Szkoła Podstawowa z Odziałami Integracyjnymi w Micigoździe Prosty skrypt galerii zdjęć z efektem Highslide
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IV a
WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/19!

Zaczynamy r. szk. 2018/19! Jesteśmy już uczniami klasy IVA. Naszą wychowawczynią jest Pani Katarzyna Komorowska, a nauczycielem wspomagającym- Pani Sylwia Szetela. Poznajemy nauczycieli i uczymy się nowych przedmiotów.SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dbając o naszą Ziemię, we wrześniu 2018 r. wzięliśmy czynny udział w akcji Sprzątanie Świata. Dzięki naszym działaniom, w okolicy szkoły było czyściutko....NARODOWE CZYTANIE

8 września 2018 r. w naszej klasie czytaliśmy fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, świętując tym samym Narodowe Czytanie, nad którym honorowy patronat objęła Para Prezydencka.
DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka postanowiliśmy spędzić w kinie Helios w Kielcach. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy film pt. : Zegar czarnoksiężnika.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 15.10 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Komorowskiej, n-la wspomagającego p. Sylwii Szeteli, n-la muzyki p. Pawła Gosposia i terapeuty SI, p. Marty Pol przygotowaliśmy zabawne przedstawienie pt. "Duża przerwa". Wcielając się w role nauczycieli i nauczycielek, w humorystyczny sposób zaprezentowaliśmy ścieżkę awansu zawodowego nauczycieli. Muzycznym dopełnieniem ciekawego spektaklu były brawurowo wykonane piosenki: "Awans ci da" i "Jak ty zdasz?". Na koniec wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali życzenia z okazji DEN oraz własnoręcznie wykonane przez nas upominki.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W październiku przypomnieliśmy sobie, co to znaczy być przedszkolakiem. Z okazji Dnia Głośnego Czytania odwiedziliśmy nasze młodsze koleżanki i kolegów z Przedszkola Integracyjnego w Micigoździe, organizując spotkanie z zakresu bajkoterapii.

ANDRZEJKI

Wyginam śmiało ciało.... nuciliśmy podczas listopadowej zabawy andrzejkowej....
MIKOŁAJKI W TEATRZE STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH

Mikołajki spędziliśmy nietypowo, bo była to uczta nie tylko dla oka, ale i ducha. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl pt.: Pinokio w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Szczególne wrażenie zrobił na nas aktor Dawid Żłobiński, który wcielił się w rolę tytułowego bohatera.

MARATON PISANIA LISTÓW

Na początku grudnia 2018 r., w ramach zajęć języka polskiego, wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji, sygnowanej przez Amnesty International: Maraton Pisania Listów. Zabraliśmy głos w obronie ludzi, wobec których prawa człowieka są łamane. Patronat nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty w Kielcach.


ŚWIĄTECZNY KONKURS CZYTELNICZY

Czytanie lektur nie jest nudne!!!! Przekonaliśmy się o tym, uczestnicząc w Świątecznym Konkursie Czytelniczym pod hasłem: Mikołajek i jego szkolne perypetie, zorganizowanym przez naszą wychowawczynię, p. Katarzynę Komorowską. Czytajmy zatem !!! :).


W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W KIELCACH

11.12.2018 r. gościliśmy w Bibliotece Pedagogicznej w Kielcach. Jak na prawdziwych czytelników przystało, wzięliśmy udział w warsztatach pt: Kto mieszka w Zwierzyńcu- podróż przez polskie dziedzictwo przyrodnicze. Promocja książki: Zwierzyniec. Internet jako źródło informacji. Bezpieczne korzystanie z sieci. Było to bardzo pouczające spotkanie.


Z WIZYTĄ W ZARZĄDZIE ŚWIĘTOKRZYSKICH I NADNIDZIAŃSKICH PARKÓW KRAJOBRAZOWYACH W KIELCACH

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia udaliśmy się do Zarządu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach, gdzie mogliśmy zwiedzić multimedialną makietę lasu, zobaczyć na żywo wiewiórkę - popielicę Pchełkę, ułożyć przyrodnicze puzzle i wykonać plakaty reklamujące Parki Świętokrzyskie. Obcowanie z naturą wpłynęło na nas kojąco.


WIGILIA KLASOWA

21 grudnia 2018 r. odbyło się w naszej klasie spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi przez rodziców.

III CHARYTATYWNY KONCERT KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

4 stycznia 2019 r. uczestniczyliśmy w III Charytatywnym Koncercie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w GOK-u w Piekoszowie, wspierając tym samym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Występ na dużej scenie był dla nas zaszczytem.
ZABAWA KARNAWAŁOWA

7 lutego 2019 r. uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej. Były piosenki z dedykacją i konkurencje taneczne. Nie lada gratką okazał się konkurs nauczycieli i zmagania z "krzesełkami". Bawiliśmy się świetnie!!!