ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INTEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZ
dla ucznia
BIBLIOTEKA SZKOLNAREGULAMINYCZAS PRACY BIBLIOTEKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
11:20 - 12:05
7:15 - 12:15
8:45 - 9:15
14:10 - 15:55
----------
7:15 - 9:15


BIBLIOTEKARZ
mgr Joanna Kotowska"Z ŻYCIA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI"


KSIĄŻKI ZAKUPIONE DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2016 -2020.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W listopadzie uczniowie naszej szkoły obchodzili uroczyście Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy poznali historię pluszowego misia, wspólnie recytowali wiersze, odgadywali zagadki, śpiewali wiersze, wykonywali prace plastyczne...

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

W dniu 28XI 2018 r. biblioteka szkolna przyjęła uczniów klasy I w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klas starszych przygotowali krótkie przedstawienie, które stanowiło zachętę do czytania i odwiedzania szkolnej biblioteki. Pani Dyrektor Iwona Zajkowska pasowała najmłodszych uczniów na czytelników biblioteki i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Zapraszamy wszystkich do częstego korzystania z biblioteki szkolnej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

W dniu 5 listopada 2018 r. uczennice klasy IV b wcieliły się w bajkowe postacie i odwiedziły przedszkolaków z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajki. Bajki zawsze były i są do dziś dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Wspólna zabawa, podróż czarodziejskim dywanem do bajkowej krainy, tańce, rozwiązywanie bajkowych zagadek przyniosły wiele uśmiechu i radości naszym milusińskim.

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

Od września do końca października 2018r. uczniowie z klas I-III uczestniczyli w akcji czytelniczej propagującej czytanie książek samodzielnie, wspólnie z kolegami, rodzeństwem lub rodzicami. Wszystkim wiadomo, że czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, dlatego ważne jest, by zachęcać dzieci do tej aktywności od najmłodszych lat. Z tej okazji bibliotekarka przeprowadziła lekcje biblioteczne w każdej klasie.
Klasa I
Temat: Pochopne oskarżenia, czyli tajemnica zaginionego pierścionka.
Klasa II Dobrze nam wśród przyjaciół - wykorzystanie gry-ściganki "Spacer Jeża Jerzyka".
Klasa III
Czy warto mieć marzenia? Spotkanie z bobrem Borysem bohaterem książki "Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".

29 września 2018 r. Panie Agnieszka Wijas i Joanna Kotowska zorganizowały w szkole Dzień Głośnego Czytania. Wykorzystano scenariusz i opowiadanie "Tajemnicza kieszeń zajęczycy Zuzi" z książki R. Piątkowskiej. Uczniowie chętnie śpiewali piosenki: "Chodź, poznaj Gang Słodziaków' oraz "Co u Słodziaków?", oglądali wystawę książek dla dzieci, rozwiązywali krzyżówki oraz tworzyli w grupach historyjki o nowych przygodach Słodziaków. Wszyscy świetnie się bawili. W październiku uczniowie przygotowali konkursowe prace plastyczne....


ROK SZKOLNY 2017/2018

ROK SZKOLNY 2016/2017

ROK SZKOLNY 2013/2014