ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INTEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla uczniaZ ŻYCIA BIBLIOTEKI
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 17 stycznia 2014 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Pasowania na czytelników dokonał dyr. szkoły mgr Jerzy Witkowski. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich rodzice list od bibliotekarki zachęcający do uczestniczenia w akcji: "Cała Polska czyta dzieciom".
Po uroczystej akademii uczniowie pod opieką wychowawców udali się do biblioteki, by wypożyczyć pierwszą książkę


BAJKOTERAPIA - ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS I- II

Zajęcia z bajkoterapii mają na celu m.in. rozwijanie aktywności społecznej i samodzielności uczniów, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz kształtowanie umiejętności lepszego rozumienia innych.

Wspomaganie wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka poprzez spotkania z aktualnie mu bliską i ulubioną bajką, baśnią lub innym tekstem literackim pozwala na wzmocnienie w dziecku poczucia pewności siebie, ułatwienie rozwiązywania różnorodnych problemów i trudności dnia codziennego.

Zajęcia odbywają się w bibliotece szkolnej w każdy wtorek dla uczniów klasy I oraz w każdą środę dla uczniów klasy II.
5XI 2013- DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Uczniowie klasy V, członkowie aktywu bibliotecznego przygotowali niespodziankę dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Samodzielnie przygotowali kostiumy i rekwizyty niezbędne do przeprowadzenia „bajkowych” zajęć. Wśród bajkowych postaci znaleźli się: kot w butach, krasnoludek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i dziewczynka z zapałkami. Najmłodsi z zainteresowaniem słuchali opowieści starszych kolegów, bawili się w odgadywanie bajkowych postaci, cieszyli się z rekwizytów losowanych z worka kota.
Wszyscy razem bawili się przy dźwiękach piosenek dla dzieci.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wzorem lat ubiegłych dnia 25 X 2013 r. świętowano w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do obchodów tego święta włączyły się wszystkie dzieci z przedszkola oraz klas „0-III” wraz z wychowawcami. Pani bibliotekarka przygotowała prezentację multimedialną o historii tego święta oraz konkurs wiedzowy, a uczniowie klasy V - przedstawienie: "W krainie baśni". Każde dziecko, które przyniosło do szkoły maskotkę swojego ulubionego pluszowego misia otrzymało w prezencie lizaka.

Chętnie odpowiadamy na pytania konkursowe.