Szkoła Podstawowa z Odziałami Integracyjnymi w Micigoździe Prosty skrypt galerii zdjęć z efektem Highslide
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IV a
WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/19!

Zaczynamy r. szk. 2018/19! Jesteśmy już uczniami klasy IVA. Naszą wychowawczynią jest Pani Katarzyna Komorowska, a nauczycielem wspomagającym- Pani Sylwia Szetela. Poznajemy nauczycieli i uczymy się nowych przedmiotów.SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dbając o naszą Ziemię, we wrześniu 2018 r. wzięliśmy czynny udział w akcji Sprzątanie Świata. Dzięki naszym działaniom, w okolicy szkoły było czyściutko....NARODOWE CZYTANIE

8 września 2018 r. w naszej klasie czytaliśmy fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, świętując tym samym Narodowe Czytanie, nad którym honorowy patronat objęła Para Prezydencka.
DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka postanowiliśmy spędzić w kinie Helios w Kielcach. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt. : Zegar czarnoksiężnika.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 15.10 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Komorowskiej, n-la wspomagającego p. Sylwii Szeteli, n-la muzyki p. Pawła Gosposia i terapeuty SI, p. Marty Pol przygotowaliśmy zabawne przedstawienie pt. "Duża przerwa". Wcielając się w role nauczycieli i nauczycielek, w humorystyczny sposób zaprezentowaliśmy ścieżkę awansu zawodowego nauczycieli. Muzycznym dopełnieniem ciekawego spektaklu były brawurowo wykonane piosenki: "Awans ci da" i "Jak ty zdasz?". Na koniec wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali życzenia z okazji DEN oraz własnoręcznie wykonane przez nas upominki.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W październiku przypomnieliśmy sobie, co to znaczy być przedszkolakiem. Z okazji Dnia Głośnego Czytania odwiedziliśmy nasze młodsze koleżanki i kolegów z Przedszkola Integracyjnego w Micigoździe, organizując spotkanie z zakresu bajkoterapii.

ANDRZEJKI

Wyginam śmiało ciało.... nuciliśmy podczas listopadowej zabawy andrzejkowej....
MIKOŁAJKI W TEATRZE STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH

Mikołajki spędziliśmy nietypowo, bo była to uczta nie tylko dla oka, ale i ducha. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl pt.: Pinokio w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Szczególne wrażenie zrobił na nas aktor Dawid Żłobiński, który wcielił się w rolę tytułowego bohatera.

MARATON PISANIA LISTÓW

Na początku grudnia 2018 r., w ramach zajęć języka polskiego, wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji, sygnowanej przez Amnesty International: Maraton Pisania Listów. Zabraliśmy głos w obronie ludzi, wobec których prawa człowieka są łamane. Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.


ŚWIĄTECZNY KONKURS CZYTELNICZY

Czytanie lektur nie jest nudne!!!! Przekonaliśmy się o tym, uczestnicząc w Świątecznym Konkursie Czytelniczym pod hasłem: Mikołajek i jego szkolne perypetie, zorganizowanym przez naszą wychowawczynię, p. Katarzynę Komorowską. Czytajmy zatem !!! :).


W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W KIELCACH

11.12.2018 r. gościliśmy w Bibliotece Pedagogicznej w Kielcach. Jak na prawdziwych czytelników przystało, wzięliśmy udział w warsztatach pt: Kto mieszka w Zwierzyńcu- podróż przez polskie dziedzictwo przyrodnicze. Promocja książki: Zwierzyniec. Internet jako źródło informacji. Bezpieczne korzystanie z sieci. Było to bardzo pouczające spotkanie.


Z WIZYTĄ W ZARZĄDZIE ŚWIĘTOKRZYSKICH I NADNIDZIAŃSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYACH W KIELCACH

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia udaliśmy się do Zarządu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach, gdzie mogliśmy zwiedzić multimedialną makietę lasu, zobaczyć na żywo wiewiórkę - popielicę Pchełkę, ułożyć przyrodnicze puzzle i wykonać plakaty reklamujące Parki Świętokrzyskie. Obcowanie z naturą wpłynęło na nas kojąco.


WIGILIA KLASOWA

21 grudnia 2018 r. odbyło się w naszej klasie spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi przez rodziców.

III CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

4 stycznia 2019 r. uczestniczyliśmy w III Charytatywnym Koncercie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w GOK-u w Piekoszowie, wspierając tym samym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Występ na dużej scenie był dla nas zaszczytem.
ZABAWA KARNAWAŁOWA

7 lutego 2019 r. uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej. Były piosenki z dedykacją i konkurencje taneczne. Nie lada gratką okazał się konkurs nauczycieli i zmagania z "krzesełkami". Bawiliśmy się świetnie!!!


WIZYTA KS. BISKUPA MARIANA FLORCZYKA

26 lutego 2019 r. w naszych szkolnych progach gościliśmy Biskupa Mariana Florczyka. Nasza klasa wzięła udział w programie artystycznym przygotowanym z tej okazji. Wizyta przebiegała w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze.

DZIEŃ KOBIET

8 marca 2019 r. świętowaliśmy Dzień Kobiet. Męska część naszej klasy zaskoczyła Koleżanki i obdarowała je niespodziankami. Małe rzeczy, a naprawdę cieszą!
TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO 2019

W dniach 11-16 marca 2019 r. w województwie świętokrzyskim odbywał się XXVII Tydzień Kultury Języka, którego głównym organizatorem był Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmiało: Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu. Obfitował on w różne wydarzenia związane z upowszechnianiem wiedzy o polszczyźnie, do których się przyłączyliśmy. Pod kierunkiem naszej wychowawczyni, pani Katarzyny Komorowskiej, wzięliśmy udział w potyczkach ortograficznych: Dyktando z uśmiechem, Hymn Polski- utrwalenie pisowni h i ch, Rzeczpospolita- walka z rz i ż, zmaganiach teatralnych pt: Aktorski Talencik, w ramach którego przygotowaliśmy współczesną wersję Kopciuszka oraz w zajęciach: Mówili i pisali o wolności i niepodległości. Historia Polski w wierszach zaklęta.
Ponadto zorganizowaliśmy w naszej klasie akcję pt: Czytanie na dywanie- poznajemy Dynastię Miziołków oraz ćwiczyliśmy nasze umiejętności redagowania dłuższych form wypowiedzi, czyli- Dzień po dniu- piszemy kartkę z dziennika.
Aktywnie uczestniczyliśmy w obchodach Tygodnia Kultury Języka i chętnie braliśmy udział w zadaniach przygotowanych przez polonistkę, pamiętając o słowach Mikołaja Reja: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

8 maja2019 roku nasza klasa wzięła udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w ramach obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3Maja. W konkursie zajęliśmy zaszczytne 3 miejsce. Wszyscy bardzo się staraliśmy, aby wypaść jak najlepiej.MÓJ SMARTFON, MÓJ MAŁY ŚWIAT - KLIKAM Z GŁOWĄ

23 maja 2019 roku uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, przeprowadzonych przez pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej Departamentu Polityki Konsumenckiej Zespołu Kampanii Edukacyjno - Informacyjnych. Kampania przybliżyła nam sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Bardzo dziękujemy za to niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie.
W PIZZERII RAFAELLO W PIEKOSZOWIE

23 maja 2019 roku wybraliśmy się do jadłodajni Rafaello w Piekoszowie. Celem wycieczki było uwrażliwienie uczniów na kulturalne zachowywanie się w restauracji. Apetyt był duży, pizza przepyszna, humory nam dopisywały. Pizza zniknęła w mgnieniu oka. Najedzeni i zadowoleni, wróciliśmy do szkoły.


"Z MATEMATYKĄ PRZEZ CAŁY ROK"

Przez cały rok szkolny 2018/19 rozwiązywaliśmy zadania z matematyki, biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez Panią Grażynę Piotrowską dla uczniów klas czwartych "Z matematyką przez cały rok". Celem konkursu było rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych.
RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA W POWIECIE KIELECKIM

W ramach projektu edukacyjnego "Razem dla bezpieczeństwa w powiecie kieleckim" wzięliśmy udział w konkursie "Zdrowiaki - zwierzęta owocowo-warzywne". Wspólnie z wychowawcą oraz nauczycielem wspomagającym wykonaliśmy warzywnego "zdrowiaka". W konkursie zajęliśmy I miejsce. Cieszymy się bardzo z naszego zwycięstwa.

MK BOWLING & LASER GAME

14 czerwca 2019 r. wybraliśmy się do Galerii Echo w Kielcach do Laserowej Areny Laser Game, gdzie graliśmy w elektronicznego paintball-a. Wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki, rywalizowaliśmy ze sobą zespołowo o miano lidera. W Centrum Rozrywki MK Bowling doskonaliliśmy technikę gry w kręgle. Godzina gry szybko minęła. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.