Szkoła Podstawowa w Micigoździe
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IIb


W roku szkolnym 2016/2017 klasa 2b liczy 15 uczniów (9 chłopców i 6 dziewczynek). Jest to klasa integracyjna. Wychowawcą jest pani Joanna Kotowska, a nauczycielem wspomagającym pani Dorota Rękas.SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Naukę w klasie drugiej rozpoczęliśmy od spotkania z policjantką, która przypomniała nam zasady ruchu drogowego. W ciekawy i angażujący wyobraźnię sposób utrwaliliśmy sobie reguły bezpiecznego zachowania na ulicy, podczas zabawy i spaceru.

KLASOWE ZASADY ZACHOWANIA ORAZ KALENDARZ URODZIN

Aby bezpiecznie i bezkonfliktowo spędzać wspólny czas ustaliliśmy klasowe zasady zachowania tworząc Kodeks Ucznia.
Sporządziliśmy też kalendarz urodzin - każdy uczeń umiejscowił na planszy swą datę urodzin, co wprowadziło wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na słodki poczęstunek.SPRZĄTANIE ŚWIATA

Oczywiście nie zapominamy o ochronie środowiska. W tym roku jak zwykle wybraliśmy się do lasu z plastikowymi workami na śmieci. Szkoda, że nie każdy szanuje przyrodę. Nasze worki na śmieci napełniły się bardzo szybko.
DZIEŃ CHŁOPAKA

Tego dnia od rana było wesoło i radośnie. Wszyscy chłopcy otrzymali drobne upominki i życzenia od dziewcząt, rodziców i nauczycielek.

WYJAZD DO TEATRU

Tym razem przenieśliśmy się w świat baśni Andersena. Wszystkim znane magiczne opowieści o księżniczce na ziarnku grochu, dziewczynce z zapałkami, świniopasie i nowych szatach cesarza nie tylko bawią ale przede wszystkim uczą, dostarczają cennej mądrości o życiu i ludziach.


JESIEŃ W KLASIE 2b

Jesień to zapachy, kolory, smaki. Wcale nie musi być smutna. W każdym razie nie w naszej klasie. Nam kojarzy się ona z pyszną sałatką jarzynową - oczywiście samodzielnie wykonaną, z kalamburami i przysłowiami jesiennymi na pierzastych obłoczkach, a także z dekoracjami z kolorowych liści i oczywiście z jesiennymi zabawami na świeżym powietrzu.

KONKURS PLASTYCZNY

20 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ulubiona bajka", zorganizowanego przez BCK w Piekoszowie w ramach projektu: Biblioteka moim przyjacielem. Nasz kolega Szymon wraz ze swoją mamą Justyną zaprezentowali książeczkę "PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA W PIEKOSZOWIE". Za swoją pracę otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!

WARSZTATY W GMINNYM OŚRODKU KULTURY

11 listopada uczniowie naszej klasy uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny w GOK w Piekoszowie. Zajęcia bardzo nam się podobały, mogliśmy bowiem uruchomić swoją wyobraźnię i przygotować piękne prace, które po wypaleniu w piecu, ozdobieniu i szkliwieniu staną się piękną pamiątką. Praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Zajęcia pod okiem czujnej i służącej pomocą pani instruktor sprawiły nam autentyczną frajdę!
LISTOPADOWY WYJAZD DO WDK W KIELCACH

24 listopada 2016r. uczniowie naszej klasy wspólnie z wychowawczynią p. J. Kotowską oraz n-lem wspomagającym p. D. Rękas wraz z kolegami i koleżankami z innych klas udali się na wycieczkę do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Tam obejrzeliśmy wspaniałe widowisko teatralne "SZALONE BAJECZKI Z DZIADUNIA TECZKI:" w wykonaniu aktorów Kieleckiego Teatru Lektur. Aktorzy zaprosili nas do wspólnej zabawy. Odpowiadaliśmy na pytania z wierszy J. Tuwima, czy J. Brzechwy, śmialiśmy się z opowiadanych zabawnych historyjek. W atmosferze zabawy i śmiechu szybko minął czas…
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
STO LAT MISIU!

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" Wszyscy uczniowie naszej klasy przynieśli do szkoły swoje ulubione misie, które pomagały im w nauce na lekcjach. Dzieci prezentowały również wierszyki o misiach oraz wspólnie z kolegami i z koleżankami z innych klas uczyli się śpiewać piosenkę "Pluszowy miś".
ANDRZEJKI

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.

W listopadową ciemną noc,
Swój los wywróżę sobie,
Bo wróżby dziwną mają moc,
Mówiły mi o Tobie.

Nasi uczniowie też spędzili radosny czas na tradycyjnej zabawie połączonej z ludowymi obrzędami. Próbowaliśmy uchylić rąbka tajemnicy związanej z naszą przyszłością. Tą bliższą i dalszą. Pamiętajmy jednak, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka i nie brać ich do serca.
Zwłaszcza tych smutnych.Mikołajki

Któż z nas nie pamięta pełnego niepokoju oczekiwania na przybycie św. Mikołaja. Zmienia się nasze życie, technika dominuje w każdej jego dziedzinie. Mamy komputery, komórki, tablety, a jednak tradycja i magia świąt są niezmienne od lat. Naszą klasę, jak co roku, odwiedził św. Mikołaj. Obdarował wszystkich drobnymi prezentami. Radości było co niemiara.

Dziękujemy!!! I oczekujemy znów za rok.

WYCIECZKA DO KINA

Dodatkowym prezentem mikołajkowym dla naszych dzieci była wycieczka do kona Helios w Kielcach. Obejrzeliśmy film pt. "Vaiana: Skarb oceanu".

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i nikt nie wie dlaczego... "Vaiana" to opowieść o przygodach dziewczyny, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.
NASZE PRACE

Wiadomo jest powszechnie, że najlepsze efekty przynosi nauka poprzez doświadczenie. Jakie są właściwości wody? Co wiemy o tej niezwykłej cieczy? Mogliśmy się przekonać eksperymentując z wodą we wszystkich jej stanach skupienia. Również najlepiej rozwijać wyobraźnię przestrzenną, manipulując modelami własnoręcznie wykonanych figur przestrzennych i ich siatek. Nie jest to takie łatwe, jak sami się przekonaliśmy. Ale wszyscy dali radę. No i taka nauka najlepiej zapada w pamięć. Wykonaliśmy też piękne figurki świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy. Aniołki, choinki, kolorowe, błyszczące figurki, wstążki i koraliki, mnóstwo pomysłów i fantazji. No i świetna zabawa, oczywiście.PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

12 stycznia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. To piękna inicjatywa, która rozpowszechnia i podtrzymuje tradycje związane z kolędowaniem. Znane i mniej znane kolędy i pastorałki, wykonane wdzięcznymi dziecięcymi głosami nabrały szczególnego wydźwięku i znów wprowadziły wszystkich w uroczysty nastrój świąteczny. W konkursie wzięły udział trzy dziewczynki z naszej klasy: Julia Cioroch, Nadia Król i Nikola Plech. Wszystkie występy nagrodzono brawami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tej imprezy.


PRZY WIGILIJNYM STOLE

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy naszej szkoły organizują wigilię klasową. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory. Wszyscy wyczuwają podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywają wigilijny posiłek. Potem są kolędy przy choince, opowieści o ciekawych tradycjach i zwyczajach w naszych domach, jest miło i już całkiem świątecznie.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień naszych kochanych Babć i Dziadków to jedno z najważniejszych i najmilszych świąt obchodzonych w naszej szkole i klasie. W tym roku z tej okazji odbyła się inscenizacja z udziałem sławnego Koziołka Matołka. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje talenty aktorskie przed wzruszoną widownią składającą się z Babć i Dziadków, pana Dyrektora i zaproszonych Gości. Potem nastąpiło wręczenie drobnych, własnoręcznie wykonanych upominków i wreszcie pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Dziękujemy ukochanym Babciom i Dziadkom za serce, miłość, mądre, dobre rady i czas, który zawsze mają dla swoich Wnucząt.ZABAWA KARNAWAŁOWA

Jak co roku odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Jak widać wszyscy świetnie się bawili. Tym bardziej, że właśnie witaliśmy rozpoczynające się ferie, co nieodłącznie jest związane z wypoczynkiem i zabawą na śniegu. Po tańcach i swawolach chętnie skorzystaliśmy z poczęstunku składającego się z pączka i herbaty. Radośnie uśmiechnięte buzie na zdjęciach najlepiej świadczą, że zabawa świetnie się udała.

KONKURS WALENTYNKOWY

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. W naszej szkole chętnie świętujemy tę uroczą imprezę na wiele sposobów. M.in. zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Oprócz walorów plastycznych oceniane były talenty literackie, gdyż na kartce należało napisać życzenia w języku polskim lub angielskim. Nasze dzieci wykonały piękne prace, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. GRATULUJEMY!!!

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to "Dzień Kobiet". Świętowaliśmy go w naszej klasie tradycyjnie i uroczyście. Wszystkie Panie, te duże i te mniejsze otrzymały piękne, serdeczne życzenia i drobne upominki. Chłopcy byli szczególnie mili i uprzejmi dla swoich koleżanek...nie tylko z klasy... Wszystkim Paniom życzymy szczęścia i radości przez cały rok!
DZIEŃ JAK CO DZIEŃ...

Codzienna nauka nie powinna być nudna, a więc w klasie IIB dzieje się wciąż coś nowego. Licznymi, interesującymi doświadczeniami ilustrujemy to, czego się uczymy, aby łatwiej przyswajać wiedzę. Ciekawym doświadczeniem są wyjścia do GOK w Piekoszowie, gdzie dzieci mogą wyrabiać z gliny piękne i pomysłowe figurki. Potem są one malowane i wypalane w piecu, co daje wspaniały efekt i jest naprawdę doskonałym pomysłem na prezent.
Wykonujemy też oczywiście inne, ciekawe prace plastyczne, na przykład te, na konkurs wielkanocny zorganizowane przez świetlicę szkolną. Te piękne ozdoby wielkanocnego stołu nie mogły nie zdobyć nagród i wyróżnień. Gratulujemy!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.
Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.
W naszej szkole odbyła się akademia uświadamiająca jak ważnym zadaniem jest ochrona naszego naturalnego środowiska i jak wiele w tym kierunku może zrobić każdy z nas. Nasze dzieci uczestniczyły również w akcji zbierania śmieci w najbliższej okolicy.