Szkoła Podstawowa w Micigoździe
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IIIb


W roku szkolnym 2017/2018 w klasie IIIB wychowawcą jest pani Joanna Kotowska, a nauczycielem wspomagającym pani Dorota Rękas.


Codzienność w naszej klasie - nauka samodzielna i w grupach, prace plastyczne, zajęcia wychowania fizycznego, ruch na świeżym powietrzu. Zawsze jest ciekawie i wesoło.


Nasze comiesięczne wyjścia do kina połączone są z warsztatami plastycznymi na koniec seansu.Na XVI gminnym konkursie ekologicznym "O czym szumi las?"

Nagrodzone uczennice za udział w akcji "Pełna miska dla Ogryzka":


Nasi uczniowie podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia


Andrzeju, Andrzeju
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane w niebie.

Jak co roku wróżyliśmy sobie z okazji Andrzejek. Było dużo śmiechu i... niespodzianek.


Wyjścia do GOK W Piekoszowie są ulubioną aktywnością. Dajemy tam upust naszej kreatywności, a efekty są zawsze niebanalne.

Jak co roku nasza klasa wykonała prace plastyczne na konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę świąteczną". Brały one udział w kiermaszu świątecznym wspierającym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Spotkanie z policjantką przypominające zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.Uroczysta wigilia klasowa.

Uczennice klasy III b uczestniczyły w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Nadia Król śpiewała pastorałkę "Prowadź Gwiazdo nas…", a Julia Cioroch - "Świeć gwiazdeczko świeć...". Solistkom towarzyszyły dziewczynki z klasy Nikola Plech i Oliwia Sawicka.
Uczeń Mikołaj Sobura odebrał nagrodę za udział w konkursie na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową.

Nasi mali artyści reprezentują klasę IIIB na Koncercie Kolęd i Pastorałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie.Podczas uroczystości z o okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w naszej klasie. Uroczysty apel, poczęstunek i jeszcze piosenka dla Kochanych Babć i Dziadków.

Na balu choinkowym nasza klasa zdziesiątkowana przez chorobę. Pomimo tego bawiliśmy się świetnie i nawet zdobywaliśmy nagrody w konkursach.
Podczas cyklicznych koncertów Filharmonii Świętokrzyskiej. Słuchamy utworów muzyki klasycznej i filmowej, poznajemy różne instrumenty muzyczne i bierzemy udział w konkursach.
Wyjścia do WDK w Kielcach na filmy z cyklu Świętokrzyskiej Akademii Filmowej są zawsze połączone z ciekawymi wykładami i warsztatami plastycznymi.WIOSNA. Wspólnie z klasą IIIa witaliśmy wiosnę. Nie zabrakło śpiewu piosenek, recytacji wierszy… A tak prezentują się portrety "Pani Wiosny" wykonane wspólnie z różnych materiałów w czasie zajęć plastycznych.
Święta Wielkanocne - uroczysty poczęstunek i dzielenie się jajkiem. Na ten dzień dzieci przygotowały piękne dekoracje, które wzięły udział w konkursie szkolnym, a potem były sprzedawane na świątecznym kiermaszu.


WAŻNY DZIEŃ...Nasza klasa z powagą przygotowywała się do wyboru patrona szkoły. Na zajęciach prowadziliśmy dyskusje, omawialiśmy kandydatury… Aż nadszedł dzień, gdy każdy z osobna zabrał głos w tej ważnej sprawie.

12 kwietnia odbyła się wycieczka do Kieleckiego Parku Technologicznego i do Jaskini Raj.
W Energetycznym Centrum Nauki dzieci miały możliwość eksperymentować na samodzielnych interaktywnych stanowiskach w trzech strefach: Ziemia i ogień, Powietrze i Woda oraz Człowiek. Obejrzeliśmy też film opowiadający o energii. Odbyły się też zajęcia z robotyki, na których dzieci programowały i kierowały robotami.Zajęcia „ Photony – czyli roboty edukacyjne” wprowadziły nas w świat nauki. Taka nauka to świetna sprawa!
Następny etap wycieczki to zwiedzanie Jaskini Raj, jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w naszym kraju.
Atrakcji było aż nadto - widzieliśmy nawet nietoperza :)