ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ

PRZEDSZKOLERok szkolny 2017/2018

OBECNIE W PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM FUNKCJONUJĄ TRZY GRUPY WIEKOWE:


* Oddział rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego
wychowawca: mgr Renata Hińcza
nauczyciel wspomagający: mgr Jusyna Kulasek.

*Grupa I "Małe skrzaty"
wychowawca: mgr Karolina Bębacz

*Integracyjna grupa II "Ekoludki"
wychowawca: mgr Katarzyna Wójcik, mgr Izabela Smolarczyk
nauczyciel wspomagający: mgr Anna Lisek
........................................................................................................................................................................

04.09.2017r. W naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego2017/2018.

Dzieci w Przedszkolu Integracyjnym w Micigoździe uczestniczą w dodatkowych zajęciach:
&
Prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Genialność tej metody polega na jej prostocie i naturalności. Zajęcia w grupie II odbywają się w każdy wtorek, które prowadzi: Katarzyna Komorowska - Terapeuta Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, we współpracy z wychowawcami.

&
W grupowych zajęciach logopedycznych


W miłej i przyjaznej dzieciom atmosferze zajęcia logopedyczne w grupie II, w każdy piątek prowadzi specjalista, neurologopeda mgr Edyta Ozga.

17.10.2017r. Grupa II uczestniczyła w wyjeździe do Centrum Kultury i Urzędu Pocztowego w Piekoszowie. Na zajęciach ceramicznych dzieci mają możliwość realizacji różnorodnych form ekspresji plastycznej. Poznania w praktyce etapów związanych z powstawaniem pracy poprzez modelowanie w glinie, suszenie i wypalanie, malowanie i upiększanie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a samo lepienie z gliny dało im wiele radości.
W tym dniu z okazji Dnia Poczty Polskiej obchodzonego w miesiącu październiku odwiedziliśmy również Urząd Pocztowy w Piekoszowie, aby dzieci mogły przyjrzeć się pracy urzędników poczty, poznać zakres usług pocztowych jaki ten urząd spełnia w naszym życiu. Wyjazd w tym dniu okazał się bardzo interesujący, radości i uśmiechu w tym dniu nie było końca, a dzieci wróciły do przedszkola pełne miłych wrażeń.


31.10.2017r. Do naszego przedszkola przyjechał znany już przedszkolakom Teatrzyk Patigo, który przedstawił spektakl "Mówię nie wszystkiemu, co złe". Dzieci z uwagą i radością oglądały wystawiony spektakl, a także mogły odegrać zaproponowane role i wystąpić na scenie. W czasie oglądania spektaklu aktorzy przybliżali dzieciom pouczające morały płynące ze znanych bajek i wierszy dla dzieci.
07.11.2017r. Do naszego przedszkola zaproszenie przyjęła Pani Policjantka która, wygłosiła prelekcję dotyczącą bezpiecznej drogi do szkoły. Zwróciła również uwagę na bezpieczne podróżowanie dzieci w foteliku samochodowym. Dzieci wraz z Panią Policjantką uczyły się przechodzić bezpiecznie na drugą stronę jezdni. Aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach i zadaniach prowadzonych w formie zabawy. Zaznajomiły się również z zawodem policjanta, który ich bardzo interesuje i ciekawi. Tym miłym spotkaniem przedszkolaki poznały i przypomniały sobie podstawowe wiadomości związane z udziałem dzieci w ruchu drogowym.
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015