ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA V


NASZA KLASA V

Dnia 4 .10. klasa V wraz z klasą IV, wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi wybrała się do kina "Helios" na film "Zegar czarnoksiężnika". Film bardzo się wszystkim podobał. To opowiedziana z poczuciem humoru i grozy historia chłopca - sieroty , który zamieszkał u wuja i przeżywał tam niezwykłe przygody, które odmieniły jego życie.
Po seansie udaliśmy się coś "przekąsić" w restauracji szybkiej obsługi.

Dnia 27. 10. Klasa V wraz z klasą III , VIII, wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi obejrzała w kinie "Helios" film "Biały Kieł". Była to adaptacja w formie kreskówki powieści Jacka Londona pokazująca życie maszerów i ich psich zaprzęgów na Alasce pod koniec XIX wieku.

Mikołajki klasa V uczciła wycieczką do teatru. Spektakl był wspaniały, czego dowodzi poniższa , najwyżej oceniona przez polonistkę, recenzja, która wyszła spod pióra ucznia tej klasy - Grzegorza Księskiego. Oto i ona:

"Dnia 6 XII razem z klasą byłem w Teatrze Żeromskiego w Kielcach na przedstawieniu pt. "Pinokio" w reżyseri i Bartłomieja Wyszomirskiego. Spektakl został zrealizowany na podstawie powieści Carla Collodiego [...] Przedstawienie ukazuje historię Pinokia, drewnianego pajacyka, który został wystrugany przez szewca Dżepetta. Pewnego dnia pajac ożył. Był bardzo niegrzecznym chłopcem. Dżepetto razem z przyjaciółmi, Wróżką i Świerszczem starają się go wychować. Jednak Pinokio pod wpływem spotykanych, złych postaci takich, jak Lis i Kot popełnia wiele błędów i ponosi za to kary. W końcu stopniowo zaczyna rozumieć, że jest zły i po wielu przygodach wraca do Dżepetta i Wróżki. Staje się dobrym pajacykiem i w nagrodę staje się dobrym człowiekiem. Przedstawiona historia uczy, że nie warto zadawać się z osobami , które nas wykorzystują i trzeba słuchać rodziców. Spektakl był bardzo interesujący. Kolorowe kostiumy i światła przenoszą oglądających w krainę baśni."

Dnia 11 XII klasy V , VI i VII pojechały na wycieczkę do Zarządu Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Uczniowie poznali zwierzęta i drzewostan Ziemi Świętokrzyskiej, uczestnicząc w prelekcji multimedialnej. Mieli również możliwość obejrzenia eksponatów , także żywych, np. popielice w klatkach. Wykonali też plakaty reklamujące parki Świętokrzyskie . Dzieci były zachwycone formą prowadzonych zajęć.

Dnia 12 XII te same zespoły klasowe odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Kielcach, gdzie uczestniczyły w zajęciach z historii pisma i książki. Mogły też same spróbować swych sił w tworzeniu różnych rodzajów pisma na przestrzeni dziejów. Zapoznały się też z zagrożeniami Internetu, oglądając dowcipne filmiki dydaktyczne. Na zakończenie uczniowie obejrzeli wystawę czasową pt. "Oblicza niepodległości Polski."Dnia 17 XII 2018 roku uczniowie klasy V , odświętnie ubrani , wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym, przygotowali uroczystą klasową Wigilię w czasie której, złożyli sobie wzajemnie życzenia, śpiewali kolędy, oraz spożywali świąteczne przysmaki.

4 I 2019 roku klasa V wzięła udział w Wieczorze Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie . Uczniowie zaśpiewali dwie kolędy: "Dzisiaj w Betlejem" i "Hej w Dzień Narodzenia". Rodzice dzieci upiekli ciasta i ciasteczka na kiermasz związany z akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.