ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IIW tym roku klasa II jest klasą integracyjną. Liczy piętnastu uczniów w tym pięciu niepełnosprawnych. Wychowawcą klasy jest Iwona Zarzycka, a nauczycielem wspomagającym Monika Zagdańska. Wszyscy w nowym roku szkolnym jesteśmy pełni zapału i chęci do nauki.
Lista klasy :
1. Arabasz Daria
2. Bałchanowki Jakub
3. Brożyna Amelia
4. Cieplicki Jakub
5. Giemza Nikola
6. Klimkiewicz Weronika
7. Kulesza Zuzanna
8. Perzowicz Krzysztof
9. Pędzik Patryk
10. Sidło Dawid
11. Turek Piotr
12. Wawrzeńczyk Paulina
13.Wypiórkiewicz Konrad
14. Zych Mikołaj
15. Żurawińska Sandra

WRZESIEŃ

Nasza klasa uroczyście obchodziła Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów skromne upominki i własnoręcznie wykonane laurki.

PAŹDZIERNIK

7 października pojechaliśmy do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na przedstawienie"Królowa Śniegu".

Tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód. I tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu. Oto prawdziwa przyjaźń. Jej magiczną moc pokazuje poruszająca historia Kaya i Gerdy, czyli dwójki zwykłych dzieci, jakie możemy spotkać na każdym osiedlu. Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania. Zrozpaczona Gerda, w towarzystwie niezbyt mądrej, ale za to bardzo oddanej, przyjaciółki Róży rozpoczyna poszukiwania chłopca… Ich wyprawa roi się od nieoczekiwanych przygód. Co wyniknie ze spotkania z Królewiczem, który zechce uczynić Gerdę Królewną? Co w niezrozumiałym języku powie dziewczynce Wrona? Czy złym Rozbójniczkom uda się zjeść ją na obiad i wreszcie - czy Kay się odnajdzie? Czy dzięki wytrwałości i staraniom Gerdy chłopiec znów będzie sobą? Sztuka Marii Wojtyszko na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu” to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać.

Dzieci bardzo mocno przeżywały przygody bohaterów, wielokrotnie ostrzegając ich przed grożącym im niebezpieczeństwem.