ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
"ZERÓWKA"


Oddział Rocznego Przygotowania Przedszkolnego liczy 15 dzieci (5 dziewczynek i 10 chłopców) i jest oddziałem integracyjnym. Integracja naszej grupy to wzajemne zaufanie, szacunek, poczucie bezpieczeństwa. Dzieci zdrowe i niepełnosprawne uczestniczące w procesie integracji nawzajem motywują się do działania, wszechstronnie się rozwijają. Stając się partnerami podczas organizowanych sytuacji dydaktycznych i wychowawczych, uczą się wspólnie pokonywać trudności i cieszyć każdym sukcesem. Staramy się aby pobyt w naszej placówce dostarczał dzieciom każdego dnia wielu radosnych chwil.
Dzieci znajdują się pod stałą opieką kadry nauczycielskiej.
Wychowawca: mgr Renata Hińcza
Nauczyciel wspomagający: mgr Justyna Kulasek.Dzień Chłopaka w przedszkolu to coroczne "golenie brody" i zabawy przy muzyce.

24.10.2017r. Grupa dzieci z Rocznego Obowiązkowego Przygotowania Przedszkolnego uczestniczyła w zajęciach ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z techniką wykonywania prac z gliny, jej właściwościami, różnymi technikami lepienia i zdobienia. Dla dzieci była to okazja do ciekawej zabawy, poszerzania zdolności manualnych, rozwijania wyobraźni i widzenia przestrzennego. Tworzenie własnego rękodzieła dostarczyło dzieciom wiele radości.

Z okazji Dnia Poczty Polskiej obchodzonego w miesiącu październiku odwiedziliśmy również Urząd Pocztowy w Piekoszowie, aby dzieci mogły przyjrzeć się pracy listonosza, urzędników poczty i poznać zakres usług pocztowych jaki ten urząd spełnia w naszym życiu. Drodzy Rodzic! Dzieci wiedzą już jak wysłać list do Świętego Mikołaja.


30 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki. W tym dniu dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Wspaniały nastrój do wróżb i przepowiedni tworzyła tajemnicza muzyka i pląsy w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli . Dzieci zapoznały się ze znaczeniem kolorów, liczb i magicznych przedmiotów. Jednak najbardziej podobała się wróżba z bucikami i lanie wosku.
"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają…". Tymi słowami piosenki dzieci z Rocznego Przygotowania Przedszkolnego i grupy Wesołych Skrzatów witały Mikołaja w naszym przedszkolu. Specjalnie na tę okazję dzieci z obu grup przygotowały piękne piosenki i wierszyki, które zaprezentowały przed długo oczekiwanym gościem. Mikołaj wręczył dzieciom prezenty a na dowód gościny otrzymał od dzieciaków mleczko i ciasteczka. Bo przecież jak wieść niesie Mikołaje lubią pić mleczko i herbatkę przy kawałku ciasta. Ten dzień był przepełniony pozytywnymi emocjami a na ustach dzieci długo gościł uśmiech.


W dniu 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta Wigilia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola. Przy dźwiękach kolęd, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Dzieci z ogromnym przejęciem obejrzały "Jasełka" przygotowane przez uczniów klasy VI.