„Zerówka” 2019/2020

Oddział Rocznego Obowiązkowego Przygotowania Przedszkolnego w Micigoździe – grupa integracyjna

wychowawca: Katarzyna Wójcik,
nauczyciel wspomagający: Justyna Kulasek

Do Oddziału Rocznego Obowiązkowego Przygotowania Przedszkolnego uczęszcza 20 dzieci:
Anita, Bartosz, Filip, Filip, Filip, Hania, Janek, Ksawery, Lena, Lena, Lena, Maja, Natalia, Oliwia, Oliwia, Oliwier, Oskar, Patryk, Sandra, Wojtek.

18 września 2019 r.

Do naszego przedszkola zaproszenie przyjął Teatrzyk „Patigo”. Przedszkolaki obejrzały spektakl pt: ” Wielkie wydarzenia w świecie małych dzieci” – To bajka edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym, która opowiada o zagrożeniach występujących w lesie, a także uczy zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczyły również młodsze grupy przedszkolne: gr I, gr II.

 

19 września 2019 r.

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych.    W tym dniu nie zabrakło dobrej zabawy i radości. Z tej okazji dzieci otrzymały upominki, breloki odblaskowe.


 

30 września 2019 r.

W tym wyjątkowym dniu dziewczynki wraz z wychowawczynią złożyły najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich chłopców w naszej grupie. Zaśpiewały również 100 lat !!! Przygotowane prezenty przez naszych rodziców zostały wręczone od dziewczynek dla chłopców. Również chłopcy wyrazili swoją wdzięczność za pamięć swoim koleżanką i wręczyli upominki.

 

29 października 2019r

Do przedszkola  zawitała mieszkanka naszej gminy – utalentowana bajkopisarka – Pani Monika Arabasz. Przeczytała dzieciom bajki ze swojej twórczości. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się przeczytane opowiadania i już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty  w naszym przedszkolu.

 

31 października 2019r.

Nasze przedszkole odwiedził Pan policjant Tomasz  z KMP w Kielcach. Funkcjonariusz  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach,  przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśnił w których miejscach można przechodzić przez jezdnię oraz jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy Panu policjantowi za ciekawie przeprowadzone zajęcia dla przedszkolaków.

 

8 listopad 2019 r.

W tym dniu w  przedszkolu obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania  przez Polskę Niepodległości.                         
Z tej okazji przedszkolaki z grupy II i oddziału rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego zaprezentowały program artystyczny o tematyce patriotycznej.

 

21 listopad 2019 r.

21 listopad to Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzony był również w klasie „0” pod hasłem: „Dołącz do nas -warto być życzliwym”.
Na znak życzliwości dzieci wspólnie wykonały „Drzewko pozdrowień i życzliwości”. W tym dniu przedszkolaki ubrane na kolor żółty w czasie zajęć bawiły się przy zabawach prowadzonych przez wychowawcę.

 

25 listopad 2019 r.

Historia pluszowego misia znana jest wszystkim przedszkolakom. W tym dniu podczas zajęć i zabaw zorganizowanych przez wychowawcę dzieciom czas umilały przyniesione do przedszkola pluszaki.

 

26 listopada 2019 r.

W tygodniu poświęconym zdrowiu i bezpieczeństwu  przedszkolaki na zajęciach miały możliwość wykonania zdrowych kanapek. Celem tych zajęć kulinarnych było zachęcenie dzieci do wykonania prostych potraw w postaci zdrowych kanapek.

 

 

29 listopad 2019 r.

W tym dniu pod koniec zajęć przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach i  wróżbach andrzejkowych.
„Zawód przyszłości”, „Kolorowy los”, to tylko niektóre wróżby, w których przedszkolaki brały udział.

 

2 grudnia 2019 r.

Przygotowanie wystroju świątecznego w sali, wspólne ubieranie choinki to zadania, które sprawiły dzieciom w tym dniu dużą radość.

 

3 grudnia 2019 r.

 W tym dniu klasa „0” uczestniczyła w wyjeździe na zajęcia ceramiczne do Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie. Indywidualne prace wykonane przez dzieci pod kierunkiem pani Barbary Głowali będą miłym upominkiem z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

 

5 grudnia 2019 r.

Oliwia Drogosz uczestniczyła w XIX Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: „Wiersz do Świętego Mikołaja” organizowanym przez Zespół Oświatowych Placówek w Jaworzni. Oliwia recytowała wiersz Rafała L pt: „Prezent dla Mikołaja”.

 

6 grudnia 2019 r.

Klasa „0” brała udział w zaplanowanej wycieczce do Manufaktury Słodyczy i Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. W czasie warsztatów każde dziecko mogło poczuć się karmelarzem  i wykonać własnoręcznie lizaka. Przedszkolaki otrzymały dyplom małego karmelarza. W Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach niespodziewanie odwiedził nas Św. Mikołaj, który podarował wszystkim dzieciom słodycze. Przedszkolaki w obecności Św. Mikołaja złożyli obietnicę, że będą grzeczni przez cały rok, a nie tylko dzisiaj. Na zakończenie wycieczki kl „0” udała się również na Rynek, by móc podziwiać największą choinkę w mieście. Po powrocie do przedszkola pod choinką czekały na wszystkie dzieci prezenty pozostawione nocą przez Św. Mikołaja.

 

18 grudnia 2019 r.

Chcąc przybliżyć tajemnicę Narodzenia Pańskiego, dzieci z oddziału rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego, wystawiły Jasełka przedszkolne dla zaproszonych gości, rodziców i młodszych grup przedszkolnych.

 

 

21 grudnia 2019 r.

W tym dniu odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe dzieci z rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego i młodszej grupy przedszkolnej. Wspólne śpiewanie kolęd, degustowanie pierników i innych przysmaków, a także łamanie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń w miłej i przyjaznej atmosferze przybliżyło nam zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia.

 

21 stycznia 2020 r.

W tym wyjątkowym dniu z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zaproszenie do naszego przedszkola przyjęły Babcie i Dziadkowie. Dzieci z rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego chcąc wyrazić wdzięczność za trud w opiece, miłość, poświęcany im czas i obecność w przedszkolu przedstawili występ artystyczny dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Recytacją wierszy, śpiewaniem piosenek i tańcem wnukowie umilali czas zaproszonym gościom. Był też czas na  poczęstunek i rozmowy przy stole, za co serdecznie dziękujemy rodzicom.

 

22 stycznia 2020 r. 

W Przedszkolu Integracyjnym w Micigoździe odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Tańce, wspólna zabawa, konkursy, słodki poczęstunek, dobry humor i przygotowane stroje przedszkolaków umilały nam  ten dzień.

 

23 stycznia 2020r.

Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych, nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony z nami pan policjant Tomasz z KMP w Kielcach. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowego wypoczynku. Policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Dzieci utrwaliły sobie telefony alarmowe oraz  zasady przechodzenia przez jezdnię  i udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy Panu policjantowi za ciekawie przeprowadzone zajęcia dla przedszkolaków.

 

18 lutego 2020r.

Tego dnia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Kielc do Exbudu na przedstawienie pt. „SHREK – BAŚŃ O TOLERANCJI”.  Bajka ukazała jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, pokazano dzieciom, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi. Morał przedstawienia był taki, że w przyjaźni tkwi siła, a wzajemna akceptacja i tolerancja jest kluczem do szczęścia.