ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
SAMORZĄD UCZNIOWSKISamorząd Uczniowski na rok szkolny 2018/2019:

Przewodniczący - Mikołaj Sobura

Zastępca Przewodniczącego - Gerard Dziuba

Sekretarz - Sandra Żurawińska

Skarbnik - Paulina Wawrzeńczyk

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU - mgr Marta Szafarczyk, mgr Paulina Żelazna


SAMORZĄD UCZNIOWSKI w naszej szkole organizuje:

-imprezy okolicznościowe
-konkursy
-akcje charytatywne

ROK SZKOLNY 2017/2018


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uczniowie i rodzice licznie zgromadzili się w szkole, aby powitać Nowy Rok szkolny 2017/2018. Przedstawiciele uczniów wraz Samorządem Uczniowskim pod kierunkiem pani Marty Szafarczyk, przygotowali krótka akademię.
DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka jest bardzo chętnie obchodzony w naszej szkole. W tym dniu dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki, a Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną. Uczniowie świetnie się bawili, wspólnie wykonywali taniec "Papaya".
WALENTYNKI

Jeśli zdziwiona jest Twoja minka,
z jakiej okazji ta walentynka,
to przecież dzisiaj jest czternastego,
święto każdego zakochanego!

Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki walentynkowe z życzeniami, śmiesznymi wierszykami oraz wyznaniami miłosnymi. Wszystkie te listy wrzucano do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie przedstawiciele samorządu rozdali je adresatom.
Wśród nich znalazła się jedna, która nie zmieściła się w pudełku.
"Uśmiechnięty ksiądz".

Samorząd Uczniowski odbył dwa posiedzenia podczas których zapadały decyzje dotyczące kandydata na patrona naszej szkoły. Uczniowie zgłosili wielu kandydatów min.: Jan Paweł II, Ks. Stefan Wyszyński, Janusz Korczak, Wanda Chotomska, Mikołaj Kopernik, Józef Piłsudski, Ks. Wojciech Piwowarczyk, Św. Jan Bosko, Św. Stanisław Kostka, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Maria Curie-Skłodowska, Ks. Jan Twardowski, Maria Konopnicka, Matka Teresa z Kalkuty, Emilia Plater.
Spośród nich większością głosów społeczność uczniowska wytypowała jednego tj.: ks. Jana Twardowskiego.
ROK SZKOLNY 2016/2017


Kolędujemy dla WOŚP

W styczniu w naszej szkole odbył się wielki koncert kolęd i pastorałek połączony z kiermaszem. Przygotowany pod kierownictwem pani Marty Szafarczyk opiekunki Samorządu uczniowskiego. Przygotowania trwały już od początku grudnia. Uczniowie pod czujnym okiem pań Sylwii Szeteli i Beaty Walczyńskiej pracowały nad przygotowaniem ozdób świątecznych na kiermasz. Dzieciaki bardzo chętnie uczyły się kolęd. 13 stycznia uczniowie rewelacyjnie zaśpiewali swoje utwory dla rodziców, którzy przygotowali na kiermasz ciasta i inne wypieki.

Mimo mrozu...

Finał WOŚP odbył się 15 stycznia. W tym dniu grupa uczennic, tj. Bielawska Klaudia, Korba Zuzanna, Kornecka Julia, Krzysztofik Maja, Litwin Patrycja i Perzowicz Natalia, pod opieką pani Marty Szafarczyk i pani Beaty Walczyńskiej zbierały środki finansowe na rzecz najbardziej potrzebujących. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1386,63 zł. Natalka natomiast była drugą wolontariuszką w gminie z wynikiem 961,45 zł.
W listopadzie odbyła się zabawa Andrzejkowa. Uczniowie tańczyli, a w przerwach dowiedzieli co ich czeka w przyszłości, jak będą mieli na imię ich przyszli mężowie i żony.

11 listopada - to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała wolność po 123 latach zaborów. Samorząd Uczniowski ZOPI godnie reprezentował szkołę podczas gminnych obchodów Dnia Niepodległości.

Dzień Chłopaka – święto obchodzone 30 września przez nastolatków w Polsce i oczywiście W ZOPI. W tym dniu dziewczęta składały chłopcom życzenia i wręczały drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Po południu, z tej okazji, odbyła się dyskoteka szkolna. Dziewczęta prosiły chłopców do tańca.
ROK SZKOLNY 2015/2016


Ślubowanie kl. 1
Samorząd Uczniowski uroczyście reprezentował uczniów szkoły podczas ceremonii ślubowania klas pierwszych. Pierwszoklasiści zostali serdecznie powitani i obdarowani drobnymi upominkami.
11 listopada
W listopadzie SU reprezentował szkołę podczas obchodów Święta Odzyskania Niepodległości zorganizowanych przez Urząd Gminy w Piekoszowie. Uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w parafii po wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie. Następnie przemaszerowali na Plac Niepodległości na dalszą część obchodów.
Andrzejkowe szaleństwa
W listopadzie zorganizowano zabawę taneczną dla klas IV-VI oraz wróżby z okazji Andrzejek. Dziewczynki poznały imiona przyszłych mężów, a chłopcy żon. Tańcom i zabawom nie było końca. Uczniowie ze niechętnie wracali do domów.

Zabawa karnawałowa
Samorząd Uczniowski, na czele z opiekunem, odpowiadał za oprawę muzyczną zabawy choinkowej. Uczniowie tańczyli z balonami, wykonywali śmieszne zadania. Wybrano Króla i Królową balu. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.
Walentynki

Walentynki to czas okazywania ludziom sympatii. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali "Pocztę walentynkową". W skrzynce znalazło się wiele kolorowych kartek, a adresaci odczytali wiele miłych pozdrowień...


********************************************************************


"Disco Majówka"
Ale była zabawa... 13 maja 2015r. w godz. 16.00 - 17.30 w ZOPI odbyła się "Disco Majówka". Zabawa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przeznaczona była dla klas IV - VI. Muzykę i dekorację na dyskotekę przygotowały dziewczęta z klas IV i V, m.in.: Natalia Perzowicz i Gabrysia Miśkiewicz. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas "tanecznych szaleństw" czuwali opiekunowie: mgr Paulina Pol, mgr Paulina Kotwica-Dudzic, mgr Karolina Tobera. Opiekun SU przygotował dla uczestników zabawy dodatkowe atrakcje - liczne konkursy z nagrodami. Największą popularnością cieszyły się następujące konkurencje: "taniec z gwiazdami", "balonowe koła", "kto pierwszy" - dzieci pokonywały trasę trzymając w jednej ręce łyżkę a na niej piłeczkę do ping-ponga oraz przekłuwanie balonów z wróżbami. Wszyscy znakomicie się bawili i po zakończonej "majówce" z uśmiechami na twarzy rozeszli się do domów.

Uczestnicy zabawy
AKCJA SAMORZĄDU "Oddaj zużyty telefon komórkowy - odbierz nowy aparat fotograficzny".

Na przełomie kwietnia i maja Samorząd Uczniowski przeprowadził w szkole konkurs w ramach IV ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: „Oddaj zużyty telefon komórkowy – odbierz nowy aparat fotograficzny”. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy ZOPI. Najwięcej telefonów przynieśli następujący uczniowie: Bartłomiej Ogonowski (kl. „0”b), Jakub Miśkiewicz (kl. „I”) i Kacper Wychowaniec (kl. „VI”). Zebrane telefony zostały odebrane przez organizatorów akcji i przekazane do profesjonalnego recyklingu.
W dniu 30 września 2014r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Opiekunami imprezy były: mgr Paulina Pol, mgr Marta Szafarczyk oraz mgr Magdalena Czarnecka. W dwugodzinnej zabawie (od 15.30 do 17.30) wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Przygotowaniem muzyki oraz obsługą sprzętu audiowizualngo zajęli się chłopcy z klasy VI. Frekwencja na zabawie sięgała blisko 100 proc. Podczas dyskoteki wyłoniono Mistera ZOPI, którym został uczeń klasy VI Jakub Gajek. Uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach: taniec na gazecie, limbo, taniec z balonami. Opiekunowie brali czynny udział w dyskotece-prowadzili liczne zabawy taneczne (pociąg, zabawy w kole, wężyk itp.), zachęcając w ten sposób nawet tych najbardziej nieśmiałych uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, więc imprezę należy uznać za udaną.

27 listopada 2014r.w godzinach od 15.00 do 16.30 odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV-VI.Wszyscy dobrze się bawili wróżąc sobie przyszłość przy dźwiękach najnowszych hitów. Największą popularnością cieszyły się następujące wróżby: "serduszka" i "szkatułka".
11 listopada 2014r. poczet flagowy w składzie: Łukasz Ciołak, Dominika Pękalska i Kinga Snoch wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego mgr Pauliną Pol wzięli udział w gminnej uroczystości upamiętniającej odzyskanie niepodległości przez Polskę 11listopada 1918r. Uroczystość ta miała następujący przebieg:
1. Msza Św. w Kościele parafialnym w Piekoszowie.
2. Przemarsz kombatantów, strażaków, harcerzy, pocztów sztandarowych i flagowych na Plac Niepodległości w Piekoszowie.
3. Przemowa władz gminy, uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Na przełomie listopada i grudnia 2014r. Samorząd Uczniowski przeprowadził w szkole akcję charytatywną pod nazwą "Góra Grosza 2014" Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz zawodowych rodzin zastępczych. W ramach tej akcji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla klas I-VI na "Największą klasową Górę Grosza". Zwycięzcą w tym konkursie została klasa III, która zebrała największą sumę pieniędzy ze wszystkich klas w szkole – 28 zł 37gr. Szkoła zebrała w sumie 63 złote i 59 groszy, a w tym 1120 sztuk jednogroszówek, 747 – dwugroszówek oraz 425 – pięciogroszówek. Zdarzały się również takie nominały jak: 10gr, 20gr, 50gr.

W grudniu Samorząd Uczniowski rozprowadzał cegiełki charytatywne – Dobroczynne Kartki Świąteczne, nadesłane do szkoły przez stowarzyszenie Sursum Corda. Zebrane fundusze (62 zł) zostały przekazane na konto ww. stowarzyszenia, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych, rodzin i osób w trudnej sytuacji życiowej, ochrony i promocji zdrowia, ofiar katastrof i klęsk żywiołowych itp.

W styczniu 2015r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny dla Oddziału Rocznego Obowiązkowego Przygotowania Przedszkolnego ("zerówka") oraz dla klas I-III pt."Ja i mój niepełnosprawny kolega". Pierwsze miejsce zajął Marcel Szcześniak z "zerówki". Drugie i trzecie miejsca zajęły dziewczynki z klasy II: Sandra Żurawińska i Amelia Brożyna. Zwycięzcy otrzymali zawieszki – pluszowe serduszka, a wszyscy uczestnicy konkursu za okazanie wielkiego serca dla niepełnosprawnych kolegów dostali lizaki w kształcie serca.

Samorząd Uczniowski w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe działa bardzo prężnie. Gdy emocje w związku z zorganizowaną przez siebie zabawą z okazji Dnia Chłopaka opadły, członkowie samorządu, jak również inne chętne dzieci przystąpiły do przeprowadzenia w szkole akcji charytatywnej "Szkoło pomóż i Ty" organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Pieniądze dla fundacji pozyskiwane były w wyniku sprzedaży cegiełek - pomocy naukowych dla dzieci. Mogli je nabywać uczniowie, jak również nauczyciele, rodzice, przyjaciele szkoły. Fundusze zebrane przez uczniów naszej szkoły, zostały przesłane na konto fundacji, a Samorząd Uczniowski nie zwlekając przystąpił do organizacji kolejnej akcji charytatywnej - Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz zawodowych rodzin zastępczych. Akcja ta rozpoczęła się 25 listopada, a kończy 6 grudnia Wielkim Finałem i liczeniem góry grosza w szkole. Samorząd Uczniowski jednocześnie zajmuje się przygotowywaniem "Andrzejek świetlicowych", na które mogą przyjść wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły, aby wywróżyć sobie przyszłość.

W styczniu 2014r. Samorząd Uczniowski podsumował akcję charytatywną „Góra Grosza 2013”, w której udało się zebrać pokaźną sumę groszy - aż 175 złotych i 75 groszy. Była to prawdziwa góra grosza, bo znalazło się w niej aż 4335 sztuk jednogroszówek, 3400 – dwugroszówek oraz 1220 – pięciogroszówek. Zdarzały się również takie nominały jak: 10gr, 20gr, 50 gr.