Szkoła Podstawowa z Odziałami Integracyjnymi w Micigoździe Prosty skrypt galerii zdjęć z efektem Highslide
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IUROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2015/2016

Uczniowie klasy Ia rozpoczęli rok szkolny z uśmiechem na twarzy. Wśród uczniów jest 12 chłopców i 5 dziewczynek. Wychowawcą jest mgr Iwona Zajkowska, a nauczycielem wspomagającym mgr Agnieszka Wijas.
Uczniowie klasy Ia to:
1. Ciołak Dominik
2. Grosicki Miłosz
3. Gołuchowski Jakub
4. Gorzelak Patryk
5. Guzy Michał
6. Kasprzyk Filip
7. Kostur Krystian
8. Kundera Karol
9. Marcinkowska Gabriela
10. Ogonowski Bartłomiej
11. Siwek Julia
12. Sudwoj Dagmara
13. Sulej Maja
14. Szewczyk Zuzanna
15. Tomasik Franciszek
16. Ziętek Kacper
17. Surma Wiktor
Plebiscyt "Echa Dnia"

Jak co roku gazeta "Echo Dnia" ogłosiła plebiscyt na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą. Głosowanie zaczęło się w czwartek - 3 grudnia 2015r., a zakończyło w poniedziałek - 28 grudnia 2015r. o godzinie 24. Można było głosować na trzy sposoby: za pomocą SMS-ów, klików na portalu www.echodnia.eu oraz poprzez portal społecznościowy Facebook. Za zajęcie pierwszych pięciu miejsc w powiecie przewidziane były nagrody. Niezależnie od zwycięstwa w powiecie, wszystkie klasy walczyły o nagrody główne w województwie.

W plebiscycie nasza klasa zajęła 1 miejsce w powiecie kieleckim, a w województwie świętokrzyskim 6 otrzymując 21937 głosów. W nagrodę spędzimy dzień pełen niespodzianek w Jura Parku w Bałowie (zapewniony transport). Dodatkowo każdy uczeń klasy, otrzyma książeczkę "Zagadki drogowe z bezpieczeństwa ruchu" od kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad."DZIEŃ CHŁOPAKA - 30 września 2015r.

Tego dnia dziewczynki wraz z nauczycielkami wręczyły swym kolegom upominki i złożyły życzenia. Dzień był pełen wrażeń. Chłopcy zostali pasowani na "Rycerzy" klasy Ia. Poczuli się jak dorośli mężczyźni. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków !!!"ŚLUBOWANIE"

W dniu 16 października 2015r. odbyła się wielka uroczystość w naszej szkole. Dzieci zostały pasowane na uczniów. W tym dniu pierwszakom towarzyszyli i ich wspierali: rodzice, zaproszeni goście, pedagodzy oraz starsi koledzy i koleżanki. Nad sprawnym przebiegiem całej uroczystości czuwała Pani Iwona Zajkowska. Po części artystycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Nasze zabawy

Czas spędzony w klasie to nie tylko nauka literek i cyferek, ale także świetna zabawa przy dźwiękach muzyki. Własnoręcznie przygotowane kotki – pacynki i grzechotki posłużyły pierwszakom do wesołej zabawy przy piosence pt. "Idzie kot".
"Dzień Wszystkich Świętych"

Jest to dzień w którym szczególnie pamiętamy o tych którzy już odeszli. W tym czasie odwiedzamy cmentarze, modlimy się za dusze zmarłych, zapalamy znicze i stawiamy kwiaty na grobach. Pierwszaki z tej okazji przygotowały prace plastyczne.

"Dzień sałatkowy" w naszej klasie

Tego dnia dzieci uczyły się nakrywać do stołu, a później przy pięknie nakrytym stole próbowały sałatki owocowej.

"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA" - 25 października 2015r.

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" W tym dniu wszystkie dzieci zabrały ze sobą do szkoły swoje ulubione misie. Pani Joanna Kotowska i Pani Iwona Zajkowska przygotowały różne niespodzianki. Było wspólne śpiewanie, oglądanie i słuchanie bajek. Panie wspominając misie ze swojego dzieciństwa przypomniały dzieciom o Misiu Uszatku, Misiu Colargolu i Kubusiu Puchatku.

"ANDRZEJKI" - 30 listopada 2015r.

Spotkanie andrzejkowe w naszej klasie miało na celu kultywowanie tradycji i obrzędów, związanych z tym ludowym zwyczajem. Tego dnia nie mogło zabraknąć opowieści związanych z andrzejkami, a także wróżb.
"MIKOŁAJKI"

W tym roku Mikołaj za pośrednictwem rodziców podarował dzieciom bilety do WDK w Kielcach na film animowany w 2D p.t. "Święty Mikołaj dla wszystkich". Na miejscu czekał na dzieci Mikołaj, od którego otrzymały czekoladową niespodziankę. Słodki upominek czekał także na dzieci w poniedziałek rano w klasie.
Tak przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia.

* Dzieci robiły dekoracje z pomarańczy i goździków.
*Uczniowie klasy Ia dekorowali salę.


*Dzieci wykonały kartki świąteczne dla swoich najbliższych.

Wigilia klasowa

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich i przyjaciół.
22 grudnia 2015 roku w naszej sali panował nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy Ia wraz ze swoimi paniami złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Potem wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz Dominik Ciołak recytował wiersz p.t. "Zima".

Nasze zajęcia

Nasze zajęcia każdego dnia wyglądają inaczej. Jednego dnia "przenosimy się" w góry poznając stroje, zwyczaje i kulturę góralską, a innym razem „cofamy się” w czasie do epoki w której żyły dinozaury. Nasza pani zachęca nas też do eksperymentowania.
Z wizytą w górach.
W tych dniach poznawaliśmy historię i kulturę Podhala. Pani opowiadała nam o życiu górali. Słuchaliśmy nagrań prezentujących gwarę i muzykę góralską.


W świecie nauki.
Ten dzień był pełen wrażeń i niespodzianek. Uczniowie klasy I a brali udział w eksperymentach. Mali eksperymentatorzy dowiedzieli się, że naelektryzowany balon przyciąga włosy i małe kawałki papieru. Sprawdzili, jak działa odrzutowiec, że balon napełniony gazem powstałym ze zmieszania sody oczyszczonej i octu - odfrunął.Poznajemy świat dinozaurów.
Celem zajęć jest przekazanie wiedzy z zakresu epoki dinozaurów.

Dzień Kobiet

Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie "kobietki", panie i matki, w tym dniu dostają pachnące kwiatki.
Nasi koledzy nie zapomnieli o Święcie Kobiet. W dniu 8 marca na kobiety małe i duże czekały życzenia i prezenty.Pasowanie na czytelnika

Dnia 9 marca 2016r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy Ia na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci z okazji przystąpienia do grona czytelników przygotowały przedstawienie, w którym wcieliły się we wszystkim znane i lubiane bajkowe postacie. Na scenie zobaczyliśmy między innymi krasnoludki, Księżniczkę, Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, pirata, króla, czarnoksiężnika oraz wilka. Uczniowie klasy pierwszej doskonale poradzili sobie z tak trudnym zadaniem, a pomogły im w tym cudowne stroje, od których nie można było oderwać oczu. W końcowej części uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Tydzień Kultury Języka Polskiego

W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Kultury Języka Polskiego były słowa Umberto Eco : Kto czyta książki, żyje podwójnie. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień mogli uczestniczyć w ciekawych spotkaniach "z językiem polskim". To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych oraz publicznych.
Uczniowie klasy Ia jako pełnoprawni czytelnicy mogli uczestniczyć w Tygodniu Kultury Języka. Odbyło się wielkie czytanie. Każdy mógł wybrać ciekawą książkę i pochwalić się umiejętnością czytania."Wiosna tuż, tuż"

Uczniowie kl. Ia realizowali projekt pod nazwą "Wiosna tuż, tuż". Szukali pierwszych oznak wiosny w najbliższym otoczeniu i przygotowali swoją klasę na jej przyjście. Wykonali szereg wiosennych dekoracji, między innymi sylwety Pani Wiosny i pierwsze wiosenne kwiaty. Założyli także klasowe uprawy. W oczekiwaniu na wiosnę dzieci przygotowały plakaty prezentujące kolory tej pory roku.

Pierwszy dzień wiosny

Z niecierpliwością czekaliśmy w tym roku na powitanie wiosny. Dzieci już od początku marca zaczęły się przygotowywać do tego dnia. Rozmawialiśmy o tym, co zmienia się w przyrodzie, gdy kończy się zima, a zaczyna wiosna. Wszelkie zmiany obserwowaliśmy na bieżąco uczestnicząc w spacerach. Przy dźwiękach piosenki pierwszaki wraz se swoimi starszymi kolegami żegnali zimę a witali wiosnę.


Zegary

Rozbudzenie u dzieci zainteresowania zegarem, wykazanie się znajomością cyfr i ich rozstawieniem na tarczy zegara, umożliwia przeprowadzenie cyklu zajęć z tego zakresu. Na przygotowanych zegarach dzieci uczyły się ustawiać właściwą godzinę.Wielkanoc

Przy samodzielnie nakrytym stole uczniowie kl. Ia wraz z nauczycielkami życzyli sobie radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.


Z wizytą na przedstawieniu teatralnym

Uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami wybrali się na przedstawienie pt. "Alladyn… Baśń Tysiąca i Jednej Nocy". Spektakl przygotowany został przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Mieliśmy okazję obejrzeć opowieść o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej księżniczce Dżasminie. Oparty na elementach orientalnych spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu. Niezwykłe zdarzenia oraz cudowna lampa wprowadziły młodego widza w zaczarowany świat baśni. Niezapomniany nastrój stworzyły barwne kostiumy i scenografia, a bogata gra światła i efekty specjalne dodały tajemniczości całemu widowisku. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów porywały dzieci do wspólnej zabawy. Prezentowana opowieść wniosła bogate treści wychowawcze. Mieliśmy okazję przekonać się, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone, nucąc usłyszane melodie. Naprawdę warto było zobaczyć ten spektakl!Smacznie i zdrowo

W ramach promocji zdrowego odżywiania uczniowie klasy Ia przygotowali na zajęciach sałatkę warzywną. Tradycyjna "sałatka jarzynowa" była modyfikowana w zależności od upodobań smakowych dzieci. Najprzyjemniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem była oczywiście degustacja. Dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, a własnoręcznie przygotowana sałatka urozmaiciła drugie śniadanie. Było smacznie, zdrowo i kolorowo!!! Teraz już sami możemy zrobić taką sałatkę w domu.

Gminny Konkurs Profilaktyczny

10.05.2016r. odbyło się podsumowanie Gminnego konkursu na prezentację multimedialną i plakat promujący zdrowie. Tego dnia laureaci konkursu wraz z opiekunami obejrzeli inscenizację o tematyce profilaktycznej, występ grupy tanecznej oraz wystawione, nagrodzone prace uczniów.
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy Ia i zajęli następujące miejsca:
1. Zuzanna Szewczyk i Gabrysia Marcinkowska - II miejsce
2. Dominik Ciołak, Maja Sulej, Franciszek Tomasik – wyróżnienie
Po uroczystości, na uczestników czekał słodki poczęstunek. Następnie uczniowie wzięli udział w zabawie prowadzonej przez harcerzy z Zajączkowa.


Gminny Konkurs Pięknego Czytania - 11.05.2016r.

Blisko 30-tka uczniów wzięła udział w 10 edycji Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który zorganizowany został przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie w ramach Tygodnia Bibliotek. Podstawową ideą konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz promowanie dziedziny kultury jaką jest literatura.
Konkurs Pięknego Czytania skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jak co roku dzieciaki najpierw czytały fragment tekstu własnego, a następnie zmagały się z tekstem przygotowanym przez organizatorów konkursu. Oczywiście najwięcej emocji wykazywali uczniowie klas pierwszych, którzy byli debiutantami w tym konkursie – stres był wyczuwalny, ale mimo tego dołożyli wszelkich starań by zaprezentować się jak najlepiej.
Po zakończeniu prezentacji wszystkich klas, ogłoszony został werdykt. W grupie klas pierwszych mistrzynią czytania została Maja Sulej.
Każdy uczestnik otrzymał książkę, gadżet oraz pamiątkowy dyplom.


Z wizytą w Bałtowie

W ramach plebiscytu "Echo Dnia" na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą, nasza klasa zajęła I miejsce w powiecie kieleckim. W nagrodę w dniu 12.05.2016r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Jura Parku w Bałowie. Na miejscu czekało na nas wiele niespodzianek:
- zwiedzanie Jura Parku z przewodnikiem,
- warsztaty plastyczne,
- prehistoryczne oceanarium,
- zwierzyniec bałtowski.
Byliśmy zachwyceni niespodziankami jakie w Bałtowie na nas czekały. To były wspaniałe i niezapomniane chwile, za które wszyscy bardzo dziękujemy organizatorowi konkursu tj. "Echu Dnia".
ZWIEDZANIE JURA PARKU Z PRZEWODNIKIEM
ZOBACZ WIĘCEJ

WARSZTATY PLASTYCZNEZWIERZYNIECZOBACZ WIĘCEJ

Dzień Mamy

Jest taki jedyny, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy.
Występ małych artystów, zaprezentowane scenki, wyrecytowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy wzruszenia. Zrobione własnoręcznie upominki oraz życzenia i szczere uściski ukochanej mamy były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie.
Na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.
Konkurs plastyczny

Zakończył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Świętokrzyskie miasta i wioski czytają "Psie troski" zorganizowany przez Fundację Akademia Kompetencji. Jego uczestnicy mieli za zadanie w plastycznej formie wyrazić swoje przeżycia związane z lekturą "Psich trosk". W finale znalazło się 76 prac. Ich autorzy wraz z całymi klasami zaproszeni zostali w poniedziałek 13 czerwca na uroczyste zakończenie konkursu w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. Spotkali się tam z Tomem Justyniarskim, autorem "Psich trosk". Nagrody laureatom wręczał także marszałek województwa Adam Jarubas, który był patronem konkursu. Wśród wyróżnionych sześciolatków został Franciszek Tomasik.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Tego dnia Pan dyrektor Jerzy Witkowski wraz z wychowawcą Panią Iwoną Zajkowską wręczyli najlepszym uczniom świadectwa oraz nagrody książkowe. Wszyscy po roku ciężkiej pracy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

DRODZY UCZNIOWIE!
Serdecznie Wam życzymy, aby nadchodzące wakacje
były radosne, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne.
By były czasem zasłużonego wypoczynku,
byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy
w kolejnym roku szkolnym!
Do zobaczenia 1 września!