Dzień Edukacji Narodowej

„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”– myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest ona aktualna, zasługuje na przypomnienie w Dniu Nauczyciela.

      Dnia 14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest za Dzień Nauczyciela.

     Z tej okazji uczniowie złożyli dyrekcji,  wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji  najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń. Życzyli także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

            Wierszem i piosenką uczniowie uczcili to wspólne święto wszystkich pracowników szkoły. Były momenty podniosłe, pełne powagi i refleksji oraz chwile wesołe i humorystyczne. Po skończonej akademii wszyscy pracownicy szkoły otrzymali laurki z życzeniami, a uczniowie – słodkie upominki.

This entry was posted on 10/14/2021. Bookmark the permalink.