ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA III
Czas rozpocząć naukę...

Wrzesień to czas, kiedy po letnim odpoczynku dzieci i młodzież wracają do swoich szkół i klas. My, uczniowie III klasy, choć w głowach mamy jeszcze świeże wspomnienia wakacji, z ochotą zabieramy się do nauki. Mamy nadzieję, że z takim optymistycznym nastawieniem wszyscy dotrwamy do końca roku szkolnego. W tym roku dużym zainteresowaniem z naszej strony cieszy się praca zbiorowa na dywanie. Lubimy, kiedy pani prezentuje nam różne ciekawostki, o których możemy potem wspólnie dyskutować. Uwielbiamy też wycieczki do lasu, ponieważ i tam zdobywamy nowe wiadomości. Nie możemy doczekać się następnych takich zajęć.

Akcja "Sprzątanie świata"

28 września nasza klasa już po raz kolejny aktywnie przyłączyła się do akcji "Sprzątanie świata". Wspólnie z paniami wybraliśmy się do okolicznego lasku, aby zbierać śmieci, a tym samym budować naszą ekologiczną świadomość i inicjować działania na rzecz ochrony środowiska. Chcielibyśmy, aby wszyscy pamiętali o tym, że wyrzucając śmieci do lasu, na łąki i pola, przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska. A przecież natura to nasz drugi dom i od nas samych zależy, czy będzie on czysty.
Dzień Chłopaka w III klasie

Dzień Chłopaka jest odpowiednikiem marcowego Święta Kobiet. Dziewczynki z III klasy, wraz z paniami, 30 września od samego rana składały chłopcom życzenia i rozdawały symboliczne upominki. O tym, że w tym dniu wszystkim dopisywały dobre humory i uśmiechy malowały się na buziach, nikogo nie trzeba przekonywać. W klasie było wesoło i kolorowo. Chłopcom życzymy wszystkiego co najlepsze!


Baśnie Andersena na scenie

Świat bajek jest piękny i kolorowy, wypełniony wspaniałymi przygodami, ciekawymi miejscami i co najważniejsze, pokazuje nam prawdę o życiu, daje cenne wskazówki i podpowiedzi. Uwielbiamy baśnie, bajki, bajeczki, dlatego 3 października wybraliśmy się do Kielc na sceniczne przedstawienie baśni J. Ch. Andersena – "Nowe szaty cesarza", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Świniopas" i "Dziewczynka z zapałkami". Przedstawienie sprawiło, że razem z aktorami przenieśliśmy się w świat baśni. Zobaczyliśmy ich ciekawą interpretację i kolorową scenerię.
Dzień Pluszowego Misia

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś" - takie hasło przyświecało trzecioklasistom w piątek 25 listopada, bowiem właśnie tego dnia swoje święto obchodził najmilszy puchaty przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Aby uczcić to misiowe święto, uczniowie trzeciej klasy przynieśli swoje ulubione maskotki, które towarzyszyły im podczas zajęć. Domyślać się można, że w klasie panował również czarodziejski, ciepły klimat. W prezencie dla swoich pluszowych przyjaciół, dzieci malowały ich portrety. Obejrzały w tym dniu także bajkę o jakże dobrze znanym misiu o małym rozumku, ale wielkim sercu, czyli Kubusiu Puchatku. Na ostatniej godzinie lekcyjnej wspólnie z kolegami z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w krótkim przedstawieniu upamiętniającym Dzień Pluszowego Misia. Szkoda, że taki dzień przypada tylko raz w roku.


"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze"

30 listopada, w dzień św. Andrzeja, obchodziliśmy tak zwane Andrzejki. Tego dnia lub w wieczór go poprzedzający, wiele osób za pomocą wróżb i przepowiedni chciałoby się dowiedzieć, jaka czeka je przyszłość. Również i my, uczniowie III klasy, chcieliśmy przewidzieć, co przyniesie nam los. W tym dniu w naszej klasie panował nieco czarodziejski nastrój, bowiem z wielkiego kapelusza losowaliśmy karteczki z imionami naszych przyszłych wybranek i wybranków. Kręciliśmy też butelką, żeby wylosować wróżbę na najbliższe dni. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego wyścigu butów, żeby dowiedzieć się, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Oczywiście dobrze wiemy, że wróżby andrzejkowe są tylko zabawą, więc z dużym przymrużeniem oka podchodziliśmy do każdej z nich i doskonale się przy tym bawiliśmy, bo przecież o to w tej magii chodzi.

Mikołajki, Mikołajki

Wszyscy bardzo lubimy dostawać prezenty, a 6 grudnia jest tym szczególnym dniem, w którym czekamy na wizytę świętego Mikołaja. Tak jest w naszych domach. A w szkole... z okazji Mikołajek pojechaliśmy do kina na animowany film pt. "Vaiana: Skarb oceanu". To wspaniałe disnejowskie widowisko bardzo nam się podobało. Wyjazd do kina to nie tylko oglądanie filmu na wielkim ekranie, ale również okazja do wspólnego przebywania i jak na integracyjną klasę przystało, ciągłego poznawania się w różnych okolicznościach, nie tylko tych typowo szkolnych. Cieszymy się z każdego takiego wyjazdu.


Świąteczne dekoracje

Okres przed świętami Bożego Narodzenia jest szczególnym czasem. Lubimy rozmawiać o świątecznych tradycjach, kochamy dźwięki kolęd i pastorałek, ale nade wszystko uwielbiamy tworzyć przeróżne ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe. Z naszych rąk w tym roku wychodziły świąteczne cudeńka, które nie tylko zdobiły klasę, ale wiele z nich wzięło udział w szkolnym konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczną. Nasze prace zostały też wystawione na szkolnym kiermaszu, z którego dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mamy wielką satysfakcję z tego, że oprócz przyjemności z wykonywania prac, możemy przyczynić się także do czynienia dobra.

Wigilijny czas

Nadszedł długo oczekiwany czas świąt Bożego Narodzenia. W ostatni dzień nauki przed świętami, w naszej klasie i całej szkole panował uroczysty nastój. Tego dnia w klasie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, po czym zasiedliśmy przy wspólnym wigilijnym stole. Rozmawialiśmy też o polskich tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem i śpiewaliśmy kolędy. Później obejrzeliśmy Jasełka Bożonarodzeniowe. Starsi uczniowie swoim występem wprowadzili nas w świąteczny klimat.
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.


Sindbad

"Przygody Sindbada Żeglarza" to tytuł kolejnego przedstawienia teatralnego, na jakie nasza klasa wybrała się 9 stycznia do Kielc. Tym razem była to sztuka dla dzieci w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Przygody wesołego Żeglarza bardzo nas rozbawiły. Oglądaliśmy przedstawienie z zapartym tchem, czekając na pełne ekspresji kolejne sceny.


Pomagamy

Pomaganie czyni z nas dobrych i mądrych ludzi. Jedni pomagają poprzez dzielenie się rzeczami materialnymi, pieniędzmi, inni poprzez bezinteresowną pracę, jeszcze inni przez ofiarowanie swojego cennego czasu drugiemu człowiekowi. Rodzajów pomocy jest bardzo dużo. My, uczniowie klasy III dobrze o tym wiemy i staramy się pomagać innym jak potrafimy, ale i stale się tej pomocy uczymy. Na dowód tego, podobnie jak większość uczniów naszej szkoły, wzięliśmy udział w szkolnej akcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia wystąpiliśmy w szkolnym koncercie kolęd i pastorałek, z którego dochód w całości został przeznaczony na WOŚP. Lubimy występować na scenie, mogąc zaprezentować swój muzyczny talent, ale jeszcze bardziej cieszymy się z tego, że dzięki temu mieliśmy swój mały wkład w pomaganie innym.Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest miesiącem pełnym chłodnych dni, to wśród nich są takie dwa jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W naszej klasie zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez klasowych. To święto, to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym roku, gościliśmy swoich bliskich 23 stycznia. Przygotowaliśmy dla nich szereg niespodzianek, m.in. zaprezentowaliśmy wiersze i piosenki oraz wykonaliśmy dla nich laurki z życzeniami i upominki. Aby umilić wspólnie spędzony czas, nasi rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dziękujemy im za to. Największe podziękowania składamy jednak na ręce naszych wspaniałych Babć i Dziadków, za to, że znaleźli czas dla swoich wnucząt i wspólnie z nami świętowali swoje święto. Żyjcie nam sto lat i jeszcze dłużej.


Kwiaty dla Pań

8 marca wszystkie Panie, te małe i te duże, obchodzą swoje piękne Święto – Święto Kobiet. Z tej okazji nasi chłopcy przygotowali swoim Paniom i koleżankom z klasy miłą niespodziankę w postaci kwiatków, czekoladek i maskotek. Nie zabrakło oczywiście życzeń, uśmiechów i buziaków. Chciałoby się, aby takie piękne dni były nie tylko raz w roku i od święta, ale codziennie. Dziękujemy naszym małym Mężczyznom za pamięć i bardzo przyjemne chwile w naszej klasie.


Lepimy w glinie

Wszystkie dzieci bardzo lubią lepienie w różnych rodzajach mas: plastelinie, ciastolinie, masie solnej i glinie. O ile te pierwsze formy plastyczne są dostępne w szkole, o tyle lepienie w glinie wymaga już specjalnego warsztatu pracy. Dlatego 20 marca, wspólnie z naszymi paniami, poszliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie, aby pod okiem wprawionego instruktora poznać tajniki lepienia w glinie. Takie zajęcia okazały się bardzo twórcze, ciekawe i pouczające. Spod naszych rąk wyszły ciekawe prace plastyczne, które następnie pani instruktor wypiecze w specjalnym piecu w bardzo wysokiej temperaturze. Dopiero wtedy będziemy mogli dokończyć nasze dzieła, malując je farbami. Dlatego też bardzo się cieszymy, ponieważ nasza przygoda z gliną jeszcze się nie zakończyła. Po pewnym czasie wybierzemy się do piekoszowskiego ośrodka kultury ponownie, aby dopracować nasze upominki dla rodziców z okazji Dnia Rodziny. Co to będzie…na razie zdradzić nie możemy i też z niecierpliwością czekamy na końcowy elekt naszej pracy.
OZZY, szybki i futrzasty

Ozzy, to tytułowy bohater animowanej bajki, na którą całą klasą wybraliśmy się do kieleckiego Multikina w dniu 4 kwietnia. Szalony pies Ozzy, pupil całej rodziny, podczas gdy ta wyjeżdża na zagraniczną wycieczkę, zamiast do luksusowego spa, trafia do prawdziwej szkoły przetrwania. Przygody dzielnego psiaka bardzo nam się podobały, zwłaszcza dlatego, że nie brakowało w nich wspaniałej zabawy i śmiechu, od którego wszyscy się zanosiliśmy.


Spotkanie przy wielkanocnym stole

Wielkanocne spotkania przy stole wpisały się w tradycję klas naszej szkoły. Również i my – trzecioklasiści, w ostatnim dniu przed wielkanocną przerwą świąteczną, usiedliśmy wspólnie przy stole, aby złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia i podzielić tradycyjnym jajeczkiem. Nie zabrakło też rozmowy o bogatych świątecznych tradycjach, o których należy pamiętać i je kultywować. Rozmawialiśmy o wielkanocnych zwyczajach panujących w różnych zakątkach Polski.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim najlepsze życzenia.