ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IV


Nie ma to jak wrócić do ukochanej szkoły po wakacjach :) Nowa klasa przyniosła ze sobą zmiany. W klasie IV witamy naszą nową koleżankę Natalię, nową Panią wychowawczynię mgr Barbarę Karyś oraz nauczyciela wspomagającego mgr Magdalenę Czarnecką. Witamy również wszystkich nauczycieli, którzy w klasie IV będą nas uczyć poszczególnych przedmiotów :)
Wyjazd do sokolarni przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku

Początek roku szkolnego zaczął się wspaniale :) Nauczyciele zorganizowali dla nas wyjazd do sokolarni przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku. Mogliśmy posłuchać ciekawych informacji na temat ptaków drapieżnych oraz co ważne zobaczyć je na żywo!Gdy wolności nadszedł czas...

10 listopada w szkole w wykonaniu naszej klasy, pod opieką wychowawczyni Pani Barbary Karyś - nauczyciela historii oraz nauczyciela wspomagającego Pani Magdaleny Czarneckiej przedstawiliśmy montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada świetnie się bawiliśmy podczas dyskoteki andrzejkowej :) Oprócz oprawy muzycznej, Pani Marta Szafarczyk oraz Pani Magdalena Czarnecka przygotowały dla nas wróżby. Chętnie braliśmy udział również w zabawie limbo :)
Mikołajki w kinie :)

W tym roku wszyscy byliśmy grzeczni dlatego też, 4 grudnia z okazji "mikołajek" pojechaliśmy do Multikina na seans "Bella i Sebastian cz. 2" :) Podczas oglądania, z zaciekawieniem śledziliśmy losy odważnego tytułowego bohatera oraz jego równie odważnego psa Belli. Po skończonym seansie mogliśmy pod opieką nauczycieli pójść na lody bądź inne dobre rzeczy…:)
Wigilia klasowa

22 grudnia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej klasie, wigilię:) Po przeczytaniu przez Panią wychowawczynię Barbarę Karyś fragmentu Ewangelii św. Łukasza, połamaliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Po wigilijnym posiłku, zorganizowanym przez mamę Nikoli - Panią Agnieszkę, wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze kolędy. To był magiczny czas...


Zabawa karnawałowa

Dobrnęliśmy do końca I semestru :) i teraz możemy pobawić się podczas zabawy karnawałowej! Była muzyka, były nagrody i pyszny poczęstunek:) Udanych i bezpiecznych ferii życzyli nam nauczyciele, w tym Pani pedagog Marzanna Tyra, która poprowadziła dla nas lekcję pt. "Bezpieczne ferie":).

br>

Zabawa w baśni pisanie

W lutym na lekcji języka polskiego mieliśmy przyjemność poczuć się jak prawdziwi pisarze! Podzieleni na grupy, wymyślaliśmy swoje baśnie, oczywiście pamiętając o cechach takich jak: nieokreślany czas i miejsce, występowanie postaci realistycznych i fantastycznych, walka dobra ze złem, itp. Po 10 minutach naszej pracy, pani poleciła wymienić się kartkami z inną grupą! W efekcie powstały niezwykłe baśnie
Teatralnie...

A oto kolejne wspomnienia z lekcji języka polskiego! 31. 03. 2016 r. nasza klasa zamieniła się w teatr, a my poczuliśmy się prawdziwymi aktorami. Przedstawialiśmy „Kopciuszka” według Wandy Chotomskiej. Przypomnijmy fragment... "Nie pomoże dobra wróżka, gdy u panny brudna nóżka"


Wyjazd na Wzgórze Zamkowe

15 marca w ramach ciekawych lekcji historii, udaliśmy się całą klasą do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Zwiedziliśmy multimedialną ekspozycję dotycząca historii Polski, następnie mieliśmy okazję zobaczyć nasze miasto za dawnych czasów i wejść do dawnego więzienia, które powstało w latach 1826-1828 i tę funkcję pełniło do lat 70-tych XX wieku pod panowaniem kolejnych rządów polskich, zaborczych i okupacyjnych.


Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt, poszliśmy z całą klasą do pobliskiego lasu, by posprzątać śmieci. Podczas sprzątania, pamiętaliśmy o segregacji śmieci.
Narodowe Święto Konstytucji

9 maja z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 maja, przygotowaliśmy przestawienie połączone z prezentacją multimedialną.


Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj.Wyjazd do Masłowa

3 czerwca 2016 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w "X Spotkaniu Integracyjnym Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych", które odbyło się w Masłowie. Wzięliśmy udział we Mszy św., następnie zaprezentowaliśmy naszą szkołę za pomocą plakatu i ogromnego serca było również smacznie, dzięki poczęstunkowi….Wyjazd do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci

22 czerwca 2016 r., wspólnie z klasą V, udaliśmy się do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Mieliśmy okazję obejrzeć wystawę: „Człowiek - niezwykła maszyna”, która uświadamia, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Zapoznaliśmy się z pięcioma czynnościami życiowymi człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Druga wystawa pt. „Zmysły człowieka”, ukazywała zdrowy organizm ludzki. Zwiedzający mogą ocenić swój zakres wzroku, rozpoznać niewidzialny przedmiot, spróbować odgadnąć, co to za zapach i zmierzyć zakres swojego słuchu. Podczas pobytu w Centrum, mogliśmy
- zmierzyć ilość wody w organizmie,
- zobaczyć nasz szkielet, podczas jazdy na rowerze,
- poskładać kręgosłup z elementów,
- zmierzyć swój refleks,
- zmierzyć puls,
- obserwować żyły,
- porównać płuca zdrowego organizmu i płuca człowieka palącego tytoń, itp.
Wystawy składały się z wielu interesujących stanowisk multimedialnych i mechatronicznych.


Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego! Bogatsi o nowe umiejętności, przeżycia i wiedzę, możemy rozpocząć długo oczekiwane wakacje.