ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA V
ROK SZKOLNY 2017/2018

Po długim, przyjemnym, wakacyjnym lenistwie, czas na naukę w nowym roku szkolnym.
Jak miło znów zobaczyć kolegów i koleżanki z klasy:) oraz nauczycieli! W tym roku szkolnym w naszej klasie nastąpiły małe zmiany. Naszą nową Wychowawczynią została znana nam z nauczania religii, techniki, plastyki i muzyki Pani Edyta Pięta! Jest nam bardzo miło z tego powodu:) oraz do naszej 18 osobowej klasy doszedł nowy uczeńm - Kacper. Powitaliśmy go serdecznie!


Dzień Chłopaka

27 września z okazji Dnia Chłopaka, dziewczynki z klasy VI, zorganizowały spotkanie w pobliskiej pizzerii. Chłopcy byli bardzo zaskoczeni i zadowoleni z niespodzianki. Miło i smacznie spędziliśmy czas:)

Wyjazd do kina

17 października wybraliśmy się do kina "Fenomen" w ramach Świętokrzyskiej Akademii Filmowej 2017/2018, na film pt. "Piękna i Bestia", w reżyserii Billa Condona. Film nas zachwycił! Odświeżanie niektórych historii ma sens. Przypomnieliśmy sobie jedną z najpiękniejszych bajek Disneya.


Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada z okazji najważniejszego polskiego święta przygotowaliśmy, z pomocą pani Katarzyny Lis i pani Edyty Pięty, montaż słowno muzyczny. Wszystkim uczniom w wierszach i pieśniach, opowiedzieliśmy historię naszego kraju, który po 123 latach niewoli, odzyskał wolność.

"11 Listopada"
Dzisiaj wielka jest rocznica -
jedenasty listopada!...
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
Przystrojony portret "Dziadka",
wzdłuż ram spływa czarna wstęga…
Odszedł od nas Wódz w zaświaty -
ból do głębi serca sięga.
Żył dla Polski, walczył za nią,
na bój krwawy wiódł legiony,
siał i orał dla Ojczyzny -
my zbieramy dzisiaj plony.
Żołnierzyków mamy dzielnych,
bacznie strzegą granic kraju -
od nas tylko dziś zależy,
aby było nam jak w raju.
Więc o przyszłość walczmy społem,
pod sztandarem z Orłem Białym,
tylko pracą i nauką

Ludwik WiszniewskiWyjazd do kina

9 listopada ponownie odwiedziliśmy salę kinową "Fenomen" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Tym razem obejrzeliśmy film produkcji brytyjsko - amerykańskiej, reżyserii David’a Yates pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Film fantasy zachwycił nas magią i przygodami.Mikołajki

8 grudnia z okazji Mikołajek wybraliśmy się pod opieką pani Edyty Pięty na wycieczkę do Manufaktury Słodyczy "Magii Karmelu", gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach karmelowych. W trakcie warsztatów dokładnie obejrzeliśmy niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu, a na zakończenie wszyscy wyrobiliśmy swojego autorskiego lizaka! Otrzymaliśmy dyplom Małego Karmelarza. Kolejnym etapem tej ciekawej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy. Obejrzeliśmy wystawy takie jak: Miasto zabawek - czyli czym bawiły się dzieci w XVIII, XIX i na początku XX wieku? Gdzie kupowano zabawki i kto je produkował? Szlagiery z polskich spółdzielni czy Świat modeli. To nie koniec naszego prezentu mikołajkowego! W Aptece Wyobraźni czekały na nas warsztaty teatralne. Ćwiczyliśmy dykcję i emisję głosu. Poznaliśmy techniki poprawnej scenicznej wymowy. Były też proste zadania aktorskie. Mogliśmy się zmierzyć z nietypowymi rolami. To był udany dzień!:)Wigilia

22 grudnia odbyła się uroczysta wigilia klasowa. W tym wspaniałym dniu dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia. Pani Anna Zagdańska - mama Patryka zorganizowała pyszny poczęstunek. Miło spędziliśmy czas w swoim gronie, również śpiewając kolędy.

Jasełka

22 grudnia, zaraz po uroczystej wigilii, nasza klasa wraz z koleżankami z klasy VII i V oraz kolegami z klasy III a, pod opieką pani Edyty Pięty i Magdaleny Czarneckiej - Zbróg, przedstawiła w tradycyjny, ale i zabawny sposób historię Bożego Narodzenia. Była Święta Rodzina, Aniołowie, Pasterze i Królowie. Była Jagna, Diabeł, Herod i Hetman. Sami zobaczcie:)
Szkolny Konkurs ze znajomości lektury

Pani Karolina Tobera i Pani Joanna Kotowska zorganizowały w naszej klasie konkurs ze znajomości lektury pt. "Hobbit tam i z powrotem". Jak przystało na bardzo dobrych uczniów, wszyscy lekturę przeczytaliśmy. Bardzo przypadła nam do gustu, dlatego też konkurs był samą przyjemnością;) oto wygrani!


1 miejsce - Mateusz Salwa,
2 miejsce - Kacper Olchawa
i 3 miejsce - Julia Ciołak.
Gratulujemy!
Wyjazd na spektakl

8 stycznia nasza klasa oraz klasa VII, pod opieką Pani: Karoliny Tobery, Magdaleny Czarneckiej - Zbróg i Izabeli Kendych, wybrała się na spektakl pt. "Hobbit, tam i z powrotem" do Kieleckiego Centrum Biznesu. Naszą ulubioną lekturę, mogliśmy obejrzeć dzięki wspaniałej grze aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa, którzy przedstawili przegląd przygód Bilbo Bagginsa i jego kompanii.Jasełka w Domu dla Niepełnosprawnych

15 stycznia mieliśmy przyjemność wystawić przedstawienie "Jasełka" dla podopiecznych Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Poczuliśmy się jak prawdziwi aktorzy i przede wszystkim jak dobrzy ludzie, ponieważ nasze przestawienie sprawiło wielką radość naszym Widzom.


Wyjazd do kina

19 stycznia, pod opieką Pań: Edyty Pięty i Magdaleny Czarneckiej – Zbróg, pojechaliśmy do kina "Fenomen" do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, na film pt. "Wicher". Jest to historia 14 - letniej Miki, która ma kłopoty w szkole. Zostaje wysłana przez rodziców do babci, gdzie z początku bardzo niechętnie podejmuje się prac na farmie. Z czasem nawiązuje przyjaźń z pięknym i zarazem niebezpiecznym ogierem Wichrem, który podobnie jak ona wydaje się zagubiony i nie ufa ludziom. Tylko jej udaje się go oswoić. W ciągu kilku wakacyjnych tygodni Mika okrywa wielki talent i pasję do jazdy konnej odziedziczone po babci. Bardzo wzruszający film! Nie jednej osobie z naszej klasy zakręciła się łza w oku:) Paniom też!:)

Wyjazd do Teatru

22 stycznia, dzięki propozycji naszego klasowego przewodniczącego - Mateusza, wybraliśmy się do Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" na spektakl pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu Grupy Teatralnej "Albercik", działającej przy Domu Pomocy Społecznej na ul. Żeromskiego w Kielcach. To był dla nas zaszczyt zobaczyć grę aktorską osób z niepełnosprawnościami, którzy mimo swoich dysfunkcji, realizują swoje pasje i marzenia. A to wszystko dzięki takiej instytucji jak Stowarzyszenie Działań Twórczych i Rozwoju "Nawigacja". Gratulujemy i życzymy sukcesów!