ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
"ZERÓWKA"


Klasa "0 b" jest grupą integracyjną. Liczy 18 uczniów ( 6 dziewczynek i 12 chłopców), w tym czworo dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wychowawcą jest mgr Renata Hińcza, a asystentem mgr Paulina Banak. Osoby te posiadają przygotowanie do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Integracja naszej grupy to wzajemne zaufanie, szacunek, poczucie bezpieczeństwa. Dzieci zdrowe i niepełnosprawne uczestniczące w procesie integracji nawzajem motywują się do działania, wszechstronnie się rozwijają. Stając się partnerami podczas organizowanych sytuacji dydaktycznych i wychowawczych, uczą się wspólnie pokonywać trudności i cieszyć każdym sukcesem. Staramy się aby pobyt w naszej placówce dostarczał dzieciom każdego dnia wielu radosnych chwil.Przez dziurkę od klucza:

Wspólne zabawy na placu szkolnym i w sali.


Zgromadzony materiał przyrodniczy posłużył dzieciom do wykonania kolczastych jeżyków."A gimnastyka to zabawa..."

W kręgu naszych zainteresowań: Mój przyjaciel Dinozaur.
Aktywność plastyczna i dramowa.Udział w imprezach szkolnych i klasowych, wycieczkach, wyjściach do teatru czy kina to okazja do spontanicznej nauki, rozbudzania zainteresowań, wrażliwości i ciekawości świata.

Dzień Pluszowego MisiaDyskoteka AndrzejkowaW oczekiwaniu na Mikołaja...Wyjazd w dniu 11.12.2014r. do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" na przedstawienie pt. "Słońce w Dolinie Muminków".

Po obejrzeniu spektaklu dzieci wzięły udział w lekcji teatralnej połączonej z zajęciami z emisji głosu. Wspólny trening: rozgrzewka ciała i aparatu mowy, ćwiczenia oddechowe i dykcyjne to sekret prawidłowej edycji głosu, by brzmiał on pięknie i przyciągał uwagę słuchaczy.

Milusińscy poznali różne rodzaje lalek teatralnych. Przekonali się w jaki sposób te nieruchome lalki nagle ożywają, mówią, śpiewają, a nawet krzyczą.
Jak pachną Święta Bożego Narodzenia? Pomarańcze, cynamon… a w tle dźwięki kolędy. Zapamiętamy te wyjątkowe wrażenia.
W dniu 25 stycznia 2015r. dzieci wzięły udział w przedstawieniu jasełkowym pt. "W drodze do Betlejem". Występ został zadedykowany Babciom i Dziadziusiom z okazji ich Święta. Mali aktorzy, odegrali scenki z życia Świętej Rodziny i pięknie wyśpiewali kolędy i pastorałki. Na koniec, recytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę skierowaną do miłych gości. W przygotowania włączyli się rodzice, którzy czuwali nad przygotowaniem doskonałych strojów dla swoich pociech oraz pysznego poczęstunku.

Dziękujemy wszystkim!