Grupa I 2021/2022

                                            Przedszkole Integracyjne                                  

  w Micigoździe

GRUPA I

„TROPICIELE”

 

Nauczyciele: Katarzyna Wójcik, Ewa Wypych

 

Do grupy I integracyjnej w roku szkolnym 2021/2022 uczęszczają:

Maja, Dawid, Kuba, Ola, Kacper, Nikodem, Kasia, Natalia, Miłosz, Kuba, Filip, Roksana, Mikołaj, Amelia, Ala, Gabryś, Dominik, Adam, Szymon.

 

        ZAJĘCIA DODATKOWE:

JĘZYK ANGIELSKI                               RELIGIA 

      poniedziałek 10.00-10.30                             wtorek 10.30-11.00

          czwartek      10.05-10.35                             środa    10.30-11.30

 

16 września 2021 r. grupa I uczestniczyła w wyjściu na pobliskie skrzyżowania,  w czasie którym zostały utrwalone podstawowe zasady ruchu drogowego  i bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola.

 

20 września 2021 r. w grupie I obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych przez panią Ewę grach i zabawach. Oprócz życzeń i wspólnej zabawy otrzymały odznaki „Super Przedszkolaka”.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że 20 września zbliża się,

od najmłodszego, aż do starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

 

30 września 2021 r.  w grupie I obchodzony został Dzień Chłopaka. Z tej oto okazji dziewczynki wraz z nauczycielkami przygotowały dla chłopców kilka konkurencji, w których chłopcy pokazali, że umieją pięknie śpiewać, dobrze tańczyć i są bardzo zwinni w pokonywaniu toru przeszkód. Dziewczynki nagrodziły chłopców gromkimi brawami. Zaśpiewały „100 lat”, a także nagrodziły medalem „Super Chłopaka” i wręczyły przygotowane przez rodziców prezenty. To był wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu.

 

 

Jesienne spacery i obserwacje przyrodnicze

październik

Jesień to piękna pora roku. Jesienne spacery, w których przedszkolaki chętnie uczestniczą dają możliwość do prowadzenia obserwacji przyrodniczych, zmian zachodzących w przyrodzie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

5 października 2021 r. dzieci z grupy I uczestniczyły w interaktywnym spotkaniu z Teatrem z Krakowa, który gościł w naszym przedszkolu. Przedszkolaki, oprócz oglądania bajek uczestniczyły aktywnie w przygotowanych zadaniach. Miały możliwość poznania bohaterów różnych bajek i baśni, m.in. „Królowa Śniegu”, „Potahontas”, „Sindbad”.

 

 

 

6 października 2021 r. grupa I uczestniczyła w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Przedszkolaki  uczestniczyły w ćwiczeniach, uczyły się prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także prawidłowego korzystania z sygnalizacji świetlnej.

 

 

 

27 października 2021 r. w naszej grupie przedszkolnej Przedszkolaki wraz  z rówieśnikami mają swój wyjątkowy dzień i świętują swoje urodziny. 27 października 2021 r. w przedszkolu swoje Urodziny Świętował Dominik.

Z tej okazji dzieci przygotowały dla jubilata kartki urodzinowe wraz z życzeniami,  a także zaśpiewały gromkie „Sto lat”. Nie zabrakło również słodkiego upominku.

 

 

 

19 listopada 2021 r. w grupie I na zajęciach omawiana została Konwencja Praw Dziecka. Z tej okazji  przedszkolaki ubrały się na kolor niebiesko.

 

21 listopada 2021 r. w przedszkolu obchodzony został Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym wyjątkowym dniu dzieci mówiły o życzliwości nie tylko od święta, ale także na każdy dzień. Przygotowały kwiaty życzliwości.

 

 

 

21 listopada 20201 r. w przedszkolu gościliśmy teatrzyk, który przedstawił spektakl pt:”Koziołek Matołek”. Po obejrzeniu spektaklu dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie z głównym bohaterem bajki.

 

25 listopada 2021 r. w grupie I obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu na zajęciach dzieci poznały historię pluszowego misia. Aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, jak również wykonały pracę plastyczną. Za udział w quizie, znajomość postaci bajowych dzieci otrzymały dyplom.

30 listopada 2021 r. w grupie I odchodziliśmy Andrzejki. W tym dniu dzieci uczestniczyły w wróżbach andrzejkowych. Poznały tradycje związane z tym świętem, jak również w wesołych nastrojach aktywnie brały udział w zabawie andrzejkowej.

 

3o listopada 2021 r. dzieci z grupy I uczestniczyły w spotkaniu z muzykami   z Filharmonii Świętokrzyskiej. Z wielką radością brały udział w nauce tańca, jak również z uwagą wsłuchiwały się w prezentowane utwory muzyczne.

 

6 grudnia 2021 r. w tym wyjątkowym dniu przedszkolaków odwiedził  Św. Mikołaj. Dzieci zaprezentowały krótki występ muzyczny, a Mikołaj obdarował wszystkie grzeczne dzieci prezentami.

 

14 grudnia 2021 r. przedszkolaki z grupy I i II przeżywały ważną uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności podczas części artystycznej, złożyły uroczyste przyrzeczenie, a następnie poprosiły Panią Dyrektor o pasowanie. To był wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu, który na  długo zostanie w naszej pamięci.

 

21 grudnia 2021 r. w Przedszkolu Integracyjnym w Micigoździe odbyło się  wspólne kolędowanie wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci zaśpiewały kolędy  i pastorałki wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

 

12 stycznia 2021 r. grupa I uczestniczyła w spotkaniu z funkcjonariuszami policji  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a tematem prelekcji było „Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych”.

 

4 lutego 2022 r. z okazji minionego Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci z grupy I   pamiętając o swoich kochanych babciach i dziadkach przygotowały w czasie zajęć w przedszkolu upominki w postaci pięknie wykonanych ramek wraz ze swoimi  zdjęciami, oraz papierowe kwiaty.

 

8 lutego 2022 r. w grupie I odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci w tym dniu przebrały się za różne postaci z bajek i baśni. Na balu można było spotkać księżniczki, królewny, jak również rycerzy i wiele innych bajkowych postaci.  W miłej i radosnej atmosferze dzieci uczestniczyły w zabawie tanecznej.