ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ

PRZEDSZKOLE
INFORMACJA O ROZPOCZĘTYM NABORZE DO SAMORZĄDOWEGO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO ZOPI W MICIGOŹDZIE
NA ROK SZKOLNY 2017/2018CZAS PRACY PRZEDSZKOLI SAMORZĄDOWYCH W OKRESIE WAKACYJNYM


Rok szkolny 2016/2017


Obecnie w Samorządowym Publicznym Przedszkolu Integracyjnym w Micigoździe funkcjonują trzy grupy wiekowe:

* Integracyjna grupa "0"

wychowawca: mgr Renata Hińcza
nauczyciel wspomagający: mgr Paulina Pol.

*Grupa I "Ekoludki"
wychowawca: mgr Katarzyna Wójcik, mgr Izabela Smolarczyk


*Integracyjna grupa II "Muchomorki"
wychowawca: mgr Milenia Lajs, mgr Izabela Smolarczyk
nauczyciel wspomagający: mgr Dorota Necel

01.09.2016r. W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku 2016/2017, a tak następnego dnia bawiliśmy się w grupie I. Z uśmiechem na twarzy, maluszki aktywnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych prowadzonych przez nauczycielkę.
13.10.2016r. Do naszego przedszkola zaproszenie przyjęła Pani Policjantka. Pani sierżant, wygłosiła prelekcję dotyczącą bezpiecznej drogi do szkoły. Zwróciła również uwagę na bezpieczne podróżowanie dzieci w foteliku samochodowym, a także pokazała przedszkolakom jak należy zachować się, gdy spotkają nieznajomego psa, który może być niebezpieczny. Dzieci wraz z Panią Policjantką aktywnie uczyły się kierować ruchem drogowym. Zaznajomiły się również z zawodem policjanta, który ich bardzo interesuje i ciekawi. Tym miłym spotkaniem zakończyliśmy temat tygodnia "Zuch na drodze", omawiany w grupie I.26.10.2016r. Odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Nasze kochane dzieci wstąpiły do grona Przedszkolaków. Pasowania dokonała Pani Iwona Zajkowska. Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki dla wszystkich dzieci. Rodzice uczestniczyli w tym ważnym dniu dla swoich pociech.


Dzieci w Samorządowym Przedszkolu Integracyjnym w Micigoździe uczestniczą w zajęciach Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Genialność tej metody polega na jej prostocie i naturalności. Radości jest co niemiara.

Zajęcia w grupie I odbywają się cyklicznie w każdy piątek, które prowadzi: Katarzyna Komorowska - Terapeuta Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Katarzyna Wójcik - wychowawca grupy.

W listopadzie, na zajęciach dydaktycznych w grupie I w ramach Programu "Bezpieczny Przedszkolak" realizowany został temat "Urządzenia elektryczne". Głównym celem zajęć było zapoznanie z wybranymi urządzeniami elektrycznymi, poznanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz rozwijanie myślenia przyczyno-skutkowego.
Dzieci wiedzą już, że nie wolno korzystać im z urządzeń elektrycznych bez zgody i nadzoru osoby dorosłej, a także do czego służą poznane urządzenia elektryczne.

24 listopada 2016r. do naszego przedszkola przyjechał znany wszystkim dzieciom Teatrzyk "Patigo". W tym dniu przedszkolaki oglądali spektakl teatralny pt: "Wielkie wydarzenia w świecie małych dzieci". Dzieci poprzez aktywne uczestnictwo w rozwiązywaniu zagadek przygotowanych przez aktora, sprawdziły swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniały sobie jak należy rozważnie zachowywać się w lesie, a także zaznajomiły się bliżej z pracą lekarza. Najmłodsza grupa wiekowa I w przedszkolu, oglądała ten spektakl w ramach Programu "Bezpieczny Przedszkolak" realizowanego tej grupie.

25 listopada 2016r. z okazji Święta Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki poznały historię powstania maskotek, które na co dzień towarzyszą wszystkim dzieciom. Wykonały również prace poświęcone swoim najukochańszym misiom, które umieszczone zostały na wystawie. W miłej atmosferze zabaw i radości dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez nauczycielki.


6 grudnia 2016r. w przedszkolu odwiedził nas Św. Mikołaj. Dzieci w tym dniu zaprezentowały krótki występ artystyczny, a Mikołaj w miłej i przyjaznej atmosferze obdarował wszystkie dzieci prezentami. W tym radosnym spotkaniu uczestniczyli z nam kochani rodzice.
27 stycznia 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci z radością uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez nauczycielki. Poprzez losowanie wybrany został król i królowa balu. Piękne stroje dzieci i miła atmosfera sprawiły, że ten dzień w naszym przedszkolu był wyjątkowy.

W ramach Programu "Bezpieczny Przedszkolak" 15 marca 2017r. nasze przedszkole odwiedził pan leśniczy. Dzieci uczestniczyły w prelekcji, a także oglądały prezentacje multimedialną. Poznały zagrożenia wynikające ze świata roślin i zwierząt, dowiedziały się jak należy postępować w przypadku leśnych zwierząt. Aktywnie uczestniczyły w pogadance z panem leśniczym.
13 kwietnia 2017r. Święta tuż - tuż!!! Na zajęciach w grupie I poznajemy zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Wspólne składanie życzeń przy Wielkanocnym stole, wykonanie kartki świątecznej dla najbliższych to najlepszy czas, by integrować się razem.
26 kwietnia 2017r. Już po raz drugi do naszego przedszkola przyjechał Teatrzyk "Patigo", który przedstawił spektakl pt: "Czerwony Kapturek".

24 maja 2017r. W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią florystyką, która poprowadziła warsztaty. Dzieci wykonały piękne kompozycje kwiatowe, które będą wyjątkowym prezentem dla naszych kochanych rodziców.26 maj 2017r. W tym szczególnym dniu dzieci zaprosiły do naszego przedszkola swoich Kochanych Rodziców, by móc z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty zaprezentować występ artystyczny, poprzez recytację pięknych wierszyków i śpiew piosenek. Dzieci obdarowały również swoich rodziców życzeniami, kwiatami i całusami.


29 maja 2017r. W ramach Programu "Bezpieczny Przedszkolak" odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, który poprowadził prelekcję na temat wzywania i udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały zawód ratownika medycznego, a także aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach prowadzonych przez ratownika.
31.05.2017r. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka dzieci uczestniczyły w wyjeździe do bawialni w Kielcach. Aktywnie uczestniczyły w zabawach i zajęciach prowadzonych przez panie pracujące w bawialni. Przedszkolaki wykonały piękne czapki kucharskie, w których jako mali cukiernicy ozdobili słodkie serduszka. Słodki poczęstunek i zabawa swobodna w bawialni sprawiła, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy dla wszystkich dzieci. Radości nie było końca.A tak 1 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu w grupie I bawiliśmy się w tym radosnym Dniu Dziecka."Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA" - GALERIA ZDJĘĆ
Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2015/2016