ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ

PRZEDSZKOLE
REGULAMIN REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO ZOPI W MICIGOŹDZIE

oraz DRUKI DO POBRANIA

Dostępne również w zakładce RekrutacjaRok szkolny 2017/2018

OBECNIE W PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM FUNKCJONUJĄ TRZY GRUPY WIEKOWE:


* Oddział rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego
wychowawca: mgr Renata Hińcza
nauczyciel wspomagający: mgr Jusyna Kulasek.

*Grupa I "Małe skrzaty"
wychowawca: mgr Karolina Bębacz

*Integracyjna grupa II "Ekoludki"
wychowawca: mgr Katarzyna Wójcik, mgr Izabela Smolarczyk
nauczyciel wspomagający: mgr Anna Lisek
........................................................................................................................................................................

04.09.2017r. W naszym Przedszkolu odbyła się Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego2017/2018.

Dzieci w Przedszkolu Integracyjnym w Micigoździe uczestniczą w dodatkowych zajęciach:
&
Prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Genialność tej metody polega na jej prostocie i naturalności. Zajęcia w grupie II odbywają się w każdy wtorek, które prowadzi: Katarzyna Komorowska - Terapeuta Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, we współpracy z wychowawcami.

&
W grupowych zajęciach logopedycznych


W miłej i przyjaznej dzieciom atmosferze zajęcia logopedyczne w grupie II, w każdy piątek prowadzi specjalista, neurologopeda mgr Edyta Ozga.

17.10.2017r. Grupa II uczestniczyła w wyjeździe do Centrum Kultury i Urzędu Pocztowego w Piekoszowie. Na zajęciach ceramicznych dzieci mają możliwość realizacji różnorodnych form ekspresji plastycznej. Poznania w praktyce etapów związanych z powstawaniem pracy poprzez modelowanie w glinie, suszenie i wypalanie, malowanie i upiększanie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, a samo lepienie z gliny dało im wiele radości.
W tym dniu z okazji Dnia Poczty Polskiej obchodzonego w miesiącu październiku odwiedziliśmy również Urząd Pocztowy w Piekoszowie, aby dzieci mogły przyjrzeć się pracy urzędników poczty, poznać zakres usług pocztowych jaki ten urząd spełnia w naszym życiu. Wyjazd w tym dniu okazał się bardzo interesujący, radości i uśmiechu w tym dniu nie było końca, a dzieci wróciły do przedszkola pełne miłych wrażeń.


31.10.2017r. Do naszego przedszkola przyjechał znany już przedszkolakom Teatrzyk Patigo, który przedstawił spektakl "Mówię nie wszystkiemu, co złe". Dzieci z uwagą i radością oglądały wystawiony spektakl, a także mogły odegrać zaproponowane role i wystąpić na scenie. W czasie oglądania spektaklu aktorzy przybliżali dzieciom pouczające morały płynące ze znanych bajek i wierszy dla dzieci.
07.11.2017r. Do naszego przedszkola zaproszenie przyjęła Pani Policjantka która, wygłosiła prelekcję dotyczącą bezpiecznej drogi do szkoły. Zwróciła również uwagę na bezpieczne podróżowanie dzieci w foteliku samochodowym. Dzieci wraz z Panią Policjantką uczyły się przechodzić bezpiecznie na drugą stronę jezdni. Aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach i zadaniach prowadzonych w formie zabawy. Zaznajomiły się również z zawodem policjanta, który ich bardzo interesuje i ciekawi. Tym miłym spotkaniem przedszkolaki poznały i przypomniały sobie podstawowe wiadomości związane z udziałem dzieci w ruchu drogowym.


24 listopada 2017r. w naszym przedszkolu wszystkie grupy przedszkolne wspólnie obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania pierwszej maskotki. Uczestniczyły w zabawie i konkursach przygotowanych przez nauczycielki. W grupach wykonały również prace poświęcone swoim najukochańszym misiom przyniesionych z domu, których nie mogło zabraknąć w tym dniu w przedszkolu.

6 grudnia 2017r. odwiedził nas Św. Mikołaj. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, a Mikołaj obdarował wszystkich przedszkolaków prezentami. W tym radosnym spotkaniu uczestniczyli z nami kochani rodzice.18 grudnia 2017r. odbyły się Jasełka upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. W świątecznej atmosferze składne były życzenia. Odbył się również kiermasz bożonarodzeniowy.

22 stycznia 2018r. z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka do przedszkola zaproszenie przyjęły Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie. Dzieci z radością recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla zaproszonych gości. Odbył się również słodki poczęstunek.

20 marca 2018r.wszystkie grupy przedszkolne brały udział w wyjeździe do WDK w Kielcach. Przedszkolaki obejrzały spektakl Teatru pt: "Niesamowita wycieczka, na każdym kroku bajeczka". Celem tego wyjazdu było rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci. Bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania bajki.


21 marca 2018r. Pierwszego Dnia Wiosny dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych Przedszkola Integracyjnego w Micigoździe uroczyście powitały nową porę roku "Panią Wiosnę". Przedszkolaki uczestniczyły w wyjściu na spacer, podczas którego w pochodzie z wykonaną na zajęciach kukłą "Marzanny", pożegnały według tradycji zimę a powitały wiosnę.4 kwietnia 2018r. do naszego przedszkola przyjechał Teatrzyk "Patigo". Dzieci obejrzały spektakl pt: "Warzywne rozterki". W czasie oglądania spektaklu, przedszkolaki poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia i odżywiania.13. 04.2018r. W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez ratownika, poprzez wykonywanie prostych czynności udzielania pierwszej pomocy. Wzbogacały swoją wiedzę na temat prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.


23.04.2018r. Trzeci tydzień kwietnia upłynął w grupie II Pod hasłem:” Mali strażnicy przyrody”. A wszystko to, z okazji obchodów "Dnia Ziemi". Dzieci nie tylko wzbogacały swoją wiedzę na temat ekologii, ale także z radością uczestniczyły w sprzątaniu pobliskiej okolicy.
26.04. 2018r. i 21. 05.2018r. Przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w zajęciach ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie. Wykonane prace będą pięknym prezentem dla kochanych rodziców. Nie zabrakło też czasu na zabawę swobodną na pobliskim placu zabaw.
10.05.2018r. Zaproszenie do naszego przedszkola przyjęli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekoszowie. Na terenie placówki zaprezentowali samochód i sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

04.06.2018r. Dzieci z grupy II obchodziły w przedszkolu Dzień Dziecka. Z radością i uśmiechem na twarzy przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych oraz w pokonywaniu toru przeszkód.

08.06.2018r. Ten dzień upłynął nam pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam".
11.06.2018r. Dzieci z przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Kurozwęk.


22.06.2018r. Odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Grupy przedszkolne zaprezentowały krótkie występy artystyczne. Grupa II przedstawiła spektakl pt: "Czerwony Kapturek", który był podsumowaniem realizowanego Programu czytelniczego pt; "W krainie, bajek, baśni i wierszy". Pan dyrektor szkoły wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy i książki.Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015