ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA I
Witamy pierwszą klasę


Szukamy oznak zbliżającej się jesieniCzołem klasa!


Nasza klasę odwiedza Pani Policjantka


Klasa pierwsza dba o czystość otaczajacej nas przyrodyDzień chłopaka

30.09.2016r. dziewczynki z naszej klasy zrobiły niespodziankę , zaprosiły swoich kolegów do pizzerii. W taki sposób uczciliśmy Dzień Chłopaka.
Wycieczka do teatru


Ślubowanie

19.10.2016r. wszyscy w eleganckich strojach i w super humorach, dumnie wstąpiliśmy w szeregi uczniów naszej szkoły.
Z życia klasy...

Lubimy chwile spędzone w naszej klasie.Akcja Pierwszaki

Akcja "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły" od 14 lat jest organizowana przez "Echo Dnia" przy pomocy policji, straży pożarnej, szpitala wojewódzkiego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wsparcia udzielają marszałek województwa, wojewoda świętokrzyski i Świętokrzyski Kurator Oświaty. Zwieńczeniem akcji jest prezentacja klas pierwszych i plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę pierwszą. Klasa I zajęła 8 miejsce na 85 możliwych w powiecie Kieleckim. Uzbieraliśmy 2056 głosów.
Gratulacje!


Las zimą

Zorganizowaliśmy wycieczkę do lasu. Zabraliśmy ze sobą lornetki i lupy. Świeże zimowe powietrze dobrze nam zrobiło.Przegląd kolęd i pastorałek

13.01.2017r. wzięliśmy udział w Przeglądzie kolęd i Pastorałek. Oliwia Koneczna zaśpiewała utwór pt. "Oto aniołeczek" a Jakub Oszyjczyk świetnie wypadł w pastorałce "Nocą przez pustynie". Cała klasa natomiast, zaśpiewała razem z klasą IIa pastorałkę pt. "Bosy pastuszek".

Ubieramy choinkę

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta. Coraz bliżej nas....


Wigilia

Wspólnie z klasą "0" zorganizowaliśmy wigilię. Przy akompaniamencie kolęd, złożyliśmy sobie życzenia, połamaliśmy się opłatkiem oraz zjedliśmy wspólnie przygotowany poczęstunek. Było bardzo miło.Zabawa karnawałowa

W naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wszyscy byliśmy poprzebierani. Braliśmy udział w konkursach oraz dużo tańczyliśmy przy muzyce disco. Zabawa była udana.


Dzień Kobiet. W pizzerii...

08.03.17r. z okazji Dnia Kobiet chłopcy z naszej klasy zorganizowali wyjście do pizzerii Irys.
Klasowy kącik przyrody

Uczymy się dbania o przyrodę. Nawet w klasie mamy swoje roślinki.Konkurs czytelniczy

10 maja w BCK w Piekoszowie odbył się konkurs czytelniczy, w którym braliśmy udział.


Żegnamy zimę

Wiosna kalendarzowa (astronomiczna) wiosna co roku rozpoczyna się 21 marca. Właśnie tego dnia dzień i noc są równej długości. W naszej szerokości geograficznej o tej porze roku przyroda budzi z zimowego snu. Zielenią się trawniki, kiełkują kwiaty i pąki na gałęziach drzew, jest coraz cieplej. To także czas zasiewów i oczekiwania na plony. Ludzie wierzyli, że obrzęd topienia Marzanny może to przyśpieszyć, ma też symbolizować dostatek w nadchodzącym roku. Kiedy topiona jest Marzanna? Jednym ze staropolskich zwyczajów (opisanych już w XV wieku), jest zwyczaj (obrzęd) Topienia Marzanny. Obecnie ma on miejsce 21 marca czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.Pasowanie na czytelnika

Teraz śmiało możemy wypożyczać książeczki z naszej szkolnej biblioteki.Wielkanoc w naszej klasie
Wiosenne kanapki

Nasze Panie dbają o to, by nasze brzuszki były zawsze pełne.

Wycieczka do muzeum

W środę, tj. 05.04. razem z klasą "0" zorganizowaliśmy wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kielcach na warsztaty pt. W RYTMIE PRZYRODY - Wiosna i Wielkanoc. Było można zobaczyć ekspozycję edukacyjną "W rytmie przyrody", ukazującą rzeźby i obrazy przedstawiające świętych, których dni obchodzone są na wiosnę. Dzieci w trakcie warsztatów wykonają symbole Wielkanocy.

Wycieczka do Oceanarium, Parku Miniatur w Chrustach oraz zwiedzanie pomnika przyrody - Dąb Bartek - 15.05.2017r.

W wielkich akwariach pływały rekiny, meduzy, kraby, ośmiornice i setki innych stworzeń. Obok Oceanarium mogliśmy podziwiać 20 najcenniejszych zabytków województwa świętokrzyskiego w miniaturze.

Z życia klasy

Ciekawostki z naszej jeszcze pierwszej klasy...