ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IIW roku szkolnym 2013/2014 w klasie II jest 20 uczniów: 7 dziewczynek i 13 chłopców. Wychowawcą klasy jest pani mgr Iwona Zajkowska, nauczycielem wspomagającym pani mgr Marta Pol. Wszyscy jesteśmy pełni zapału i chęci do nauki.


Podczas zajęć lekcyjnych w klasie II panuje przyjazna atmosfera.


WRZESIEŃ


o SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wzorem ubiegłych lat przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątania Świata 2013”. Ubrani w rękawiczki ochronne oraz z workiem na śmieci posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Akcja „Sprzątania świata” niech się więc stanie pretekstem do tego, żeby każdego dnia, na nowo odpowiedzialnie korzystać ze środowiska. Bo przecież pod naporem codzienności łatwo zapominamy o podstawowych i najprostszych, a dla nas dostępnych, sposobach, dzięki którym nasz negatywny wpływ na środowisko zmniejsza się. Działajmy zgodnie z zasadą "Jestem, więc nie śmiecę".


Z uśmiechem na twarzy gotowi do sprzątania.


o DZIEŃ CHŁOPAKA

Nasza klasa uroczyście obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły kolegom w dniu ich święta życzenia, przygotowały dla nich słodki poczęstunek, drobne upominki oraz zaprosiły do wspólnych gier i zabaw.

PAŹDZIERNIK

29.10.2013 roku pojechaliśmy do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na przedstawienie teatralne pt: „ Zaczarowany ołówek”. Spektakl wystawił Teatr Młodego Widza z Wolimierza. Dzieci obejrzały niezwykłe przygody wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować. Z pomocą czarodziejskiego ołówka, otrzymanego od staruszka, wszystko, co narysował natychmiast materializowało się. Michaś przeżywał mnóstwo przygód, poznawał nowych ludzi i ochoczo pomagał wszystkim wokoło. Dzieci bardzo mocno przeżywały przygody bohaterów, wielokrotnie ostrzegając ich przed grożącym im niebezpieczeństwem. Bajka tryskała humorem, ale pojawiły się również chwile strachu i zaskakujących zwrotów akcji. Opowieść była niesamowicie zabawna i trzymała w napięciu młodego widza. Spektakl uświadomił dzieciom, czym jest przyjaźń oraz to, że szlachetne zachowanie spotyka się ze zasłużoną nagrodą. Aktorzy w trakcie spektaklu zaprosili na scenę wybrane przez siebie dzieci z różnych szkół. Uczniowie bawili się fantastycznie i aktywnie włączali się do zabawy. Świetna gra aktorów, piękna kolorowa scenografia, muzyka, stroje oraz wspaniałe efekty specjalne pozostawiły u małych widzów niezapomniane wrażenia.


Aktorzy podczas przedstawienia


LISTOPAD


o GÓRA GROSZA

W dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013r. w naszej szkole miała miejsce XIV Akcja Góra Grosza. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Klasa druga zebrała ze wszystkich klas najwięcej pieniędzy.


Zadowoleni uczniowie z Paniami dumnie prezentują pamiątkowy dyplom.


o DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI!

Pod takim hasłem przebiegał XII Gminny Konkurs Ekologiczny dla kl. II –III, który odbył się 26 listopada 2013 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łosieniu. Konkurs przeznaczony był dla klas drugich i trzecich. Z naszej szkoły reprezentantem klasy drugiej była Julia Ciołak. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani mgr Iwona Zajkowska.

Reprezentacja naszej szkoły.

Uczniowie podczas otrzymywania pamiątkowych dyplomów.


o ANDRZEJKI

W ostatni dzień tygodnia pełnego szkolnych obowiązków, klasa II czarowała, wróżyła i bawiła się na klasowej zabawie andrzejkowej przygotowanej przez swoją panią. Już od rana panowała magiczna atmosfera. Szkolna wróżka miała ręce pełne roboty. Niemal każdy chciał poznać istotne fakty swej przyszłości. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem korzystały z wszelkich atrakcji.
GRUDZIEŃ


o SZLACHETNA PACZKA

Tradycja realizowania w naszej szkole akcji społecznych jest dość bogata. Mimo iż jesteśmy niewielką placówką nie raz już dowiedliśmy, że serca mamy wielkie. Z uwagi na szczytne idee nie mogliśmy również zawieść organizatorów projektu Szlachetna Paczka. Ogromne zaangażowanie uczniów w tym roku zastało szczególnie docenione, czego dowodem jest poniższe podziękowanie.


Certyfikat


o MIKOŁAJKI

5 grudnia uczniowie wraz ze swoimi Paniami wybrali się z okazji mikołajek do WDK w Kielcach na film pt. "Rysiek Lwie Serce". Z zaciekawieniem oglądali perypetie Ryśka, który od dziecka pragnął być rycerzem, ale w jego królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stał ojciec chłopca – doradca królowej. Rysiek miał zostać prawnikiem, ale w dniu swego wyjazdu do prawniczej szkoły, uciekł z domu i wyruszył na pełną niezwykłych przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem. Ku naszemu zadowoleniu udowodnił światu, że wszystkie Ryśki to fajne wojaki. Mikołajkowy wyjazd uważamy za bardzo udany.

„Wszystkie Ryśki to fajne wojaki”- plakat zachęcający do obejrzenia filmu.


o WIGILIA

Dnia 20 grudnia klasa II zorganizowała wspólnie z wychowawczynią i nauczycielem wspomagającym klasową wigilię. Wszyscy ubrani byli na galowo. Uczniowie przynieśli przygotowane wraz z rodzicami różnorodne smakołyki. Wspólnie nakryliśmy świąteczny stół. Gdy wszystko pięknie było już przygotowane podzieliliśmy się opłatkiem i spróbowaliśmy każdej słodkości. Atmosfera była bardzo przyjemna, a śpiewanie kolęd poprawiło humory i wprawiło nas wszystkich w świąteczny nastrój. Po tak uroczystym spotkaniu udaliśmy się na Jasełka szkolne.

Przygotowania świątecznego stołu

Wspólne dzielenie się opłatkiem

STYCZEŃ


o KONKURS PN. "MAGICZNY ŚWIAT PSZCZÓŁ"

Uczniowie chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach. I tym razem nie zabrakło im zapału do pracy. Pod kierunkiem nauczyciela wspomagającego mgr Marty Pol przygotowali pracę na konkurs pn. „Magiczny Świat Pszczół” ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Kielcach zorganizowany w ramach Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. „Dla Ziemi, dla siebie”.

o DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W takim zimowym i chłodnym miesiącu jakim jest styczeń możemy odnaleźć dwa piękne dni, które sprawią, że każdemu od razu robi się cieplej na sercu. Takimi dniami są niewątpliwie Dzień Babci i Dziadka. O tym niezwykłym święcie nie zapomnieli uczniowie klasy II. Pomimo srogiej pogody wszyscy dziadkowie przybyli na tak ważną uroczystość do szkoły. Drugoklasiści przygotowali program artystyczny pod kierunkiem mgr Iwony Zajkowskiej i Marty Pol .Występ spotkał się z gromkimi brawami, serdecznymi uśmiechami i niejednokrotnie z łzami wzruszenia kryjącymi się pod powiekami gości. Po części artystycznej dzieci rozdawały prezenty swoim babciom i dziadkom oraz składały im najserdeczniesze życzenia. Również życzenia złożył Pan Dyrektor kierując słowa uznania dla przybyłych gości. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. To był niezapomniany dzień.

Przed występem...

Uczniowie klasy drugiej podczas występu.


Pamiątkowe zdjęcie z babciami i dziadkami.

Dalsza część uroczystości w klasie.


o ZIMA PIĘKNA, ALE NIEBEZPIECZNA

Tuż przed rozpoczęciem ferii Pani Edyta Ozga przygotowała dla uczniów klasy II ciekawą lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz spędzania przez dzieci czasu wolnego. Drugoklasiści na zakończenie zajęć otrzymali ulotki, w których zawarte były informacje jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii.

Klasa II reprezentuje wykonane ilustracje przedstawiające bezpieczne zabawy zimą.

Ulotki przygotowane przez mgr I. Zajkowską i J. Kotowską.


o ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla tych dużych, ale i dla tych małych. Dnia 31 stycznia nastąpił dzień niezwykły i długo wyczekiwany –Bal Karnawałowy. Punktualnie o godzinie 8.30 rozpoczęła się zabawa. Drugoklasiści bawili się wśród balonów i kolorowych serpentyn wraz ze swoimi Paniami. Jak przystało na tradycję uczniowie byli przebrani w karnawałowe kreacje. Nie zabrakło księżniczek, batmanów, wróżek i wielu innych postaci. Tańce co jakiś czas przerywały konkursy z nagrodami przygotowane przez Panie: Martę Pol, Agnieszkę Wijas i Monikę Zagdańską. Na zakończenie balu czekał na uczniów słodki upominek.

Drugoklasiści podczas zabawy.
LUTY


o MULTIMEDIALNA LEKCJA FILMOWA

Klasa II 20 lutego uczestniczyła w multimedialnej lekcji filmowej pn. "Pani muzyka i pan dźwięk zapraszają do kina – historia dźwięku i muzyki w kinie", która odbyła się w kinie Moskwa. Najpierw uczniowie obejrzeli multimedialną prezentację przeplataną wykładami, a następnie obejrzeli film pt. "Przygoda w Paryżu".

Po tak interesującym spotkaniu uczniowie udali się na krótki spacer ulicą Sienkiewicza.


Multimedialna lekcja
sprawiła uczniom mnóstwo emocji.

MARZEC


o DZIEŃ KOBIET

Jak w poprzednim roku w naszej klasie uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli Paniom oraz dziewczynkom piękne życzenia i wręczyli upominki.

o SAŁATKOWY DZIEŃ

Drugoklasiści chętnie lubią kucharzyć, dlatego też w marcu zorganizowano "Sałatkowy dzień". Każdy z uczniów przyniósł niezbędne składniki na sałatkę oraz przybory potrzebne do jej wykonania. Najlepszym powodzeniem cieszyły się sałatki z jajek i musztardy, twarożku i łuskanych pestek słonecznika oraz sałatka „witaminowa bomba” z marchewki, jabłka i cytryny. Uczniowie komponowali swe sałatki zgodnie z piramidą żywienia.

Zdrowo i kolorowo-

- tak wyglądały sałatki

przygotowane przez uczniów


o POWITANIE WIOSNY

Z utęsknieniem wszyscy oczekiwaliśmy wiosny, dlatego też w tradycyjny sposób postanowiliśmy pożegnać zimę. Wspólnie z klasą I i III spacerując po boisku szkolnym żegnaliśmy Marzannę -kukłę symbolizująca zimę okrzykami: "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dziś ciebie spalimy bo nie chcemy zimy!!!". Natomiast śpiewem wiosennych piosenek powitaliśmy nadejście upragnionej wiosny.

Żegnamy zimę, witamy wiosnę


o V TURNIEJ CHARYTATYWNY W PIŁKĘ NOŻNĄ

23 marca 2014 r. odbył się V Turniej Charytatywny w Piłkę Nożną. Głównym celem turnieju była zbiórka pieniędzy dla Wiktora - ucznia klasy II. Nasza klasa wraz z rodzicami po raz pierwszy przyłączyła się do tego rodzaju akcji charytatywnej kupując m.in. "cegiełki - kalendarzyki". Pani Iwona Zajkowska i Pani Marta Pol również z zaangażowaniem włączyły się w organizowaną akcję.

KWIECIEŃ


o WIZYTA W OŚRODKU EDUKACJI LEŚNEJ NADLEŚNICTWA KIELCE

9 kwietnia odbyła się wycieczka do Ośrodka Edukacji Leśnej Nadleśnictwa w Kielcach. Odwiedziliśmy trzy sale. W Głównej sali obejrzeliśmy ekspozycję pt. "Przyroda lokalna i charakterystyczna dla Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Świętokrzyska". Następnie zobaczyliśmy wystawę dotycząca zagrożeń lasu i gospodarki leśnej. Na koniec uczniowie wykonywali eksperymenty przyrodnicze.

Drugoklasiści z pełnym

zaangażowaniem wykonywali

doświadczenia przyrodnicze.

W sali głównej

na uczniów czekało wiele niespodzianek przyrodniczych

o KONKURS PLASTYCZNY "WIELKANOCNE TRADYCJE"

W marcu 2014r. nasza szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Wielkanocne Tradycje", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Piekoszowie. Do konkursu przystąpili następujący uczniowie klasy II: Julia Ciołak, Nikola Grosicka, Wiktor Klimkiewicz, Zuzia Ogonowska, Amelia Picheta, Julia Relidzyńska, Mateusz Salwa, Patryk Zagdański. Prace były piękne, każda inna, ale na każdej akcent Świąt Wielkanocnych. Widniały na nich pisanki, baranki, koszyczki, zajączki i kurczaczki, a wiosenne odcienie zieleni i żółci przykuwały wzrok.

Po zebraniu gotowych prac i dostarczeniu do Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie, z niecierpliwością czekaliśmy na wiadomość o wynikach konkursu.
14 kwietnia 2014 r. dotarła do nas wiadomość, że uczniowie klasy II Julia Ciołak i Wiktor Klimkiewicz zostali zaproszeni na rozdanie nagród. Z tej okazji 15 kwietnia 2014 r. wychowawca klasy II p. Iwona Zajkowska wraz z uczniami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie. Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy miło przyjęci przez gospodarzy i zaproszono nas do sali, gdzie odbyć się miała uroczystość. Julia Ciołak otrzymała nagrodę główną, a Wiktor Klimkiewicz- wyróżnienie.

Praca Julii Ciołak

Praca Wiktora Klimkiewicza

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i drobne upominki. Z wielkim zadowoleniem, radością i dyplomami mogliśmy pochwalić się "wielkanocnym sukcesem".

o WIELKANOCNE SPOTKANIE

Ostatniego dnia przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie wraz ze swoimi Paniami zasiedli do wielkanocnego stołu i symbolicznie podzielili się jajkiem oraz życzyli sobie "Wesołego Alleluja".


Przy świątecznym stole...
MAJ


o DzIEŃ MATKI

Dzień Matki to dzień szczególny. W tym dniu mamy obchodzą swoje święto. Uczniowie klasy drugiej zaprosili swoje mamy do szkoły 24.05.2013 r. Drugoklasiści przygotowali wiersze i piosenki. Po występach dzieci zaśpiewały mamom „Sto lat”, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek i herbatkę. Spotkanie przy cieście był okazją do dzielenia się wrażeniami z klasowej uroczystości. Wszystkie mamy były pełne uznania dla swoich pociech.

Podczas występu...

:)

Wręczenie upominków

:)

CZERWIEC


o DzIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka 03.06.2014 roku pojechaliśmy do Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach na spektakl p.t. "Bajki Pana PERRAULT" prezentowany przez Teatr ARTENES z Wrocławia.


Nie ma na świecie dziecka, które nie znałoby Czerwonego Kapturka, Tomcio Paluszka i nieco mniej znanej księżniczki przebranej w oślą skórkę. Właśnie te trzy opowiadania :"Czerwony Kapturek", "Tomcio Paluszek" oraz "Ośla Skórka" składają się na rozśpiewany spektakl Teatru ARTENES pt. "Bajki Pana Perrault". Mistrzem ceremonii jest sam Perrault, który wprowadza dziecięcą widownię w swój zaczarowany świat, pomagając jej dostrzec tkwiący w każdej historii morał. Monsieur Perrault wszystko dokładnie wyjaśnia, a czyni to wraz ze swoimi ulubionymi postaciami.


W czasie spektaklu odbył się konkurs i nasza koleżanka Zuzia Ogonowska została nagrodzona drobnym upominkiem.


o OGNISKO KLASOWE

W środowe popołudnie 24 czerwca uczniowie klasy II wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na ognisko klasowe. Zaprosiła nas do siebie koleżanka Zuzia. W trakcie oczekiwania na kiełbaski nie zabrakło wspólnej zabawy. Dziewczynki i chłopcy w lesie zbierali poziomki, którymi wszyscy się zajadali. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu przyniosły wiele radości. Wreszcie nadszedł czas na poczęstunek. Jakie pyszne były kiełbaski po takim wysiłku!

Pieczemy smaczne kiełbaski...