Szkoła Podstawowa z Odziałami Integracyjnymi w Micigoździe Prosty skrypt galerii zdjęć z efektem Highslide
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA I
WITAJ SZKOŁO

3 września 2018r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. To ważny moment dla każdego dziecka, ale najważniejszy dla pierwszoklasisty, który po raz pierwszy przekroczy próg szkoły. W tym dniu dla uczniów klasy I zaczyna się nowa przygoda. Mają oni przed sobą 10 miesięcy pracy, nauki, ale także zabawy. Wsród uczniów jest 8 chłopców i 2 dziewczynki. Wychowawcą jest mgr Iwona Zajkowska, a nauczycielem wspomagającym mgr Agnieszka Wijas. Uczniowie klasy I to:
1. Ból Eryk
2. Ciszek Piotr
3. Czerwiak Igor
4. Dudek Adam
5. Ogonowski Adrian
6. Ogonowski Michał
7. Olchawa Nikodem
8. Pinda Nikola
9. Rak Adrianna
10. Samul Marcel

"ŚLUBUJEMY..."

W piątek 12 października 2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała społeczność szkolna. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Micigoździe.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od koleżanek i kolegów ze starszych klas.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, ogłosiła konkurs dla szkół podstawowych: "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. W tym roku uczniowie klasy I przyłączyli się do uroczystości związanych z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania i aktywnie wzięli udział w konkusie plastycznym wymyślając dalsze przygody Gangu Słodziaków.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W środę 28 listopada uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację nawiązującą do wierszy Juliana Tuwima. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
ŚWIĘTOKRZYSKA AKADEMIA FILMOWA

Od października 2018r. do kwietnia 2019r. uczniowie klasy I biorą udział w III edycji autorkiego programu szkolnej edukacji audiowizualnej. Jest to program przeznaczony dla przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem programu jest podniesienie kompetencji audiowizualnych młodych odbiorców tekstów kultury. Uczniowie otrzymują na każdym wyjeździe materiały pomocnicze. W październiku wszystkich wzruszyła historia małego chłopca o imieniu Miguel, który wbrew rodzinnemu zakazowi chciał pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesto de la Cruz.
KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?

W listopadzie, w ramach Świętokrzyskiej Akademii Filmowej, uczniowie klasy I obejrzeli przygody Krzysia i jego przyjaciół. Gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa - Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek - wyruszają ze Stuwiekowego Lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa...

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dat i dni do świętowania - wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia, który jak co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci.ANDRZEJKI

Andrzejki zawsze obchodzimy są przed rozpoczęciem się Adwentu. W ten jeden wyjątkowy, listopadowy wieczór organizuje się wieczór wróżb. Wielu z nas wierzy, że wróżby te mają niezwykłą moc. Andrzejki to nic innego, jak wieczór wróżb, który obchodzony jest co roku od co najmniej kilkuset lat. Dawniej Andrzejki były obchodzone tylko przez niezamężne kobiety. Młode dziewczyny wróżyły, aby dowiedzieć się za kogo i kiedy wyjdą za mąż. Początkowo wróżby andrzejkowe traktowano poważnie i odprawiano je indywidualnie, jednak z czasem zwyczaj ten przekształcił się we wspólną zabawę, w której mogą brać udział zarówno panie, jak i panowie. Również pierwszaki świetnie się bawiły wróżąc sobie w ten wyjątkowy dzień.
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W grudniu uczniowie klasy I wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach. Tam razem z innymi uczniami szkoły uczestniczyli w zajęciach na temat "Kto mieszka w zwierzyńcu?" Dzieci "odbyły podróż" przez polskie dziedzictwo przyrodnicze. Wszyscy uczniowie obejrzeli też prezentację i uczestniczyli w warsztatach na temat "Internet, jako źródło informacji. Bezpieczne korzystanie z Sieci".


Z WIZYTĄ U POPIELICY

12 grudnia 2018r. uczniowie klasy I wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe do Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych dotyczących ochrony popielicowatych - "Puszysta popielica - nocny duszek naszych lasów". Celem tych zajęć było zapoznanie uczniów z żyjącymi w Polsce i w województwie świętokrzyskim, sympatycznymi gryzoniami z rodziny popielicowatych, ich biologią i ochroną oraz poszerzenie wiadomości na temat środowiska życia tych zwierząt. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję poznać zagrożenia jakie czyhają na te gryzonie w ich naturalnych środowiskach, a także metody ich minimalizowania. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć popielicę, która mieszka w siedzibie jednostki w Kielcach."WIELKI, ZŁY LIS I INNE OPOWIEŚCI"

W grudniu, w ramach Świętokrzyskiej Akademii Filmowej w WDK w Kielcach, uczniowie obejrzeli film na temat odgrywania ról. Było to kilka opowieści przedstawiających niezdarnego Lisa. Akcja tych pogodnych i wesołych opowieści odbywa się na wsi. Niecodzienny to świat, w którym bocian zostawia dziecko nieodpowiedzialnemu trio: śwince, kaczce i królikowi, by to oni dokończyli za niego zadanie. Z kolei tytułowy lis ma inny problem, idzie na kurs bycia przerażającym do wilka. A zimą, kiedy na farmie trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, przed bohaterami staje arcyważne zadanie: uratować Świętego Mikołaja! Zwierząt nie opuszczają pomysły i energia do działania niezależnie od okoliczności. Dzięki licznym gagom, pełnym humoru dialogom i nieoczekiwanym zamianom zwierzęcych ról film zapewnił doskonałą rozrywkę dzieciom i dorosłym.WIGILIA W NASZEJ KLASIE

Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień. To czas wytchnienia, odpoczynku i nadziei, kiedy spotykamy się przy rodzinnych stołach i zapominając o żalach czy niesnaskach składamy sobie jak najlepsze życzenia. Dzięki zaangażowaniu rodziców klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły zastawione tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Zanim jednak dzieci mogły skosztować tych przepysznych potraw uczestnicy uroczystości połamali się opłatkiem i złożyli sobie jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Jak przystało na wieczerzę wigilijną po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie. Wigilia klasowa upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju, a co do złożonych życzeń...miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!