ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA V
ROK SZKOLNY 2017/2018

Po długim, przyjemnym, wakacyjnym lenistwie, czas na naukę w nowym roku szkolnym.
Jak miło znów zobaczyć kolegów i koleżanki z klasy:) oraz nauczycieli! W tym roku szkolnym w naszej klasie nastąpiły małe zmiany. Naszą nową Wychowawczynią została znana nam z nauczania religii, techniki, plastyki i muzyki Pani Edyta Pięta! Jest nam bardzo miło z tego powodu:) oraz do naszej 18 osobowej klasy doszedł nowy uczeńm - Kacper. Powitaliśmy go serdecznie!


Dzień Chłopaka

27 września z okazji Dnia Chłopaka, dziewczynki z klasy VI, zorganizowały spotkanie w pobliskiej pizzerii. Chłopcy byli bardzo zaskoczeni i zadowoleni z niespodzianki. Miło i smacznie spędziliśmy czas:)

Wyjazd do kina

17 października wybraliśmy się do kina "Fenomen" w ramach Świętokrzyskiej Akademii Filmowej 2017/2018, na film pt. "Piękna i Bestia", w reżyserii Billa Condona. Film nas zachwycił! Odświeżanie niektórych historii ma sens. Przypomnieliśmy sobie jedną z najpiękniejszych bajek Disneya.


Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada z okazji najważniejszego polskiego święta przygotowaliśmy, z pomocą pani Katarzyny Lis i pani Edyty Pięty, montaż słowno muzyczny. Wszystkim uczniom w wierszach i pieśniach, opowiedzieliśmy historię naszego kraju, który po 123 latach niewoli, odzyskał wolność.

"11 Listopada"
Dzisiaj wielka jest rocznica -
jedenasty listopada!...
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
Przystrojony portret "Dziadka",
wzdłuż ram spływa czarna wstęga…
Odszedł od nas Wódz w zaświaty -
ból do głębi serca sięga.
Żył dla Polski, walczył za nią,
na bój krwawy wiódł legiony,
siał i orał dla Ojczyzny -
my zbieramy dzisiaj plony.
Żołnierzyków mamy dzielnych,
bacznie strzegą granic kraju -
od nas tylko dziś zależy,
aby było nam jak w raju.
Więc o przyszłość walczmy społem,
pod sztandarem z Orłem Białym,
tylko pracą i nauką

Ludwik WiszniewskiWyjazd do kina

9 listopada ponownie odwiedziliśmy salę kinową "Fenomen" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Tym razem obejrzeliśmy film produkcji brytyjsko - amerykańskiej, reżyserii David’a Yates pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Film fantasy zachwycił nas magią i przygodami.Mikołajki

8 grudnia z okazji Mikołajek wybraliśmy się pod opieką pani Edyty Pięty na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy "Magii Karmelu", gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach karmelowych. W trakcie warsztatów dokładnie obejrzeliśmy niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu, a na zakończenie wszyscy wyrobiliśmy swojego autorskiego lizaka! Otrzymaliśmy dyplom Małego Karmelarza. Kolejnym etapem tej ciekawej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy. Obejrzeliśmy wystawy takie jak: Miasto zabawek - czyli czym bawiły się dzieci w XVIII, XIX i na początku XX wieku? Gdzie kupowano zabawki i kto je produkował? Szlagiery z polskich spółdzielni czy Świat modeli. To nie koniec naszego prezentu mikołajkowego! W Aptece Wyobraźni czekały na nas warsztaty teatralne. Ćwiczyliśmy dykcję i emisję głosu. Poznaliśmy techniki poprawnej scenicznej wymowy. Były też proste zadania aktorskie. Mogliśmy się zmierzyć z nietypowymi rolami. To był udany dzień!:)Wigilia

22 grudnia odbyła się uroczysta wigilia klasowa. W tym wspaniałym dniu dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia. Pani Anna Zagdańska - mama Patryka zorganizowała pyszny poczęstunek. Miło spędziliśmy czas w swoim gronie, również śpiewając kolędy.

Jasełka

22 grudnia, zaraz po uroczystej wigilii, nasza klasa wraz z koleżankami z klasy VII i V oraz kolegami z klasy III a, pod opieką pani Edyty Pięty i Magdaleny Czarneckiej - Zbróg, przedstawiła w tradycyjny, ale i zabawny sposób historię Bożego Narodzenia. Była Święta Rodzina, Aniołowie, Pasterze i Królowie. Była Jagna, Diabeł, Herod i Hetman. Sami zobaczcie:)
Szkolny Konkurs ze znajomości lektury

Pani Karolina Tobera i Pani Joanna Kotowska zorganizowały w naszej klasie konkurs ze znajomości lektury pt. "Hobbit tam i z powrotem". Jak przystało na bardzo dobrych uczniów, wszyscy lekturę przeczytaliśmy. Bardzo przypadła nam do gustu, dlatego też konkurs był samą przyjemnością;) oto wygrani!


1 miejsce - Mateusz Salwa,
2 miejsce - Kacper Olchawa
i 3 miejsce - Julia Ciołak.
Gratulujemy!
Wyjazd na spektakl

8 stycznia nasza klasa oraz klasa VII, pod opieką Pani: Karoliny Tobery, Magdaleny Czarneckiej - Zbróg i Izabeli Kendych, wybrała się na spektakl pt. "Hobbit, tam i z powrotem" do Kieleckiego Centrum Biznesu. Naszą ulubioną lekturę, mogliśmy obejrzeć dzięki wspaniałej grze aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, którzy przedstawili przegląd przygód Bilbo Bagginsa i jego kompanii.Jasełka w Domu dla Niepełnosprawnych

15 stycznia mieliśmy przyjemność wystawić przedstawienie "Jasełka" dla podopiecznych Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Poczuliśmy się jak prawdziwi aktorzy i przede wszystkim jak dobrzy ludzie, ponieważ nasze przestawienie sprawiło wielką radość naszym Widzom.


Wyjazd do kina

19 stycznia, pod opieką Pań: Edyty Pięty i Magdaleny Czarneckiej – Zbróg, pojechaliśmy do kina "Fenomen" do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, na film pt. "Wicher". Jest to historia 14 - letniej Miki, która ma kłopoty w szkole. Zostaje wysłana przez rodziców do babci, gdzie z początku bardzo niechętnie podejmuje się prac na farmie. Z czasem nawiązuje przyjaźń z pięknym i zarazem niebezpiecznym ogierem Wichrem, który podobnie jak ona wydaje się zagubiony i nie ufa ludziom. Tylko jej udaje się go oswoić. W ciągu kilku wakacyjnych tygodni Mika okrywa wielki talent i pasję do jazdy konnej odziedziczone po babci. Bardzo wzruszający film! Nie jednej osobie z naszej klasy zakręciła się łza w oku:) Paniom też!:)

Wyjazd do Teatru

22 stycznia, dzięki propozycji naszego klasowego przewodniczącego - Mateusza, wybraliśmy się do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" na spektakl pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu Grupy Teatralnej "Albercik", działającej przy Domu Pomocy Społecznej na ul. Żeromskiego w Kielcach. To był dla nas zaszczyt zobaczyć grę aktorską osób z niepełnosprawnościami, którzy mimo swoich dysfunkcji, realizują swoje pasje i marzenia. A to wszystko dzięki takiej instytucji jak Stowarzyszenie Działań Twórczych i Rozwoju "Nawigacja". Gratulujemy i życzymy sukcesów!
Kalambury

Podczas jednej z godzin z wychowawcą, świetnie się bawiliśmy przy zabawie w kalambury! Aby zilustrować hasła dla swojej drużyny, mieliśmy do wykorzystania najnowsze monitory interaktywne!

Zabawa karnawałowa

W ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi, w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. Tańczyliśmy przy najnowszych hitach, braliśmy udział w zabawach oraz jedliśmy przepyszny poczęstunek. Były paczki, słodycze i pizza zasponsorowana przez rodziców naszych kolegów i koleżanek z klasy 4. Dziękujemy!
Dzień Kobiet

"Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!"

7 marca 2018 r. chłopcy z naszej klasy zrobili niespodziankę naszym Kobietkom z okazji ich święta! Wspólnie wybraliśmy się na pizze, by przede wszystkim smacznie i miło spędzić ze sobą czas. Wszyscy byli bardzo zadowoleni!

Wybory patrona / imienia Szkoły

10 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się oficjalne wybory patrona / imienia.
Dokonaliśmy wyboru spośród następujących kandydatur:
& 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę,
& Korczak Janusz,
& Ks. Twardowski Jan.Dzień Ziemi 2018

18 kwietnia 2018 r. nasza klasa przyłączyła się, również poprzez sprzątanie okolicy, do akcji "Dnia Ziemi 2018". Jak czytamy na oficjalnej stronie święta, earthday.org, "Dzień Ziemi 2018" przebiega pod hasłem "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem":

"Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i ląd, szkodząc życiu morskiemu i wpływając na nasze zdrowie! Pomóż w zapobieganiu zanieczyszczeniu plastikiem, sprawdzając, ile plastikowych artykułów zużywasz każdego roku."
Sprawdź i Ty!Lekcja plastyki - malowanie w plenerze!

Wyjazd do Masłowa

4 czerwca 2018 r. wybraliśmy się do Masłowa na XII Spotkanie Integracyjne Osób Chorych oraz Dzieci i Młodzieży z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Odbyła się uroczysta msza święta z udziałem biskupa Mariana Florczyka - przyjaciela dzieci i młodzieży oraz inicjatora tych spotkań. Wybrano najpiękniejsze serce wykonane przez młodzież z niepełnosprawnością. Jak co roku, nie zabrakło również poczęstunku!

Wycieczka do Inwałd Parku

8 czerwca 2018 roku, nasza klasa, pod opieką pani Magdy, Edyty i pana Michała, wybrała się na jednodniową wycieczkę do Inwałd Parku koło Krakowa! To był dzień pełen atrakcji, radości i niezapomnianych chwil! Zaczęliśmy swoją wycieczkę od zwiedzania Warowni Inwałd, gdzie czekały na nas takie atrakcje jak: pokaz Ruchomego Smoka, zwiedzanie z przewodnikiem zbrojowni i sali tortur. W następnej kolejności świetnie się bawiliśmy w Paintball laserowy! Kolejnym elementem było zwiedzanie chaty tkackiej, chaty szewca, chaty powroźnika, chaty kowala, chaty garncarza, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich. Następnie poszliśmy na pyszny obiad do restauracji Champs, by nabrać siły do zwiedzania Parku Miniatur, gdzie czekały na nas atrakcje: Zielony labirynt, wystawa Tutenchamona, Świat w miniaturze, Polska w miniaturze, Łódź Piracka, Koło Młyńskie, Kino 5D, Egipt Horror Show, Autoscooter oraz Dzika Rzeka. To był bardzo udany dzień! Już planujemy kolejny wyjazd!