ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
ZERÓWKAW grupie integracyjnej dzieci niepełnosprawne zdobywają umiejętności i wiadomości razem z innymi. Pozwala im to wzmocnić więź społeczną oraz poczucie własnej wartości. Dzieci niepełnosprawne intelektualnie stają się bardziej komunikatywne i samodzielne. Dzieci sprawne natomiast, uczą się tolerancji, opiekuńczości, troskliwości i pomocy innym. Uczą się traktować odmienność jako coś naturalnego, nie budzącego sensacji i zażenowania. Klasa ,,0’’ liczy 20 uczniów ( 7 dziewczynek, 13 chłopców). Z zespołem pracuje dwóch nauczycieli - prowadzący - mgr Ewa Chlebny i wspomagający - mgr Agnieszka Wijas. Osoby te, posiadają przygotowanie do pracy z dziećmi z niepełno-sprawnościami. Integracja odbywa się nie tylko w trakcie zajęć ale również poprzez wycieczki, imprezy szkolne i klasowe, wyjścia do teatru czy kina. To wszystko sprzyja kształtowania u dzieci postaw tolerancji i życzliwości.

WYCIECZKA DO KUROZWĘK

Zwiedzaliśmy Pałac, jak również oglądaliśmy hodowlę bizonów. Pogoda dopisała, humory również.SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI Z OSP W PIEKOSZOWIE

Na boisku, obok naszej szkoły odbyło się spotkanie ze strażakami OSP w Piekoszowie. Panowie strażacy opowiedzieli nam o gaszeniu pożarów, udzielaniu pierwszej pomocy jak również przypomnieli numer alarmowy 112.


ZABAWY...

Malowanie Dziesięcioma Palcami to jest to, co lubimy robić.


Przechodzimy przez tunel...


Podczas jednego z naszych wyjść na podwórko, wspólnymi siłami ulepiliśmy wielkiego bałwana. Miał on pilnować naszego placu zabaw.


Jeśli pogoda nam dopisuje wychodzimy z całą klasą na świeże powietrze. Często zaglądamy do lasu i obserwujemy co nowego słychać u naszych leśnych przyjaciół.


Dbamy o porządek wokół naszej szkoły, pomagamy zbierać liście. Kto powiedział, że sprzątanie musi być nudne.

KONKURSY

Bez dwóch zdań, lubimy wygrywać. Dlatego bierzemy udział w różnego rodzaju konkursach.OGNISKO KLASOWE

Nasi rodzice wraz z Paniami zorganizowali ognisko klasowe z okazji Dnia Mamy i Dnia Dziecka. Zabawa była udana, nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami.