Szkoła Podstawowa z Odziałami Integracyjnymi w Micigoździe Prosty skrypt galerii zdjęć z efektem Highslide
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA III a


NASZE ZAJĘCIA
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Czwartego września uroczyście rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018. Z uśmiechem pożegnaliśmy wakacje, odliczając czas do następnych. Były piosenki i wiersze. Po części artystycznej Pan Dyrektor Jerzy Witkowski serdecznie powitał całą społeczność szkoły życząc wszystkim ogromnego zapału do pracy oraz sukcesów w nowym roku szkolnym.

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ KLASIE

W piątek 29 września, w klasa IIIa obchodziła uroczyście Dzień Chłopaka. Dziewczęta wraz z wychowawczynią oraz z pomocą rodziców, przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów i złożyły najserdeczniejsze życzenia.ŚWIĘTOKRZYSKA AKADEMIA FILMOWA 2017/2018

Od października 2017r. do kwietnia 2018r. uczniowie klasy IIIa będą brali udział w II edycji autorskiego programu edukacji audiowizualnej „Świętokrzyska Akademia Filmowa”. Jest to program przeznaczony dla przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Celem programu jest podniesienie kompetencji audiowizulanych młodych odbiorców tekstów kultury. Uczniowie naszej szkoły raz w miesiącu będą wyruszać w podróż odwiedzając różne kraje.DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Jak co roku uczniowie klasy IIIa niezapomnieli o swoich ulubionych przytulankach i zabrali je do szkoły. Tego dnia wszyscy śpiewali piosenki, recytowali wiersze i wykonywali pracę plastyczną, której przedmiotem był MIŚ.ANDRZEJKI W NASZEJ KLASIE

Andrzejki to tradycja ludowa, gdy to w wieczór andrzejkowy wszyscy sobie wróżymy. Wróżby te pielęgnowane są od dawien dawna i przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że jest to wieczór żartów i nie można tych wszystkich wróżb traktować poważnie.
Czwartek był dla nas dniem szczególnym, pełnym atrakcji i zabawy. Nasza pani przygotowała wiele wróżb. Śmiechu było co niemiara.

ZAWODY SPORTOWE

30 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie odbył się Andrzejkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Wśród uczestników tych zawodów byli uczniowie naszej klasy - Jakub Gołuchowski i Dominik Ciołak. Organizatorzy docenili naszego kolegę Jakuba i wręczyli mu puchar dla najmłodszego uczestnika.
Wszyscy sedecznie GRATULUJEMY chłopcom i życzymy im wielu sukcesów.


MIKOŁAJ W NASZEJ KLASIE

6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja, obchodzimy Mikołajki. Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć Świętego Biskupa Mikołaja, który słynął z pomocy, jakiej udzielał ubogim i potrzebującym. Wszyscy byli niesamowiecie zaskoczeni gdy tego dnia czekały na nich słodkie upominki. Nikt nie dostał rózgi!

XVI GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

23 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Łosieniu odbył się XVI Gminny Konkurs Ekologiczny. Tym razem przebiegał on pod hasłem: "O czym szumi las?" Klasę IIIa reprezentował Miłosz Grosicki. Konkurs obejmował zagadnienia programowe z edukacji przyrodniczej ze zwróceniem szczególnej uwagi na znaczenie lasu w życiu człowieka oraz w rozwoju życia na Ziemi. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności na temat świata roślin i zwierząt leśnych, przyczyn degradacji środowiska leśnego oraz form ochrony przyrody leśnej. Wykazali się ogromną wiedzą w tym zakresie.
WIGILIA W NASZEJ KLASIE

Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień, z którym związane jest wiele obrzędów, zwyczajów oraz tradycji na nowo odżywających i kultywowanych przez polskie rodziny w tym szczególnym świątecznym okresie. Wigilia to czas wytchnienia, odpoczynku i nadziei, kiedy spotykamy się przy rodzinnych stołach i zapominając o żalach czy niesnaskach składamy sobie jak najlepsze życzenia.

Spotkanie wigilijne w klasie III a odbyło się tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu rodziców i klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły. Zanim jednak dzieci mogły skosztować przygotowanych słodkości uczestnicy uroczystości połamali się opłatkiem i złożyli sobie jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Jak przystało na wieczerzę wigilijną po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie. Wigilia klasowa upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju, a co do złożonych życzeń...miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Już po raz kolejny w sali teatralnej Centrum Kultury w Piekoszowie zgromadzili się uczniowie z terenu gminy Piekoszów, którzy rywalizowali wokalnie. Naszą klasę reprezentowali: Gabriela Marcinkowska, Zuzanna Szewczyk, Julia Siwek, Bartłomiej Ogonowski oraz Miłosz Grosicki. Spośród kilkunastoosobowej grupy komisja - w składzie Izabela Tomaszewska, Grzegorz Kumański i Stanisław Czechowicz - wybrali najlepszych.
Nasi uczniowie tworzący zespół - Miłosz Grosicki, Julia Siwek i Bartłomiej Ogonowski, zajęli III miejsce.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym wręczono dyplomy, statuetki oraz zestawy upominków.
GRATULUJEMY

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ KLASIE

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia – wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie.

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w ich małych główkach.

W naszej klasie uroczystość z okazji tych świąt jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez klasowych.

Spotkania z Babciami i Dziadkami przygotowali uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z nauczycielami. Program artystyczny był bardzo bogaty. Oprócz wierszy, piosenek, tańców były także przedstawienia, w których dzieci prezentowały swoje zdolności aktorskie. Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek wyczarowany przez niezawodnych rodziców podczas, którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości...

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.