ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA VI


NASZA KLASA VI


AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2018

Jak co roku, włączyliśmy się do wpólnego sprzątania okolicy.


DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziewczęta pamiętały o swoich kolegach z klasy oraz uczących ich panach. Złożyły im życzenia i wręczyły im podarunki z okazji Dnia Chłopaka.

WYCIECZKA DO KINA

25 września pojechaliśmy do kina Helios w Kielcach na film "Zegar Czarnoksiężnika".
Andrzejki

Na godzinę wychowawczą przygotowaliśmy wróżby andrzejkowe...
MIKOŁAJKOWY WYJAZD

5 grudnia pojechaliśmy do Kieleckiego Teatru Tańca na spektakl "Dziadek do orzechów". Stanowi on piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych. Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Dziadek do orzechów jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak: trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni.

WYCIECZKA DO ZŚiNPK

W dniu 11 grudnia 2018 roku odwiedziliśmy siedzibę Zarządu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnitwo Kielce. Dzieci zwiedzały sale edukacuje i uczestniczyły w zajęciach na temat lasu, jego mieszkańców oraz pracy leśników. Dużym zainteresowaniem dzieci obdarzyły małego mieszkańca siedziby Zarządu Parków - Popielicę Szarą - poznały jej wygląd, sposób odżywiania , zwyczaje, tryb życia.

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W KIELCACH

12 grudnia pojechaliśmy do Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach.

WIGILIA KLASOWA

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną przygotowaliśmy wigilię klasową, podczas której złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy.