ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IVKlasa IV liczy 12 uczniów 6 chłopców i 6 dziewczynek. Wychowawcą klasy jest mgr Joanna Kotowska, w klasie pracuje nauczyciel wspomagający - mgr Dorota Rękas. Wszyscy jesteśmy pełni zapału do nauki, pracy i zabawy.DZIEŃ MATKI I DZIEŃ OJCA

W naszej klasie świętowaliśmy uroczyście Dzień Matki i Dzień Ojca. Na uroczystość zostali zaproszeni Pan Dyrektor oraz Rodzice, którzy ze wzruszeniem wysłuchali wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla Nich przez dzieci. Uczniowie przedstawili także prezentację dotyczącą tego ważnego i pięknego święta, a następnie obdarowali rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami. Potem był mały poczęstunek i rozmowy przy kawie i herbacie.WIELKANOC

Przed Świętami Wielkanocnymi w naszej klasie odbyła się bardzo miła lekcja. Dzieci malowały jajka i wykonywały różne ozdoby świąteczne, którymi następnie, wspólnie z wychowawczynią mgr Joanną Kotowską i nauczycielem wspomagającym mgr Dorotą Rękas udekorowały klasę. Potem był mały poczęstunek. Wszyscy tradycyjnie podzielili się jajkiem, składając sobie życzenia. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach świątecznych, było miło i naprawdę świątecznie.

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

Dnia 06.11.2012r odbyła się wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, jej strukturą, zasadami udostępniania zbiorów. Uczyły się korzystać z katalogów bibliotecznych a także wyszukiwać potrzebne informacje w komputerach bibliotecznych. Uczniowie oglądali też mikrofilmy ze starodrukami, mieli możliwość przeglądać prasę kielecką z ubiegłego wieku. Dużą atrakcją było zwiedzanie Mediateki, oglądanie prasy i literatury dziecięcej a także zajęcia przy komputerach.
W drodze powrotnej jeszcze obowiązkowy spacer przez park i oczywiście, karmienie kaczek.
KONKURS

W naszej klasie świąteczny nastrój zapanował już w okresie mikołajkowym. Dzieci z tej okazji otrzymały drobne prezenty. Potem odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Bohaterowie naszych lektur – Pinokio". Konkurs zorganizowała wychowawczyni i jednocześnie bibliotekarka mgr Joanna Kotowska we współpracy z nauczycielem języka polskiego mgr Karoliną Tobera. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Tradycją w naszej klasie stały się już mikołajkowe wyjścia do kina. W tym roku odwiedziliśmy Multikino. Dzieci obejrzały bajkę, a potem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle pięknej, świątecznej dekoracji w galerii.
POWSTANIE PAŃSTWA POLSKIEGO

W grudniu klasa IV wspólnie z nauczycielką historii mgr Milenią Lajs, przygotowała spektakl o powstaniu państwa polskiego, pt. "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie". Dzieci we wspaniałych strojach prezentowały się jak prawdziwi aktorzy i nie mniej pięknie odegrały swoje role. Pasje i zamiłowania aktorskie realizują podczas zajęć koła teatralnego, prowadzonego przez panią Milenię Lajs.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

We wrześniu klasa IV uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata". Z samego rana dzieci wyposażone w plastikowe torby i rękawice, wspólnie z wychowawczynią mgr Joanną Kotowską i nauczycielem wspomagającym mgr Dorotą Rękas wybrały się do lasu. Worki bardzo szybko zapełniły się pustymi butelkami, puszkami, folią i innymi śmieciami. Na tym pożytecznym zajęciu wśród pięknej, jesiennej przyrody czas upłynął nam bardzo szybko.