ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
XVIII FESTIWAL TEATRALNY' 2018

pod hasłem : "DOBRZE MIEĆ PRZYJACIELA"

XVIII Festiwal Teatralny zorganizowany przez Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie po raz kolejny wyłonił młode talenty aktorskie.

Prawie 120 uczniów z terenu Piekoszowa i ościennych gmin rywalizowało w konkursie na najlepszą inscenizację teatralną. Tegorocznym zmaganiom przyświecało hasło: "Dobrze mieć przyjaciela". Grupy teatralne prezentowały przedstawienia o przyjaźni i jej roli w życiu każdego człowieka. Opiekunowie grup pokazali różne ujęcia tego tematu. Uwagę przykuwały ciekawe stroje i piękne dekoracje. Poziom aktorski był niezwykle wysoki. Po konkursowych zmaganiach odbył się poczęstunek ufundowany przez Zakład Piekarniczy Tomasza Majki oraz Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Genowefy Kosińskiej.
Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania fundatorom poczęstunku.
Zmagania konkursowe odbywały się w niezwykle przyjaznej atmosferze. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali występy rywali i gorąco ich oklaskiwali. Decyzja komisji konkursowej wyłoniła laureatów.

W kategorii grup przedszkolnych i klas I-III pierwsze miejsce zdobyli ex eaquo: grupa tetralna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Gnieździskach i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Drugie miejsce zajęły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Grabownicy. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się grupa przedszkolna z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe. W kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce przypadło zespołowi teatralnemu ze Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich. Miejsce drugie zajęli uczniowie z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korczynie. Miejsce trzecie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Brynicy oraz grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Rykoszynie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim młodym aktorom i opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie inscenizacji.

Organizatorzy konkursu: mgr Karolina Tobera, mgr Magdalena Czarnecka-Zbróg.


XVII FESTIWAL TEATRALNY' 2017

pod hasłem : WIOSNA, ACH TO TY!

Już po raz siedemnasty nasza szkoła zorganizowała ten niezwykły konkurs. W tym roku współorganizatorem została po raz pierwszy Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie.
Wiosna to jedna z najpiękniejszych i najbardziej inspirujących pór roku. Tegoroczny festiwal teatralny poświęcony był właśnie tej porze roku. Prawie 150 uczniów z terenu gmin: Piekoszów, Łopuszno, Nowiny i Strawczyn wzięło udział w konkursowych zmaganiach. Piękne wiosenne inscenizacje zachwyciły jury i widzów. Poziom występów był niezwykle wysoki a wybór najlepszych zespołów okazał się niełatwy. Oglądanie pięknych dekoracji, kolorowych kostiumów i ciekawych rekwizytów było ucztą nie tylko dla oczu, ale i duszy.

Przedszkola
I miejsce - grupa przedszkolna z Zespołu Szkół w Gnieździskach
II miejsce - grupa przedszkolna z Samorządowego Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Micigoździe
III miejsce - grupa przedszkolna z Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach

Klasy I-III
I miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Gnieździskach
II miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
III miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej w Rykoszynie

Klasy IV-VI
I miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górkach Szczukowskich
I miejsce - uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korczynie

Wszystkim, którzy okazali pomoc - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Organizatorzy: Karolina Tobera, Magdalena Czarnecka

XVI FESTIWAL TEATRALNY' 2016

Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe już po raz szesnasty zorganizował FESTIWAL TEATRALNY. Hasłem przewodnim tegorocznych konkursowych zmagań były: "Legendy, podania i obrzędy związane z regionem świętokrzyskim". Do konkursu przystąpiło 11 zespołów ze szkół z terenu gmin: Piekoszów, Łopuszno, Strawczyn i Nowiny. Ponad 140 dzieci rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych. Niezwykle barwne stroje oraz piękne dekoracje przeniosły w dawne czasy i przypomniały dawno zapomniane obrzędy. Na scenie pojawiły się czarownice, diabły, rycerze, zakonnicy, królowie, chłopi i wielu innych. Mali aktorzy mimo tremy starali się jak najlepiej odegrać swoje role, aby zdobyć uznanie komisji konkursowej.
Poziom konkursowych zmagań był naprawdę wysoki. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone. Opiekunowie grup z niezwykłą starannością oddali folklor właściwy Świętokrzyskiemu a przygotowana przez nich scenografia zachwycała dbałością o szczegóły. FESTIWAL TEATRALNY jak co roku wywołał wiele emocji i wzruszeń. Okrzykom radości nagrodzonych nie było końca.
Nagrody w konkursie ufundowała Dyrekcja ZOPI oraz Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kielcach Pan Henryk Ławniczek.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim pracownikom ZOPI w Micigoździe oraz Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, którzy pomogli w przygotowaniu XVI FESTIWALU TEATRALNEGO.
Organizatorzy: Karolina Tobera, Magdalena Czarnecka


XV FESTIWAL TEATRALNY' 2015

XV JUBILEUSZOWY MIĘDZYGMINNY FESTIWAL TEATRALNY POD HASŁEM:
Nasza kultura- spotkania z bajkami (w tym terapeutycznymi, profilaktycznymi, edukacyjnymi)

W Międzynarodowym Dniu Teatru, 27 marca 2015 r. w Centrum Kultury w Piekoszowie odbył się XV Jubileuszowy Międzygminny Festiwal Teatralny pod hasłem: Nasza kultura- spotkania z bajkami (w tym terapeutycznymi, profilaktycznymi, edukacyjnymi) zorganizowany przez Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Katarzyna Komorowska. Ze względu na to, że jesteśmy placówką integracyjną i w naszej szkole prowadzimy bajkoterapię, chcieliśmy podkreślić terapeutyczne znaczenie bajek. Patronat nad Festiwalem sprawował Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, stąd przewodniczącym jury był prof. dr hab. Stanisław Cygan, wykładowca UJK w Kielcach. Nawiązaliśmy także współpracę ze Studenckim Kołem Naukowym LIDER działającym na UJK w Kielcach i w jury gościliśmy prezesa koła. Impreza trwała ponad 6 godzin. Wierząc w magię liczb, na 15-lecie tradycji Festiwalu obejrzeliśmy 15 prezentacji teatralnych ze szkół: w Gnieździskach, Rykoszynie, Łopusznie, Zajączkowie, Oblęgorku, Nowinach, Micigoździe, Górkach Szczukowskich i Korczynie. Mieliśmy okazję zobaczyć różne formy teatralne: spektakle dramatyczne, kabaret, a nawet teatrzyk kukiełkowy.

Przedstawiamy laureatów XV Jubileuszowego Międzygminnego Festiwalu Teatralnego:
Kategoria: przedszkole

1 miejsce: Zespół Szkół w Gnieździskach, tytuł spektaklu: "Calineczka"
2 miejsce: Zespół Szkół w Łopusznie, tytuł spektaklu: "Bajka o dwunastu miesiącach"
3 miejsce: Zespół Placówek Oświatowych w Zajączkowie, tytuł spektaklu: "Królewna Gburka"
Kategoria: klasy I-III
1 miejsce: Szkoła Podstawowa w Gnieździskach, tytuł spektaklu: "Brzydkie Kaczątko"
2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Rykoszynie- teatrzyk kukiełkowy: "Szewczyk Dratewka"
3 miejsce Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku, tytuł spektaklu: "Zamieszanie w Krainie Bajek"
Kategoria: klasy IV-VI
1 miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach, tytuł spektaklu: ,,Kopciuszek inaczej"
2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Górkach Szczukowskich, tytuł spektaklu: "Bajka terapeutyczna - o Łaciatym Słoniu"
2 miejsce: Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe, tytuł spektaklu: "Bajka profilaktyczna - Mądre rady Baby Jagi"
3 miejsce: Szkoła Podstawowa w Korczynie, tytuł spektaklu: "Bajka edukacyjna- O tekturowym miasteczku"
Kategoria: gimnazjum
1 miejsce: Gimnazjum nr 2 w Jaworzni, "Teatr bez nazwy"- kabaret: "Kopciuszek inaczej"

Serdeczne podziękowania dla osób, które włączyły się w przygotowania do Festiwalu: Aurelii Wójcik, Doroty Rękas, Magdaleny Czarneckiej, Edyty Pięty.


Sponsorzy XV Jubileuszowego Międzygminnego Festiwalu Teatralnego:

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Urząd Gminy w Piekoszowie
Henryk Ławniczek
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.
Aleksander Wolder- Delikatesy Centrum
Piotr Salwa - PHU SAL-BUD
Agnieszka Robak, Paulina Kleszcz - kwiaciarnia "Julia"
Aneta Dyk - sklep Świat Firanek
Tomasz Majka - Zakład Piekarniczo- Cukierniczy "Majka"
Danuta Jarczak- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Dana"
Zygmunt Gozdek- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Goja"- Partner Fundacji: "Mleko dla szkół, mleko dla zdrowia"
Paweł Zaleski- Pizzeria "Napoli Nowiny"

Wszystkim, którzy okazali pomoc - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

XIV FESTIWAL TEATRALNY' 2014

XIV FESTIWAL TEATRALNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
pt.: Nasza kultura- spotkania z baśniami i legendami.


W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, we środę 26 marca 2014 r. Panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zorganizowały w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie XIV Festiwal Teatralny.
Spotkanie poświęcone było baśniom i legendom, w tym także tym związanym z regionem świętokrzyskim. W Festiwalu brały udział szkoły z gmin: Piekoszów, Łopuszno i Strawczyn. Patronat nad imprezą sprawował Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jury w składzie:
prof. dr hab. Stanisław Cygan, językoznawca, wykładowca w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,
mgr Iwona Kukulska, pracownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Piekoszowie i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Razem w Piekoszowie,
mgr Anna Wilk, animator kultury, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie obejrzało spektakle w wykonaniu młodych adeptów aktorstwa z 4 kategorii wiekowych: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VI i gimnazjum.

Najmłodsi uczestnicy Festiwalu- przedszkole z Zespołu Szkół w Gnieździskach przygotowało inscenizację muzyczno-ruchową – "Spacerkiem po Krakowie", koło teatralne z Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku- kl. II, montaż słowno- muzyczny- "Legenda o toruńskich piernikach", grupa teatralna z Zespołu Szkół w Łopusznie, widowisko- "Czerwone Kapturki", a koło teatralne z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe , spektakl dramatyczny- "Emeryk i święty jeleń". Natomiast zespół teatralny- SP w Górkach Szczukowskich, spektakl dramatyczny – "Podzamcze Piekoszowskie", a najstarsi uczestnicy Festiwalu- "Teatr bez nazwy" –ZPO- Gimnazjum nr 2 w Jaworzni- kabaretowe wydanie legendy – "Emeryk i święty jeleń".
Poziom wystąpień zespołów był bardzo wysoki. Jury nagrodziło wszystkie grupy teatralne. Uczestnicy wykazali się dużym kunsztem artystycznym. Laureaci XIV Festiwalu Teatralnego otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy goście i opiekunowie kół teatralnych- podziękowania.

Sponsorzy XIV Festiwalu Teatralnego:
Henryk Ławniczek
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.
Aleksander Wolder- Delikatesy Centrum
Piotr Salwa – PHU SAL-BUD
Agnieszka Robak, Paulina Kleszcz – kwiaciarnia Julia
Aneta Dyk – sklep Świat Firanek
Tomasz Majka- Zakład Piekarniczo- Cukierniczy "Majka"

Wszystkim darczyńcom, którzy okazali życzliwość i hojność -SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
A już teraz miłośników teatru i aktorstwa ZAPRASZAMY do udziału w XV JUBILEUSZOWYM FESTIWALU TEATRALNYM, który już…..za rok!!!:) Do zobaczenia!

XIII FESTIWAL TEATRALNY I FESTYN KULTURALNY' 2013

Festiwal teatralny w tym roku odbył się 22 czerwca pod hasłem "Baw się razem z nami - jesteśmy bajkopisarzami"

WYSTĘP UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ ZE SZKOŁY W NIEDŹWIEDZIU


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASYCZNEGO
WARSZTATY TEATRALNE PRZEPROWADZONE PRZEZ AKTORA DAWIDA ŻŁOBIŃSKIEGO
XII FESTYN KULTURALNY' 2012

Festiwal teatralny w tym roku odbył się 16 czerwca pod hasłem "Baw się razem z nami - jesteśmy szlachcicami". Oprócz uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali sztukę Aleksandra Fredry pt. "Zemsta", wystąpili także młodzi aktorzy ze szkoły w Zajączkowie, prezentując swoje umiejętności podczas wystawienia "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza. Uczniowie w pięknych strojach przybliżyli zebranym gościom fabułę utworów, a także wprowadzili wszystkich w klimat dawnych czasów.
Główne atrakcje imprezy z udziałem zaproszonych gości to:
1. Występ Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej pod dowództwem pana Karola Burego.
Zaprezentowali oni:
a. tańce różnych epok
b. walki
c. wystrzały armat oraz broń
2. Pokaz cyrku BRAWO:
a. akrobatyka
b. pokaz wyszkolonych zwierzątek
c. udział dzieci w różnych konkurencjach
3. Zajęcia z aktorem panem Dawidem Żłobińskim.

Ponadto członkowie koła teatralnego naszej szkoły zaprezentowali scenki profilaktyczne promujące życie bez nałogów i scenki ekologiczne, które mówiły o tym, jak dbać o środowisko naturalne i je szanować. Dzięki wsparciu wójta pana Tadeusza Dąbrowy, który uświetnił swoją obecnością nasz festiwal, dzieci mogły korzystać bezpłatnie ze zjeżdżalni i trampoliny przez cały czas trwania imprezy, a także zajadać watę cukrową.

"ZEMSTA" ALEKSANDRA FREDRY W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

"KRZYŻACY" HENRYKA SIENKIEWICZA W WYKONANIU MŁODYCH AKTORÓW Z ZAJĄCZKOWA

SCENKA PROFILAKTYCZA W WYKONANIU CHŁOPCÓW Z KLASY V


WYSTĘPY DZIECI Z "ZERÓWKI"
SCENKI TEATRALNE W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
WARSZTATY TEATRALNE


WYSTĘP CHORĄGWI RYCERSTWA ZIEMI SANDOMIERSKIEJ POD DOWÓDZTWEM PANA KAROLA BUREGO.


POKAZ CYRKU "BRAWO"


XI FESTIWAL TEATRALNY' 2011

10 czerwca 2011 roku w Szkole Podstawowej w Micigoździe odbył się XI Festiwal Teatralny pod hasłem: "Baw się z nami - jesteśmy kabareciarzami". W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Micigoździe, w Zajączkowie i w Górkach Szczukowskich. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego też nasz honorowy gość, aktor teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach i zarazem przewodniczący komisji, pan Dawid Żłobiński przyznał trzy pierwsze miejsca, a po części konkursowej przeprowadził godzinne warsztaty teatralne dla młodych aktorów. Zajęcia te zostały przyjęte przez uczniów z zachwytem i ogromną radością.
<>

Przewodniczący jury - Dawid Żłobiński ogłasza wyniki...

Dyrektor szkoły - Jerzy Witkowski składa podziękowania przybyłemu na uroczystość aktorowi

Wręczenie dyplomów i nagród przez

pana dyrektora i zaproszonych gości

Jak co roku przestawiono także oprócz części konkursowej odpowiednio przygotowane scenki profilaktyczne, dzięki którym dzieci ze szkół w Micigoździe, w Rykoszynie i w Górkach Szczukowskich przybliżyły widzom tematykę walki z nałogami.

scenka profilaktyczna w wykonaniu uczennic z naszej szkoły

scenka profilaktyczna

w wykonaniu uczniów szkoły w Rykoszynie

scenka profilaktyczna

w wykonaniu uczniów SP w Górkach SzczukowskichWARSZTATY TEATRALNE PROWADZONE PRZEZ AKTORA - DAWIDA ŻŁOBIŃSIKIEGO

Po części teatralnej kierowanej szczególnie dla dzieci nastąpiła część rozrywkowa z głównym przeznaczeniem dla rodziców naszych pociech. W ramach festynu rodzinnego połączonego z festiwalem teatralnym dla starszych uczestników wystąpił Kabaret z Konopi i zespół Braters. Pierwsi z nich zadbali o nasze dobre humory, drudzy rozruszali gości na parkiecie przy muzyce.WYSTĘP KABARETU Z KONOPIPodczas festiwalu i festynu dzieci mogły także korzystać z trampoliny i zjeżdżalni, obejrzeć wóz strażacki, a także uczestniczyć w kiermaszu książek i loterii fantowej.
Nad dobrym samopoczuciem czuwała pani Małgorzata Falarowska,
pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Piekoszowie.


WYSTĘPY UCZNIÓW W MINI PLAYBACK SHOWNa festynie zadbano także o poczęstunek dla przybyłych gości w postaci grilla, ciast itp.


X FESTIWAL KULTURALNY' 2010


autor strony: Agnieszka Pękalska