ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
KLASA IKlasa I liczy 18 uczniów ( 6 dziewczynek, 12 chłopców). Wychowawcą jest mgr Iwona Zajkowska, nauczycielem wspomagającym mgr Marta Malaga. Wspólnie czuwają, by klasa tworzyła zintegrowany zespół oraz by każde dziecko czuło się akceptowane, szanowane i bezpieczne.

Integracja odbywa się nie tylko w trakcie lekcji, wpisana jest również w działania wychowawcze. Poprzez wycieczki, imprezy klasowe, uroczystości szkolne, warsztaty tematyczne, wyjścia do teatru czy kina tworzą się koleżeńskie więzi wśród uczniów nie tylko w klasie, ale również w środowisku szkolnym. Umożliwiają one zdobywanie nowych i cennych doświadczeń. Sprzyjają kształceniu u dzieci postaw tolerancji i życzliwości.DZIECI- MAMOM W DNIU ICH ŚWIĘTA

24 maja 2013 r. uczniowie klasy I przygotowali niespodziankę dla swoich mam. Ten wyjątkowy dzień uczcili w sposób uroczysty. Wiele radości, uśmiechów oraz wzruszeń wzbudziły przygotowane przez nich wiersze oraz piosenki. Po przedstawieniu mamy ze swoimi pociechami udały się na słodki poczęstunek. Zanim jednak zasiedli do stołu każda mama otrzymała piękny flakonik z kwiatkiem wykonanym własnoręcznie przez dzieci. Te krótkie chwile spędzone w szkole pozostaną na długo w pamięci zarówno szczęśliwych mam, jak i pierwszaków i ich Pań.


KONKURS "ECHA DNIA" NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĘ PIERWSZĄ
WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO


Nasza klasa wzięła udział w konkursie "Echa Dnia" na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą Województwa Świętokrzyskiego. Zajęliśmy piąte miejsce w powiecie kieleckim. W nagrodę otrzymaliśmy bilety wstępu do bawialni „Raj Urwisa” i na warsztaty przyrodniczo – ekologiczne. 13 marca 2013r pojechaliśmy na wygraną wycieczkę. Na zajęciach wykazywaliśmy się znajomością zasad segregacji śmieci i zachowania się na łonie natury. Chętnie uczestniczyliśmy w konkursach oraz zabawach edukacyjnych. Wreszcie nadszedł czas szalonej zabawy w bawialni. Dzieci pełne wspaniałych wrażeń zjadły słodki poczęstunek. Na pewno jeszcze zawitamy w tej kolorowej krainie.
TYDZIEŃ EKOLOGICZNY
Wiktor Klimkiewicz, Julia Relidzyńska, Julia Ciołak i Julian Ćwikliński zaprezentowali wiersz pt. "Mali strażnicy przyrody"

Zabawy integracyjne na świeżym powietrzuZajęcia na dywanie


KURS PIERWSZEJ POMOCY

Uczymy się udzielać pierwszej pomocyUczestnicy konkursu "Czy znasz baśnie Charles'a Perrault?"MIKOŁAJKI W KLASIE I
DZIECI- MAMOM W DNIU ICH ŚWIĘTAW grudniowe przedpołudnie zawitał do klasy I Św. Mikołaj. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały jego przyjścia. Każdy pierwszoklasista przygotował dla tak ważnego gościa coś wyjątkowego – piosenkę, wiersz a nawet dowcip. Tego dnia nie tylko Mikołaj miał dla uczniów prezenty. Klasę odwiedziła mgr Joanna Kotowska i wręczyła dyplomy oraz upominki uczniom za udział w konkursie "Książka mojego dzieciństwa". Pod koniec wizyty uczniowie ze swoimi Paniami zaprosili Mikołaja oraz mgr Katarzynę Komorowską do koła i wspólnie zatańczyli przy piosence "Dziadzio Mikołaj". Radości było co nie miara.
KANAPKOWY DZIEŃ

W listopadzie uczniowie postanowili samodzielnie przygotować sobie drugie śniadanie. Była to dla nich wspaniała zabawa. Każdy pierwszoklasista przyniósł do szkoły produkty do zrobienia kanapek: pieczywo, warzywa, wędliny , sery i wiele innych zdrowych smakołyków. Uczniowie nie zapomnieli również o fartuszkach, deskach do krojenia, talerzykach, serwetkach, nożach, itp. Dzieci samodzielnie komponowały swoje kanapki. Następnie wspólnie zasiadły do stołu. W tym dniu nie zabrakło również rozmowy dotyczącej zdrowego odżywiania. O tym jak wielką radość sprawiło im to wydarzenie potwierdzają zdjęcia...
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 30.11.2012r. klasa I czarowała, wróżyła i bawiła się na klasowej zabawie andrzejkowej przygotowanej przez wychowawczynię mgr Iwonę Zajkowską oraz nauczyciela wspomagającego mgr Martę Malagę. Już od rana panowała magiczna atmosfera. Przybyli zaproszeni goście: Pani mgr Iza Kendych i Pani mgr Joanna Kotowska. Pierwszoklasistów powitała piękna dekoracja na drzwiach sali lekcyjnej. Uczniowie wysłuchali krótkiej informacji nauczyciela o tradycji andrzejek. Później nastąpiła najważniejsza część dnia, czyli przepowiadanie przyszłości. Oprócz tradycyjnego lania wosku nie zabrakło takich wróżb jak: "But ci powie, czy spełni się Twoje marzenie", "Kula wróżbitki", "Magiczne kostki", "Kim zostaniesz?" , "Worek różności" itp. Ten czarodziejski dzień zakończyła wspólna zabawa taneczna. Na pewno na długo pozostanie on w naszej pamięci, jako pełen humoru i wspaniałych wrażeń.