ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA III


Klasa III liczy 19 uczniów. Wychowawcą jest mgr Iwona Zajkowska, nauczycielem wspomagającym jest
mgr Marta Pol.


Uwielbiamy zajęcia plastyczne i muzyczneZ ŻYCIA KLASY...SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku, także i w tym trzecioklasiści uczestniczyli w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów i kształtowanie nawyków ekologicznych. Uczniowie pod opieką wychowawcy i nauczyciela wspomagającego, zaopatrzeni w worki i rękawiczki porządkowali teren szkoły. To był bardzo pracowity, ale radosny dzień.

Worki zapełniały się bardzo szybko


DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2014 r. w naszej klasie swoje święto mieli chłopcy. Dziewczynki w tym dniu nie zapomniały o swoich kolegach, złożyły życzenia i wręczyły drobne upominki. Na twarzach chłopców w tym dniu gościł uśmiech.

WYCIECZKA NA CMENTARZ

Dnia 31 października klasa III wraz z klasą I wybrała się na cmentarz w Piekoszowie. Uczniowie oddali hołd żołnierzom, którzy zginęli w walce za ojczyznę. Zapali znicze oraz odmówili krótką modlitwę.


Chwila zadumy...


XIII GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

20 listopada 2014 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łosieniu odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Przebiegał on pod hasłem "O przyrodę dbaj i w zielone graj". Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody oraz kształtowanie pozytywnej postawy względem środowiska naturalnego poprzez podejmowanie działań na rzecz jego ochrony. Reprezentantami klasy III były Julia Ciołak i Nikola Grosicka, które wraz z kolegą z klasy II zdobyły miejsce pierwsze. Gratulujemy!

Podczas konkursowych zmagań…

Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami oraz organizatorami


ANDRZEJKI

Uczniowie klasy III lubią i naprawdę potrafią się bawić, gdy mają ku temu okazję, a zabawa andrzejkowa to przecież tradycja kojarząca się z wróżbami, radością i tańcem. Jak ,co roku nie zabrakło wielu atrakcji. Tym razem wróżby przygotowały uczennice Julia Relidzyńska oraz Nikola Grosicka. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchiwali przepowiedni dotyczących przyszłości.

Wróżba pt."Mój przyjaciel"


Wróżba pt."Jakie imię będzie miał/a...

wybranek/ka serca"


MIKOŁAJKI

Dnia 1 grudnia z okazji mikołajek odbył się wyjazd do Kina Moskwa na spektakl pt."Najpiękniejszy motyl świata i magiczne drzewo". Baśń zrealizował MAKfilm w Krakowie. Spektakl oprócz promowania uniwersalnych wartości ogólnoludzkich jak miłość, przyjaźń czy poświęcenie dla innych, uczył również podstawowych zasad savoir vivre. Przedstawienie miało charakter interaktywny. Aktorzy podczas występu rozmawiali z dziećmi, prosząc o pomoc w czarach i przechodzeniu do różnych krain, dzięki którym rozwiązywali różne problemy. Nie tylko 1 grudnia był dniem wyjątkowym dla uczniów, również 5 grudnia czekała na nich w klasie miła niespodzianka. Na ławce każdego ucznia stała papierowa postać Mikołaja. To nie był jeszcze koniec niespodzianek... Nagle przyszedł św. Mikołaj i podarował uczniom słodką przekąskę.

Przed spektaklem...


Zadowoleni z odwiedzin Świętego Mikołaja

Tak prezentowały się papierowe Mikołajki ->ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

W naszej klasie w okresie przedświątecznym uczniowie mieli ręce pełne pracy. Dostali zadanie. Jakie? Pięknie udekorować salę. Wspólnie z Paniami postanowili, iż zrobią świąteczne stroiki z jedliny oraz udekorują pomarańcze goździkami. Dekoracje wykonane przez uczniów nie tylko cieszyły oczy, ale także nos. W powietrzu unosił się niesamowity zapach pomarańczy oraz goździków.Trzecioklasiści, jak zwykle wykazali się zdolnościami artystycznymi


WIGILIA KLASOWA

Klasowe Wigilie na długo zapisują się w naszej pamięci. Również tegoroczna była wyjątkowa. Pięknie przybrany stół, odświętne ubranie, zapach świątecznej jodełki, łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd wprowadziły świąteczny klimat. Po tak serdecznym i uroczystym spotkaniu uczniowie wraz z Paniami udali się na Jasełka szkolne.

Podczas opłatkowego spotkania


ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka na stałe wpisała się w klasowy kalendarz imprez.
Dnia 23. 01 .2015 r. babcie i dziadkowie wstawili się punktualnie do szkoły. Uczniowie pięknie odegrali swoje role oraz zaśpiewali piosenki. Na zakończenie wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty - "świeczniczki" oraz złożyli życzenia. Do życzeń przyłączył się również Pan Dyrektor, który był obecny podczas uroczystości. Kolejne, jakże miłe, spotkanie za nami, pełne uśmiechu, radości oraz dumy.

W roli dziadka Julian Ćwikliński,
w roli babci Julia Relidzyńska

Tuż przed...

uroczystością

w czasie występu...Kochane Babcie, kochani Dziadkowie

Czas na...

słodkości


ZABAWA KARNAWAŁOWA - 13.02.2015r.

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. W naszej klasie na balu zgromadziły się liczne postacie z świata bajek i filmów dla dzieci. Podczas trwania zabawy odbyły się różne konkursy i quizy, nie zabrakło również tańców! Dzieci miały możliwość zrobienia sobie zdjęć grupowych i indywidualnych. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W radosnych i wiosennych nastrojach uczniowie klasy III udali się z wcześniej przygotowaną "MARZANNĄ" na boisko szkolne. Tam przy dźwiękach piosenek i okrzykach uczniowie pożegnali zimę, a powitali wiosnę.

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTÓW - 16.04.2015r.

Uczniowie klas trzecich przystąpili do testu trzecioklasisty. Po życzeniach od Pana Dyrektora i Pani Iwony Zajkowskiej uczniowie obejrzeli film terapeutyczny i przystąpili do sprawdzianu. Dzieci musiały się zmierzyć z zadaniami z języka polskiego i matematyki.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

W ramach tegorocznych obchodów Dni Ziemi uczniowie klasy III razem z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym "uzbrojeni" w worki i rękawice wyruszyli na sprzątanie najbliższej okolicy.
GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

12.05.2015r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piekoszowie odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. W tym roku uczniowie czytali fragmenty znanych i lubianych utworów. Do konkursu przystąpiła uczennica klasy III Julia Ciołak. Julia pod okiem Pani Iwony Zajkowskiej przygotowała i zaprezentowała na konkursie fragment utworu p.t. "Karolcia" Marii Krüger . W drugiej części konkursu sprawdzano umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczniowie otrzymali do cichego czytania fragmenty wybranych przez organizatorów utworów, a następnie odpowiadali ustnie na pytania dotyczące testu. Konkurencja była bardzo duża, a nasza koleżanka zajęła I miejsce w swojej kategorii:
* Julia Ciołak I miejsce w kategorii klas III


DZIEŃ MATKI - 26.05.2015r.

We wtorek 26 maja świętowaliśmy Dzień Mamy w naszej klasie. Nie obyło się bez łez radości i wzruszeń. Tego dnia wszystko działo się specjalnie i z myślą o najdroższych mamach! Dzieci wyśpiewały swoim mamom piękne życzenia. Aby zakończenie tego pięknego dnia nie było smutne, a to święto było zapamiętane z uśmiechem i radością, wszystkie mamy dostały własnoręcznie przygotowane "Drzewka Szczęścia" i zostały zaproszone na słodki poczęstunek.