Klasa 7 2019/2020

Jesteśmy już w klasie VII. Przed nami nowe wyzwania. W tym roku szkolnym do społeczności klasowej dołączyła Iza.Naszą wychowawczynią  jest pani Agnieszka Pękalska, a nauczycielem wspomagającym pani Dorota Necel.

Nasza klasa przyłączyła się do akcji Sprzątania Świata 2019. Z zaangażowaniem porządkowaliśmy las w pobliżu szkoły.

1.10.2019 r.,  z okazji Dnia Chłopaka, pojechaliśmy na wycieczkę do Skarżyska – Kamiennej. Zwiedziliśmy tam Wieś. co oraz niektóre zwierzęta gospodarstwa domowego. Największą atrakcją były warsztaty edukacyjne, podczas których dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o produktach żywnościowych i przygotowaliśmy własnoręcznie robioną pizzę, którą potem zjedliśmy ze smakiem. Pogoda dopisała, wspaniale spędziliśmy czas.

Tradycyjnie klasa VII  uczestniczy  we wszystkich uroczystościach szkolnych . 

I tak 24 X  zaangażowała się w przygotowanie ślubowania kl I i pomoc pani Ewie Chlebny w organizacji tej imprezy.   Paulina Wawrzeńczyk, Nikola Giemza i Sandra Żurawińska  prowadziły inscenizację  –  sprawdzanie wiedzy pierwszaków z różnych dziedzin. Reprezentacyjny Dawid Sidło  zadeklamował wiersz zachęcający  pierwszoklasistów do  dalszej nauk  i zabawy w szkole. W poczcie sztandarowym wystąpili: Daria Arabasz, Weronika Klimkiewicz i Mikołaj Zych.

Uczennice klasy VII : Paulina, Sandra, Nikola, Izabella Huk i Zuzanna Kulesza uświetniły także mszę świętą  z okazji 1 rocznicy nadania szkole sztandaru oraz imienia 100 – lecia Odzyskania Niepodległości  przez Polskę w Kościele w Piekoszowie,  śpiewając w chórze kościelnym pieśni i psalmy.

Dziewczęta wzięły też udział  w przepięknej inscenizacji przygotowanej z tej okazji w GOK-u przez pana Pawła Gosposia, panie: Karolinę Toberę, Anetę Wójcik- Brecławską i Katarzynę Lis. Paulinę Wawrzeńczyk ubraną w czerwoną suknię i Weronikę Klimkiewicz w bieli zobaczyliśmy w widowiskowym tańcu- pantomimie  do utworu Czesława Niemena- ,, Polonia Restituta’’. Natomiast dziewczynki: Nikola Giemza i Sandra Żurawińska wystąpiły w szkolnym chórze, w oryginalnych interpretacjach partii solowych wiązanek pieśni patriotycznych. Zjawiskowa Weronika Klimkiewicz cudownie i przejmująco wykonała piosenkę aktorską pt. ,, Tango na głos , orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Nad całością imprezy czuwał niezastąpiony technik dźwiękowy – Mikołaj Zych.

 

           

 

Klasa VII angażuje się z pasją w imprezy charytatywne. 26 X uczniowie ,,uzbrojeni’’ w rękawiczki, ściereczki i torby plastikowe sprzątali groby na cmentarzu  w Piekoszowie.

Uczniowie klasy VII  (Zuzanna Kulesza, Paulina Wawrzeńczyk, Sandra Zurawińska, Nikola Giemza, Daria Arabasz, Wiktoria Klimkiewicz, Mikołaj Zych, Kuba Bałchanowski) z zaangażowaniem uczestniczyli też w zbiórce darów dla Caritas, zachęcając  kupujących do podzielenia się produktami spożywczymi z najuboższymi w sklepie Lidl na ulicy Piekoszowskiej.

28 XI klasa VII  zorganizowała Andrzejki klasowe. Andrzejki nieodłącznie wiążą się z wróżbami, które sami uczniowie przygotowali.

 

4 XII uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym wybrali się do Kinoplexu w Kielcach na film „Czarownica 2’” , który był parafrazą znanej bajki o śpiącej królewnie. Film , w gwiazdorskiej obsadzie Jenifer Lopez,  spełnił oczekiwania zarówno dziewcząt ( wątki miłosne, piękne stroje i krajobrazy), jak i chłopców (sceny walki, efekty specjalne, wartka akcja). W ten sposób społeczność  klasy VII uczciła „mikołajki”.

5 XII uczennica Nikola Giemza, wszechstronnie utalentowana,  po raz pierwszy reprezentowała klasę na Turnieju Szachowym w Łosieniu. Zdobyła cenne doświadczenie i nawiązała znajomości z kolegami z innych szkól. W zawodach brały udział tylko dwie dziewczynki.

Kuba Bałchanowski wraz z chłopcami z klasy IV i V godnie reprezentował szkołę i klasę VII na Zawodach Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Rady Gminy w Piekoszowie. Drużyna , w której bronił bramki i ,, dał z siebie wszystko’’ , zdobyła II miejsce. Jako bramkarz Kuba jest niezrównany, choć tytuł najlepszego bramkarza zdobyła zwycięska II drużyna z Piekoszowa.

17 XII  dziewczynki ( Zuzanna Kulesza i Paulina Wawrzeńczyk)  ubrane w stroje harcerskie uświetniły popołudniową wigilię dla nauczycieli i pracowników szkoły wnosząc ,,Beltlejemskie Światełko Pokoju’’.

20 XII  klasa VII sprawnie przygotowała uroczystą wigilię klasową, na której nie zabrakło opłatka, dań i smakołyków spożywanych tradycyjnie podczas tej wieczerzy, a także życzeń składanych przy wtórze kolęd. Biesiadowanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, w gronie nauczycieli uczących w tym dniu w tej klasie.

Tego samego dnia zaprezentowane zostały w szkole jasełka bożonarodzeniowe, w których udział wzięli jako dostojni trzej królowie chłopcy z klasy VII. Dawid  wcielił się w postać  Kacpra, Kuba Bałchanowski odegrał rolę Melchiora, a Mikołaj przemawiał jako Baltazar.