Grupa II

GRUPA II  INTEGRACYJNA  „TYGRYSKI”

WYCHOWAWCA: mgr Justyna Kulasek

NAUCZYCIEL WSPOMAGAJĄCY: mgr Karolina Bębacz

 

ZAJĘCIA DODATKOWE

                                                          JĘZYK ANGIELSKI:                                                                        RELIGIA:

WTOREK           8.30 – 9.00                                                               CZWARTEK  9.15 – 9.45

ŚRODA             10.10 – 10.40                                                              PIĄTEK          9.25 – 9.55

 

 

GRUPA II ”TYGRYSKI”  to grupa integracyjna do której należą dzieci w wieku od 3,5 do 5 lat.

Do grupy należy 5 dziewczynek i 14 chłopców. Są to: Dawid, Jakub, Ola, Kacper, Gracjan, Wojciech, Natalka, Mikołaj, Filip, Mikołaj, Wiktor, Zosia, Antoni, Igor, Antoni, Martynka, Mikołaj, Lena i Adam.

Od pierwszych dni  w przedszkolu dzieci uczą się zasad współżycia w grupie, samodzielności oraz uczestniczą  w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego i religii.

16 września 2020 r. w grupie TYGRYSKÓW rozpoczęliśmy tydzień ”MOJA DROGA DO SZKOŁY”.  Dzieci uczą się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co to jest sygnalizator świetlny i do czego służy, poznają zasady ruchu drogowego, wybrane znaki drogowe i numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc w razie wypadku.

 

21 września 2020 r. w grupie TYGRYSKÓW obchodziliśmy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.  W tym dniu dzieci przyszły ubrane na żółto bądź pomarańczowo – kolor kojarzony z nazwą grupy.  Na początku zabawy każdy przedszkolak otrzymał medal. Następnie odbyły się konkursy z balonami a później wspólna zabawa przy dźwiękach piosenek. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.

24 września 2020 r. z racji tygodnia „IDZIE JESIEŃ PRZEZ LAS, PARK” udaliśmy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Mieliśmy okazję wysłuchać śpiewu ptaków, zobaczyć, jakie drzewa rosną w lesie, poznać budowę drzewa a przy okazji pozbieraliśmy szyszki i liście do naszego kącika przyrodniczego. Wszystkim bardzo podobała się krótka ale owocna w wiedzę wycieczka.

30 września 2020 r.  w naszej grupie obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA.  Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów medal “SUPER CHŁOPAKA”, złożyły życzenia, z pomocą wychowawczyni odśpiewały „Sto lat” i wręczyły prezenty przygotowane przez nasze kochane mamy a i chłopcy również obdarowali koleżanki drobnym upominkiem. Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie, konkursach i zabawach. 

Rok szkolny 20192020 Grupa I