Grupa II 2019/2020

 • 20 września w II grupie przedszkolaki obchodziły swoje święto. Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka uczciliśmy poprzez gry, zabawy i tańce. Dzieci otrzymały słodkie co nieco oraz drobne upominki.

 • 30 września – „Dzień Chłopaka”

W tym wyjątkowym dniu wszystkim dzieciom w przedszkolu towarzyszyły wesołe zabawy. Dziewczynki wraz z paniami przygotowały dla chłopców konkurs wiedzy „Małego dżentelmena”. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad dobrego zachowania. Dziewczynki wręczyły chłopcom wykonane własnoręcznie krawaty oraz przygotowane wcześniej niespodzianki. Uroczystość zakończyliśmy wspólnymi tańcami.

 

 • 07 października wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Integracyjnego obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.

 

 

 • 18 października Teatrzyk Patigo odwiedził nasze przedszkole z przedstawieniem
  „Wielkie wydarzenia w świecie małych ludzi”.

 

 

 • We wtorek, 29 października miło nam było gościć w Przedszkolu Panią Monikę Arabasz.
  Pani Monika jest utalentowaną autorką literatury dziecięcej. Przeczytała dzieciom kilka bajeczek przeznaczonych dla najmłodszych. Wszystkie bajki bardzo podobały się dzieciom. A najbardziej o piesku, który jest szczęśliwy i wesoły, ale nie zawsze tak było…

 

 • Spotkanie z policjantem.

31.10. dzieci poznały zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się po drodze, symbole, kolory świateł sygnalizacyjnych. Dowiedziały się o konieczności jazdy w fotelikach
z zapiętymi pasami.

 

 • 08 listopada obchodziliśmy uroczyście w przedszkolu Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

11 listopada– to dla Polski ważna data.
Bo Ojczyzna ta wspaniała
Niepodległość odzyskała!

Z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały program artystyczny o tematyce patriotycznej. Celem naszych działań jest rozbudzanie w dzieciach poczucia tożsamości narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz zapoznanie z polskimi symbolami narodowymi.

 • 23 stycznia 2020r. dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych, nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony z nami pan policjant Tomasz z KMP w Kielcach. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowego wypoczynku. Policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Dzieci utrwaliły sobie telefony alarmowe oraz  zasady przechodzenia przez jezdnię  i udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy Panu policjantowi za ciekawie przeprowadzone zajęcia dla przedszkolaków.

 • 18 lutego 2020r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Kielc do Exbudu na przedstawienie pt. „SHREK – BAŚŃ O TOLERANCJI”.  Bajka ukazała jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, pokazano dzieciom, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi. Morał przedstawienia był taki, że w przyjaźni tkwi siła, a wzajemna akceptacja i tolerancja jest kluczem do szczęścia.