Festyn Rodzinny – „Bo wolność jest w nas”

11 czerwca 2022 r. odbył się w naszej placówce Festyn Rodzinny pod hasłem „Bo wolność jest w nas”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście z Wójtem Gminy Piekoszów – panem Zbigniewem Piątkiem na czele. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wojewoda Świętokrzyski – pan Zbigniew Koniusz.

Część oficjalna rozpoczęła się przemowami Dyrekcji i przybyłych gości, którzy podkreślili nadrzędna rolę wolności w życiu każdego człowieka. Następnie mogliśmy podziwiać występy naszych uczniów na scenie. Był polonez, wiersze, piosenki i zachwycający układ taneczny zwieńczony wypuszczeniem gołębia z rąk uczennicy. Zarówno starsi uczniowie jak i przedszkolaki dali z siebie wszystko. Kolejnym punktem programu było  rozdanie nagród dla laureatów Gminnego Konkursu o Puchar Wójta Gminy Piekoszów pod nazwą „Wyśpiewane z domu”. Później, przed wejściem do szkoły, nastąpił akt przecięcia wstęgi jako symboliczne odebranie budynku naszej placówki po termomodernizacji.

Po części artystycznej rozpoczęliśmy część rozrywkową. Na dzieci i dorosłych czekały liczne atrakcje, m. in.: zjeżdżalnie, studio makijażu, tatuażu, fotoselfie, zabawy z balonami i bańkami mydlanymi, pokaz Akademii Małego Strażaka z Brynicy oraz rozgrywki sportowe z nagrodami. Dla wszystkich dostępne były napoje zimne i gorące, ciasta, grill oraz fontanna z czekoladą i wata cukrowa. Na zakończenie na scenie zagościł zespół muzyczny Braters, który zaprezentował swoje największe hity. Piękna pogoda sprzyjała świetnej zabawie i dobremu relaksowi.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli nas w tym przedsięwzięciu: rodzicom naszych uczniów, licznym darczyńcom, Bibliotece BCK oraz Urzędowi Gminy Piekoszów.

Było super!

This entry was posted on 06/14/2022. Bookmark the permalink.