Klasa 2 2019/2020

 

WITAMY W II KLASIE

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach. W poniedziałek 2 września 2019r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie z plecakami pełnymi „wakacyjnych przygód” wrócili do szkoły. Naukę w klasie II rozpoczęli: Piotr Ciszek, Igor Czerwiak, Adam Dudek, Zofia Huk, Adrian Ogonowski, Michał Ogonowski, Nikodem Olchawa, Nikola Pinda, Adrianna Rak, Marcel Samul i Filip Ziach. W osiąganiu sukcesów oraz w pokonywaniu szkolnych trudności pomagać będzie mgr Iwona Zajkowska – wychowawca, oraz mgr Agnieszka Wijas – nauczyciel wspomagający.

 

Z WIZYTĄ W BCK W PIEKOSZOWIE

27 września 2019r. uczniowie klasy II udali się do Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie. Zapoznali się tam z pracą bibliotekarza oraz dostępnym księgozbiorem. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w grach i quizach. Doskonałą znajomość bajek potwierdzili rozwiązując bajkowe zagadki.

 

 

XVIII GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

21 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Łosieniu odbył się XVIII Gminny Konkurs Ekologiczny. Tym razem przebiegał on pod hasłem: „Za pan brat z ekologią.” Klasę II reprezentował Michał Ogonowski. Konkurs obejmował zagadnienia programowe z edukacji przyrodniczej ze zwróceniem szczególnej uwagi na ekologię. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności na temat świata roślin i zwierząt leśnych, przyczyn degradacji środowiska leśnego oraz form ochrony przyrody leśnej. Wykazali się ogromną wiedzą w tym zakresie i zdobyli I miejsce. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

 

 

VI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ

15 listopada w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Angielskiej. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Uczestnicy recytowali dwa wybrane przez siebie wiersze – jeden w języku polskim, drugi po angielsku. Naszą klasę reprezentował Piotr Ciszek zajmując II miejsce. GRATULUJEMY…

 

WARSZTATY LEPIENIA Z GLINY

Już po raz kolejny uczniowie klasy II wybrali się na warsztaty do GOK-u w Piekoszowie.  Bezpośredni kontakt z gliną i praca z nią rozwija umiejętności manualne, relaksuje, pobudza wrażliwość, uczy wytrwałości i cierpliwości. Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę, dzięki której tworzyli własne formy ceramiczne użytkowe i artystyczne. Zapoznali się również z procesami obróbki ceramiki, zdobieniem i szkliwieniem.

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych im. 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Micigoździe obchodził rocznicę nadania imienia. To ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie w dniu 19 listopada rozpoczęto mszą świętą. Przypomnienie najważniejszych wydarzeń z okresu pierwszej wojny światowej, śpiew oraz taniec, były doskonałym podsumowaniem nie tylko jubileuszu szkoły, ale i obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

 

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

Święta czas zacząć… W tym roku wzięliśmy się za dekorowanie pierników bożonarodzeniowych. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i przepięknie przyozdabiali piernikowe słodkości lukrem i kolorowymi posypkami. Wspólna praca sprawiła im wiele radości i satysfakcji. Przygotowanymi przez siebie ciasteczkami mogli obdarować najbliższych. Teraz czekamy już tylko na klasową wigilię…

 

WIGILIA W NASZEJ KLASIE

Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień, z którym związane jest wiele obrzędów, zwyczajów oraz tradycji na nowo odżywających i kultywowanych przez polskie rodziny w tym szczególnym świątecznym okresie. Wigilia to czas wytchnienia, odpoczynku i nadziei, kiedy spotykamy się przy rodzinnych stołach i zapominając o żalach czy niesnaskach składamy sobie jak najlepsze życzenia. Spotkanie wigilijne w klasie II odbyło się tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu rodziców i klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły. Zanim jednak dzieci mogły skosztować przygotowanych słodkości uczestnicy uroczystości połamali się opłatkiem i złożyli sobie jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Jak przystało na wieczerzę wigilijną po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie. Wigilia klasowa upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju, a co do złożonych życzeń…miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!  

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 22.01.2019r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowo uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem „ ZABAWA ŁĄCZY POKOLENIA”. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie przed kochanymi Babciami i Dziadziusiami, którzy licznie przybyli na tę uroczystość. Pomimo ogromnej tremy dzieci pokazały się z jak najlepszej strony. Można było wysłuchać piosenek i wierszy związanych z ich świętem. Po występie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty i zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek. Na koniec uroczystości wnukowie zaprosili swoich dziadków do wspólnej zabawy i udziału w wielu konkursach.

 

BEZPIECZNE FERIE

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu styczniu odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne na temat „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Policjant Tomasz z KMP w Kielcach przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupił się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami. Wszystkim wychowankom życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.