ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA VIROK SZKOLNY 2014/2015

I tak wszyscy dobrnęliśmy do klasy szóstej. Przed nami ostatni rok szkoły podstawowej. Wychowawcą naszej klasy pozostała p. Joanna Kotowska. nauczycielem wspomagającym jest p. Magdalena Czarnecka.
Wycieczka do Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim

Na początku roku szkolnego czekała na nas miła niespodzianka. Udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Miło i przyjemnie spędziliśmy czas.
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

30 września 2014 roku o godzinie 15.30 odbyła się wspaniała zabawa taneczna z okazji święta naszych Chłopców. Tańców, zabaw i konkurencji nie było końca…
W tym szczególnym Dniu wszystkie dziewczyny z naszej klasy obdarzyły Chłopców miłym słowem, uczynkiem oraz drobnym upominkiem.
Miłym zaskoczeniem dla ucznia z naszej klasy - Kuby Gajka było zajęcie I miejsca w wyborach na najprzystojniejszego i najmilszego Chłopaka w Szkole.

Powspominajmy...


Dzień Edukacji Narodowej

15 października odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pod opieką Pani mgr Barbary Karyś oraz Pani mgr Edyty Pięty.
Uczniowie klas IV, V, VI w swoich występach przypomnieli znaczenie i historię szkolnictwa polskiego.
Podczas przedstawienia miały również miejsce podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego

"za trud, za uśmiech i serce..."


Szkolny Konkurs Czytelniczy

Dnia 16. 10. 2014 r. uczniowie naszej klasy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym pod hasłem: W jaki sposób "obcy" stał się "swój"? na podstawie lektury "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej. Konkurs zorganizowały Panie: polonistka mgr Katarzyna Komorowska i nasza Wychowawczyni mgr Joanna Kotowska.
Uczniowie świetnie odpowiadali na pytania otwarte. Wyniki były bardzo wyrównane, dlatego też rozstrzygającą była część pisemna konkursu.
Oto Zwycięzcy:

I miejsce - Natalia Sidło
II miejsce - Nikola Pacak
III miejsce - Kinga Snoch

Laureatki otrzymały dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu - słodkości.
Zachęcamy do czytania kolejnych interesujących lektur!


Wyjazd do „Multikina” na seans pt. "Wakacje Mikołajka"

27 października 2014 r. nasza klasa miała okazję, na kilka godzin, zapomnieć o szkole i lekcjach, podczas wyjazdu do kina. Wraz z bohaterami mogliśmy się przenieść znów na piaszczystą plażę, brać udział w beztroskich zabawach i ciekawych przygodach. W filmie odgrywał się również wątek miłosny.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy... również w drodze powrotnej.Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 7 listopada 2014 roku, uczennice naszej klasy poprowadziły szkolną Akademię Dnia Niepodległości. To już 96 rocznica, od momentu kiedy Polska po 123 latach zaborów, odzyskała upragniona wolność. Uczennice pod czujnym okiem Pani Barbary Karyś, nauczycielki uczącej w naszej szkole historii, przedstawiły zarys historyczny tego wydarzenia.Akademia z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2014 roku z okazji 25 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka i z okazji I Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole odbyła się akademia. Uczennice klasy VI przebrane za przedstawicielki różnych kultur, nawoływały do postępowania według takich haseł jak: życzliwość, tolerancja, poszanowanie praw...Dyskoteka andrzejkowa

27 listopada uczniowie klasy VI mogli pobawić się na dyskotece andrzejkowej. Oprócz dyskotekowych hitów miały miejsce zabawy związane z wróżeniem... A oto jedna z przepowiedni, wylosowana przez Jakuba Gajka z naszej klasy.

"Już wkrótce czeka cię wielkie szczęście i mnóstwo pieniędzy..."

Czyżby to wielkie szczęście to bardzo dobre wyniki ze sprawdzianu szóstoklasisty?:)
O tym Kuba przekona się już niedługo...


Klasowe Mikołajki

5 grudnia 2014 r. na lekcji wychowawczej mieliśmy zaszczyt gościć Świętego Mikołaja. Warunkiem dostania prezentu, było dobre sprawowanie, a że jesteśmy grzeczną i sympatyczną klasą, wszyscy otrzymaliśmy prezenty. Byliśmy bardzo zadowoleni z upominków, szczególnie tych słodkich. Niektórzy dostali czarne długopisy! Na pewno przydadzą się na sprawdzianie szóstoklasisty, który zbliża się już dużymi krokami..."Przy wigilijnym stole" - spotkanie z Rodzicami

16 grudnia 2014 roku mieliśmy zaszczyt gościć, w sali naszej klasy, Rodziców oraz Pana Dyrektora. Uczniowie przestawili świąteczny występ połączony z kolędowaniem. Wszyscy mogli obejrzeć w tle prezentację stworzoną ze zdjęć klasowych.Klasowe Mikołajki

19 grudnia 2014 roku w gronie klasowym złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i spróbowaliśmy wszystkich potraw, znajdujących się na stole. To wyjątkowe spotkanie zakończyliśmy śpiewając kolędy.W dniu 6 lutego 2015r. uczniowie naszej klasy włączyli się w przygotowanie uroczystości przyjęcia uczniów klasy I w poczet czytelników biblioteki szkolnej poprzez przygotowanie krótkiego programu artystycznego. Książkowy ludek i krasnale zaprowadziły pierwszaków w świat baśni, a królowa książka przypomniała o obowiązkach czytelnika.Zabawa karnawałowa

13 lutego 2015 roku odbyła się szkolna zabawa karnawałowa.

Uczniowie klasy VI! Egzamin już niedługo... dlatego bawcie się!


Sprawdzian szóstoklasisty

1 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy VI stanęli przed ważnym egzaminem.

To właśnie w tym dniu, nastąpi podsumowanie trzyletniej nauki.
Życzymy powodzenia!


Wycieczka do Krajna

2 czerwca 2015 roku z okazji Dnia Dziecka odbyła się wycieczka do Sabatu Krajno – Parku Rozrywki i Miniatur. Czekało na nas wiele atrakcji, m. in.:


*zwiedzanie Alei Miniatur, oglądanie seansów w Kinie 6D,
*przejście przez Park Linowy oraz
* przejażdżka Autodromami.

Na końcu zjedliśmy smaczny obiad i lody. Pogoda bardzo nam dopisała. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów.