ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA II
Klasa I liczy 14 dzieci (6 dziewczynek i 8 chłopców) i jest klasą integracyjną. Integracja w naszej klasie likwiduje bariery, pozwala dzieciom z dysfunkcjami na pełne uczestniczenie w życiu społecznym, a wszystkich uczy wytrwałości, cierpliwości i szacunku do życia. Cała klasa podejmuje wysiłki w celu rozwiązywania napotkanych na swojej drodze problemów i problemów kolegów. W ten sposób wszyscy uczą się odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
Wychowawca: mgr Małgorzata Gibalska
Nauczyciel wspomagający: mgr Paulina Pol.

04.09.2017r. klasa I uczestniczyła w uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego2017/2018.

W dniu 18.10.2017r. odbyło się uroczyste ślubowanie kl. I. Pierwszaki podczas krótkiego występu artystycznego zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - recytatorskie. Następnie pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia, a wychowawca klasy - p. M. Gibalska wręczyła pamiątkowe dyplomy. Zaproszeni goście - Wójt Gminy Piekoszów, przewodniczący Rady Gminy oraz radny Gminy Piekoszów złożyli gratulacje uczniom kl. I i wręczyli drobne upominki. Od tego momentu pierwszacy zostali pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej.

Klasa I w dniu 31.10.2017r. miała możliwość obejrzenia spektaklu, pt. "Mówię nie wszystkiemu, co złe" w wykonaniu Teatrzyku Patigo, który zawitał do naszej placówki. Głównym przesłaniem występu było pokazanie dzieciom w sposób humorystyczny właściwej drogi postępowania w różnych sytuacjach życiowych. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że same dzieci mogły zostać na chwilę profesjonalnymi aktorami, występować na scenie i odgrywać zaproponowane role.
W dniu 13.11.2017r. uczniowie naszej klasy wraz ze starszymi kolegami z klasy IV uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios na film, pt. "Między nami wampirami". Pokazuje on historię niesamowitej przyjaźni chłopca i wampirka. Film uczy tolerancji i gotowości do poświęcenia w imię przyjaźni.

28.11.2017r. uczniowie klasy I obchodzili Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji słuchali historii Pluszowego Misia, oglądali o nim krótki film, rozwiązywali zagadki i zadania dotyczące tej historii, a na koniec wykonywali misia z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów. Praca pali się w rękach!


Z okazji Mikołajek klasa I uczestniczyła 04.12.2017r. w wyjeździe do Centrum Biznesu w Kielcach na spektakl, pt. "Opowieści z Lodowej Krainy". Była to autorska inscenizacja Teatru Współczesnego z Krakowa oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - "Krainy Lodu". Wzruszające, ale i zabawne widowisko wlało w serca młodych odbiorców dużo ciepła i emocji.

W ramach akcji "Bezpieczne pierwszaki" 15.12.2017r., naszą klasę odwiedziły Panie Policjantki wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Kielcach. Dzięki tej wizycie dzieci przypomniały sobie podstawowe wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczyły się bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni, aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach i zadaniach prowadzonych w formie zabawy. Na koniec dzieci otrzymały upominek - kamizelki odblaskowe.


Nasza klasa w dniu 19.12.2017r. uczestniczyła w zajęciach ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury. Dzieci zapoznały się z techniką wykonywania prac z gliny, jej właściwościami i metodami zdobienia. Każdy pierwszak miał możliwość stworzenia własnego "dzieła”, co dało im nie tylko poczucie sprawstwa, ale i ogromną radość.