ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ

PRZEDSZKOLERok szkolny 2015/2016


Obecnie w Przedszkolu w Micigóździe funkcjonują dwie grupy wiekowe:


* "Ekoludki" grupa wiekowa 3-latki


* "Krasnoludki" integracyjna grupa wiekowa 4-latki


Wychowawcami grup są:

* mgr Milenia Lajs

* mgr Beata Walczyńska

* mgr Katarzyna Wójcik


"Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA" - GALERIA ZDJĘĆ


09.10.2015r.w Bibiotece Centrum Kultury w Piekoszowie odbywały się dni otwarte. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tym szczególnym miejscem. Brały udział w zajeciach z animatorem, także z uwagą i ciekawością słuchały bajek czytanych przez osoby wykonujące różne zawody. Dzieci poczęstowane zostały watą cukrową, popkornem i słodyczami.Dzień ten był pełen atrakcji i emocji.


21.10.2015r. W naszym przedszkolu dzieci oglądały spektakl teatralny pt: "Przygody Foczki"27.10.2015r. Odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Nasze kochane dzieci wstąpiły do grona Przedszkolaków. Pasowania dokonał Pan Dyrektor Szkoły. Zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i upominki dla wszystkich dzieci. Rodzice uczestniczyli w tym ważnym dniu dla swoich pociech. Nie zabrakło wspólnego, słodkiego poczęstunku.


W listopadzie odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu przedszkolaki mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów związanych z tym świętem.
Dzieci podczas lania wosku dowiadywały się co je czeka w niedalekiej przyszłości. Inne wróżby, w których uczestniczyły odpowiadały im na pytania dotyczące choćby zawodu, jaki kiedyś wybiorą. Było nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką i życzenia na przyszłość. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
25 listopada 2015 roku, z okazji Święta Pluszowego Misia, w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty dla dzieci i rodziców. W tym roku poświęcone były zwykłym Pluszowym Misiom, które pomagają, pocieszają, bawią się z nami, są naszymi przyjaciółmi i to one stały się twórczą inspiracją dzieci i przełożyły się na wspaniałe dzieła, które pokazane zostały na wystawie. Nasze przedszkolaki wykonały różnorodne prace poświęcone swoim najukochańszym misiom w miłej atmosferze zabawy i radości.
04.12.2015r. w przedszkolu odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, a Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.
21.12.2015r.- W przedszkolu odbyły się Jasełka upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Dzieci z grupy 3 i 4 letniej pod opieką wychowawczyń zaprezentowały nam to szczególne wydarzenie. Na przedstawieniu nie zabrakło zaproszonych gości, rodziców i najbliższej rodziny dzieci. W miłej i przyjaznej atmosferze dzieci wspólnie dzieliły się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

11.01.2016r.- Odbyło się spotkanie z Panią policjantką, która poprowadziła prelekcję na temat: "Bezpieczna droga do szkoły". Pani sierżant opowiadała dzieciom o bezpieczeństwie i zagrożeniach istniejących w ruchu drogowym a także przypominała dzieciom jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię na pasach na drugą stronę. Wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe na rękę. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy wiekowej 3, 4- latków a także dzieci rocznego przygotowania przedszkolnego.
W naszym przedszkolu odbywał się tydzień związany z tematem - Różne zawody. Dzieci każdego dnia poznawały inną profesję, zadawały interesujące ich pytania związane z poznawanymi dziedzinami, a także wykonywały związane z zawodem pielęgniarki czepki. Bardzo dzielnie i ochoczo brały udział w udzielaniu pierwszej pomocy swojemu przyjacielowi grupy, Kicusiowi jak również starały się profesjonalnie wykonywać mu zastrzyki czy też bandażować zranione łapki.15.01.2015r.- W naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy, na którym bawiły się dzieci z wszystkich grup wiekowych. Nie zabrakło wspólnego tańca, śpiewu, konkursów i dobrej zabawy. Był też słodki poczęstunek.Staramy się, aby Dzień Babci i Dziadka obchodzony był u nas w przedszkolu bardzo uroczyście. Praktycznie od zawsze funkcjonuje ono w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Jest to dzień niezwykły, pełen wzruszeń i radości. Na uroczyste obchody tego święta przybyło liczne grono babć i dziadków. Dzieci chętnie i dużym zaangażowaniem przygotowywały się do owego wydarzenia, z przejęciem odtwarzali swoje role, a dziadkowie z radością odbierali kierowane do nich słowa i piosenki. Nie zabrakło również tańca, który w tym roku grupa Krasnoludków zatańczyła, prezentując układ tańca współczesnego. Dzieci złożyły babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane upominki w postaci kwiatów i laurek, a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

WIĘCEJ ZDJĘĆ OBEJRZYJ TU