ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IIIW roku szkolnym 2013/2014 w klasie III jest 8 dziewczynek i 8 chłopców. Wychowawcą klasy jest Pani Małgorzata Gibalska, nauczycielem wspomagającym Pani Monika Walas.

Z życia klasy

Wrzesień

1 września 2013 cała klasa z wielkim zapałem rozpoczęła naukę w nowym roku szkolnym 2013/2014.

We wrześniu uczniowie klasy III pod opieką wychowawcy i nauczyciela wspomagającego wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Akcja miała na celu rozbudzanie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu. Dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i worki ruszyły w teren. Sprzątały okolice szkoły i boisko szkolne. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie.

30.09.2013 r. w naszej klasie swoje święto mieli chłopcy. Dziewczynki w tym dniu nie zapomniały o swoich kolegach i przygotowały dla nich drobne upominki. Dla wszystkich ten dzień minął w dobrym nastroju.

Październik

29.10.2013 r. pojechaliśmy do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl "Zaczarowany ołówek", który został wystawiony przez aktorów z Teatru Młodego Widza z Wolimierza.

Listopad

26.11.2013 roku uczniowie naszej klasy: Zuzia Zając i Kacper Mielecki reprezentowali naszą szkołę w XII Gminnym Konkursie Ekologicznym "Dzieci segregują śmieci", który odbył się w szkole w Łosieniu. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Monika Walas.


Nasi uczniowie podczas konkursowych zmagań...


i podczas wręczenia dyplomów.

29.11. 2013 roku w naszej klasie był dzień wróżb i przepowiedni. Najpierw uczniowie poznali tradycję Andrzejek i Katarzynek. Następnie wszyscy przystąpili do wróżenia. Były m.in. balony z wróżbami, Astrologiczna numerologia i oczywiście lanie wosku przez dziurkę od klucza. Uczniowie mogli się dowiedzieć jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała w przyszłości ich sympatia, kim będą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Dzień ten przebiegał w miłej i radosnej atmosferze.

Grudzień

5.12. 2013 roku z okazji Mikołajek pojechaliśmy do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na film "Rysiek Lwie Serce".

W grudniu nasza klasa włączyła się w ogólnopolską akcję świątecznej pomocy osobom najuboższym "Szlachetna paczka". Akcja opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom. Jak co roku, również w tym nasza klasa włączyła się w akcję.

20.12.2013 roku. Tradycyjnie w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej klasie odbyła się Wigilia klasowa. W przygotowaniu jej nieocenioną pomoc okazali rodzice uczniów. Wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. W tym dniu panowała w klasie bardzo miła atmosfera.

Styczeń

21.01.2014 r. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. W tym dniu zaproszeni goście licznie zjawili się, aby wziąć udział w obchodach tego święta. Dzieci w formie wierszy i piosenek złożyły swoim Babciom i Dziadkom życzenia. Obdarowały swoich kochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części artystycznej zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Babcie i Dziadkowie wraz ze swoimi wnukami miło i radośnie spędzili czas.

23. 01. 2014 roku uczniowie naszej klasy wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w GOK w Piekoszowie, w którym Zuzia Zając i Martyna Zimnicka zajęły I miejsce, Zuzia Korba - II miejsce, Julia Kornecka, Konrad Sztandera i Karol Majchrzyk zdobyli wyróżnienia. Dzieci były bardzo zadowolone ze swoich występów i bardzo cieszyły się ze zdobytych nagród. Już teraz zapowiedziały swój występ w kolejnym takim konkursie. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Monika Walas i Pani Edyta Pięta.


Martyna Zimnicka i Zuzia Zając

Zuzia Korba

Julia Kornecka, Karol Majchrzyk i Konrad Sztandera

"Zima piękna, ale niebezpieczna". Pod takim hasłem w naszej klasie została przeprowadzona przez logopedę Panią Edytę Ozgę lekcja dotycząca zasad bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Uczniowie otrzymali również ulotki zawierające informacje jak bezpiecznie wypoczywać w czasie ferii.

31.01.2014r. Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyła się Zabawa karnawałowa. Przy dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. W trakcie zabawy uczniom towarzyszył dobry nastrój. Impreza dostarczyła im dużo pozytywnych emocji. Na zakończenie uczniowie udali się na słodki poczęstunek. Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

Luty

Zaraz po feriach 20 lutego uczniowie pojechali do kina Moskwa w Kielcach na multimedialną lekcję pt. "Pani Muzyka i Pan Dźwięk zapraszają do kina" oraz film animowany "Przygoda w Paryżu" zorganizowany przez MAKfilm z Wrocławia.

Marzec

7 marca odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Kobiet. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Były wiersze i piosenki z humorem. Chłopcy z naszej klasy również nie zapomnieli o święcie swoich koleżanek. W tym dniu przygotowali dla nich niespodzianki oraz życzenia. Dziewczynkom bardzo podobały się prezenty.

W dniach od 10 - 15 marca 2014 roku był obchodzony XXII Tydzień Kultury Języka Polskiego. Z tej okazji uczniowie naszej klasy wzięli udział w konkursie recytatorskim, w którym prezentowali wiersze m.in. J. Tuwima, J. Brzechwy, E. Szelburg-Zarembiny. Wszyscy starali się pięknie zaprezentować, ale Jury musiało wybrać najlepszych. W naszej klasie I miejsce zajęła Zuzia Zając, wyróżnienia przypadły dla Moniki Majchrzyk i Julii Korneckiej. Życzymy sukcesów w następnych konkursach.

21 marca witaliśmy wiosnę. Najpierw wspólnie wykonaliśmy kukłę "Marzanny", następnie śpiewając piosenki o wiośnie wyruszyliśmy na szkolne boisko. Dzieci doskonale wiedzą, że nie wolno wrzucać Marzanny do rzeki. Dzieci krzyczały: "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno. W wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy". Teraz już na pewno Wiosna zagości u nas na dobre.

27 marca naszą szkołę odwiedził leśniczy Koła Łowieckiego "Rosochy" , który przedstawił dzieciom film pt. "Wycieczka do lasu", mający na celu uświadomić dzieciom, jak należy zachować się w lesie, w jaki sposób należy dbać o przyrodę.


Kwiecień

09 kwietnia nasza klasa wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami z klas 0-2 wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Kielcach. W Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej uczniowie zwiedzali salę ekspozycji pt. Przyroda lokalna i charakterystyczna dla Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Świętokrzyska", w drugiej sali oglądali wystawę dotyczącą zagrożeń lasu i gospodarki leśnej. Celem tych wystaw jest podniesienie świadomości ekologicznej, uwrażliwienie na walory przyrodnicze otaczającego świata. Uczniowie obejrzeli film o przyrodzie "Co to jest przyroda?", brali udział w ciekawych doświadczeniach, mogli zobaczyć, jak wygląda i czym się różni żmija od zaskrońca. Mimo niesprzyjającej aury wycieczka była udana i dostarczyła nam wielu ciekawych informacji.

15 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie odbył się IV Przegląd Pieśni Wielkopostnych, w którym wzięli udział uczniowie naszej klasy. Zuzia Korba zajęła II miejsce, natomiast wyróżnienia przypadły dla Zuzi Zając i Martyny Zimnickiej. Udział w konkursie wzięli również Julia Kornecka i Konrad Sztandera. Ich występy również zostały docenione i nagrodzone. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Monika Walas.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W naszej szkole obchody tego dnia rozpoczęły się od krótkiej Akademii przygotowanej przez kolegów i koleżanki ze starszych klas oraz prezentacji multimedialnej pokazującej, jak może wyglądać nasza planeta, jeśli przestaniemy o nią dbać. Musimy wszyscy pamiętać, że...Ziemia jest w naszych rękach.

Przechodząc od słów do czynów, wyruszyliśmy posprzątać chociaż skrawek naszej pięknej planety.

Maj

Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji nasza klasa wzięła udział w akademii przygotowanej przez klasy IV-VI. Krótka informacja o tym ważnym wydarzeniu wzbogaciła naszą wiedzę historyczną.

Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Z tej okazji 27 maja w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty.

Były wiersze, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.