ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA VW tym roku w naszej klasie jest 10 uczniów: 6 dziewczynek i 4 chłopców.
Wychowawcą klasy jest pani Joanna Kotowska,
natomiast nauczycielem wspomagającym pani Katarzyna Wnuk.
Wszyscy jesteśmy pełni zapału i chęci do nauki w nowym roku szkolnym 2013/2014.

Klasa VWe wrześniu nasza klasa uczestniczyła w akcji ”Sprzątanie świata 2013”. Uzbrojeni w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci wyruszyliśmy w teren w celu oczyszczenia najbliższego otoczenia ze śmieci. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała naszym zamiarom. Wkrótce worki wypełniły się po brzegi śmieciami, a uczniowie byli dumni z dobrze wypełnionego obowiązku wobec przyrody.


sprzątanie świata 201330 września 2013

Nasza klasa uroczyście obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji chłopcy otrzymali drobne upominki od swoich koleżanek. Potem wszyscy wspólnie usiedliśmy do stołu, aby uczcić ten dzień podczas symbolicznego poczęstunku.

Dzień Chłopaka 201322 października 2013

Odbyła się wycieczka klasowa do Kielc. Zwiedzaliśmy wystawę tematyczną w Ośrodku Myśli Patriotycznej
i Obywatelskiej
oraz braliśmy udział w warsztatach poświęconych wiedzy na temat regionu świętokrzyskiego.
31 października 2013

odbył się w naszej klasie konkurs wiedzy dotyczacej znajomości lektury pt."Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery. Przebiegał w dwóch etapach: części ustnej i części pisemnej. Laureatami zostali:


I miejsce - Natalia Sidło


II miejsce - Jakub Gajek


III miejsce - Łukasz Ciołak


W składzie komisji konkursowej były panie: Katarzyna Komorowska, Joanna Kotowska i Katarzyna Wnuk.
6 listopada 2013

Nasza klasa obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu odwiedziliśmy grupy przedszkolne, zerówkę oraz pierwszą klasę, aby zaprezentować krótki program artystyczny, inspirowany popularnymi postaciami z bajek.
30 listopada 2013

Andrzejki

Andrzejki 2013

W tym dniu w naszej klasie panował nastrój beztroskiej zabawy. Wychowawczyni przygotowała dla nas mnóstwo atrakcyjnych wróżb andrzejkowych, a my, wróżąc sobie między innymi z wosku, odgadywaliśmy nasze przeznaczenie i poznawaliśmy imiona naszych "przyszłych" mężów i żon.
6 grudnia - Mikołajki

Mikołaj 2014

„Wiesz, Mikołaju...”
Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie,
że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,
że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa,
złości się, płacze, kogoś przezywa.
Nie słucha mamy, nie pije mleka,
Nie chce pomagać, tylko narzeka.
Dlatego dzisiaj, stojąc przed Tobą
Pragniemy połączyć się miłą zgodą.
Powiemy razem – tak, przepraszamy,
Od dzisiaj wszyscy się poprawiamy,
Żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku
Znowu prezenty przynieść nam wokół.

Mikołaj 2014

20 grudnia - Wigilia klasowa

W tym uroczystym dniu wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy, podzielilismy się opłatkem oraz złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia: „Wszystkim życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2014”

Wigilia klasaVWycieczka do Geoparku w Kielcach

8 maja 2014r. uczniowie naszej klasy pod opieką pań Joanny Kotowskiej i Katarzyny Wnuk udali się na wycieczkę do Geoparku w Kielcach. Pogoda dopisywała. Wytyczone ścieżki dydaktyczne na terenie rezerwatu "Wietrznia" pozwoliły na podziwianie jego piękna. Na drodze spotykaliśmy całe rodziny ślimaków... W Centrum Geoedukacji uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji o tematyce przyrodniczej. Naszą uwagę przykuła wystawa dna morza dewońskiego. Odbyliśmy tez podróż do wnętrza Ziemi za pomocą Symulatora - Kapsuły 5D.
Promocja szkoły

1 czerwca uczennice naszej klasy uczestniczyły w promocji naszej szkoły w Galerii Korona w Kielcach. Rozdawały ulotki oraz samodzielnie wykonane kwiaty.
Wycieczka do Kielc

11 czerwca 2014r. wybraliśmy się wspólnie z klasą IV na wycieczkę do Kielc. Pogoda sprzyjała spacerom. Zwiedzaliśmy jaskinię na Kadzielni, podziwialiśmy uroki rezerwatu przyrody. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego w Kielcach, by podziwiać wystawę malarstwa.Wycieczkę zwieńczyła wizyta w Mc Donaldzie.
Zakończenie roku szkolnego

I oto nadszedł upragniony dzień - zakończenie roku szkolnego. W tym dniu żegnaliśmy uczniów klasy szóstej. Szóstoklasiści przekazali nam uroczyście flagę państwową, którą dumnie będziemy nieść w nadchodzącym roku szkolnym. Od tej pory jesteśmy przecież najstarszą klasą w szkole.