lat” i wręczyły prezenty przygotowane przez nasze kochane mamy a i chłopcy również obdarowali koleżanki drobnym upominkiem. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie, konkursach i zabawach.

październik – listopad 2020 r. – jesień to bardzo kolorowa i inspirująca pora roku. Wielobarwne liście zachęcają Tygryski do przebywania na świeżym powietrzu i różnorodnych zabaw, które dobrze wpływają na rozwój przedszkolaków. Zabawy ruchowe pobudzają zmysł równowagi, pośredniczą w rozwoju poznawczym i oczywiście pozwalają budować sprawność fizyczną.  To co Tygryski lubią najbardziej to jesienne spacery, zabawy z chustą oraz bitwę na liście.

6 listopada 2020 r. grupa Tygrysków z niewielką pomocą nauczycielek, wykonała pracę plastyczną na konkurs “Niepodległa 2020 – piórem, muzyką, pędzlem malowana”. Choć była nas niewielka grupka to i tak świetnie sobie poradziliśmy. Miło mi poinformować, że jury konkursowe zdecydowało, iż nasza grupa w kategorii plastycznej otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!

 

10 listopada 2020 r. obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrani odświętnie z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Głównym tematem dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Również tego dnia wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Dzieci z grupy II,  klasy „0” wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły, dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy pieśń Mazurka Dąbrowskiego, czcząc rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

20 listopada 2020 r. w naszej grupie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na kolor niebieski, który jest symbolem UNICEFU. Dzieci wypowiadały się na temat swoich praw na podstawie plansz, wierszy i obejrzanych filmów edukacyjnych. Zaśpiewały piosenkę oraz z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne, które obrazowały ich prawa. Poprzez wszystkie te działania dzieci poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich.

 

23 listopada 2020 r. grupa Tygrysków obchodziła DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI  I POZDROWIEŃ. To niezwykle ważne święto i wspaniała okazja, aby swoją życzliwość okazać najbliższym. Jak na ten dzień przystało wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na kolor żółty. Na zajęciach dzieci starały się ustalić, co oznacza być życzliwym, śpiewały wspólnie piosenki, bawiły się w zabawę „Pomagamy odbudować dom” oraz przypomniały sobie magiczne słowa: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Na zakończenie dzieci wykonały buźki emotikony, którymi wzajemnie się obdarowały. Wszystkie przedszkolaki tego dnia były życzliwe i uśmiechnięte.

 

25 listopada 2020 r. w grupie obchodziliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Zajęcia zostały przeprowadzone przy współudziale bibliotekarki – Pani Joasi. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, a także brały udział w zgadywankach. Następnie z kół wykonały misia. Za zaangażowanie i pracę każdy Tygrysek otrzymał „Odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia” a także to, co Tygryski lubią najbardziej czyli słodki przysmak „Lubisia”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnych tańców.

 

1 grudnia 2020 r. w grupie Tygrysków nadszedł wyjątkowy dzień – „strojenia” choinki w sali. Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. Tuż przed wizytą św. Mikołaja – długo oczekiwanego gościa, przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki i kolorowe łańcuchy. Choinka wyglądała prześlicznie, a w sali od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.

 

4 grudnia 2020 r. przyjęliśmy zaproszenie od Wojewody Świętokrzyskiego i za pośrednictwem kanału You Tube oglądaliśmy niezwykłe mikołajkowe przedstawienie online pt. „Piosenki na zimę” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora „KUBUŚ” z Kielc. Wszystkim przedszkolakom spektakl bardzo się podobał.

 

4 grudnia 2020 r. w naszej grupie obchodziliśmy święto górników czyli BARBÓRKĘ. Tego dnia dzieci dowiedziały się, gdzie pracują górnicy, jak trudną i niebezpieczną pracę wykonują oraz z czego składa się odświętny strój górnika.  Na zakończenie zajęć przedszkolaki z wielką ochotą wykonały czapki górnicze, które potem zabrały do domu.

 

7 grudnia 2020 r. był najbardziej oczekiwanym przez dzieci dniem  w roku. To wyjątkowe święto w przedszkolu, które uwielbiają wszystkie przedszkolaki. Tego dnia grupę Tygrysków odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej, tanecznej i śpiewającej atmosferze. Święty Mikołaj był pod wrażeniem talentu wokalnego grupy i z radością obdarował wszystkie dzieci prezentami  i pozował do wspólnych zdjęć. Dzieci zaprosiły Mikołaja na przyszły rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

23 grudnia 2020 r. radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji m.in. ŚPIEWANIE KOLĘD. Dlatego też w ostatnim tygodniu przed tak ważnym wydarzeniem, nasza grupa wraz z grupą I i klasą 0 spotkała się, aby wspólnie kolędować. Przedszkolaki odświętnie ubrane, zaśpiewały poznane kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich zgromadzonych w świąteczny klimat.

Po kolędowaniu w grupie „Tygrysków” odbyła się symboliczna WIGILIA.

 

 

 

 

Rok szkolny 20192020 Grupa I