ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
"ZERÓWKA"Oddział Rocznego Przygotowania Przedszkolnego - grupa A, liczy 13 dzieci – 8 chłopców i 5 dziewczynek. Wychowawcą grupy jest pani Agnieszka Wijas, a nauczycielem wspomagającym – pani Dorota Rękas. Obie panie mają przygotowanie do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Integracja w naszej grupie to wzajemny szacunek, pomoc i bezpieczeństwo. Poprzez wspólną naukę, zabawę, pokonywanie problemów i codzienny kontakt dzieci mają możność zrozumieć i zaakceptować "inność". Staramy się, aby codzienne zajęcia dzieci w naszym zespole były ciekawe, owocne i radosne.

Nasze zajęcia to nauka przez zabawę i poznawanie świata wieloma zmysłami. Staramy się, aby było ciekawie, kolorowo i smacznie.Gdy pogoda na to pozwala, spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Dobrze jest pobiegać po lesie, przytulić się do brzozy i nacieszyć pięknem przyrody.
09.10.2015 r. w Bibliotece w Piekoszowie odbyły się dni otwarte. Nasze dzieci miały możliwość zapoznać się z tym miejscem, obejrzeć książeczki dla najmłodszych, posłuchać czytanych bajek i uczestniczyć w zabawach ruchowych. Ugoszczeni popcornem i cukrową watą, pełne wrażeń wróciły do domu.

21.10.2015r. naszą grupę odwiedzili szóstoklasiści pod opieką pani K. Komorowskiej. Był to dzień "Narodowego Czytania". Wspaniale ucharakteryzowani uczniowie czytali fragmenty "Lalki" B. Prusa, a także wiersze polskich poetów. Na koniec przeprowadzony został konkurs sprawdzający znajomość bohaterów utworów i rozumienie słowa czytanego. Trzeba przyznać, że dzieci poradziły sobie bardzo dobrze.
27.11.2015 r. byliśmy na wycieczce w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Muzeum to, jest największe i najstarsze w Polsce. Widzieliśmy tam wiele wystaw, np. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samolotów, samochodów, kolejkę elektryczną.Na koniec dzieci miały możliwość pobawić się zabawkami dydaktycznymi i zręcznościowymi, poukładać drewniane klocki.

Drugi etap naszej wycieczki stanowiła wyprawa do Manufaktury Słodyczy. Tam dziecięce zmysły olśnił widok i zapach wspaniałych, kolorowych i smakowitych wyrobów z karmelu. Każdy z nas (także dorośli opiekunowie) mógł własnoręcznie zrobić dla siebie lizaka. Dzieci obdarowane słodyczami i dyplomami, pełne wrażeń wróciły do domu.

Wielkim przeżyciem i radością były dla nas odwiedziny świętego Mikołaja. Dzieci przywitały go z przejęciem i oczywiście wszystkie otrzymały prezenty. Pożegnany życzeniami i piosenką święty Mikołaj pośpieszył z podarunkami do innych dzieci.