ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ

PRZEDSZKOLE


Punkt Przedszkolny w Micigoździe czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 -16.30.

W Punkcie Przedszkolnym funkcjonują dwie grupy wiekowe:

* "Krasnoludki" grupa wiekowa 3-latki


* "Ekoludki" integracyjna grupa wiekowa 4-latki


Wychowawcami grup są:

* mgr Milenia Lajs

* mgr Katarzyna Wójcik

* mgr Beata Walczyńska


Uroczystości przedszkolne odbywają się według Harmonogramu Imprez i Uroczystości Punktu Przedszkolnego w Micigoździe na dany rok szkolny.HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W MICIGOŹDZIE NA ROK SZKOLNY 2014-2015
GRUPA 3 i 4 LATKÓW

MIESIĄC


UROCZYSTOŚĆ

REALIZACJA

wrzesień
Rozpoczęcie roku przedszkolnego 2014/2015: Zabawy integrujące grupę. Według pomysłu nauczycielek.
październik
Święto pieczonego ziemniaka.

Pasowanie na przedszkolaka
Ognisko
Integracja z rodzicami.

Występy artystyczne dzieci.
Udział w uroczystości rodziców.
listopad
Dzień Pluszowego Misia. Dzień w przedszkolu z ulubionym misiem.
grudzień
Spotkanie z Mikołajem

Jasełka
Rozdanie paczek dzieciom przez Mikołaja.

Uroczystość z udziałem rodziców, występy artystyczne dzieci.
styczeń
Dzień Babci i Dziadka Występy artystyczne dzieci.
luty
Zabawa karnawałowa. Bal przebierańców.
marzec
Pierwszy Dzień Wiosny. Topienie Marzanny, szukanie oznak nadchodzącej wiosny.
kwiecień
Dzień książki Wyjście do biblioteki gminnej.
maj
Dzień strażaka.

Dzień Mamy i Taty.
Pokaz wozu strażackiego przez strażaków z jednostki w Piekoszowie.

Występy artystyczne dzieci.
czerwiec
Dzień Dziecka.

Zakończenie roku.
Uroczystość dla dzieci.

Uroczystość i wręczanie dyplomów, pamiątek dzieciom.
W trakcie trwania roku przedszkolnego.
Wycieczki jednodniowe.Teatr. Według potrzeb przedszkolaków.


07.10.2014r. dzieci uczestniczyły w wyjeździe do kina, w którym obejrzeli film pt. "Pszczółka Maja". Radości nie było końca...09.10.2014r. obie grupy wspólnie integrowały się na grillu. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach na boisku i szkolnym placu zabaw.W dniu 28.10.2014r.nasze kochane dzieciaki zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków. Po zaprezentowaniu występu artystycznego odbyło się uroczyste pasowanie, którego dokonał nasz Pan Dyrektor Szkoły. Dzieci otrzymały dyplomy i pamiątkowe prezenty.

Dnia 25.11.2014r.obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoją ulubioną maskotkę - pluszaka, aby móc nimi się pobawić podczas wspólnej zabawy. Chętne dzieci uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez panie.

05.12.2014r. w przedszkolu odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, a Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci paczkami.
Dnia 18.12.2014r. w Zespole Oświatowych Placówek Inegracyjnych w Micigoździe odbyły się Jasełka upamietniające narodziny Boga - Jezusa Chrystusa w nędznej szopie. Dzieci z grupy 3 i 4 letniej pod opieką wychowawczyń, pań asystentek i pań do pomocy nauczycielskiej wiernie zobrazowały nam to szczególne zdarzenie w historii naszego świata. Na przedstawieniu nie zabrakło oczywiście gości : rodziców, dziadków i najbiższej rodziny dzieci. Na jasełka przybyła również delgacja szkolna - nauczyciele, którzy w nagrodę za włożony trud i pracę podarowali dzieciom świąteczne prezenty.
05.05.2015r.do naszego przedszkola zaprosiliśmy Jednostkę OSP w Piekoszowie. Strażacy zaprezentowali nam sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz wóz strażacki. Odbyła się również krótka prelekcja, a także z okazji Święta Dnia Strażaka przedszkolacy złożyli druhom najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło dla dzieci słodkości…..

11.06.2015r.dzieci z grupy 3 i 4-latków zdobyły I miejsce w XII Powiatowym przeglądzie tańców przedszkolaka pod hasłem: "Tańczymy bo lubimy" zorganizowanym przez ZPO w Piekoszowie.30.06.2015r. odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015 w Przedszkolu. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, w której wspólnie zatańczyli "Walczyk szczęśliwych dzieci". Dyplomy ukończenia przedszkola i nagrody pamiątkowe dla dzieci wręczył Dyrektor ZOPI w Micigóździe Pan Jerzy Witkowski wraz z wychowawczyniami.