ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IW tym roku klasa I jest klasą integracyjną. Liczy czternastu uczniów w tym czterech niepełnosprawnych. Wychowawcą klasy jest Iwona Zarzycka, a nauczycielem wspomagającym Monika Zagdańska.
Lista klasy :
1. Arabasz Daria
2. Bałchanowki Jakub
3. Brożyna Amelia
4. Cieplicki Jakub
5. Giemza Nikola
6. Klimkiewicz Weronika
7. Kulesza Zuzanna
8. Perzowicz Krzysztof
9. Pędzik Patryk
10. Sidło Dawid
11. Turek Piotr
12. Wawrzeńczyk Paulina
13. Zych Mikołaj
14. Żurawińska Sandra

ŚLUBOWANIE

Dzieci z klasy I są już uczniami. Dnia10 października odbyło się ślubowanie w czasie, którego Pan Dyrektor Jerzy Witkowski pasował pierwszaki na uczniów. Naszą uroczystość swoja obecnością uświetnili, Radny Gminy Piekoszów Jan Ciszek oraz rodzice uczniów.


WIGILIA KLASOWA

W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku każda klasa organizuje swoją wigilię. Takie spotkanie wigilijne odbyło się również w naszej klasie Przed wigilią wszyscy uczniowie pomagali w rozkładaniu talerzy, sztućców oraz przepysznych potraw. Potem nadszedł w końcu czas na złożenie życzeń i podzielenie się opłatkiem. Wszyscy z zaproszonych gości oraz nauczyciele składali sobie piękne życzenia. Mamy nadzieję, że się spełnią w nowym roku. Po życzeniach i przepysznym jedzeniu nadszedł czas na głośne śpiewanie kolęd. Był również czas na sesję zdjęciową.

Zarówno wszystkim uczniom klasy I jak i ich rodzicom bardzo podobał się razem spędzony dzień wigilii klasowej. Wpłynął on na integrację zespołu klasowego i na długo pozostanie w naszej pamięci.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.


DZIEŃ MATKI

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem.

Z tej właśnie okazji 27 maja 2014 roku odbyła się uroczysta akademia. Sala pierwszaków stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Następnie były wiersze, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.


WYCIECZKA DO KRAKOWA

Wycieczka do ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszej klasy. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest cudownym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/14, przeniesie się na czas wakacyjny. Wszystkim Wam życzymy udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń i do zobaczenia we wrześniu!