Szkoła Podstawowa z Odziałami Integracyjnymi w Micigoździe Prosty skrypt galerii zdjęć z efektem Highslide
ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA I
WITAJ SZKOŁO

3 września 2018r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. To ważny moment dla każdego dziecka, ale najważniejszy dla pierwszoklasisty, który po raz pierwszy przekroczy próg szkoły. W tym dniu dla uczniów klasy I zaczyna się nowa przygoda. Mają oni przed sobą 10 miesięcy pracy, nauki, ale także zabawy. Wsród uczniów jest 8 chłopców i 2 dziewczynki. Wychowawcą jest mgr Iwona Zajkowska, a nauczycielem wspomagającym mgr Agnieszka Wijas. Uczniowie klasy I to:
1. Ból Eryk
2. Ciszek Piotr
3. Czerwiak Igor
4. Dudek Adam
5. Ogonowski Adrian
6. Ogonowski Michał
7. Olchawa Nikodem
8. Pinda Nikola
9. Rak Adrianna
10. Samul Marcel

"ŚLUBUJEMY..."

W piątek 12 października 2018 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała społeczność szkolna. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Micigoździe.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od koleżanek i kolegów ze starszych klas.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Z okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, ogłosiła konkurs dla szkół podstawowych: "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. W tym roku uczniowie klasy I przyłączyli się do uroczystości związanych z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania i aktywnie wzięli udział w konkusie plastycznym wymyślając dalsze przygody Gangu Słodziaków.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W środę 28 listopada uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację nawiązującą do wierszy Juliana Tuwima. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
ŚWIĘTOKRZYSKA AKADEMIA FILMOWA

Od października 2018r. do kiwetnia 2019r. uczniowie klasy I biorą udział w III edycji autorkiego programu szkolnej edukacji audiowizualnej. Jest to program przeznaczony dla przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem programu jest podniesienie kompetencji audiowizualnych młodych odbiorców tekstów kultury. Uczniowie otrzymują na każdym wyjeździe materiały pomocnicze. W październiku wszystkich wzruszyła historia małego chłopca o imieniu Miguel, który wbrew rodzinnemu zakazowi chciał pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesto de la Cruz.