Szkoła Podstawowa w Micigoździe
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA I


Klasa 1b liczy 15 uczniów (6 dziewczynek i 9 chłopców). Jest to klasa integracyjna. Wychowawcą jest p. Joanna Kotowska, a asystentem p. Paulina Banak.
Uczniowie klasy 1 b to: Cioroch Julia, Detka Otylia, Drogosz Gabriel, Dziuba Kewin, Król Nadia, Litwin Maciej, Piątkowska Lilia, Plech Nikola, Sawicka Oliwia. Sobura Mikołaj, Szafulski Jakub, Szcześniak Kacper, Szcześniak Marcel, Wasik Szymon, Zboch Tomasz.
I tak rozpoczynamy naszą przygodę ze szkołą i nauką w pierwszej klasie.
"WCZORAJ PRZEDSZKOLAKI DZISIAJ PIERWSZAKI" -

Pod takim hasłem odbyła się dnia 16.09.2015r. w naszej szkole wielka uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Dzieci pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Następnie ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, zawsze dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy. Pasowania na uczniów dokonał Dyrektor Szkoły - Pan Jerzy Witkowski. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą udali się do klasy na słodki poczęstunek.
WITAMINKI, WITAMINKI... - ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ

W ramach zajęć dotyczących zdrowego odżywiania uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali sałatkę owocową. Gdy wszystko było gotowe, dzieci zasiadły do "witaminowej uczty" i z wielkim smakiem zjadały swoje sałatki.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Naszą ukochaną zabawką jest pluszowy miś. Przynieśliśmy go do szkoły, by wspólnie z uczniami klasy Ia obchodzić jego święto.
ANDRZEJKI

30 listopada 2015r. w dzień św. Andrzeja odbyły się klasowe Andrzejki. Dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i wróżbach. Poznawanie przyszłości było na pewno dla dzieci super zabawą, jednak te wróżby należy potraktować z "przymrużeniem oka".MIKOŁAJKI

4 grudnia to dzień, w którym wszystkie dzieci z naszej klasy były zadowolone. Najpierw udaliśmy się do kina Fenomen w WDK w Kielcach na spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem. Najpierw wręczył on nam „ samego siebie”, a następnie zaprosił do obejrzenia filmu animowanego „ Mikołaj dla wszystkich”.
Myśleliśmy, że Mikołaja już dziś nie spotkamy....
Po powrocie do szkoły czekała na nas ogromna niespodzianka - Święty Mikołaj znów nas odwiedził.! Było mnóstwo radości i chyba wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, bo obyło się bez rózg.


WIGILIA I ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla każdej rodziny i dla wszystkich uczniów. W naszej klasie przygotowywaliśmy się do nich już od początku grudnia. Na zajęciach ozdabialiśmy świąteczne bombeczki, by w Wigilię zabrać je do naszych domów z życzeniami dla naszych bliskich.


By tradycji stało się zadość w dniu 22 grudnia 2015r. zasiedliśmy do wspólnej klasowej Wigilii. Złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Panie przypomniały nam o tradycjach bożonarodzeniowych. Następnie uczestniczyliśmy w szkolnych jasełkach.
Wszystkim życzymy wesołych świąt i szczęśliwego Nowego 2016 Roku!

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ
Walentynki

14 lutego 2016r. to dla uczniów naszej klasy ważna data. Rozdawaliśmy i otrzymaliśmy kartki walentynkowe...

Czas i zegary

Samodzielnie wykonane zegary pomagały nam określać czas.


Przedwiośnie

Wspólnie z paniami i uczniami z klasy Ia sialiśmy zboże do skrzynek i sadziliśmy cebulki kwiatowe. Teraz w klasie będziemy prowadzić obserwacje naszej hodowli.DZIEŃ KOBIET I DZIEWCZYNEK W NASZEJ KLASIE

8 marca 2016r.– to dzień, w którym złożyliśmy naszym paniom i koleżankom serdeczne życzenia. Uciesze z prezentów nie było końca.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W ramach Tygodnia Kultury Języka 9 marca 2016r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika wszystkich pierwszoklasistów naszej szkoły. Tę uroczystość przygotowaliśmy wspólnie z paniami i uczniami klasy Ia. W zaczarowaną krainę baśni pomogli nam się przenieść uczniowie klasy IV. Pasowania uczniów na czytelników biblioteki szkolnej dokonał p. Dyrektor szkoły mgr Jerzy Witkowski.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny to chyba najbardziej wyczekiwany moment w roku. Robi się coraz cieplej, dni robią się coraz dłuższe, a drzewa zaczynają się zielenić. Wszyscy, którzy mają dość śniegu, mrozu i krótkich dni, wypatrują z niecierpliwością tego czasu! Uczniowie naszej klasy uroczyście świętowali w tym dniu wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy Ia oraz klasy II. wraz z wychowawczyniami. Podziwianie pięknej Marzanny, rozwiązywanie zagadek i rebusów, śpiewanie piosenek o wiośnie radośnie wypełniło nam czas.WIELKANOC

To najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Zgodnie z tradycją w naszej klasie omawialiśmy zwyczaje świąteczne, dzieliliśmy się jajeczkiem, składaliśmy sobie wzajemnie świąteczne życzenia.WYJAZD DO KCK W KIELCACH

W dniu 6 kwietnia 2016r. udaliśmy się do KCK w Kielcach na przedstawienie teatralne : "Lampa Alladyna" z Baśni Tysiąca i jednej nocy. Ogromne wrażenie wywarły na nas stroje aktorów, oryginalna muzyka oraz dekoracje . Podziwialiśmy do tej pory nam nie znaną kulturę Dalekiego Wschodu. Pełni wrażeń i podziwu dla gry aktorów wróciliśmy do szkoły.
DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Do obchodów tego dnia włączyli się również uczniowie naszej klasy. Zatroszczyliśmy się o środowisko wokół szkoły zbierając śmieci i porządkując teren.


KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej klasy wzięli udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem:


"W trosce o nasze bezpieczeństwo"

Na zajęciach w szkole zapoznaliśmy się z pracą strażaków na podstawie lektury cz. Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem" i przygotowaliśmy prace konkursowe.Wyróżnienie w Starostwie Powiatowym w Kielcach otrzymał uczeń Szymon Wasik. Gratulujemy!GMINNY KONKURS PROFILAKTYCZNY W ZAJĄCZKOWIE

Ideą konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia. Uczennica naszej klasy Nadia Król zdobyła III miejsce, a uczeń Szymon Wasik wyróżnienie za prace plastyczne.


KONKURS CZYTELNICZY

W dniu 11 maja 2016r. w BCK w Piekoszowie odbył się konkurs pięknego czytania. Ideą konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz promowanie dziedziny kultury jaką jest literatura. Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na czystość, płynność i dykcję dzieci. W kategorii klas pierwszych uczennica Nadia Król zdobyła II miejsce. Gratulujemy!
SZKOLNA WYCIECZKA

12 maja 2016r. to bardzo udany dzień uczniów naszej klasy. Tego dnia udaliśmy się wspólnie z uczniami i wychowawczyniami klasy II na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. W Średniowiecznej Osadzie w Hucie Szklanej miło spędziliśmy czas ze świętokrzyską czarownicą, która pokazywała nam dawne czasy: pracownię zielarki, szewca, kowala. W Babyjagowie podziwialiśmy łoże zbója Madeja i chatkę Baby Jagi na kurzej stopce . Ciuchcią wjechaliśmy na święty Krzyż, gdzie zwiedzaliśmy Klasztor, wieżę telewizyjną, podziwialiśmy krajobraz naszych gór. Wycieczka była bardzo udana. Teraz czekamy na kolejną w następnym roku szkolnym.


DZIEŃ MATKI

Dnia 24 maja 2016 r. odbyła się w naszej klasie niecodzienna uroczystość, na którą zaprosiliśmy nasze mamy z okazji ich święta. Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Mamy bardzo się wzruszyły, gdy przyjmowały od nas gorące z serca płynące życzenia w wierszach i piosenkach. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor szkoły mgr Jerzy witkowski, który również złożył mamom serdeczne życzenia.
FESTYN W PIEKOSZOWIE

1 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Dziecka. Z tej okazji odbywało się wiele imprez i akcji, właśnie z myślą o najmłodszych. Nasza klasa wzięła udział w Festynie dla dzieci w Piekoszowie. Była zjeżdżalnia, trampolina, wata cukrowa, gry i konkurencje sportowe. Uciesze z zabawy nie było końca…

FESTYN W MICIGOŹDZIE

4 czerwca 2016r. na terenie naszej szkoły odbywał się Festyn połączony z obchodami Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Nasza klasa przygotowała krótki występ artystyczny. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym oraz w zawodach sportowych. Bawiliśmy się na zjeżdżalni, podziwialiśmy kucyka i owieczkę. Wspólnie z nauczycielami, rodzicami i całą społecznością szkolną miło spędziliśmy ten dzień.
AKCJA CZYTELNICZA

10 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły, a wśród nich naszej klasy przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej:

"Jak nie czytam, jak czytam".

Była to próba pobicia rekordu czytania w jednym momencie.
Rekord został pobity!

WKRÓTCE WAKACJE

24 czerwca 2016r. to ostatni dzień nauki w pierwszej klasie. Dziś po raz pierwszy otrzymaliśmy świadectwa szkolne. Cieszymy się z nagród i dyplomów.
Wszystkim nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkoły życzymy miłego wypoczynku, słonecznych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu.