ZESPÓŁ OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE
ZOBACZPOWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
AKTUALNOŚCI SZKOLNE


ROK SZKOLNY 2018/2019

"JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM"

9 czerwca 2019 r. cała społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z nauczycielami zebrała się na boisku szkolnym, by jak co roku wziąć udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem: "Jak nie czytam, jak czytam". W tym roku czytaliśmy książki wypożyczone w szkolnej bibliotece a także przyniesione z domu. Każdy mógł pochwalić się własnymi zainteresowaniami. Uczniowie klasy IV b przygotowali inscenizację "Rzepki" Juliana Tuwima, starsi uczniowie śpiewali piosenki zachęcające do czytania w czasie wolnym, także w czasie wakacji. Wspólna wesoła zabawa przyczyniła się do pogłębienia integracji.

"Książki to do wiedzy klucz, więc czytając dziś się ucz!"
KLIKAM Z GŁOWĄ

23.O5.2019 r. uczniowie naszej szkoły miały brali udział w bardzo ciekawych warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w Internecie. Pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaprezentowali kampanie społeczną "Klikam z głową". Podczas zajęć rozmawialiśmy jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Nauczyliśmy się , jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz unikać wysokich rachunków. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w kampanii oraz drobne upominki.


POWIATOWY KONKURS O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

W Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie odbył się Powiatowy Konkurs o Żołnierzach Wyklętych dla uczniów klas VI- VIII. Osiemnastu uczniów z dziewięciu szkół podstawowych z powiatu kieleckiego (Rykoszyn, Łosień, Micigózd, Zajączków, Jaworznia, Szczukowskie Górki, Bilcza, Oblęgorek, Huta Stara) stanęło do rywalizacji. Najpierw zawodnicy pracowali w dwuosobowych zespołach odpowiadając na pytania zawarte w sześciu modułach. Następnie wyłonione cztery najlepsze pary, które przeszły do drugiego etapu. Tutaj zawodnicy wykazywali się wiedzą indywidualną. Spośród nich wytypowano trzech najlepszych. Naszą szkołę reprezentowali : Mateusz Salwa i Julian Ćwikliński z klasy VII. W pierwszej turze konkursu chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, wchodząc do drugiego etapu z pierwszego miejsca . Ostatecznie po wyrównanej i emocjonującej walce Mateusz Salwa zajął II miejsce a Julian Ćwikliński III. Pierwszą lokatę uzyskał Mateusz Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie. Zebrani na konkursie zaproszeni goście: starosta kielecki Mirosław Gębski, starosta powiatowy Cezary Majcher, wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej Marek Maciągowski oraz przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach byli pod wrażeniem posiadanej przez uczniów wiedzy i skali trudności konkursu.


Gratulujemy sukcesu!OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piękny słoneczny dzień cała społeczność naszej szkoły zebrała się na placu szkolnym, aby uczcić 228 rocznicę Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Spotkanie to miało formę konkursu na najlepsze wykonanie dowolnej pieśni patriotyczno - wojskowej. Jury konkursu miało olbrzymią trudność w wyłonieniu zwycięzców. W kategorii klas O - III pierwsze miejsce uzyskała zerówka, która brawurowo wykonała utwór "Pierwsza Kadrowa", miejsce II klasa I , trzecie klasa II. Wśród klas IV - VIII jury przyznało dwa pierwsze miejsca, dla klasy IVb za wykonanie pieśni "Płynie Wisła, płynie" oraz dla klasy VIII za utwór "Maszerują strzelcy", na drugiej pozycji znalazła się klasa VI, miejsce III wywalczyła klasa IVa. Jury przyznało również wyróżnienia dla solistów, były to: Nikola Pinda, Marysia Ziębińska, Jakub Oszyjczyk, Weronika Klimkiewicz, Maciej Brzoza. Nagrodą dla młodszych dzieci był kosz ze słodyczami, zaś dla klas starszych "Tydzień bez kartkówek i pytania".

Gratulujemy sukcesu!


SZKOLENIE

Szkolenie "I Ty możesz zostać wolontariuszem SKC" dla uczniów klas VII i oraz VIII przeprowadził p. Damian Zegadło, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Oprócz podstawowych zasad działalności wolontaryjnej omawiana była także tematyka hospicyjna.
Pierwszy blok szkoleniowy skupił się na integracji uczestników i poznaniu swoich mocnych i słabych stron. Kolejną część stanowił warsztat wiedzy o wolontariacie. Zajęcia zawierały ciekawe metody aktywizujące pozwalające na zaangażowanie wszystkich osób. W zgodnej ocenie młodych wolontariuszy i ich opiekunów był to bardzo owocny i miło spędzony czas.PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA

W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka karmy, misek, koców i innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych schroniska w Dyminach oraz Nowinach. Do akcji włączyło się wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na problemy i potrzeby zwierząt, mobilizując uczniów do podjęcia działań mających ma celu niesienie bezwarunkowej pomocy oraz ukazanie różnych aspektów działania na rzecz wolontariatu. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.
Wszystkim dobroczyńcom - nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy akcji: p. Dorota Rękas, p. Paulina Kotwica-Dudzic.

ZAPRASZAMY DO AKCJI ZA ROK!OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI

30 marca 2019 roku w Klubie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie 5 Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego "BATTLEGROUND".
Uczniowie naszej szkoły: Julian Ćwikliński z klasy VII, Marika Stępień z klasy V, Antoni Stępień również z klasy V zgłosili do rywalizacji swoje modele. Antoni Stępień, który zgłosił do konkursu replikę samolotu PZL 38B Łoś (polski bombowiec) wykonany w skali 1:72 otrzymał II miejsce w konkursie w kategorii młodzicy. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Należy podkreślić, że nasi uczniowie rywalizowali z przedstawicielami kół modelarskich z Kielc, Rzeszowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Lublina.
Gratulujemy sukcesu.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Z okazji Pierwszego Dnia wiosny został zorganizoway w naszej szkole konkurs "MAM TALENT". Uczniowie zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykonawców oceniało jury, w którego skład wchodzili nauczyciele. Na zakończenie pani wicedyrektor Iwona Zajkowska wręczyła dyplomy i nagrody dla zwycięzców.TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO 2019

W dniach 11-16 marca 2019 r. w województwie świętokrzyskim odbywał się XXVII Tydzień Kultury Języka, którego głównym organizatorem był Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmiało: Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu.
Obfitował on w różne wydarzenia związane z upowszechnianiem wiedzy o polszczyźnie, do których się przyłączyliśmy.
Pod kierunkiem polonistki, pani Katarzyny Komorowskiej, klasa IV a wzięła udział w potyczkach ortograficznych: Dyktando z uśmiechem, Hymn Polski- utrwalenie pisowni h i ch, Rzeczpospolita- walka z rz i ż, zmaganiach teatralnych pt: Aktorski Talencik, w ramach którego czwartoklasiści przygotowali współczesną wersję Kopciuszka oraz w zajęciach: Mówili i pisali o wolności i niepodległości. Historia Polski w wierszach zaklęta. Ponadto w kl. IV a zorganizowano akcję pt: Czytanie na dywanie- poznajemy: Dynastię Miziołków oraz przeprowadzono lekcję, podczas której uczniowie ćwiczyli umiejętność redagowania dłuższych form wypowiedzi, czyli- Dzień po dniu- piszemy kartkę z dziennika.
Klasa IV b uczestniczyła w wydarzeniach: Ortograficzne łamanie głowy, Zalajkuj czytanie- spotkanie z lekturą: Król Maciuś Pierwszy oraz w Zmaganiach z piórem i kredką- niezwykły świat baśni.
W klasie V, w ramach XXVII Tygodnia Kultury Języka, odbył się Konkurs Ortograficzny. Mistrzami Ortografii zostali ex aequo: Laura Zaleska i Adam Korba, a Wicemistrzami - ex aequo: Antoni Stępień i Grzegorz Księski.
Piątoklasiści układali zabawne anagramy i czytali wspak, tworzyli autorskie opowiadania oraz odbyli wirtualne spotkanie z autorem lektury: Katarynka i jej bohaterami- Panem Tomaszem i niewidomą dziewczynką.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w obchodach Tygodnia Kultury Języka i chętnie brali udział w zadaniach przygotowanych przez polonistkę, pamiętając o słowach Mikołaja Reja: A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...ZEMSTA NA DESKACH TEATRU

Dnia 15.03.2019 r. klasy VII i VIII wraz z wychowawcami wybrały się na spektakl pt. Zemsta do Hotelu Kongresowego w Kielcach. Przedstawienie zostało zorganizowane przez Teatr Współczesny z Krakowa. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie treść jednej z najbardziej znanych komedii Fredry, a tym samym lektury obowiązkowej.
Opiekunowie: mgr K. Tobera, mgr E. Pięta, mgr M. Czarnecka-ZbrógDZIEŃ KOBIET

Tegoroczny Dzień Kobiet został zorganizowany przez męską część Grona Pedagogicznego z Panem Dyrektorem Mirosławem Kowalskim na czele. Panowie wraz z chłopcami z klasy VII przygotowali akademię, podczas której zastanawiali się nad złożonością kobiecej natury. Całości dopełniły pełne humoru scenki, a uwieńczyła ją brawurowo odśpiewana przez nauczycieli piosenka Baby, ach te baby. Dziękujemy Panowie! Czekamy na powtórkę za rok!ROZDANIE NAGRÓD W GMINNYM KONKURSIE MULTIMEDIALNYM

Dnia 7 marca 2019r. w Bibliotece Publicznej w Piekoszowie odbyło się podsumowanie konkursu na prezentację multimedialną "Mój zawód - moja przyszłość". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VIII szkół podstawowych naszej gminy. Wybór najlepszych prac był bardzo trudny. Ostatecznie komisja konkursowa przyznała:
* równorzędne trzy miejsca I dla:
- Julii Polit (SP Rykoszyn)
- Magdaleny Sarbian (SP Górki Szczukowskie)
- Bartosza Rysińskiego (SP Piekoszów)
*miejsce II dla:
- Darii Kucharczyk (SP Piekoszów)
*miejsce III dla:
- Julii Korneckiej (SPI Micigózd)
* wyróżnienie dla:
- Karola Majchrzyka (SPI Micigózd)

Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczali Honorowi Patroni konkursu - Pan Zbigniew Piątek - Wójt Gminy Piekoszów oraz Pani Barbara Drogosz - Przewodnicząca Rady Gminy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za bardzo interesujące prace a nauczycielom - za opiekę nad uczniami. Dla najlepszych przesyłamy - jeszcze raz - SERDECZNE GRATULACJE!ZABAWA KARNAWAŁOWA

Dnia 7.02.2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie, zarówno ci młodsi jak i starsi, spędzili czas na wyśmienitej zabawie. Tańczono przy najnowszych światowych hitach. Dodatkowo uczniowie, jak i nauczyciele, mogli wziąć udział w licznych konkursach. Na zmęczonych i głodnych czekał słodki poczęstunek. Nikt nie oszczędzał nóg. Zabawa była bardzo udana!OSTATKOWA DYSKOTEKA

Dnia 27.02.2019 r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w dyskotece zorganizowanej z okazji ostatków. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili przy najnowszych światowych hitach. Czas umilały nie tylko tańce i karaoke, ale również tworzone przez uczniów grupowe układy choreograficzne. Zabawa była wyśmienita. Tę dyskotekę zapamiętamy na długo!

Organizatorzy: mgr K. Tobera, mgr P. Gospoś, mgr E. Pięta, mgr M. Czarnecka-ZbrógV POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY O ZŁOTY LAUR

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w V Powiatowym Konkursie Mitologicznym O złoty laur zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu. Uczennice klasy VII i VIII Klaudia Dziuba i Zuzanna Zając przygotowane przez nauczyciela języka polskiego - p. Karolinę Toberę odpowiadały na pytania dotyczące znajomości mitów greckich i prezentowały strój wybranego bohatera. Wysiłki opłaciły się – Zuzanna Zając uczennica klasy VIII zajęła III miejsce w konkursie. Obie uczestniczki godnie reprezentowały szkołę. Gratulujemy!WIZYTA BISKUPA

We wtorek, 26 lutego 2019 r. do naszej szkoły przybył Ksiądz Biskup Marian Florczyk. Towarzyszyli mu: sekretarz ks. dr Grzegorz Jędrzejczak oraz Proboszcz Parafii Piekoszów Zygmunt Kwieciński. Goście zostali powitani przez Wójta Gminy Piekoszów Zbigniewa Piątka oraz Dyrekcję Szkoły Pana Mirosława Kowalskiego i Panią Iwonę Zajkowską. Zebrani uczniowie przywitali Dostojnego Gościa piosenką: "Bądź pozdrowiony Gościu nasz", a później przedstawili scenę biblijną na temat powołania rybaków-apostołów. Całości dopełniły wiersze i pieśni, w śpiew których włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Ksiądz Biskup porozmawiał z dziećmi, zachęcił do solidnej nauki, pomocy słabszym, a zwłaszcza niepełnosprawnym, a na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Następnie udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły, podczas którego poruszano tematy związane z nauczaniem i wychowaniem dzieci i młodzieży.X TURNIEJ CHARYTATYWNY - GRALIŚMY DLA PIOTRUSIA TURKA !!!

W niedzielę, 17.02.2019 r. w godz. 9-19 na parkiecie Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach spotkali się nauczyciele, prawnicy, klerycy, samorządowcy i raperzy, by upamiętnić Izę Domagałę. Już po raz 10. zorganizowano Turniej Charytatywny w piłkę nożną : Jesteśmy, by zmieniać życie- pamięci Izy Domagały, uczennicy IV LO w Kielcach, która przegrała walkę z nowotworem kości.

Dochód z tegorocznej imprezy przeznaczony był na leczenie 12 - letniego Piotrusia Turka, ucznia klasy IV b Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Micigoździe, cierpiącego na Zespół Nijmegen. Jest to choroba genetyczna polegająca na znacznym obniżeniu odporności, a także skłonności do popadania w nowotwory. Piotr już dwukrotnie chorował na białaczkę limfoblastyczną.

Piotruś tego dnia był w szpitalu, ale podczas turnieju, jego mama, Pani Ania, kibicowała wszystkim zawodnikom. W rozgrywkach piłkarskich wzięło udział 15 drużyn z województwa świętokrzyskiego, w tym zespół ZOPI w Micigoździe pod nazwą: Nauczyciele Piotrusiowi, reprezentowany przez Wójta Gminy Piekoszów, Zbigniewa Piątka. Emocjonująco było nie tylko na parkiecie Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK, ale i na widowni, gdzie pojawiły się rodziny i przyjaciele zawodników.

Nasza drużyna, pod wodzą dyrektora Mirosława Kowalskiego i kapitana- Mateusza Kleszcza, mogła liczyć nie tylko na przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców na turniejowy kiermasz, ale również na mocny doping z ich strony, wspierany przez uczniów i nauczycieli z Micigozdu, w tym wychowawczynię Piotra- Martę Szafarczyk, nauczycielkę matematyki- Agnieszkę Pękalską i nauczycielkę języka polskiego- Katarzynę Komorowską.

W przerwie pomiędzy meczami odbywały się licytacje. Pojawił się Bartosz Rymaniak, piłkarz kieleckiej Korony, który przekazał koszulkę z podpisami zawodników pierwszego zespołu Korony. Nasza szkoła zlicytowała ją za 1100 zł. Była też koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego i zdjęcia z autografem Kamila Stocha. Wystąpili uczestnicy programu The Voice of Poland Michał Steciak i Kuba Adamus. Jedną z atrakcji był Maraton Fitness dla Pań, który poprowadziła Trener Personalny i Instruktor Fitness - Wioletta Jończyk. Dla dzieci nie zabrakło animacji, skręcania baloników i malowania twarzy.

W loterii, nad którą czuwała mama zmarłej Izy, pani Ela Domagała, można było wygrać 32 calowy telewizor. Podczas turnieju odbywała się także rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Pojawił się także tort z okazji Jubileuszu.

Nagrody zwycięzcom wręczyli: Rektor UJK, prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, Prezes Stowarzyszenia PROREW, Marcin Agatowski, Ryszard Mańko - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach, mama Piotrusia Turka i mama Izy. Fundatorem pucharów dla zwycięzców był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Zwycięzcy X Turnieju Charytatywnego:

I miejsce - VOLTURI PIOTRÓW
II miejsce - GLADIATORZY Z MIASTA NOŻY
III miejsce - TEAM JACKA
Nagroda Fair Play - LEŚNE DZIADKI
Najlepszy Zawodnik Turnieju - NORBERT SENNIK
Król strzelców - KAROL JAKUBCZYK
Najlepszy bramkarz Turnieju - MATEUSZ KARWOWSKI

Szkolnym Koordynatorem X Turnieju Charytatywnego była Pani Katarzyna Komorowska, która składa serdeczne podziękowania WSZYSTKIM zaangażowanym w przygotowanie tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Patronami honorowymi wydarzenia byli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Imprezie patronowało także m.in. "Echo Dnia", Radio eM, UJK w Kielcach.

Poniżej prezentujemy informacje o turnieju pochodzące z kieleckich mediów:
UJK:
http://www.ujk.edu.pl/news/…
TVP 3 KIELCE:
https://kielce.tvp.pl/…/pomagali-juz-po-raz-10-tym-razem-ze…
RADIO eM KIELCE:
https://em.kielce.pl/…/x-charytatywny-turniej-pamieci-izy-d…
RADIO KIELCE:
http://www.radio.kielce.pl/post-82118
ECHO DNIA:
https://echodnia.eu/…/podczas-x-tu…/ga/13897786/zd/33952712…
KIELCE NASZE MIASTO:
http://kielce.naszemiasto.pl/…/pilkarski-turniej-charytatyw…
URZĄD MARSZAŁKOWSKI:
https://www.swietokrzyskie.pro/zagrali-dla-piotrusia-pamie…/
KORONA TV:
https://www.youtube.com/watch?v=f6JSt2QVTrQ

WARTO POMAGAĆ!!!!
DZIĘKUJEMY!!!!


REKRUTACJA DO KLASY I

Informujemy, że od dnia 12 lutego 2019r. trwa nabór uczniów do klasy I Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Micigoździe.
Zgodnie z Regulaminem rekrutacji, zainteresowani rodzice powinni złożyć wymagane dokumenty w sekretariacie ZOPI w Micigoździe w terminie do 15 marca 2019 r.
Zasady rekrutacji uszczegółowiono


w Regulaminie dostępnym na stronie internetowej szkoły.

Wniosek o przyjęcie do szkoły - pobierz


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEKW JĘZYKU OBCYM

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym organizowany przez Szkolę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Łosieniu.
W kategorii klas VII - VIII SP i III Gimnazjum I miejsce zajęły Julia Kornecka oraz Zuzanna Zając.

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w ten mroźny dzień zechcieli pokazać, że najważniejszy jest drugi człowiek, a także za Wasze Wielkie Gorące Serca bijące na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

UDOWODNILIŚCIE PO RAZ KOLEJNY, ŻE UMIEMY POMAGAĆ!

PROJEKT CZYTELNICZY

Od września 2018 r. do stycznia 2019 r. w naszej szkole realizowany był projekt czytelniczy pt.: Z książką za pan brat, w ramach którego podejmowaliśmy szereg inicjatyw.
Celem projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.
Klasa IVb brała udział w Konkursie Pięknego Czytania, piątoklasiści mogli spróbować swoich sił w Mikołajkowym Konkursie Literackim pod hasłem: Moje spotkanie z lekturą Chłopcy z Placu Broni, a uczniowie klasy IV a uczestniczyli m.in. w Maratonie Pisania Listów, Narodowym Czytaniu, akcji: Cała Polska czyta dzieciom czy Świątecznym Konkursie Czytelniczym pt: Mikołajek i jego szkolne perypetie.

"Kto czyta, żyje podwójnie"...
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2018

KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA MIESZKAŃCÓW DOMU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PIEKOSZOWIE

Dnia 20 grudnia delegacja wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu udała się do mieszkańców DOMU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PIEKOSZOWIE. Złożyliśmy życzenia, a także wręczyliśmy kartki świąteczne, aby każdy mógł poczuć magię świąt.CZUWAJ!

Takim zawołaniem rozpoczęliśmy pierwszą harcerską zbiórkę w naszej szkole, którą poprowadziły dziewczyny z XVII Kieleckiej Drużyny Harcerskiej w Jaworzni. Druhna Natalia przybliżyła nam idee harcerstwa, opowiedziała o ważnych symbolach, mundurze. Zaprezentowała zdjęcia z biwaków, obozów, rajdów. Czas upłynął nam bardzo szybko na wesołych zabawach, pląsach, wspólnym śpiewie.

Szukajcie informacji o kolejnych zbiórkach na stronie internetowej szkoły i u opiekunów: Pań K. Lis, A. Brecławskiej - Wójcik, M. Szafarczyk.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W listopadzie przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny i wyjątkowy. Wszyscy poznali historię misiowego święta zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie wspólnie uczyli się a następnie recytowali wiersz i piosenkę o Misiu. Z wielkim zaangażowaniem przygotowali również pracę plastyczną. Ten dzień był pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I

W dniu 28 XI 2018r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas starszych. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, poznali regulamin biblioteki szkolnej. Następnie Pani Dyrektor Iwona Zajkowska dokonała pasowania każdego z uczniów i wręczyła pamiątkowe dyplomy, które na pewno będą przypominały dzieciom o tym, uroczystym wydarzeniu.ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI!

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU wsparło zbiórkę żywności. W sklepie "Biedronka" przy ul. Czarnowskiej 54 w Piekoszowie odbyła się zbiórka artykułów spożywczych oraz środków czystości. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym seniorom z terenu gminy Piekoszów. Organizatorem zbiórki był Bank Żywności w Kielcach oraz Komitet Społeczny "Życzliwa Dłoń" działający przy GOPS Piekoszów.
Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom za wsparcie w świątecznej zbiórce żywności.100 KARTEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Nauczyciele języka angielskiego włączyli się do akcji 100 KARTEK NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI. Projekt edukacyjny został stworzony przez nauczycieli języka angielskiego z całej Polski. Celem projektu jest uczczenie przez uczniów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, promowanie postawy patriotycznej wśród uczniów oraz doskonalenie komunikacji przy pomocy listów.PRZEDSTAWIENIE DLA MIESZKAŃCÓW I PRACOWNIKÓW DOMU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PIEKOSZOWIE

22 listopada, uczniowie klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Micigoździe, przedstawili montaż słowno - muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla Mieszkańców i Pracowników Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.WIELKI ŚWIĘTOKRZYSKI QUIZ HISTORYCZNY "GRAMY DLA NIEPODLEGŁEJ"

21 listopada w sali kongresowej Centrum Biznesowego Hotelu Kongresowego odbył się Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny "Gramy dla Niepodległej" zorganizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego Panią Agatę Wojtyszek. W konkursie wzięło udział osiemdziesiąt czteroosobowych zespołów z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali : Julia Ciołak, Klaudia Dziuba, Mateusz Salwa, Kacper Olchawa z klasy VII. Drużyna uplasowała się na bardzo wysokim 6 miejscu, tracąc do zwycięzców tylko trzy punkty. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali edukacyjną grę planszowe "Droga do Niepodległości - Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej".
Gratulujemy wspaniałego wyniku!100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dnia 14 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali montaż słowno - muzyczny, który przeprowadził nas przez burzliwe dzieje Polski, od jej powstania, poprzez potęgę i upadek, aż po odzyskanie niepodległości w 1918 roku.OGÓLNOPOLSKA AKCJA "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ"

9 listopada 2018 r. nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poprzez wspólny śpiew hymnu narodowego, włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej."NASZA OJCZYZNA, NASZE STULECIE" -
I GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

6 XI 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klasy VII w składzie Julia Ciołak i Mateusz Salwa oraz Klaudia Dziuba i Kacper Olchawa uczestniczyli w pierwszej edycji Konkursu Historycznego „Nasza Ojczyzna, Nasze Stulecie”, które zorganizowała Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie. Tematyka konkursu obejmowała nie tylko czas odzyskiwania niepodległości przez Polskę czy wojny światowe, ale i czasy wcześniejsze. Uczniowie odpowiadali na pytania w dwuosobowych zespołach. Okazało się, że zwycięzcami I Gminnego Konkursu Historycznego zostali uczniowie naszej szkoły Julia Ciołak i Mateusz Salwa. Gratulujemy!
Julia i Mateusz odebrali nagrody z rąk Wójta Gminy Piekoszów Pana Zbigniewa Piątka. ZOBACZAKCJA SPRZĄTANIA ZANIEDBANYCH GROBÓW

Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w akcji sprzątania grobów. Wolontariusze pod opieką pań Pauliny Kotwicy - Dudzic, Pauliny Pol i Sylwii Szeteli wybrało się na cmentarz w Piekoszowie. Uzbrojeni w miotły, grabie, szufle, worki oraz pełni zapału wkroczyliśmy na teren cmentarza i zaczęliśmy wielkie porządki. Wszystkie napotkane na cmentarzu osoby z wielkim uznaniem wypowiadały się na temat naszej pracy. To dodatkowo utwierdzało nas w przekonaniu, że działamy w dobrej sprawie. Celem naszej akcji była nie tylko pomoc, ale także kształtowanie szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie w miejscach publicznych.
Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

We wrześniu zawitał do naszej szkoły Gang Słodziaków. Od tej pory wszyscy uczniowie klas I - III aktywnie uczestniczyli w akcji propagującej czytanie: brali udział w lekcjach bibliotecznych prowadzonych w oparciu o fragmenty książki R. Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków", zbierali naklejki do swoich albumów czytelniczych, rozwiązywali zadania związane z czytaniem książek, wykonywali konkursowe prace plastyczne. 29 września 2018r. wspólnie obchodziliśmy "Dzień Głośnego Czytania". Wszyscy chętnie słuchali opowiadania „Tajemnicza kieszeń zajęczycy Zuzi”z książki R. Piątkowskiej, odpowiadali na pytania i zagadki prowadzących imprezę. Uczniowie wspólnie śpiewali piosenki: "Chodź, poznaj Gang Słodziaków" oraz "Co u Słodziaków? ", rozwiązywali krzyżówki oraz wspólnie tworzyli historyjki o przygodach nowych przyjaciół . W tym dniu nikt się nie nudził.


UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU

Dzień 19 października 2018 roku już na zawsze zapisze się w historii Naszej Szkoły. Właśnie wtedy odbyło się uroczyste nadanie sztandaru. Podczas uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie Wójt Gminy Piekoszów - Zbigniew Piątek przekazał sztandar Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Micigoździe im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Mirosławowi Kowalskiemu. Dokonano prezentacji sztandaru, a delegacja uczniów złożyła ślubowanie w imieniu całej społeczności szkolnej. Po zakończonym nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz główną ulicą Piekoszowa na Plac Niepodległości, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Tutaj także wystartowała Pierwsza Sztafeta Pokoleń do Niepodległej. W biegu wzięło udział siedem szkół. Jego trasa mierzyła symboliczne 1918 metrów. Pierwsze miejsce w sztafecie zajęła Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie (czas - 6.08 min.). Drugie miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy (czas - 6.21 min.), trzecie miejsce natomiast gospodarze - Szkoła Podstawowa Integracyjna im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Micigoździe (czas - 6.24 min.). Wszystkie szkoły uczestniczące w biegu otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a zdobywcy miejsc na podium - puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Adama Jarubasa.
Ostatnia część uroczystości miała miejsce na terenie szkoły. Widowisko rozpoczęło się wciągnięciem flagi państwowej na maszt i odegraniem hymnu państwowego, a następnie hymnu szkoły. Program artystyczny przeniósł widzów w przeszłość. Była to podróż z piosenką przez bogate dzieje Naszej Ojczyzny. Obok chwil chwały przypomniano bolesne momenty historii Polski. Wielu wzruszeń dostarczyły piękne pieśni patriotyczne zaśpiewane przez uzdolnionych uczniów. Część artystyczną zakończył pokaz sztucznych ogni. Ostatnim punktem imprezy był poczęstunek i dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził zespół Braters.
KAMPANIA SPOŁECZNA "POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ"

Głównym celem tej inicjatywy była aktywizacja dzieci i młodzieży do pracy nad sobą, ze szczególnym uwzględnieniem pokonywania trudności w nauce oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na ten problem. Kampania miała na celu koordynację działań na rzecz dzieci wymagających wsparcia poprzez organizację bezpłatnych korepetycji. W akcji uczestniczyli uczniowie klas II - VII oraz nauczyciele p. Sylwia Szetela oraz p. Paulina Kotwica - Dudzic we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piekoszowie.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 15.10 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa IV a pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Komorowskiej, n-la wspomagającego p. Sylwii Szeteli, n-la muzyki p. Pawła Gosposia i terapeuty SI, p. Marty Pol przygotowała zabawne przedstawienie pt. ,"Duża przerwa". Wcielając się w role nauczycieli i nauczycielek, czwartoklasiści w humorystyczny sposób zaprezentowali ścieżkę awansu zawodowego nauczycieli. Muzycznym dopełnieniem ciekawego spektaklu były brawurowo wykonane piosenki: "Awans ci da" i "Jak się masz". Na koniec wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali życzenia z okazji DEN oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów klasy IV a upominki.ŻYWA LEKCJA HISTORII

19 września 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Jodła". Członkowie stowarzyszenia przedstawili uczniom klas IV- VIII film pt."Wilk", ukazujący wojenne losy Zbigniewa Kruszelnickiego ps. "WilK" i jego oddziału. Młodsi uczniowie z klas 0-III mieli okazję obejrzeć pokaz broni i umundurowania z czasów wojny.

Była to niezwykła lekcja historii opowiadająca o czasach II wojny światowej, ale nie gdzieś daleko lecz tu, u nas w Piekoszowie i najbliższych okolicach. Opowieść o żołnierzach, partyzantach i bohaterach naszej małej ojczyzny.

ROZPOCZĘIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019ROK SZKOLNY 2017/2018

KOLEJNY ROK SZKOLNY ZA NAMI!

Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą mgr Karoliną Toberą i nauczycielem wspomagającym mgr Izabelą Kendych przygotowali krótki występ artystyczny na zakończenie roku. Uczniowie w żartobliwy sposób wytknęli "niedociągnięcia" w pracy nauczycieli i powitali nadchodzące wakacje. Na zakończenie wręczono nagrody najlepszym uczniom w szkole.


KAMPANIA "BEZPIECZNE WAKACJE"

W ramach prowadzonej przez naszą szkołę kampanii środowiskowej "Bezpieczne wakacje" 14 czerwca 2018 roku odbyły się tematyczne spotkania z policjantką Komendy Miejskiej w Kielcach - aspirant Justyną Janus. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjno - prewencyjne - ważne - z uwagi na nadchodzące wakacje, a także omawiali niebezpieczne sytuacje jakie mogą przydarzyć się dzieciom (nie tylko w wolnym od szkoły czasie ). Chętnie zadawali pytania i otrzymywali odpowiedź na interesujące ich zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Z WIZYTĄ W WARSZAWIE

Dnia 12.06.2018 r. uczniowie klasy VII, V i IV wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Pałac Kultury i Nauki. Mieli okazję zobaczyć panoramę stolicy z 30-tego piętra tego budynku. Klasy zwiedziły także Łazienki Królewskie oraz znajdujący się na ich terenie Pałac Myślewicki. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie ZOO. Ten ogromny obiekt zachwycił wszystkich. Wyjazd zakończył wspólny posiłek. Uczestnicy wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.
Opiekunowie wycieczki: mgr A. Pękalska, mgr M. Szafarczyk, mgr K. Tobera, mgr I. Kendych


WYCIECZKA DO INWAŁD PARKU

8 czerwca 2018 roku, klasa VI, pod opieką pani Magdy Czarneckiej - Zbróg, pani Edyty Pięty i pana Michała Linowskiego, wybrała się na jednodniową wycieczkę do Inwałd Parku koło Krakowa! Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Warowni Inwałd, gdzie czekały takie atrakcje jak: pokaz Ruchomego Smoka, zwiedzanie z przewodnikiem zbrojowni i sali tortur, paintball laserowy. Kolejnym elementem było zwiedzanie chaty tkackiej, chaty szewca, chaty powroźnika, chaty kowala, chaty garncarza. Po pysznym obiedzie w restauracji Champs, odbyło się zwiedzanie Parku Miniatur z takimi atrakcjami jak: Zielony labirynt, wystawa Tutenchamona, Świat w miniaturze, Polska w miniaturze, Łódź Piracka, Koło Młyńskie, Kino 5D, Egipt Horror Show, Autoscooter oraz Dzika Rzeka. To był dzień pełen radości i niezapomnianych chwil!

IV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Angielskiej. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Piekoszów. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze w języku polskim i angielskim. Jury oceniając uczestników brało pod uwagę: pamięciowe opanowanie tekstu, dobór tekstów, interpretację, ogólne wrażenie artystyczne.
Wyniki konkursu w kategorii kl. I - III
Wyróżnienia:
Jakub Oszyjczyk kl. 2
Michał Guzy kl. 3a
Wyniki konkursu w kategorii kl. IV - VII
I miejsce:
Julian Ćwikliński kl. 6
V FESTYN RODZINNY' 2018
POD HASŁEM "RODZINA NA SPORTOWO"
Z OKAZJI DNIA GODNOŚĆI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

26 maja 2018 r. w godzinach 12.00 - 16.00 na terenie Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbył się "V Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością" pod hasłem: "Rodzina na sportowo".

Celem corocznego "Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością" jest podkreślenie integracyjnego charakteru placówki, podsumowanie naszej pracy, wyrównywanie szans uczniów z niepełnosprawnościami oraz pełna integracja dzieci i ich rodzin w naszej szkolnej wspólnocie.

Nauczyciele przygotowali bogatą ofertę programową: występy małych artystów, przedstawienie z okazji Dnia Matki, występ nauczycieli z okazji Dnia Dziecka, bawialnię na świeżym powietrzu, lody, gofry, ciasta, cukierki oraz grill. Nauczyciele przygotowali także stanowiska: malowania twarzy oraz fotobudkę, która umilała czas całym rodzinom.

W trakcie festynu, dzieci doskonale bawiły się z paniami animatorkami z "Bajkowej Krainy" w Kielcach, odbył się pokaz baniek mydlanych, robienie zwierzaków z balonów, zabawy z chustą oraz tunelem. Uczniowie wszystkich klas, brali udział w konkursach sportowych. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami, natomiast wszyscy uczniowie ZOPI otrzymali upominki.

Na zakończenie Festynu odbyła się dyskoteka z gwiazdą wieczoru zespołem: "Braters", wszyscy dobrze się bawili i na pewno będą miło wspominać tegoroczny Festyn Rodzinny.
Zobacz więcej na Facebooku


KONKURS POETYCKI DLA UCZNIÓW KLAS IV - VII Z TERENU GMINY PIEKOSZÓW

REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO


UWAGA
KONKURS NA LOGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMIW MICIGOŹDZIE

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i rodziców do konkursu na opracowanie symbolu graficznego naszej szkoły. SP w Micigoździe będzie obchodzić uroczystość nadania imienia 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. W związku z tym chcielibyśmy móc poszczycić się własnym symbolem prezentującym imię szkoły oraz charakter naszej placówki. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na logo szkoły PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI w Micigoździe im. 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

REGULAMIN KONKURSU


SPOTKANIE Z PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ Z OKAZJI 227 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA
i 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ PODLEGŁOŚCI

"Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć" - te słowa Oskara Kolberga były mottem Patriotycznego Śpiewania w naszej szkole. Jesteśmy tu, by pamiętać..., wszak Śpiew przekazywany z pokolenia na pokolenie jest świadectwem historii. Wspólny śpiew całej społeczności szkolnej daje wyraz temu świadectwu.

DZIEŃ BEZ HAŁASU

25.04.2018 r. uczniowie klasy VII pod opieką pani Edyty Pięty w ramach projektu artystyczno- edukacyjnego przeprowadzili akcję: "Dzień bez hałasu" z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem.
Kilka dni wcześniej młodzież przygotowała i rozwiesiła w szkole plakaty na temat zagrożeń związanych z hałasem, promujące ciszę w ich otoczeniu. Zuzanna Zając i Dawid Ziętek przeprowadzili ankietę wśród uczniów: "Czy przeszkadza mi hałas w szkole?" W "Dniu bez hałasu" w każdej z klas został wystawiony happening. Uczniowie zaprezentowali wyniki ankiety, z której wynikało, że większość uważa, iż w szkole jest za głośno. Niestety, za taki stan odpowiadają oni sami. Najbardziej hałaśliwym miejscem jest oczywiście szkolny korytarz. Większość chętnie ucieka przed hałasem, ponieważ z jego powodu ma trudności z koncentracją, czuje zmęczenie i ból głowy. Na koniec wygłoszono ciekawostki i hasła związane ze szkodliwością nadmiernego hałasu.

HAŁAS TO TWÓJ WRÓG! (Ciii…)

AKCJA CHARYTATYWNA

W dniach od 7 marca do 21 marca 2018r. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z p. Martą Pol, p. Dorotą Rękas oraz p. Edytą Ozgą zorganizowało akcję charytatywną, której celem była pomoc samotnym mamom oraz ich dzieciom - podopiecznym Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece.

Zebraliśmy:

13 paczek pampersów,
60 paczek chusteczek nawilżanych,
60 słoiczków - obiadków i deserków dla dzieci,
60 sztuk kaszek,
10 opakowań patyczków higienicznych,
3 kartony mleka modyfikowanego,
kilka pieluch tetrowych i flanelowych,
szampony, żele, oliwki, balsamy, kremy oraz mydła, słodycze,
artykuły i środki czystośc - proszki do prania dla dzieci, szczoteczki do zębów, gąbki oraz myjki kąpielowe, podkłady itp.,
ubranka dla dzieci oraz koc,
zabawki oraz wiele innych artykułów.

Po zakończonej akcji przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami 27.03.2018r. zebrane artykuły zawieźli do Domu Samotnej Matki w Wiernej Rzece.

Uczniowie klas 0-3 , którzy wzięli udział w akcji otrzymali dyplomy z podziękowaniami oraz drobne upominki. Natomiast uczniowie klas starszych otrzymali klasowe podziękowanie oraz plusowe punkty z zachowania.Wszystkim, którzy wzięli udział
w akcji charytatywnej
serdecznie dziękujemy:)


Muzyka w klasie VII

Klasy VII podczas lekcji muzyki tańczyła fragment "Jeziora łabędziego" i "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego. Choreografię i kostiumy przygotowali sami uczniowie.


I DZIEŃ WIOSNY

21 marca świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Z tej okazji pani Agnieszka Pękalska oraz pan Mateusz Kleszcz zorganizowali dla klas IV - VII prezentację o wiośnie połączoną z quizem oraz KONKURS WIEDZY O SPORCIE. Wyniki konkursu:
I miejsce - kl. VII
II miejsce - kl. V
III miejsce - kl. VI
IV miejsce - kl. IV


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza szkoła pozyskała fundusze na zakup książek do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w latach 2014-2020.
W związku z tym zapraszamy rodziców do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą książek oraz wskazanie innych pozycji, które powinny znaleźć się w bibliotece dla Waszych dzieci. Propozycje zakupu książek należy zgłaszać do nauczycieli języka polskiego, bibliotekarki lub sekretariatu szkoły.
Zapraszamy do współpracy! Więcej w zakładce Biblioteka

DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

Ważnym wydarzeniem w naszej szkole był Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom oraz dziewczynkom uczniowie klasy VII pod opieką mgr Małgorzaty Gibalskiej oraz mgr Marty Pol przygotowali występ artystyczny. Szkolny korytarz na 30 minut zamienił się w studio telewizyjne. Widzowie obejrzeli: wiadomości, prognozę pogody, przegląd sportowy oraz zabawną reklamę plastrów "Chud- nij". Następnie sympatycy seriali mogli podziwiać humorystyczną kłótnię małżeńską nasyconą wieloma znanymi przysłowiami. Kolejnym punktem szkolnego programu telewizyjnego były najnowsze propozycje najsłynniejszych kreatorów mody dla Pań. Na sam koniec odbył się koncert życzeń. Chłopcy wykonali utwór zespołu Kilersi pt. "Dzień Kobiet". Wprowadzone w radosny nastrój panie i dziewczynki przy utworze "Za zdrowie pań" otrzymały w dowód sympatii kwiaty oraz słodkie upominki.

Sto lat wszystkim Paniom!XXVI TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

W dniach 5-10 marca 2018 r. czwartoklasiści na lekcjach języka polskiego wraz z Paniami: Katarzyną Komorowską i Aurelią Wójcik obchodzili Tydzień Kultury Języka Polskiego.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało: Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie. W ramach TKJ uczniowie klasy IV wzięli m.in. udział w Konkursie Ortograficznym. Mistrzem Ortografii został Adam Korba, a Wicemistrzem - Hubert Puchała.

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach TKJ był Dzień Bohatera Literackiego. Czwartoklasiści nie tylko przygotowali świetne słowne prezentacje wybranych postaci literackich, ale także fantastyczne stroje. Odwiedził nas m.in. Pinokio, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Piotr, Edmund i Łucja z Opowieści z Narnii, Król Maciuś Pierwszy i Szewczyk Dratewka.

Ponadto uczniowie klasy IV przenieśli się w świat Narnii i opowiadali o przygodach bohaterów ich obowiązkowej lektury: Lew, czarownica i stara szafa. Opowieści z Narnii,cz.Ioraz wzięli udział w zajęciach związanych z wyborem patrona szkoły.

Dopełnieniem obchodów TKJ było tworzenie przez czwartoklasistów autorskich baśni, które - zgodnie z założeniami tego gatunku literackiego - oczywiście kończyły się happy end' em.


TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIALAMI INTEGRACYJNYMI W MICIGOŹDZIE

Minął tydzień pełny kulturalnych atrakcji w naszej szkole. W dniach 2018-03-05 - 2018-03-10 uczniowie uczestniczyli w zaprojektowanych wcześniej działaniach, w przygotowanie których zaangażowali się nauczyciele i wychowawcy kształcenia zintegrowanego. Motywem przewodnim naszych działań było hasło: "Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie". Nauczyciele zrealizowali projekt edukacyjny "Moja mowa świadczy o mnie". Uczniowie nie tylko wzbogacali słownictwo, poznawali zasady poprawnego wysławiania się ale i budowali poczucie własnej wartości poprzez udział w pogadankach, quizach, grach słownych. Szczególną okazją do zaprezentowania i uzasadnienia własnego zdania były zajęcia związane z wyborem patrona naszej szkoły. Uczniowie samodzielnie formułowali swoje opinie, "malowali słowami" portrety kandydatów na patrona, przedstawiali argumenty przemawiające za wyborem odpowiedniego kandydata. Uczniowie klasy drugiej oraz klas trzecich pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli wspomagających udali się na wycieczkę do kina Fenomen w WDK w Kielcach na zajęcia w ramach Świętokrzyskiej Akademii Filmowej. Tym razem obejrzeliśmy film "Zielona szkoła", a po przyjeździe do szkoły rozgorzała dyskusja na temat przyjaźni, tolerancji, szczerości i prawdomówności. Propagowaniem zainteresowań czytelniczych wśród uczniów naszej szkoły zajęła się biblioteka szkolna. W tym tygodniu odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki. W zaczarowaną krainę baśni wprowadzili małych uczniów ich starsi koledzy i koleżanki z klasy III b. Postacie z bajek zachęcały wszystkich do samodzielnego czytania książek dla dzieci, a także do czytania wspólnego z rodzicami. Uczniowie zostali zapoznani ze zbiorami biblioteki szkolnej, regulaminem oraz zasadami udostępniania księgozbioru. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki, a dyr. szkoły mgr Jerzy Witkowski dokonał pasowania uczniów na czytelników szkolnej biblioteki i wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy. Każde spotkanie z językiem dostarczało uczniom konkretnej wiedzy, kształtowało postawy które umożliwiają rozwój człowieka w każdym wieku. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do kolejnych zmagań językowych już za rok.

POSZUKUJEMY PATRONA

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe podjęła działania związane z nadaniem imienia szkole. Informacje na ten temat znajdują się w zakładce NASZ PATRON.

OGŁOSZENIE
o naborze do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe na rok szkolny 2018/2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej. Rodzice kandydatów proszeni są o złożenie w sekretariacie szkoły pisemnego zgłoszenia. Druk zgłoszenia oraz "Regulamin rekrutacji" dostępne są na stronie internetowej w zakładce Rekrutacja, a także w sekretariacie Szkoły.
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Szkoły od 12 lutego do 16 marca 2018 r. w godz. 7.00 - 15.00.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

8 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Korytarz został pięknie przystrojony przez p. Paulinę Kotwicę - Dudzic i p. Ewę Chlebny.
Obsługą sprzętu muzycznego zajmowali się:
* w klasach młodszych p. Paweł Wodecki
* w klasach starszych p. Mateusz Kleszcz
Klasy I - III bawiły się w godzinach 8:00 - 10:30, a klasy IV - VII od 11:00 do 13:30. Podczas zabawy dzieci uczestniczyły w konursach z nagrodami. Wszystkie klasy miały słodki poczęstunek, a dodatkowo rodzice z klasy IV zasponsorowali pizzę dla klas straszych.Z WIZYTĄ W TEATRZE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH

6 lutego 2018 r. czwartoklasiści wraz z Paniami: Katarzyną Komorowską, Aurelią Wójcik i Ewą Chlebny wybrali się do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl pt.: Ania z Zielonego Wzgórza.
Powieść o rudowłosej dziewczynce pióra Lucy Maud Montgomery ma ponadczasowe cechy, które mimo upływu czasu zachowują świeżość, bawią i wzruszają. Kolejne pokolenia przeżywają przygody Ani razem z nią. Taka też jest kielecka inscenizacja w wydaniu reżysera Jana Szurmieja. Wypełniają ją taniec, muzyka i śpiew, a uroku dodaje scenografia, w której widz znajdzie i Zielone Wzgórze, i szkołę, i rodzinny dom Maryli i Mateusza.
Bardzo ważnym elementem widowiska są piosenki - to one pointują poszczególne sceny, stanowią zgrabny komentarz, popychają akcję do przodu i co ważne - budują nastrój. Niektóre są tak piękne i wpadające w ucho, że jeszcze długo po spektaklu czwartoklasiści z opiekunami nucili je pod nosem.... :).


AKTORSKIE ZMAGANIA

Tuż przed feriami czwartoklasiści przygotowali lekcję teatralną i wystawili Legendę o warszawskim Bazyliszku. Uczniowie pod czujnym okiem Pań: Katarzyny Komorowskiej i Aurelii Wójcik przygotowali scenografię, kostiumy i rekwizyty do spektaklu. Sala szkolna, to co prawda nie deski teatru, ale od czegoś trzeba zacząć. Nie ma to, jak poznać zawód aktora od kuchni. :)"II KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK"

8 stycznia 2018 roku, już po raz drugi odbył się „Koncert Kolęd i Pastorałek”, zorganizowany przez naszą szkołę, pod czujnym okiem pomysłodawczyni - pani Marty Szafarczyk. W tym roku zebraliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie, gdzie nasi uczniowie wystąpili na scenie, śpiewając najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Zaproszeni gości, Rodzice uczniów oraz Wójt Gminy Piekoszów Pan Zbigniew Piątek mieli również okazję obejrzeć "Jasełka" w wykonaniu klasy VI, przygotowane pod opieką Pań: Edyty Pięty i Magdaleny Czarneckiej - Zbróg. Największym zaskoczeniem tej imprezy był występ Grona Pedagogicznego z "Pastorałką od serca do ucha". Wszystkich gości, szczególnie uczniów, ten występ bardzo zaskoczył i ucieszył, ponieważ nie często mają okazję oglądać występy wokalne nauczycieli:)

Jednym z ważniejszych celów "II Koncertu Kolęd i Pastorałek" był kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Chcieliśmy w dużym stopniu przyłączyć się do akcji zbierania funduszy na sprzęt medyczny, który ratuje małe dzieci. Specyfika naszej szkoły jest bliska takim wartościom jak pomoc chorym i niepełnosprawnym. Ponadto, w grudniu w budynku szkoły odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, przygotowany przez Panią Paulinę Żelazny wraz z wychowawcami ze świetlicy, z którego dochód został przekazany na WOŚP.

Szczególne podziękowania skierowane są do koordynatora tej imprezy - Pani Marty Szafarczyk, Pań: Edyty Pięty, Magdaleny Czarneckiej - Zbróg, Pauliny Żelaznej oraz do wszystkich wychowawców i nauczycieli wspomagających, którzy tak solidnie przygotowali uczniów do występów. Dziękujemy Rodzicom uczniów Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe za upieczenie, przygotowanie ciast na kiermasz.HOBBIT, CZYLI WIELKA PODRÓŻ

Dnia 8.01.2018 r. uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w wyjeździe do Exbudu w Kielcach na spektakl Hobbit, czyli wielka podróż zorganizowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Uczniowie śledzili pasjonujące przygody Bilba Bagginsa i jego towarzyszy krasnoludów, a nawet mogli wziąć udział w spektaklu. Wartka akcja, zabawne dialogi i kolorowe kostiumy sprawiły, że widowisko minęło w mgnieniu oka. Na zakończenie grupa szczęśliwców została zaproszona przez aktorów na scenę.
Wyjazd zorganizowała: mgr Karolina Tobera
Opiekunowie: mgr Izabela Kendych, mgr Magdalena Czarnecka - Zbróg.

JASEŁKA

22 grudnia, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły zasiedli ze swoimi wychowawcami do wigilijnego stołu. Były kolędy, dzielenie się opłatkiem, życzenia i pyszne potrawy przygotowane przez rodziców. Wszyscy zebraliśmy się później razem, aby obejrzeć jasełka wystawione przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pań: Edyty Pięty i Magdaleny Czarneckiej - Zbróg. W wesołym przedstawieniu tradycja mieszała się ze współczesnością, ale nie zabrakło Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy i Trzech Króli. Był też podstępny Herod i knujący intrygi diabeł.
Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim serdeczne życzenia.
W KRAINIE SŁODYCZY

Dnia 12.12.2017 r. uczniowie klasy V i VII wraz z wychowawcami wybrali się do Fabryki Słodyczy Magia Karmelu w Kielcach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach karmelowych. Mieli okazję zaobserwować tradycyjny sposób wytwarzania lizaków i cukierków. Ilość kolorów i smaków zapierała dech w piersiach. Każdy uczestnik warsztatów własnoręcznie stworzył lizaka. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali wykonane przez siebie lizaki oraz cukierki.
Wycieczkę zorganizowała: mgr Karolina Tobera.
Opiekunowie: mgr Agnieszka Pękalska, mgr Marta Szafarczyk, mgr Izabela Kendych.

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

Przedstawiciele uczniów klas II- III naszej szkoły w składzie: Michalina Piątkowska, Miłosz Grosicki, Marcel Szcześniak wzięli udział w XVI Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem:

"O czym szumi las?”

Konkurs obejmował zagadnienia programowe z edukacji przyrodniczej ze zwróceniem szczególnej uwagi na znaczenie lasu w życiu człowieka oraz w rozwoju życia na Ziemi. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich wiadomości i umiejętności na temat świata roślin i zwierząt leśnych, przyczyn degradacji środowiska leśnego oraz form ochrony przyrody leśnej. Wszyscy świetnie się bawili, a za udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Wydawnictwo "Nowa Era" oraz Urząd Gminy w Piekoszowie. Gratulujemy!!!
OUR PICTURE DICTIONARY

Prace plastyczno - językowe naszych uczniów pt. "OUR PICTURE DICTIONARY"

WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W DYMINACH

W dniu 28 listopada 2017r. odbył się wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach. Uczniowie przekazali zgromadzone rzeczy dla podopiecznych schroniska.
Podarowaliśmy zwierzakom:

-2 dywany,
-8 kołder,
-15 kocy,
-15 poduszek,
-54 puszki z mokrą karmą,
-25 opakowań ryżu,
-30 opakowań kaszy,
-32 opakowania makaronu,
-13 zabawek,
-171 kg suchej karmy.

Dziękujemy za okazane serce! Apelujemy do wszystkich POMAGAJCIE, bo naprawdę warto!
Organizatorzy:
p. Paulina Kotwica-Dudzic
p. Dorota RękasŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wzorem lat ubiegłych zorganizowano w naszej szkole obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na korytarzu szkolnym zebrali się uczniowie z klasy II, III a, III b ze swoimi nauczycielami. Dzieci śpiewały piosenki o pluszowym misiu - przyjacielu dzieci, rozwiązywały "misiowe zagadki", odpowiadały na pytania dotyczące życia niedźwiedzi, a przede wszystkim wykonały piękne portrety swoich ulubieńców - pluszowych misiów. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieciom towarzyszyły słowa wiersza:

"Przyjaciel miś"
Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś!
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały miś!
Miś, choć mały, choć nieśmiały,
Wielkie, serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma!

Szkolne święto Pluszowego Misia przygotowały p. Joanna Kotowska oraz p. Iwona Zajkowska.


AKCJA CHARYTATYWNA "PEŁNA MISKA DLA OGYZKA"


W dniach od 06 do 10 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się coroczna zbiórka dla podopiecznych schroniska w Dyminach pt. "Pełna miska dla Ogryzka". Uczniowie naszej szkoły, wrażliwi na krzywdę zwierząt, kolejny raz ochoczo przystąpili do akcji charytatywnej.
Osoby, które wsparły akcję "Pełna miska dla Ogryzka":

-p. Edyta Pięta
-p. Marzanna Tyra
-p. Magdalena Czarnecka- Zbróg
-Piotr Szafulski
-Ksawery Gos
-Oliwia Pol
-Oliwier Pinda
-Łucja Warchoł
-Lena Szewczyk
-Adrian Ogonowski,
-Nikola Pinda
-Oskar Chochulski
-Nikola Gos
-Stanisław Gos
-Wiktoria Relidzyńska
-Weronika Marcinkowska
-Krzysztof Michalecki
-Aleksandra Sobczyk
-Wojciech Sobczyk
-Maja Wilk
-Oliwia Koneczna
-Zuzanna Sulej
-Ksawery Wieczorek
-Kamil Witkoś
-Maria Ziębińska
-Michał Guzy
-Karol Kundera
-Gabriela Marcinkowska
-Julia Siwek
-Maja Sulej
-Zuzanna Szewczyk
-Julia Cioroch
-Gabriel Drogosz
-Nadia Król
-Oliwia Sawicka
-Marika Stępień
-Laura Zaleska
-Grzegorz Księski
-Edyta Komenda
-Sandra Ogonowska
-Jakub Bałchanowski
-Weronika Klimkiewicz
-Nikola Giemza
-Sandra Żurawińska
-Julia Ciołak
-Klaudia Dziuba
-Dominik Ziętek
-Amelia Picheta
-Julia Relidzyńska
-Mateusz Salwa
-Patryk Zagdański
-Maja Krzysztofik
-Klaudia Bielawska
-Patrycja Litwin
-Zuzanna Korba

Organizatorzy akcji:
p. Dorota Rękas
p. Paulina Kotwica- Dudzic

BAJKOTERAPIA w ramach akcji: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W listopadzie 2017 r. czwartoklasiści pod opieką p. Katarzyny Komorowskiej wzięli udział w akcji: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Uczniowie przeczytali przedszkolakom z gr. II- Ekoludki z Przedszkola Integracyjnego w Micigoździe bajkę terapeutyczną pt.: Niepełnosprawny kolega - mój Przyjaciel, do której 4 i – 5-latki wykonały ilustracje. Było to bardzo pouczające spotkanie.

KONKURS CZYTELNICZY

31 października 2017 r. czwartoklasiści wzięli udział w Konkursie Czytelniczym pod hasłem: "Witajcie w Akademii Pana Kleksa" zorganizowanym przez polonistkę p. Katarzynę Komorowską i bibliotekarkę p. Joannę Kotowską. Po dwuetapowych zmaganiach składających się z części pisemnej i ustnej, wyłoniono zwycięzców.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce- Mateusz Zając
II miejsce- Adam Korba
III miejsce- Hubert Puchała

Gratulujemy!!!

W tym samym dniu czwartoklasiści wzięli także udział w lekcji bibliotecznej: Jak korzystać z karty katalogowej? Pani bibliotekarka przybliżyła uczniom, czym się różnią katalogi: rzeczowy, tytułowy i alfabetyczny, czym jest karta i opis książki. Zdobyte wiadomości uczniowie wykorzystali na lekcjach języka polskiego, tworząc samodzielnie karty biblioteczne.
Zachęcamy do czytania kolejnych ciekawych lektur i wypożyczania książek z biblioteki szkolnej!!!
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Miłość do Ojczyzny, pamięć o jej trudnej nieraz historii i wdzięczność bohaterom narodowym przyświecały tegorocznym obchodom Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Dnia 10 listopada uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Katarzyny Lis i pani Edyty Pięty w montażu słowno- muzycznym przypomnieli o drodze, jaką przebyli nasi przodkowie ku odzyskaniu niepodległości. Całości towarzyszyła ciekawa prezentacja multimedialna, podczas której uczniowie mogli poznać lub przypomnieć sobie ważne daty, powstania i ich bohaterów.

Przez cały dzień towarzyszyły nam biało - czerwone barwy przypiętych na piersiach kotylionów.ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu 18.10.2017r. odbyło się uroczyste ślubowanie kl. I. Pierwszaki podczas krótkiego występu artystycznego zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - recytatorskie. Następnie pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia, a wychowawca klasy - p. M. Gibalska wręczyła pamiątkowe dyplomy.
Zaproszeni goście - Wójt Gminy Piekoszów, przewodniczący Rady Gminy oraz radny Gminy Piekoszów złożyli gratulacje uczniom kl. I i wręczyli drobne upominki. Od tego momentu piewszacy zostali pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej miał w ZOPi w Micigoździe wyjątkowo uroczysty przebieg. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi wzięli udział w akademii uświetniającej obchody tego niezwykle ważnego święta.

Uczniowie klasy V przygotowani przez p. Martę Szafarczyk i p. Sylwię Szetelę złożyli wierszowane życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Miłym słowom i uśmiechom nie było końca. Imprezę uprzyjemniały piękne piosenki. Życzenia swoim pracownikom złożył również dyrektor p. Jerzy Witkowski, podkreślając znaczenie edukacji w życiu każdego człowieka. Na zakończenie wszyscy nauczyciele otrzymali kolorowe, ręcznie robione kwiaty ze słodką niespodzianką.

DLA CHŁOPCÓW MNIEJSZYCH I WIĘKSZYCH

Dnia 29.09.2017r. odbyła się dyskoteka z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Wszyscy chłopcy - duzi i mali - mogli się poczuć tego dnia wyjątkowo. Po zakończeniu lekcji uczniowie klas IV - VII stawili się na dyskotekę. Zabawę umilały największe taneczne przeboje ostatnich lat. Na spragnionych i głodnych czekał poczęstunek. Uczestnicy dyskoteki brali także udział w zabawach i tańcach grupowych. Wszyscy bawili się świetnie. Następna taka dyskoteka za rok!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017 roku o godzinie 10:30 odbyło sięw naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przez całą społeczność szkolną, głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Witkowski, który serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych i życzył wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Uczniowie klasy V przedstawili montaż słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Marty Szafarczyk.

Wszystkim naszym uczniom, i tym starszym, i tym najmłodszym, życzymy jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, ale przede wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.

ROK SZKOLNY 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca 2017r. pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość różniła się od tych, z ostatnich kilkunastu lat, bo tym razem nie żegnaliśmy żadnych absolwentów. Uczniowie klasy VI zostaną w szkole w klasie VII. Akademię przygotowała klasa IV pod kierunkiem pani Marty Szafarczyk. Tradycyjnie, jak co roku, pan dyrektor Jerzy Witkowski wręczył nagrody książkowe dla najlepszych uczniów klas IV - VI oraz listy gratulacyjne dla Rodziców. Pan Radny Gminy Piekoszów - Stanisław Świercz ufundował nagrodę specjalną dla najlepszego, wyróżniającego się ucznia. W tym roku przypadła ona Zuzannie Zając.


SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

I miejsce: Paulina Wawrzeńczyk kl. IV
II miejsce: Nikola Grosicka kl. V
III miejsce: Maja Krzysztofik kl. VI

Wyróżnienia:
Klaudia Bielawska kl. VI
Julia Ciołak kl. V
Dawid Sidło kl. IVGMINNE KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę w gminnych konkursach języka angielskiego.
DOGOTERAPIA W NASZEJ SZKOLE

Podstawowym celem spotkania było uświadomienie dzieciom obecności psa, wywołanie zainteresowania zwierzęciem, przełamanie strachu lub obaw przed dotknięciem go oraz zapoznanie psa z nowym miejscem, osobami i sytuacją. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się bawić i ćwiczyć ze zwierzęciem, karmić go, nauczyły się też dostrzegać potrzeby psa, traktować go jak równorzędną istotę, nawiązały z nim silny kontakt emocjonalny. Organizatorzy: p. Paulina Kotwica - Dudzic, p. Dorota Rękas oraz Fundacja DOGadanka.
FESTYN RODZINNY Z OKAZJI IV DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

10 czerwca 2017 r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe, już po raz czwarty, odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku hasło brzmiało: "Integracja, Ja i Ty: Zdrowa rodzina, szczęśliwe dzieci". Dzień Godności, który na całym świecie obchodzony jest 5-go Maja, w całej Europie jest także Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Przełamywanie barier, lęków i negatywnych stereotypów o osobach z niepełnosprawnością. Uświadamianie najważniejszych problemów, jakie ich dotykają. Dostarczanie rzetelnej informacji i wiedzy. Pokazywanie standardów, do osiągnięcia których powinniśmy dążyć, aby te osoby mogły funkcjonować w społeczeństwie jako jego pełnoprawni obywatele. To podstawowe zadania Integracji. I nasza szkoła tę integrację i jej zadania realizuje. Przykładem tego jest między innymi corocznie organizowany festyn.

Główną atrakcją IV Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością był występ Kabaretu z Konopi, który dzięki swoim fantastycznym skeczom wywołali uśmiech na twarzy widzów oraz komentowali polską rzeczywistość w komiczny sposób. Przed dziećmi wystąpił również Clown Fred, który zaciekawił wymagających odbiorców, swoimi popisowymi występami: jeździe na rowerku, pokazie gry na gitarze czy sztuczce z bombą!
W tym dniu przewidzieliśmy bardzo wiele innych atrakcji dla dzieci i rodziców, takich jak:
- zjeżdżalnia i zamek,
- hipoterapia,
- warsztaty tkackie prowadzonych przez panią Martę Szcześniak,
- stanowisko wykonywania biżuterii,
- stanowisko malowania twarzy.
Ponadto goście mogli skorzystać z poczęstunku, jakim były ciasta, lody oraz kiełbaski z grilla. Wszystkie dzieci mogły wziąć udział w zawodach sportowych oraz loterii fantowej. Podczas festynu odbył się Quiz wiedzy ogólnej, gdzie uczestnicy wygrali wspaniałe nagrody! Koniec festynu uświetnił występ Zespołu Ludowego "Wierna Rzeka". Rodzice ze swoimi dziećmi, mieli okazję wziąć udział w pokazie zajęć metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz pokazie zajęć metodą Integracji Sensorycznej.
Honorowymi gośćmi byli Wójt Gminy Piekoszów - Zbigniew Piątek, Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów - Stanisław Kotwica, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Przewodnicząca Gminnej Komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony zdrowia i Pomocy społecznej - Barbara Drogosz, Radny Gminy Piekoszów - Stanisław Świercz, Przedstawiciel ZPO w Jaworzni - Małgorzata Czekaj, Przyjaciel szkoły - Jan Ciszek oraz byli Dyrektorzy Szkoły - Pan Graba oraz Pan Gawroński.
Koordynatorami Festynu rodzinnego z okazji IV Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością były: mgr Magdalena Czarnecka - Zbróg, mgr Ewa Chlebny, mgr Agnieszka Kawecka - Wijas. Ogromnym wkładem pracy wykazała się mgr Marta Szafarczyk, wszyscy nauczyciele i pracownicy administracyjno - obsługowi ZOPI w Micigoździe.
Ten wspaniały festyn nie mógłby się odbyć, gdyby nie hojność ludzi dobrego serca czyli naszych sponsorów. A oto oni:
1. Współorganizator Festynu - Gminna Komisja do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piekoszowie,
2. Artur Widłak - Polskie Górnictwo Skalne Minerał,
3. Janusz i Karolina Piątkowscy - Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Carbo - Trans,
4. Marta Dziwisz - Stowarzyszenie Autorów ZAiKS,
5. Małgorzata Żukowska - Kwiaciarnia "Cuda Wianki",
6. Paulina Kleszcz - Kwiaciarnia "Julia",
7. Karol Majka - Zakład Piekarniczy,
8. Tomasz Majka - Delikatesy "Odido" ,
9. Tadeusz Kosiński - Zakład Piekarniczo – Cukierniczy,
10. Paweł Hochel - "Hochtrans" Usługi Transportowe i Budowlane,
11. Mariusz Hochel - Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Hochel",
12. Beata Suwała - Restauracja „Zajazd 48”
13. Bronisława Prokop - Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowo - Produkcyjne Węglobud,
14. Wiesław Miśkiewicz - Sklep Wielobranżowy,
15. Mateusz Picheta, Tomasz Picheta - Mechanika Pojazdowa,
16. Henryk Ławniczek - Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Kielcach,
17. Piotr Salwa - Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe Sal – Bud,
18. Urszula Kozieł - Kawiarnia "Syrenka",
19. Jacek Bosak - Stajnia "Bose Kopyto",
20. Marzena Ogonowska - Studio Kosmetyczne "Marzena",
21. Ewa Gos Ewelina Zajęcka - Sklep Spożywczy "U Dziewczyn",
22. Wiesław i Marzena Gaweł - Sklep Wielobranżowy,
23. Aneta Dyk - „Świat Firanek" Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo-Usługowe,
24. Andrzej Parandyk - Szkoła Jazdy PIEKOSZÓW,
25. Mateusz Majka - Pressgraf Agencja Reklamy i Handlu,
26. Zbigniew Staniec, Roman Bujak - Młyn Stanex S. C.,
27. Paweł Ludynia - Prodach,
28. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami - MB Recycling,
29. Sylwester Giemza - Gimax – Truck,
30. Piotr Jakubowski - DPJ,
31. Paweł Stępień - Zakład naprawy i obsługi pojazdów Mechanik,
32. Czesław Wijas - Przedsiębiorstwo Transportowo - Handlowe "Witrans",
33. Jarosław Jaworski - "Speed Lines" Usługi Transportowe. Przewóz Osób,
34. Elżbieta Sobura - Salon Fryzjerski,
35. Małgorzata Gołuchowska,
36. Danuta Jarczak - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dana,
37. Zygmunt Gozdek - Przedsiębiorstwo wielobranżowe Goja,
38. Oraz Sponsorzy anonimowi.

XI SPOTKANIE INTEGRACYJNE OSÓB CHORYCH ORAZ DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

2 czerwca 2017 r. klasa V, pod opieką mgr Barbary Karyś i mgr Magdaleny Czarneckiej - Zbróg, wybrała się do Masłowa na XI Spotkanie Integracyjne Osób Chorych oraz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Spotkania te odbywają się co roku z inicjatywy biskupa Mariana Florczyka w rocznice uroczystej mszy świętej, którą św. Jan Paweł II odprawił 2 czerwca 1991 r. na lotnisku w Masłowie. Za każdym razem bierze w nich udział ponad tysiąc osób. O 11.00 odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego oraz biskupa Mariana Florczyka.

ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA

Z okazji święta rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy V z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe, pod czujnym okiem mgr Barbary Karyś oraz mgr Magdaleny Czarneckiej - Zbróg, przygotowali montaż słowno - muzyczny. Uczniowie mogli dowiedzieć się o historii z XVIII wieku, kiedy to państwo polskie przeżywało kłopoty. Na szczęście znaleźli się Polacy, którzy widzieli grożące niebezpieczeństwo utraty niepodległości. Byli to między innymi twórcy konstytucji, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucji 3 Maja: Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic, Ignacy Potocki oraz Stanisław Małachowski - marszałek sejmu. Prace prowadzone były pod patronatem króla Stanisława Poniatowskiego. Uczniowie opowiedzieli historię również w cytowanych wierszach, między innymi: Ignacego Krasickiego, Marii Konopnickiej , Mariana Piechala. Atrakcją był polonez zatańczony przez uczniów podczas recytacji fragmentu Koncertu Jankiela "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Na koniec uroczystości, jedna z uczennic zaśpiewała piosenkę Andrzeja Rosiewicza - "Pytasz mnie...".BEZPIECZNY INTERNET

5 kwietnia 2017.policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach i Komisariatu Policji w Chęcinach, przeprowadziły zajęcia z uczniami klas IV- VI. Spotkanie miało na celu zapoznanie młodych ludzi z zakresem bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z Internetu.
Za pomocą projekcji filmu profilaktyczno - edukacyjnego pt. "3...2...1... Internet" funkcjonariuszki zobrazowały dzieciom niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą mieć do czynienia w Internecie - spotkania z osobami znanymi wyłącznie z sieci, upubliczniania danych osobowych, piractwa oraz problematykę cyberprzemocy. Młodzież zapoznano również z katalogiem zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczulono, aby surfując w sieci zawsze pamiętali o szanowaniu innych użytkowników oraz respektowali ich prawa. Uczniowie za ciekawą i pouczającą lekcję podziękowali oraz zaprosili na kolejne spotkanie.


WYSTAWIAMY KOPCIUSZKA WANDY CHOTOMSKIEJ

Uczniowie klasy IV na lekcji języka polskiego wystawili Kopciuszka Wandy Chotomskiej. Czwartoklasiści musieli zadbać o charakteryzację, kostiumy i rekwizyty, aby jak najpełniej oddać charakter utworu. Spośród kilku inscenizacji wybrano najlepszą wersję tej znanej baśni oraz najzdolniejszego aktora. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale również cenna lekcja teatralna.NIECH NAM ŻYJĄ NASZE PANIE!

Dzień Kobiet w naszej szkole miał niezwykły przebieg. Każda z pań pracujących w szkole mogła się poczuć wyjątkowo. Zadbali o to uczniowie klasy VI, którzy wraz z wychowawczynią mgr Karoliną Toberą przygotowali dla każdej przedstawicielki płci pięknej wyjątkowe śpiewane życzenia. Wszystkie panie pracujące w szkole wysłuchały specjalnych dedykacji i pięknych życzeń. Występ zakończył się rozdaniem przez chłopców własnoręcznie wykonanych kwiatów z papieru.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

7 marca 2017r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania był pan dyrektor Jerzy Witkowski, który w swoim wystąpieniu zachęcał pierwszoklasistów do czytania i dokonał aktu pasowania. Po obejrzeniu przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy V i IIb dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców oraz zakładki do książek. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.ZABAWA KARNAWAŁOWA

27 stycznia 2017r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla grup przedszkolnych oraz dla klas I - VI. Wspaniałej zabawie towarzyszyły zabawy i konkursy z nagrodami.


Zobacz więcej na Facebooku


"CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC..."

Ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną miał w naszej szkole niezwykły przebieg. Uczniowie wraz z panią katechetką mgr Edytą Piętą przygotowali niesamowity występ. Jasełka w ich wykonaniu na długo zostaną w naszej pamięci. Historia narodzin Jezusa została opowiedziana po raz kolejny na nowo. Byliśmy świadkami niezwykle wzruszającej, ale i zabawnej opowieści. Zabawne dialogi i wartka akcja, wyraziste postaci stworzyły ciekawą opowieść. Wspólnie odśpiewane piękne kolędy i pastorałki połączyły wszystkich i pozwoliły odczuć świąteczną atmosferę. A postaci Heroda czy Maryi i Józefa zapamiętamy na długo.ODROBINA SZKŁA, BROKATU I ... WYOBRAŹNI

Na początku grudnia uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunami: mgr Karoliną Toberą, mgr Barbarą Karyś, mgr Magdaleną Czarnecką - Zbróg oraz mgr Pauliną Kotwicą-Dudzic udali się do Fabryki bombek „Decora” w Miechowie. Uczestnicy wycieczki prześledzili skomplikowany proces ręcznego tworzenia ozdób choinkowych. Zobaczyli jak niezwykle trudna i wymagająca precyzji jest praca osób zatrudnionych w fabryce. Obejrzeli niezwykłe cudeńka wytwarzane w fabryce. Ukoronowaniem zwiedzania było własnoręczne tworzenie ozdób choinkowych. Każdy z uczniów pomalował i ozdobił bombkę, którą później zabrał do domu. Ograniczeniem mogła być tu jedynie wyobraźnia. Bajecznie kolorowe brokaty i farby pomogły stworzyć niezwykłe ozdoby choinkowe, które długo będą cieszyć oczy.

PODSUMOWANIE AKCJI „PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA” 2016

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w tym roku nasza coroczna zbiórka karmy, koców i innych rzeczy dla zwierząt ze schroniska ponownie zakończyła się ogromnym sukcesem. Uczniowie przynosili do szkoły wszystko to, co może się przydać naszym czworonożnym przyjaciołom. Nad całą akcją czuwali nauczyciele: p. Paulina Kotwica-Dudzic oraz p.Dorota Rękas. Zebraliśmy m.in.: kilkadziesiąt kilogramów karmy suchej i mokrej, ogromną ilość koców, kołder i innych materiałów, które posłużą za legowisko dla zwierząt, oraz całą masę miseczek, smyczy i innych akcesoriów. Dzięki tym licznym darom mogliśmy ponownie zabezpieczyć przed zimą zwierzaki ze schroniska w Dyminach.
Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Liczymy na was w przyszłym roku!!!


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to bardzo ważna data w życiu uczniów naszej szkoły. Tego bowiem dnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na uroczystość zaproszono najmłodszych uczniów ze swoimi nauczycielami oraz dyrektora szkoły p. Jerzego Witkowskiego.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? "Oczywiście, że tak!" - odpowiadali zgodnie dzieci i dorośli. Najmłodsi uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe misie, obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą historię powstania święta Pluszowego Misia, nauczyli się śpiewać piosenkę, której refren jest im bardzo bliski:


Pokochaj Pluszowego Misia
On przyjacielem dzieci jest.
Dorotka, Adaś i Justysia
Wesoło wszyscy bawmy się….

Szkolne święto Pluszowego Misia przygotowały p. Joanna Kotowska oraz p. Iwona Zajkowska.

W GOŚCINIE U HENRYKA SIENKIEWICZA

Dnia 17.11.2016 r. uczniowie z klasy IV, V i VI pod opieką mgr Joanny Kotowskiej i mgr Karoliny Tobery wzięli udział w wycieczce do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Uczniowie uczestniczyli tam w lekcji muzealnej pt. "Henryk Sienkiewicz i jego czasy". Dowiedzieli się wielu ciekawostek o autorze „W pustyni i w puszczy”, poznali jego życie prywatne oraz klimat epoki, w której żył Sienkiewicz. Dopełnieniem wizyty było zwiedzanie pięknego dworku pisarza oraz wycieczka po otaczającym go parku połączona z rozwiązywaniem zagadek o naszym nobliście.

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Pod opieką Pani Barbary Karyś i Pani Magdaleny Czarneckiej - Zbróg, klasa V przygotowała z okazji 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości, montaż słowno - muzyczny, by jak najlepiej przybliżyć okres zaborów i wydarzenia jakie miały miejsce w 1918 roku - roku odzyskania niepodległości. Cyprian Kamil Norwid powiedział, że ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek. Miały tego świadomość przeszłe pokolenia, a czy my rozumiemy swoje obowiązki względem ojczyzny? Czy szanujemy symbole narodowe, troszczymy się o poprawność języka polskiego, czy zachowujemy polskie tradycje narodowe? Kochani tylko w waszych rękach ojczyzny los, zmieniajcie się, żeby Polska była Polską, uleczcie ojczyznę lecząc siebie, leczcie swe wady, zmieniajcie świat, póki czas, póki czas, póki czas...

"Kiedy nagle las zaszumi,
Mowę sosny gdy zrozumiesz…
To jest Polska
Gdy zobaczysz gdzieś topole
Królujące ponad polem…
To jest Polska
Gdy zobaczysz płowe wrzosy
Rozbłyskane w kroplach rosy
To jest Polska
Kiedy drogim jest ci w życiu
Żyto srebrne przy księżycu
To jest Polska
Ujrzysz biały krzyż wycięty
Hełm i piasek święty
To jest Polska"
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ I ANGIELSKIEJ

3 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Zajączkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Angielskiej. Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze w języku polskim i angielskim.

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły:
I miejsce (w kategorii klas IV – VI) Julian Ćwikliński kl. 5
Wyróżnienia:
Nikola Giemza kl. 4
Michał Guzy kl. 2a
Jakub Miśkiewicz kl.3


ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

19 października b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. O godz. 12:20 przy dźwiękach muzyki, pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia.
Dzieci w obecności Dyrekcji Szkoły, grona pedagogicznego, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad bezpiecznego zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Następnie na prośbę Rodziców pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 21.10.2016r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowany program poświęcony był nauczycielom i pracownikom obsługi naszej szkoły. Uczniowie klas IV - VI uczcili to święto wierszem, piosenką oraz własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Akademię przygotowały panie Beata Walczyńska oraz Sylwia Szetela, a oprawę muzyczną pani Marta Szafarczyk.
Pan Dyrektor Jerzy Witkowski złożył życzenia wszystkim pracownikom z okazji ich święta i życzył dalszego powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom naszej szkoły, wręczając kartki z życzeniami.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Pierwszego września na boisku szkolnym, w promieniach porannego słońca uczniowie, nauczyciele i rodzice uroczyście powitali nowy rok szkolny. Rozpoczęto tradycyjnie wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie klasy V wraz z p. Martą Szafarczyk przygotowali krótki program artystyczny, w którym pożegnali wakacje i powitali szkołę. Uroczystość zakończyło przemówienie pana dyrektora Jerzego Witkowskiego.

ROK SZKOLNY 2015/2016

UROCZYTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

24 czerwca 2016r. o godz. 8:00 pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Pan dyrektor Jerzy Witkowski podziękował wszystkim pracownikom oraz uczniom za wytężoną pracę. Tradycyjnie w roli głównej występowali szóstoklasiści, którzy żegnali się ze szkołą. Przekazali flagę szkoły piątoklasistom i złożyli uroczyste ślubowanie. Przedstawili także montaż słowno - muzyczny przygotowany przez wychowawczynię - p. Agnieszkę Pękalską i panią od muzyki - Martę Szafarczyk. Uczniowie klasy V pożegnali klasę VI, a dzieci z Oddziału Przedszkolnego swoich kolegów i koleżanki z grupy, którzy rozpoczną w nowym roku szkolnym naukę w klasie I. W uroczystości uczestniczył pan Radny - Stanisław Świercz. Zaproszony gość ufundował nagrodę specjalną - aparat fotograficzny dla absolwenta z najlepszymi wynikami w nauce. Nagroda ta przypadła Gabrieli Miśkiewicz. W dalszej części Pan Dyrektor wraz z Panem Radnym wręczyli nagrody dla pozostałych najlepszych uczniów szkoły oraz podziękowania dla Rodziców.ZAJĘCIA OPARTE NA METODZIE M. CH KNILLÓW

Integracja nie jest tylko pustym hasłem w naszej szkole. W dobiegającym końca roku szkolnym uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach opartych na metodzie M. CH Knillów prowadzonych w grupie przedszkolnej. Metoda ta ma formę zabawy ruchowej przy specjalnie opracowanej muzyce. Piątoklasiści rozwijali empatię i nawiązali relacje koleżeńskie z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Zajęcia te pomagają rozwijać świadomość ciała, nawiązywać dobre kontakty z otoczeniem oraz pokonywać bariery w komunikacji u dzieci. A co najważniejsze zarówno najmłodszym dzieciom jak i ich trochę starszym kolegom terapia ta przyniosła dużo radości ze wspólnej zabawy, i przebywania ze sobą oraz relaksu - a to jest najważnejsze.Wyjazd do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci

22 czerwca 2016 r., klasy IV i V pod opieką: Pani Barbary Karyś, Pana Pawła Wodeckiego, Pani Karoliny Tobery i Pani Magdaleny Czarneckiej, odwiedziły Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę: "Człowiek - niezwykła maszyna", która uświadamia, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Zapoznali się z pięcioma czynnościami życiowymi człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Druga wystawa pt. "Zmysły człowieka", ukazywała zdrowy organizm ludzki. Zwiedzający mogli ocenić swój zakres wzroku, rozpoznać niewidzialny przedmiot, spróbować odgadnąć, co to za zapach i zmierzyć zakres swojego słuchu. Wystawy składały się z wielu interesujących stanowisk multimedialnych i mechatronicznych."JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

Uczniowie klas "0" - VI naszej szkoły wraz z nauczycielami 10 czerwca 2016 r. włączyli się w ogólnopolską akcję masowego czytania związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie. Tego dnia o godzinie 10:00 zebrali się boisku szkolnym z ulubionymi książkami w ręku i na kwadrans zatopili się w lekturze. W czasie akcji ułożyli też wieżę z przyniesionych książek. Wszystko po to, by pokazać, że czytaniem można i należy się chwalić. Uczniowie promowali modę na czytanie, pokazali nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji !!!


FESTYN RODZINNY INTEGRACJA, JA I TY

W sobotę, 4 czerwca 2016 r., z okazji 4 edycji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, na terenie Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe , odbył się festyn rodzinny pod hasłem: Integracja, Ja i Ty . Polskie Radio Kielce, Nowa TV Kielce, BCK w Piekoszowie to patroni medialni wydarzenia.

Gośćmi festynu byli Wójt Gminy Piekoszów - Zbigniew Piątek oraz Przewodniczący Rady Gminy - Zdzisław Grosicki wraz z małżonką. W czasie imprezy można było obejrzeć montaże słowno- muzyczne przygotowane przez wszystkie klasy i grupy integracyjne, spektakl profilaktyczny oraz przedstawienie w wykonaniu rodziców. Nie zabrakło także konkurencji sportowych, warsztatów tkackich, układania ogromnych puzzli oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej Placówki. Oprócz tego na dzieci czekały atrakcje w postaci malowania twarzy, basenu z piłeczkami, zjeżdżalni, trampoliny, przejażdżki na kucyku oraz grilla.

Laureaci nawiązujących do integracji konkursów: plastycznego i sportowego otrzymali nagrody i dyplomy.
Współorganizatorem festynu była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Sponsorzy festynu:
Paweł Hochel (Hochtrans Transport Micigózd),
Tomasz Majka (Zakład Piekarniczy),
Artur Widłak (Polskie Górnictwo Skalne Minerał Podzamcze),
Beata Suwała (Restauracja Zajazd 48 Micigózd),
Paulina Kleszcz (Kwiaciarnia Julia Piekoszów),
Bogusław Smolarczyk (Handel Obwoźny Micigózd),
Bronisława i Józef Prokopowie (P.U.H.P. Węglobud Micigózd),
Wioletta Miśkiewicz (Sklep wielobranżowy Micigózd),
Leszek Kotwica (Usługi Instalacji Grzewczej i Sanitarnej Micigózd),
Mariusz Hochel (ZPM Hochel Micigózd),
Henryk Ławniczek (PGO Kielce)
Marta Dziwisz (Stowarzyszenie Autorów ZAIKS).

DZIĘKUJEMY!!!!

ZOBACZ RELACJĘ Z IMPREZY NA BCK PIEKOSZÓW


WYJAZD DO MASŁOWA

Na specjalne zaproszenie, 3 czerwca 2016 r., klasa IV wraz z wychowawcą Panią Barbarą Karyś i nauczycielem wspomagającym Magdaleną Czarnecką wzięła udział w "X Spotkaniu Integracyjnym Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych", które odbyło się w Masłowie. Tym bardziej było to ważne spotkanie, ponieważ odbyło się w 25. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Masłowie. Wszystkie szkoły integracyjne i te o charakterze specjalnym, uczestniczyły we Mszy Świętej, której przewodniczył biskup Marian Florczyk. W swojej homilii nawiązywał do słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych 3 czerwca 1991 roku w Masłowie, poświęconych rodzinie. - Mówił jak prawdziwy pastrzerz z Ewangelii, dla którego każda owca jest ważna. Ta niepełnosprawna też, bo o nią trzeba dbać i ją trzeba leczyć - mówił biskup. Duszpasterz zaznaczał również rolę serc. To właśnie one są symbolem spotkań, a papieski cytat "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca" jest od lat ich mottem. - Wszyscy potrzebujemy serca. Każdy chce być kochany - mówił biskup Florczyk.

3 MAJA – NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

9 maja w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji. 3 maja 1791 roku uchwalono w Polsce Konstytucję 3 maja, czyli oficjalną Ustawę rządową, pierwszą w Europie, drugą na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych).

Klasa IV, pod opieką Pani Barbary Karyś – nauczyciela historii oraz nauczyciela wspomagającego Pani Magdaleny Czarneckiej, przedstawiła montaż słowno – muzyczny połączony

Klasa IV przypomniała również o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja. W ramach tychże uroczystości zaśpiewaliśmy pieśń pt. „Polska flaga”.NIEZWYKŁA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 31.03. 2016 r. w klasie IV miała miejsce niezwykła lekcja języka polskiego. Czwartoklasiści wystawili utwór Wandy Chotomskiej "Kopciuszek". Każda grupa mogła zaprezentować własną wersję tego utworu. Uczniowie samodzielnie przygotowali dekoracje, kostiumy i rekwizyty do inscenizacji, dzięki czemu mogli lepiej zrozumieć pracę scenografów, aktorów i reżyserów w teatrze. Ten zabawny utwór z przewrotnym zakończeniem pozwolił uczniom sprawdzić się aktorsko. Lekcję zakończyła ocena i omówienie występów poszczególnych grup oraz wybór najlepszych aktorów.
Zajęcia przygotowały: mgr Karolina Tobera, mgr Magdalena Czarnecka
AKCJA PROMOCYJNA W GALERII KORONA

Dn. 19.03.2016 roku odbyła się w Galerii Korona już trzecia akcja promocyjna naszej szkoły. Tym razem prezentowaliśmy się w ramach Dnia Wiosny połączonego z tradycjami świątecznymi Wielkanocy. W związku z tym nasi uczniowie przedstawili swoje prace plastyczne tematycznie związane z wiosną. Poza tym, jak zawsze odbył się słodki poczęstunek cieszący się niesłabnącym powodzeniem wśród klientów galerii. Dzieci miały też możliwość skorzystania z licznych atrakcji, między innymi mogły własnoręcznie wykonać piękny stroik świąteczny, udekorować wielką pisankę, a dziewczynki oddały się w ręce fachowych stylistek, które udzieliły im porad kosmetycznych.PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

9 marca 2016r. w ramach Tygodnia Kultury Języka odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. W zaczarowaną krainę baśni wprowadzili małych uczniów ich starsi koledzy i koleżanki z klasy IV. W czasie akademii pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę:


"My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy..."

Dyrektor szkoły mgr Jerzy Witkowski dokonał pasowania uczniów na czytelników. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uroczystość przygotowały: p. Joanna Kotowska, p. Iwona Zajkowska, p. Agnieszka Wijas, p. Paulina Banak, p. Magdalena Czarnecka.

XXIV TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO
(7 - 12 marca 2016 r.)


"Kto czyta książki, żyje podwójnie".

Umberto Eco

W dniach 7 - 12 marca 2016 na lekcjach języka polskiego szóstoklasiści obchodzili XXIV Tydzień Kultury Języka. Motywem przewodnim tegorocznej edycji akcji było hasło: Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w przygotowanym przez panią Katarzynę Komorowską Szkolnym Konkursie Ortograficznym.

Miano Mistrzyni Ortografii przypadło niezwyciężonej Gabrysi Miśkiewicz, a Wicemistrzem- okazał się Wojtek Wieczorek.

W Tygodniu Kultury Języka najstarsi uczniowie naszej szkoły czytali i recytowali także utwory polskich autorów oraz redagowali hasła reklamowe wymyślonych przez siebie produktów i urządzeń.DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet w naszej szkole miał niezwykły przebieg. Uczniowie klasy V zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym nie brakowało najpiękniejszych piosenek o kobietach. Akademię prowadzili w tym dniu oczywiście chłopcy. Uzupełnieniem rozważań o naturze kobiecej były piosenki brawurowo odśpiewane przez klasę V. Usłyszeliśmy utwory o kobietach m.in. Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego. Na zakończenie dziewczęta zatańczyły do "Być kobietą" Alicji Majewskiej i pięknie zaśpiewały tę piosenkę. Cóż tu dodać: "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów".
Akademię przygotowała: mgr Karolina ToberaKONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

10.02. 2016 r. szóstoklasiści wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania, realizując tym samym podstawowy kierunek polityki oświatowej państwa w r. szk. 2015/16: Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie zbiegło się także z obchodzonym w lutym Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Na znak czystości językowej ("mówię poprawną polszczyzną") uczniowie założyli białe bluzki i koszulki.
Mistrzynią Pięknego Czytania została Aneta Bałchanowska, a Wicemistrzem- Bartek Zych. Gratulujemy!!!:-)
Organizatorzy: Katarzyna Komorowska, Joanna Kotowska.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
VI GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się 14 stycznia w Centrum Kultury w Piekoszowie. Uczniowie naszej szkoły: Nikola Giemza, Jakub Bałchanowski i Paulina Wawrzeńczyk (kl.III) zdobyli I miejsce jako grupa wokalna w kategorii klas I - III. Ponadto I miejsce zajął duet z naszej szkoły - Julia Kornecka i Zuzanna Zając (klasa V) w kategorii grup wokalno-instrumentalnych.

NAJSYMPATYCZNIEJSZA KLASA I W POWIECIE!

Jak co roku gazeta "Echo Dnia" ogłosiła plebiscyt na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą. Głosowanie zaczęło się w czwartek - 3 grudnia 2015r., a zakończyło w poniedziałek - 28 grudnia 2015r. o godzinie 24. Można było głosować na trzy sposoby: za pomocą SMS-ów, klików na portalu www.echodnia.eu oraz poprzez portal społecznościowy Facebook. Za zajęcie pierwszych pięciu miejsc w powiecie przewidziane były nagrody. Niezależnie od zwycięstwa w powiecie, wszystkie klasy walczyły o nagrody główne w województwie.

W plebiscycie klasa 1a z naszej szkoły zajęła 1 miejsce w powiecie kieleckim, a w województwie świętokrzyskim 6 otrzymując 21937 głosów. W nagrodę spędzą dzień pełen niespodzianek w Jura Parku w Bałowie (zapewniony transport). Dodatkowo każdy uczeń klasy, otrzyma książeczkę "Zagadki drogowe z bezpieczeństwa ruchu" od kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


GRATULUJEMY!!!

W Plebiscycie brała również udział klasa 1b zdobywając 1132 głosy. Również serdecznie GRATULUJEMY.


JASEŁKA 2015

W świąteczny nastrój wprowadziły nas jasełka bożonarodzeniowe, które przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Edyty Pięty.

ZAJĘCIA METODĄ RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

W grudniu, dzieci z Oddziałów Rocznego Obowiązkowego Przygotowania Przedszkolnego "A" i ,"B" wraz z wychowawczyniami i nauczycielami wspomagającymi uczestniczyły w zajęciach pokazowych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne prowadzonych przez instruktora- panią Katarzynę Komorowską. Genialność tej metody polega na jej prostocie i naturalności. Radości było co niemiara.

Podstawowe założenia metody to rozwijanie przez ruch. System ćwiczeń W. Sherborne ma zastosowanie zarówno we wspomaganiu i stymulowaniu rozwoju dzieci, jak i terapii zaburzeń rozwoju emocjonalnego, społecznego, umysłowego, ruchowego i fizycznego. Podczas zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego dziecko poznaje swoje ciało i przestrzeń, która je otacza, spotyka w niej drugiego człowieka oraz uczy się współpracy.
Korzyści płynące z metody:
- wyzwala swobodę zachowań i naturalności,
- daje poczucie bezpieczeństwa i okazję do rozładowania energii,
- wyzwala zaangażowanie,
- daje pewność siebie, radość działania w grupie i możliwość poczucia się w innej roli niż na co dzień.


XIII GMINNY KONKURS MATEMATYKA INACZEJ

8 grudnia w BCK w Piekoszowie odbył się XIII Gminny Konkurs MATEMATYKA INACZEJ organizowany przez SP w Piekoszowie.
Przedstawiciele sześciu szkół naszej gminy przez półtorej godziny rozwiązywali przygotowany przez organizatorów zestaw zadań tak dobranych, aby znalazły się w nich treści odpowiednie dla każdego uczestnika. W trakcie pracy drużyn przeprowadzona została konkurencja indywidualna - kolejno reprezentanci klas 4, następnie 5 i 6 otrzymali zestawy zadań w postaci prezentacji multimedialnej, na które musieli odpowiedzieć w określonym czasie. Uczennice naszej szkoły (Julia ciołak, Zuzanna Zając i Gabriela Miśkiewicz) zdobyły I miejsce w konkurencji grupowej oraz I miejsce w konkurencji indywidualnej zdobyła Zuzanna Zając z kl. V.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!WYJAZD KLAS IV - VI DO MULTIKINA W KIELCACH


MARATON PISANIA LISTÓW

9.12.2015 r. szóstoklasiści, pod nadzorem nauczyciela języka polskiego- Katarzyny Komorowskiej wzięli udział w akcji pod nazwą: Maraton Pisania Listów.

Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los konkretnego bohatera lub bohaterki akcji. W Polsce listy pisane są w tym tygodniu w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury.


AKCJA "PELA MISKA DLA OGRYZKA"

Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się akcja "Pełna miska dla Ogryzka". Celem jej było zebranie i dostarczenie do schroniska w Dyminach darów dla zwierząt. Udało się zgromadzić karmę, kaszę, makarony, konserwy, kołdry, koce. Nagrodą za największą hojność był wyjazd do schroniska i dostarczenie zebranych artykułów potrzebującym zwierzętom.
Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy: Dorota Rękas. Agnieszka Wijas, Marta Szafarczyk.
Gdy wolności nadszedł czas…

10 listopada w naszej szkole w wykonaniu klasy IV, pod opieką Pani Barbary Karyś - nauczyciela historii oraz nauczyciela wspomagającego Pani Magdaleny Czarneckiej byliśmy widzami ciekawego montażu słowno - muzycznego połączonego z prezentacją multimedialną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Występujący uczniowie przybliżyli nam czasy, w których Polska zniknęła z mapy z powodu rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię oraz czasy, gdy niemożliwe stało się możliwe - Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność... Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne.
SZÓSTOKLASIŚCI W TEATRZE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH

4.11.2015 r. szóstoklasiści i przedstawiciele klasy V z Panią Katarzyną Komorowską wybrali się do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl pt.: "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery' ego w reżyserii Piotra Szczerskiego. Ten mały musical z utworami sławnego polskiego kompozytora Seweryna Krajewskiego był dla uczniów niezwykłą lekcją o poszukiwaniu przyjaźni i jej roli w życiu. Wizyta w teatrze była także swoistym oddaniem czci niedawno zmarłemu reżyserowi i długoletniemu dyrektorowi Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach- Piotrowi Szczerskiemu.

"Mały Książę" to piękna historia, mówiąca o tym, że władza, sława i praca nie czynią nas szczęśliwymi, a wręcz przeciwnie- odciągają nas od tego, co w życiu naprawdę ważne i czynią samotnymi. To opowieść o przyjaźni i dorastaniu do tego, żeby być odpowiedzialnym za drugiego człowieka. Polecamy!!!:-)


"NARODOWE CZYTANIE"


21 października 2015 r. szóstoklasiści i Oddział Rocznego Obowiązkowego Przygotowania Przedszkolnego 0 "A" pod opieką pań:
K. Komorowskiej, A. Wijas, D. Rękas przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji: "Narodowe Czytanie". Honorowy Patronat nad imprezą sprawowała Para Prezydencka. Poprzebierani za bohaterów książek najstarsi uczniowie ZOPI w Micigoździe czytali młodszym Kolegom i Koleżankom fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa i innych utworów dla dzieci znanych polskich twórców, a następnie zadawali im pytania do tekstów. Trzeba przyznać, że "zerówkowicze" świetnie poradzili sobie z rozumieniem słowa czytanego. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty.

Po raz pierwszy wydarzenie w Polsce miało miejsce w roku 2012, wtedy czytano "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry i Henryka Sienkiewicza. Co roku zwiększa się liczba uczestników akcji. "Trylogia" czytana była w ponad 2 tys. miejsc w całej Polsce - w bibliotekach, szkołach, urzędach, na rynkach miast, a nawet na dworcach.

Lektura książek nie tylko pogłębia wiedzę, ale rozwijając wyobraźnię, sprawia, że wzrastają nasze kompetencje i możliwości oddziaływania na świat. Aby z roku na rok poziom czytelnictwa w Polsce wzrastał, konieczne jest stworzenie ponadpokoleniowej wspólnoty czytelników, pielęgnujących tę piękną i pożyteczną aktywność. Okazuje się bowiem, iż we wdrażaniu do czytania i podtrzymywaniu zainteresowania czytaniem główną rolę odgrywają osoby z najbliższego otoczenia – rodzina, nauczyciele, znajomi, koledzy.

Czytajmy zatem!!! Miłej lektury;-)


ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

16 X 2015 r. odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas I a i I b, nauczyciele, rodzice, delegacje klas starszych, Dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście. Nad całością uroczystości czuwała wychowawczyni klasy I a p. Iwona Zajkowska. W przygotowaniach pomagały panie Joanna Kotowska, Agnieszka Wijas i Paulina Banak. Po złożeniu uroczystej przysięgi Pan Dyrektor Jerzy Witkowski pasował pierwszoklasistów na prawowitych uczniów szkoły, a wychowawczynie p. Iwona Zajkowska i p. Joanna Kotowska wręczyły okolicznościowe dyplomy.
Rodzice przygotowali dla uczniów niespodziankę w postaci smacznego tortu.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2015 r. cała społeczność szkolna ZOPI w Micigoździe świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klasy VI złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, życząc im wszelkiej pomyślności i zadowolenia z pracy. Opierając się na pomyśle polonistki, pani K. Komorowskiej, przygotowali też przedstawienie teatralne, za pomocą którego wszyscy przenieśliśmy się w czasy prehistoryczne. Poznaliśmy Prepsora, Preśpiocha, Preprymuskę, Prełobuza i Prekujona, a nawet odwiedził nas bajkowy Fred Flinston. Młodzi aktorzy w sposób humorystyczny zaprezentowali widowni preedukację i problemy uczniów i nauczycieli. Dopełnieniem kabaretowego wydania Dnia Nauczyciela była specjalnie na tę uroczystość napisana piosenka , na melodię "Flinstonów", którą wykonali Sandra i Michał. Nad realizacją spektaklu czuwały panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.WYCIECZKA KLAS IV - VI DO ZAGNAŃSKA

29 września uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wyjazdowych zajęciach warsztatowych pn. "Ochrona ptaków drapieżnych drogą do zachowania bioróżnorodności" zorganizowanych w sokolarni przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska takie ptaki drapieżne jak: pustułka, myszołów oraz jastrząb i dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek. Atrakcją warsztatów były pokazy ćwiczeń, jakie wykonują sokolnicy ze swoimi podopiecznymi. Na zakończenie odbył się quiz sprawdzający stopień opanowania wiadomości o ptakach drapieżnych przez naszych uczniów. Najlepsi uczestnicy quizu zostali nagrodzeni a wszyscy dostali sympatyczne upominki. Będziemy miło wspominać ten wyjazd!


W sokolarni...Pod dębem Bartkiem


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września uczniowie naszej szkoły uroczyście powitali nowy rok szkolny. Uroczystość uświetniła krótka cześć artystyczna, która rozpoczeła się po przemówieniu pana dyrektora Jerzego Witkowskiego. Na świeżym powietrzu, wśród śpiewu ptaków uczniowie pożegnali wakacje i powitali szkolne mury. Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Pamiętano akże o rocznicy wybuchu II wojny światowej a z ust czniów popłynęły słowa poezji patriotycznej.Przemówienie pana dyrektora Jerzego Witkowskiego

ROK SZKOLNY 2014/2015

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

I tak rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca. Uczniowie naszej klasy przygotowali uroczystą akademię. Cieszymy się, że opuszczamy mury szkoły, chociaż nie wiemy co nas czeka w gimnazjum. Podczas uroczystości zaproszeni goście p. Mirosław Kowalski oraz p. Stanisław Świercz razem z p. dyrektorem Jerzym Witkowskim wręczyli najlepszym uczniom nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Szczególnie wyróżniono ucznia naszej klasy Łukasza Ciołaka, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Pana Radnego Stanisława Świercza w postaci cyfrowego aparatu fotograficznego za bardzo wysokie wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Wszyscy podkreślali, że cała nasz klasa uzyskała najlepszy w całej gminie wynik sprawdzianu szóstoklasisty. Dlatego z wdzięcznością żegnamy naszych nauczycieli i z optymizmem patrzymy w przyszłość.


Uroczyste ślubowanie szóstoklasistów

Wręczenie nagród najlepszym uczniom...Podziękowanie dla rodzicówAKCJA PROMOCYJNA SZKOŁY

Dnia 30.05.2015r. w Galerii Korona w Kielcach odbyła się już druga akcja promocyjna szkoły, w ramach tegorocznego Dnia Dziecka. Nasze uczennice częstowały dorosłych i dzieci kruchymi ciasteczkami upieczonymi własnoręcznie przez nauczycieli. Słodkie pyszności, udekorowane lukrem i kolorowymi wstążeczkami z wizytówką szkoły cieszyły się oczywiście wielkim powodzeniem. Dziewczynki skorzystały też z atrakcji oferowanych w tym dniu dla dzieci, a na koniec zostały sprawiedliwie i zasłużenie ukoronowane przez prowadzącego zabawę wodzireja.

DZIEŃ DZIECKA

Tegoroczny Dzień Dziecka miał niezwykły przebieg w ZOPI w Micigoździe. Występujący zazwyczaj w roli widzów nauczyciele stali się... aktorami. Wystawiono nowoczesną wersję starej i znanej baśni "Kopciuszek". Widownia co chwilę wybuchała śmiechem słuchając dowcipnych dialogów i podziwiając ciekawe kostiumy i rekwizyty.

Będziemy długo pamiętać ten Dzień Dziecka!
TEATRALNA WIOSNA 2015

21 maja 2015 r. Koło Teatralne ZOPI w Micigoździe pod opieką pani Katarzyny Komorowskiej brało udział w Przeglądzie Teatralnym pod nazwą: "Teatralna wiosna" zorganizowanym przez BCK w Piekoszowie. Młodzi aktorzy zajęli II miejsce w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy!!!!

"DISCO MAJÓWKA"

Ale była zabawa... 13 maja 2015r.r w godz. 16.00 - 17.30 w ZOPI odbyła się "Disco Majówka". Zabawa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przeznaczona była dla klas IV - VI. Muzykę i dekorację na dyskotekę przygotowały dziewczęta z klas IV i V, m.in.: Natalia Perzowicz i Gabrysia Miśkiewicz. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas "tanecznych szaleństw" czuwali opiekunowie: mgr Paulina Pol, mgr Paulina Kotwica-Dudzic, mgr Karolina Tobera. Opiekun SU przygotował dla uczestników zabawy dodatkowe atrakcje - liczne konkursy z nagrodami. Największą popularnością cieszyły się następujące konkurencje: "taniec z gwiazdami", "balonowe koła", "kto pierwszy" - dzieci pokonywały trasę trzymając w jednej ręce łyżkę a na niej piłeczkę do ping-ponga oraz przekłuwanie balonów z wróżbami. Wszyscy znakomicie się bawili i po zakończonej "majówce" z uśmiechami na twarzy rozeszli się do domów.


AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

Rocznica uchwalenia Kostytucji 3 Maja została uczczona uroczystą akademią. Mali recytatorzy przypomnieli przebieg tego niezwykle ważnego wydarzenia sprzed 224 lat. Na scenie powitano króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który złożył przysięgę, czuwania nad konstytucją, przed społecznością szkolną. Całości dopełniło wspólne śpiewanie Mazurka 3 Maja - patriotycznej pieśni, która bardzo przypadła do gustu wszystkim, zrówno uczniom jak i nauczycielom.AKADEMIA Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Dnia 24.04.2015 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Ewy Chlebny. Dzień Ziemi jest obchodzony w naszej szkole od wielu lat. Celem jego jest pobudzenie świadomości ekologicznej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za czyste i zdrowe środowisko. Obchody tego święta stały się tradycją szkoły i weszły na stałe do kalendarza imprez szkolnych.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU NA SCENIE I... W TELEWIZJI TVP KIELCE

........

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 27 marca 2015 r. z inicjatywy Pani Katarzyny Komorowskiej odbyły się dwa ważne wydarzenia - w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie miał miejsce XV JUBILEUSZOWY MIĘDZYGMINNY FESTIWAL TEATRALNY, a we foyer Kieleckiego Centrum Kultury - uczniowie naszej szkoły: Kacper Mielecki, Julia Kornecka, Zuzanna Zając, Julia Ciołak, Nikola Grosicka czytali fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w gronie aktorów, reżyserów i dyrektorów kieleckich instytucji kulturalnych.

Piotr Szczerski – Poeta, Zuzanna Wierzbińska – Panna młoda, to reprezentacja Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Zaczęli od bardzo poważnej sceny. I tak rozpoczęło się powszechne czytanie "Próbujemy dramat polski" zainaugurowane przez TVP Kielce. W Międzynarodowym Dniu Teatru, do Kieleckiego Centrum Kultury przyszli przedstawiciele wszystkich kieleckich scen. W scenie przekomarzanie się Poety z Rachelą, zagrali Marek Mikos szef kieleckiego oddziału telewizji i Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Do powszechnego czytania ,"Wesela" Wyspiańskiego zaprosiliśmy także dzieci i młodzież szkolną. – Próbowanie dramatu ma wielką wartość – mówi Marek Mikos, dyrektor i redaktor naczelny TVP Kielce. – Sprawdzamy, jak te skrzydlate słowa z "Wesela", brzmią dzisiaj; czy to jest o nas, czy dowiadujemy się o swojej śmieszności, czy o swojej wielkości, o Polsce - dodaje Mikos.

Cieszymy się, że w tak ważnym wydarzeniu brali udział uczniowie naszej szkoły.

Powszechne czytanie "Wesela" Wyspiańskiego z udziałem uczniów ZOPI w Micigoździe można obejrzeć na stronie TVP KIELCE:


www.kielce.tvp.pl/19429691/tvp-kielce-na-swieto-teatru

www.kielce.tvp.pl/19441092/probowanie-wesela

Więcej na temat XV Jubileuszowego Międzygminnego Festiwalu Teatralnego przeczytać można na stronie www.zopimicigozd.pl w zakładce: Festiwal Teatralny, a także na www.bckpiekoszow.pl

OBCHODY I DNIA WIOSNY

20 marca z okazji pierwszego dnia wiosny odbył się szkolny konkurs "Mam talent" skierowany do uczniów klas I - VI. Przed członkami jury oraz zgromadzoną na korytarzu szkolnym publicznością uczniowie pochwalili się swoimi zdolnościami. Niektórzy śpiewali solo oraz w duecie, tańczyli byli też tacy, którzy zaprezentowali umiejętności gry na instrumencie.Organizatorami konkursu byli p. Agnieszka Pękalska i p. Mateusz Kleszcz.
INTERAKTYWNE WARSZTATY TELEWIZYJNE

W ramach obchodów XXIII Tygodnia Kultury Języka, w piątek 13 marca 2015 r. odbył się wyjazd klas IV-V do WDK w Kielcach na Interaktywne Warsztaty Telewizyjne pt.: "Jak stworzyć świat fantasy?". Praca z reżyserem, operatorami kamer i montażystami dała dzieciom ogólny ogląd na podstawy pracy na planie filmowym. Sformułowania i komendy używane podczas warsztatów pozwoliły uczniom poznać branżowe słownictwo, a dzięki współdziałaniu, doświadczyli istoty współdziałania w grupie. Sandra Zaleska z klasy V znalazła się wśród wyróżnionych i otrzymała fioletowy bilet szczęścia. Zrealizowany podczas warsztatów materiał filmowy zostanie przekazany do profesjonalnego studia postprodukcji w celu zmontowania, udźwiękowienia i dodania efektów komputerowych. Gotowy film niebawem zostanie przesłany do naszej szkoły.
W czasie warsztatów opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Katarzyna Komorowska, Agnieszka Pękalska i Karolina Tobera.


TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO W ZOPI W MICIGOŹDZIE

W dniach od 9 do 14 marca 2015r. w województwie świętokrzyskim trwał XXIII Tydzień Kultury Języka Polskiego. Nasza szkoła również brała udział w tym projekcie. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Tygodnia Kultury Języka stały się słowa Williama Szekspira:

Mówić to mało - trzeba mówić do rzeczy.

W tym roku głównym motywem była sztuka mówienia, czyli wyrażania swoich myśli i sądów w sposób komunikatywny i jasny dla odbiorcy.
Aby zachęcić uczniów do dbałości o poprawną pisownię, w ZOPI w Micigoździe odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Mistrzem Ortografii została Gabrysia Miśkiewicz z kl. V, a Wicemistrzem - Natalia Sidło z kl. VI. Gratulujemy!!!
Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym.
Konkurs przygotowały Panie polonistki: K. Komorowska i K. Tobera.
ZABAWA KARNAWAŁOWA

13 lutego w ZOPI w Micigoździe odbyła się zabawa karnawałowa. Klasy I - III bawiły się w godzinach od 9.00 do 11.00, a starszaki przez kolejne dwie godziny. Obsługą sprzętu muzycznego zajmowali się dwaj chłopcy ze starszych klas: Bartłomiej Zych i Jakub Ogonowski. Uczniowie świetnie sie bawili w rytmie najnowszych hitów: wraz z nauczycielami tańczyli w kółku, robili wężyki i inne akrobacje taneczne. Podczas zabawy w uroczysty sposób zakończono trwającą przez cały miniony tydzień Pocztę Walentynkową - rozdano kartki walentynkowe ich właścicielom z oklaskami na stojąco. Ponadto dzieci uczestniczyły w konkursach z nagrodami, miały sesję zdjęciową oraz słodki poczęstunek.MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest od czternastu lat. Został proklamowany podczas 30 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, do których zalicza się 43 procent wszystkich aktualnie używanych. Ponad 200 znalazło się na liście języków całkowicie wymarłych w ciągu życia zaledwie trzech ostatnich pokoleń.
Na datę obchodów Dnia Języka Ojczystego wybrany został 21 lutego, upamiętniający wydarzenia 1952 roku, kiedy to w miejscowości Dhaka (obecnej stolicy Bangladeszu) doszło do demonstracji studentów, domagających się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego (bangla) – za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan.
W naszej szkole (tuż przed feriami) w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie klas V- VI sprawdzali sprawność swojego języka i "łamali" go sobie, wypowiadając najtrudniejsze połączenia wyrazów tzw. łamacze językowe, przygotowane dla każdego ucznia przez polonistkę, Panią Katarzynę Komorowską.

Oto niektóre z nich:
*Czego trzeba strzelcowi do zestrzelenia cietrzewia drzemiącego w dżdżysty dzień na drzewie?
*Siedzi Jerzy na wieży i nie wierzy, że w Białowieży na szczycie wieży jest gniazdo jeży.
*Z czeskich strzech szło Czechów trzech, gdy nadszedł zmierzch, pierwszego w lesie zagryzł zwierz, bez śladu drugi w gąszczach sczezł, a tylko trzeci z Czechów trzech osiągnął marzeń kres.
*Czy tata czyta cytaty Tacyta?
*Kurkiem kranu kręci kruk, kroplą tranu brudząc bruk, a przy kranie, robiąc pranie, królik gra na fortepianie.
ROCZYSTE OTWARCIE SALI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Uczniowie niepełnosprawni z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe mogą już korzystać z zajęć terapii integracji sensorycznej. Sala do tego typu zajęć właśnie została otwarta w placówce. To kolejny krok, jaki nasza szkoła zrobiła na drodze ku integracji. Kosztowało nas to dużo wysiłku, ale z każdym dniem przekonujemy się, że było warto – mówi dyrektor placówki pan Jerzy Witkowski.
Szkoła w Micigoździe istnieje od wielu lat, jednak placówką integracyjną stała się dopiero w Roku Szkolnym 2012/2013, czego pomysłodawcą był obecny dyrektor placówki. Już jako Zespół Oświatowych Placówek Integracyjnych szkoła z każdym rokiem zyskiwała coraz większą liczbę uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. W obecnym roku szkolnym do placówki uczęszcza już 31 takich uczniów. Stąd też pomysł, aby stworzyć na terenie szkoły salę integracji sensorycznej, która umożliwi lepszy rozwój dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tak się tez stało. Terapia integracji sensorycznej ma charakter wesołej zabawy ruchowej, podczas której dostarczane są dziecku takie bodźce, jakich najbardziej potrzebuje jego system nerwowy. Co wpływa na lepszy rozwój dziecka i jego zachowanie. Sala, z której będą korzystać dzieci została wyposażona w specjalistyczny sprzęt i pomoce do stymulacji wszystkich systemów nerwowych. Ponadto szkoła posiada dzięki realizowanym projektom unijnym nowoczesne środki techniczne i pomoce dydaktyczne, które umożliwiają dostosowanie procesu i samych warunków nauki do indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych uczniów. ZOPI oferuje uczniom liczne zajęcia wspomagające ich rozwój: rewalidację indywidualną, zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, terapię pedagogiczną, integrację sensoryczną. Uczniowie są dowożeni do placówki busem szkolnym. Liczebność uczniów w klasach jest ograniczona, w tym od 3 do 5 uczniów niepełnosprawnych, nad których postępami czuwa nauczyciel wspomagający.
Uroczystość oficjalnego otwarcia sali integracji sensorycznej odbyła się 12 lutego. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną pozwalająca lepiej poznać zasady funkcjonowania szkoły i codzienną pracę nauczycieli. Przecięcia wstęgi dokonał dyrektor ZOPI pan Jerzy Witkowski, a ksiądz Andrzej Kozieł z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie poświęcił salę i zgromadzony w niej sprzęt. Na uroczystości byli obecni liczni goście m.in. poseł Marek Gos, sekretarz Urzędu Gminy w Piekoszowie Marcin Dudek, Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów Zdzisław Grosicki, radny Stanisław Świercz, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kielcach Henryk Ławniczek, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekoszowie Beata Osmólska-Kaleta, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Piekoszów, dyrektorzy zaprzyjaźnionych oświatowych placówek integracyjnych z Kielc, oraz rodzice uczniów. Podsumowaniem imprezy były występy artystyczne uczniów placówki nawiązujące do hasła integracji i pomocy innym. Na zakończenie goście zgromadzeni przy słodkim poczęstunku dyskutowali o kształceniu integracyjnym i dalszych perspektywach rozwoju szkoły, bo jak zapewnił dyrektor placówki, pan Jerzy Witkowski, nie jest to koniec zmian.


Sala Integracji Sensorycznej

Przemówienie Pana Dyrektora

Uroczyste otwarcie sali SI

Występ uczniów klasy IV


UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW

W dniu 6 lutego 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowania uczniów na czytelników dokonał dyr. szkoły mgr Jerzy Witkowski. Pierwszoklasiści wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów klasy VI, zapoznali się z obowiązkami czytelnika oraz sami pochwalili się swoją wiedzą o bajkach i baśniach. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Po uroczystej akademii wszyscy uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "MÓJ PRZYJACIEL - PIES"

19 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel - pies". Jego organizatorem były pani Paulina Kotwica- Dudzic oraz pani Dorota Rękas.


WYNIKI KONKURSU:
I miejsce- Zuzanna Zając kl. IV
II miejsce- Maja Krzysztofik kl. IV
III miejsce- Nikola Pacak kl. VI
wyróżnienie:
Wiktor Smolarczyk kl. V
Dominika Pękalska kl. VI
Aneta Bałchanowska kl. V
Gratulujemy!!!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Sponsorom za ufundowanie nagród.


JASEŁKA' 2014

Spotkanie całej społeczności szkoły przed Bożym Narodzeniem stało się już w ZOPI w Micigoździe tradycją. W tym roku jasełka przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Edyty Pięty. Interesujący scenariusz, piękna dekoracja i kostiumy oraz kolędy złożyły się na całość wspaniale wprowadzającą w świąteczny nastrój.DOGOTERAIA W NASZEJ SZKOLE!

12 grudnia 2014r. odbyły się zajęcia z dogoterapii. Po spotkaniu z psem dzieci wiedzą, czym jest dogoterapia, nauczyły witać się z psem, będą pamiętać o spytaniu właściciela o zgodę na pogłaskanie psa, poznały miejsca gdzie głaszczemy psa oraz wiele ciekawych psich informacji :)
Dzieci były zachwycone :)
Dogoterapia prowadzona była przez panią Magdalenę Pawlik- Paciorek i panią Olę Bąk.
Pomysł na spotkanie był inicjatywą pani Pauliny Kotwicy - Dudzic i pani Doroty Rękas.

KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI

16 grudnia 2014 r. klasa V wraz z Paniami: Katarzyną Komorowską i Joanną Kotowską przeniosła się w niezwykły świat "Bajek" Adama Mickiewicza i Ignacego Krasickiego, a to za sprawą odbywającego się w tym dniu Konkursu Recytatorskiego. Celem bajki jest pouczać o szkodliwości czy pożyteczności pewnych zachowań, przekazać jakąś zasadę etyczną lub wskazówkę postępowania. Poprzez recytację utworów uczniowie popularyzowali mowę polską, pokonywali tremę, a za sprawą morałów Bajek uczyli się mądrze postępować w życiu.


Oto Laureaci:
I miejsce - Michał Kornecki
II miejsce - Wiktor Smolarczyk
III miejsce - Gabriela Miśkiewicz
Gratulujemy!
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu - słodycze.
Zapraszamy do czytania poezji polskiej i brania udziału w kolejnych turniejach recytatorskich!


ZABAWA ANDRZEJKOWA

27 listopada w godzinach od 15.00 do 16.30 odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV-VI, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.Wszyscy dobrze się bawili wróżąc sobie przyszłość przy dźwiękach najnowszych hitów. Największą popularnością cieszyły się następujące wróżby: "serduszka" i "szkatułka".

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA, 25 ROCZNICA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA ORAZ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ W NASZEJ SZKOLE

W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole i całej Polsce Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie 7 listopada tego roku podjął Sejm RP.

Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcali wspólnie Minister Edukacji Narodowej- Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka- Marek Michalak.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tak ważnego dla dzieci święta, celebrując przy tym 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka.

Poprzebierani za dzieci z różnych stron świata (Azji, Afryki, Europy, Ameryki) , członkowie Koła Teatralnego pod opieką pani Katarzyny Komorowskiej i Aurelii Wójcik, przypomnieli społeczności uczniowskiej ZOPI w Micigoździe najważniejsze prawa dzieci: do życia, do imienia, uzyskania obywatelstwa, do wychowywania się bez przemocy, wyrażania własnych poglądów, życzliwego traktowania, nauki, zabawy, rozrywki, ochrony zdrowia itd. Ciekawym tłem ważnych treści Konwencji były połączone z minichoreografią radosne piosenki o dzieciach różnych narodowości.

Ten dzień (21 listopada 2014 r.) był inny niż zwykle, bowiem oprócz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka i 25 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, świętowaliśmy, będąc dla siebie mili i uprzejmi oraz ubierając się na zielono (kolor nadziei, zadowolenia)- Dzień Życzliwości i Pozdrowień.AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCIKONKURS

30.10.2014r. w Zespole Placówek Oświatowych w Zajączkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski

Poezji Polskiej i Angielskiej.
Nad przebiegiem konkursu czuwało jury. Oceniało uczestników w dwóch kategoriach; szkoła podstawowa - kl. I- III oraz kl. IV – VI.

Jest nam niezmiernie miło, że uczniowie naszej szkoły zyskali uznanie jury, zdobywając miejsca:

Kl. I- III
III miejsce - Julian Ćwikliński
Kl. IV- VI
III miejsce - Natalia Sidło
SERDECZNIE GRATULUJEMY !WYJAZD KLAS IV - VI DO MULTIKINA W KIELCACH

27 października 2014 r.klasy IV - VI wyjechały do Multikina na seans pt. "Wakacje Mikołajka". Wraz z bohaterami mogliśmy się przenieść na piaszczystą plażę, brać udział w beztroskich zabawach i ciekawych przygodach.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy...
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pod opieką Pani mgr Barbary Karyś oraz Pani mgr Edyty Pięty. Uczniowie klas IV, V, VI w swoich występach przypomnieli znaczenie i historię szkolnictwa polskiego.
Podczas przedstawienia miały również miejsce podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego

"za trud, za uśmiech i serce..."Przemówienie Pana Dyrektora

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

10 października 2014 roku w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Dyrektor ZOPI, Radny Gminy Piekoszów Stanisław Świercz, rodzice „pierwszaków” oraz uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi. Nad występem uczniów czuwali: wychowawca klasy – mgr Małgorzata Gibalska, nauczyciel wspomagający – mgr Paulina Pol oraz nauczyciel nauczania indywidualnego – mgr Ewa Chlebny. Główni bohaterowie dnia – uczniowie klasy I, przywitali gości wierszem i piosenką, po czym przystąpili do oficjalnej części uroczystości. Ślubowali godnie reprezentować swoją szkołę, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, szanować nauczycieli, pracowników szkoły i siebie nawzajem. Następnie Dyrektor ZOPI pasował każdego „pierwszaka” na ucznia naszej szkoły a wychowawca klasy wręczył pamiątkowe dyplomy. Po tym przedstawiciele starszych klas wręczyli nowym adeptom szkoły drobne upominki i przystąpiono do wykonania upamiętniających to ważne święto zdjęć. Po zakończeniu uroczystości uczniowie klasy I wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami udali się do swojej sali na poczęstunek.

DYSKOTEKA Z OKZJI DNIA CHŁOPAKA

W dniu 30 września 2014r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Opiekunami imprezy były: mgr Paulina Pol, mgr Marta Szafarczyk oraz mgr Magdalena Czarnecka. W dwugodzinnej zabawie (od 15.30 do 17.30) wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Przygotowaniem muzyki oraz obsługą sprzętu audiowizualngo zajęli się chłopcy z klasy VI. Frekwencja na zabawie sięgała blisko 100 proc. Podczas dyskoteki wyłoniono Mistera ZOPI, którym został uczeń klasy VI Jakub Gajek. Uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach: taniec na gazecie, limbo, taniec z balonami. Opiekunowie brali czynny udział w dyskotece-prowadzili liczne zabawy taneczne (pociąg, zabawy w kole, wężyk itp.), zachęcając w ten sposób nawet tych najbardziej nieśmiałych uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, więc imprezę należy uznać za udaną.MŁODZI NAUKOWCY W ŚWIECIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Dnia 12 września 2014 r. klasy: V i VI pod opieką pań: Joanny Kotowskiej, Agnieszki Pękalskiej i Katarzyny Komorowskiej wybrały się na nietypowe zajęcia do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Mogliśmy tam poznać eksponaty i sprzęty, które przyjechały do Centrum Nauki z całego świata. Peryskop, wir wodny, telegraf akustyczny, kołyska Newtona czy laserowa harfa to tylko niektóre przykłady eksponatów, które widzieliśmy w placówce. Przez jeden dzień staliśmy się naukowcami prowadzącymi badania i doświadczenia z zakresu medycyny, nauk przyrodniczych i matematyki. Mogliśmy oglądać różne preparaty pod mikroskopem, uczestniczyć w wirtualnym spacerze w kapsule 5D, zobaczyć modele mechanicznego lwa, machiny czasu, robota-żołnierza i kilkadziesiąt innych trójwymiarowych prototypów maszyn Leonarda da Vinci. Mieliśmy też szansę zobaczyć reprodukcje obrazów da Vinci: "Mona Lisy" i "Ostatniej Wieczerzy" oraz poznać projekt miasta idealnego czy mostu obrotowego. Na koniec tej ciekawej wycieczki uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych i chemicznych, przygotowując w probówkach mieszanki przeróżnych farb. Dobrze było, przynajmniej na chwilę, przenieść się w niezwykle interesujący świat nauki i eksperymentów.

Serdecznie dziękujemy Sponsorowi wycieczki, Panu Zbigniewowi Piątkowi -Wójtowi Gminy Piekoszów.


Mam tylko głowę...


zajęcia

warsztatowe

UROCZYSTE ROZPCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015


1 września 2014r. o godzinie 8:30 powitaliśmy nowy rok szkolny. Obecnych na apelu uczniów, rodziców i grono pedagogiczne przywitał Dyrektor Szkoły - Pan Jerzy Witkowski życząc wszystkim owocnej i przyjemnej pracy oraz wielu sukcesów. Ciepłe słowa skierował szczególnie w kierunku nowo przyjętych uczniów, dla których ten dzień to wielkie przeżycie. Pan Dyrektor wspomniał również o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, składając hołd wszystkim walczącym i poległym.ROK SZKOLNY 2013/2014

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


Podczas zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy kolejnych absolwentów. Gościem uroczystości był Radny Gminy - p. Stanisław Świercz. Szóstoklasiści pod kierunkiem wychowawcy - p. mgr Pawła Wodeckiego zaprezentowali przedstawienie, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Tradycyjnie odbyło się ślubowanie oraz przejęcie pocztu flagowego przez uczniów klasy V. Piątoklasiści pożegnali swoich kolegów i koleżanki, wręczyli im pamiątkowe upominki i przejeli honory najstarszych już uczniów w szkole. Na zakończenie pan dyrektor - mgr Jerzy Witkowski wygłosił swoje przemówienie oraz wręczył nagrody najlepszym uczniom szkoły oraz dyplomy za zasługi.Przejęcie pocztu flagowego przez uczniów klasy V

Pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy 5

Wręczenie nagród najlepszym uczniom

Podziękowania od Rodziców składane na ręce Pana Dyrektora

WYCIECZKA KL. IV i V do Kielc

11 czerwca 2014r. klasy: IV i V wraz z paniami: Joanną Kotowską, Agnieszką Pękalską i Moniką Zagdańską wybrały się na wspólną wycieczkę do Kielc. Pogoda sprzyjała spacerom. Zwiedzaliśmy jaskinię na Kadzielni, podziwialiśmy uroki rezerwatu przyrody. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego w Kielcach, by podziwiać wystawę malarstwa.Wycieczkę zwieńczyła wizyta w Mc Donaldzie.


DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W ZESPOLE OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INTEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE

          

12 czerwca 2014 r. w godz. 16.30-18.30 w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbył się Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: Szkoła bez barier. Przedsięwzięcie zorganizowali nauczyciele ZOPI w Micigoździe. Do współpracy zostało zaproszone Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" w Piekoszowie i brało udział w imprezie. Patronat nad wydarzeniem sprawowała TVP Kielce. Inicjatorzy spotkania chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niepełnosprawności. Zorganizowany Dzień Godności był szczególną okazją, by zastanowić się, jak postrzegamy niepełnosprawnych, którzy żyją i uczą się wśród nas. Pomysłodawcy Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych chcieliby, aby podejmowane przez nich działania spowodowały, że uczące się w ZOPI w Micigoździe dzieci z niepełnosprawnościami czuły się w pełni zintegrowane ze zdrowymi rówieśnikami.

W czasie spotkania można było zobaczyć m.in.: spektakl pt.: "(z)Godnie o Niepełnosprawnych" w wykonaniu Koła Teatralnego ZOPI w Micigoździe, przyłączyć się do Łańcucha Przyjaźni, wspólnie zaśpiewać piosenkę pt.: Walczyk szczęśliwych dzieci oraz wziąć udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, na który wszystkie klasy i oddziały przedszkolne z Micigozdu przygotowały piękne transparenty z hasłami dotyczącymi niepełnosprawnych. Oko podczas Marszu cieszyły kolorowe baloniki, a ucho- przeróżne instrumenty muzyczne.

W programie spotkania znalazła się też część sportowo - familijna dla dzieci i ich rodziców pn.: "Przystanki Zabaw", czyli 15 konkurencji dostosowanych do możliwości dzieci niepełnosprawnych m.in. przechodzenie przez tunel, rzut woreczkiem do celu, spacer po kamieniach sensorycznych, malowanie twarzy mamy na balonie, krykiet itp. Każdy z uczestników zabawy na wstępie otrzymał karnet, który po zaliczeniu konkurencji, zapełniał się kolorowymi pieczątkami.

Podczas Dnia Godności można było także obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą ZOPI w Micigoździe i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" w Piekoszowie, przeczytać artykuły dotyczące kształcenia integracyjnego w wydaniu specjalnym szkolnej gazetki Do dzwonka i podziwiać ekspozycję prac plastycznych wykonanych przez niepełnosprawnych uczniów ZOPI w Micigoździe pt.: Arteterapia- czyli terapia przez sztukę.

Wielkim zaskoczeniem dla uczestników Dnia Godności, który spowodował uśmiech na twarzy, był pokaz specjalny: Muzykoterapia-czyli występ nauczycielskiej orkiestry szkolnej. Wszystkie dzieci okazały się mistrzami Przystanków Zabaw i przy akompaniamencie piosenki We are the champions, z rąk dyrektora ZOPI w Micigoździe, Jerzego Witkowskiego i radnego gminy Piekoszów- Stanisława Świercza- otrzymały złote medale.

Uczestników Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych pożegnało zachodzące na horyzoncie słońce…

Pamiętajmy, że INNY nie znaczy gorszy!             Akceptujmy odmienność!

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole serdecznie dziękujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych:
Państwa: Anny i Henryka Czarneckich z Łodzi
Państwa: Małgorzaty i Krzysztofa Jaworskich z Piekoszowa


AKCJA PROMOCYJNA SZKOŁY W GALERII KORONA

Dnia 01.06.2014r. w godzinach 14.30 – 17.00 w galerii Korona w Kielcach odbyła się akcja promocyjna szkoły. Nasze uczennice rozdawały prześliczne, kolorowe kwiatuszki, które zostały wykonane własnoręcznie przez nauczycieli i dzieci. Efekt był naprawdę imponujący. Wszyscy bardzo chętnie przyjmowali uroczy kwiatuszek promujący naszą szkołę. Rozdano ich ponad tysiąc! Ponadto dziewczynki częstowały uczestników imprezy kruchymi ciasteczkami udekorowanymi kolorowymi wstążeczkami z wizytówką szkoły. Słodkie pyszności cieszyły się również wielkim powodzeniem.
Oczywiście nasze uczennice skorzystały z niektórych atrakcji skierowanych w tym dniu dla dzieci. Miały okazję własnoręcznie zrobić dla siebie pysznego lizaka, zobaczyć pokaz mody dla dzieci, a także oddać się w ręce wizażystki, która malowała twarze. Zmęczone ale pełne wrażeń i obdarowane drobnymi upominkami wróciły do domu.
Mamy nadzieję, że efekt naszej wspólnej pracy, podarowany z życzliwym uśmiechem, wróci do nas w postaci nowych uczniów.
VII GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

14.05.2014r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piekoszowie odbył się VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania. W tym roku uczniowie czytali fragmenty znanych i lubianych utworów. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice z naszej szkoły: z klasy II Julia Ciołak i z klasy III Martyna Zimnicka. Julia pod okiem Pani Iwony Zajkowskiej przygotowała i zaprezentowała na konkursie fragment utworu p.t."Cudaczek Wyśmiewaczek" Julii Duszyńskiej a Martyna pod okiem Pani Małgorzaty Gibalskiej fragment "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery. W drugiej części konkursu sprawdzano umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczniowie otrzymali do cichego czytania fragmenty wybranych przez organizatorów utworów, a następnie odpowiadali ustnie na pytania dotyczące testu. Konkurencja była bardzo duża, a nasze uczestniczki zajęły I miejsce w swoich kategoriach:
*   Julia Ciołak I miejsce w kategorii klas II
*   Martyna Zimnicka I miejsce w kategorii klas III


Oto nasze laureatki.

TEATRALNA WIOSNA W CENTRUM KULTURY W PIEKOSZOWIE

Założeniem TEATRALNEJ WIOSNY w Centrum Kultury w Piekoszowie jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych, integracja i wspólna wymiana doświadczeń uczestników, pobudzanie wyobraźni poprzez różne formy działań teatralnych, doskonalenie warsztatu uczestników, inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej. 15 maja 2014 r. Koło Teatralne z Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe pod czujnym okiem opiekunów: Pani Katarzyny Komorowskiej i Pani Aurelii Wójcik uczestniczyło w Gminnym Przeglądzie: "Teatralna Wiosna" w BCK w Piekoszowie. Uczniowie zajęli II miejsce w kategorii klas IV-VI. Nagrody wręczył wójt gminy Piekoszów- Pan Zbigniew Piątek. Gratulujemy młodym aktorom!!!


KOŁO TEATRALNE NA SPEKTAKLU pt. :"W KRAINIE MITÓW"

9.05.2014 r. Szkolne Koło Teatralne z Panią Katarzyną Komorowską przeniosło się w czasy mityczne, a to za sprawą spektaklu teatralnego, przygotowanego przez aktorów wrocławskich, który uczniowie z Micigozdu obejrzeli w WDK w Kielcach. W tej scenicznej opowieści dwoje młodych bohaterów, podczas szkolnej wycieczki do muzeum, swoim niewłaściwym zachowaniem powoduje przeniesienie się w czasy mityczne. Spotyka w nich zapomnianych już dziś: Prometeusza, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterowie ulegają nietypowym i zabawnym perypetiom, które przybliżają im wiedzę na temat przeszłości. Aby wrócić do swoich czasów, muszą znaleźć klucz-rozwiązać zagadkę wypowiedzianą przez Prometeusza. Zadanie to wymaga jednak od pary urwisów odwagi, mądrości, pracowitości i wzajemnego szacunku. Spotkanie z mitologią wpłynęło w znaczący sposób na edukację naszych bohaterów, dzięki temu zmienili swoje postawy i charaktery, a przekonaliśmy się o tym, oglądając spektakl pt. "W krainie mitów" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.


            
V CHARYTATYWNY TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ
"Jesteśmy, by zmieniać życie- pamięci Izy Domagały"

23 marca 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach odbył się V Charytatywny Turniej w piłkę nożną "Jesteśmy, by zmieniać życie – pamięci Izy Domagały." Iza Domagała była uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej w Kielcach. Dziewczyna przegrała walkę z nowotworem kości 23 marca 2010 r. W tym roku mięły 4 lata od Jej śmierci. Ku Jej pamięci po raz piąty został zorganizowany Turniej Charytatywny.

Przedsięwzięcie, przy współpracy Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zostało zorganizowane z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego LIDER działającego przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Głównym celem V TURNIEJU CHARYTATYWNEGO
była zbiórka pieniędzy, które zostały przekazane na rehabilitację 10-letniego Wiktora, ucznia II klasy Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe i mieszkańca Piekoszowa.
Chłopiec cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe, przez co samodzielnie nie chodzi, a jedynie przemieszcza się na wózku aktywnym lub na czworakach.

Partnerami głównymi Turnieju byli: portal sportowy CKsport.pl oraz AZS UJK Kielce.
Partnerami medialnymi: TVP Kielce, Radio Plus Kielce i Radio Zet Gold.
Patronat honorowy sprawowali:
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego- Adam Jarubas
Wojewoda Świętokrzyski- Bożentyna Pałka-Koruba

W turnieju zwyciężyła drużyna Ministrantów z parafii bł. J. Matulewicza w Kielcach, II miejsce zajęło Dill Gang. Na najniższym stopniu podium uplasowali się klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Królem strzelców został Mateusz Jędrocha z WSD Kielce, natomiast najlepszym bramkarzem Karol Kieszkowski z drużyny Ministranci Matulewicz.


Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i realizację tego WYJĄTKOWEGO projektu serdecznie DZIĘKUJEMY;)
"Jest tyle rzeczy, za które nie można zapłacić pieniędzmi, tylko uśmiechem, chwilą uwagi i prostym DZIĘKUJĘ"

kard. L. SuensesXXII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

11 marca 2014, w ramach XXII Tygodnia Kultury Języka, w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Mistrzem Ortografii został Jakub Ciołak z kl. VI. Tytuł Wicemistrza Ortografii przypadł Gabrysi Miśkiewicz z kl. IV. Laureatom gratulujemy!!!
Organizatorzy konkursu: Katarzyna Komorowska, Joanna Kotowska.
Dnia 14 III 2014 r. w naszej szkole w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego odbył się również "Wiosenny Konkurs Recytatorski" dla uczniów klas "0 – III". Szczególną interpretacją wiersza "Leń" popisał się Julian Ćwikliński z klasy II. Organizatorzy konkursu: p. Iwona Zajkowska, p. Joanna Kotowska i p. Małgorzata Gibalska.


DZIEŃ KOBIET

7 marca 2014r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wzięli w niej udział uczniowie z klas: IV i VI pod bacznym okiem dwóch nauczycieli: Marty Szafarczyk i Pauliny Pol. W przygotowaniu dekoracji do apelu pomagał nauczyciel wspomagający do klasy III – Monika Walas. Podczas występu uczniowie przedstawili „historię” kobiety od zarania dziejów, aż do czasów nam współczesnych. Była to niezwykle ciekawa, pouczająca, a zarazem humorystyczna podróż przez wieki, którą przebyli nie tylko występujący, ale również wszyscy widzowie. Uczestnicy akademii przebrani w barwne stroje, przysposobieni w rekwizyty ukazali rolę kobiety w raju, w epoce jaskiniowców, w starożytności, średniowieczu, a także znaczenie kobiety w plemieniu Apaczów i kobiety współczesnej. Apel został zakończony humorystyczną anegdotą, życzeniami dla Pań i wręczeniem kwiatów orgiami ręcznie wykonanych dla wszystkich kobiet w szkole, zarówno dla pań z grona pedagogicznego, pań z obsługi, jak i dla uczennic.

ZABAWA KARNAWAŁOWAJASEŁKA 2013

W świąteczny nastrój wprowadziły nas jasełka bożonarodzeniowe, w których występowali uczniowie klas IV - VI. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Piekoszów - Zbigniew Piątek, Radny Gminy Piekoszów - Stanisław Świercz i ksiądz Parafii w Piekoszowie. Wspaniałe przedstawienie z udziałem dzieci oraz dekorację zorganizowała i przygotowała pani katechetka - Edyta Pięta.


ŚWIĄTECZNE POMAGANIE...

Zeszłorocznym zwyczajem, w naszej szkole przed świętami zrobiło się kolorowo. I to nie tylko dzięki świątecznym dekoracjom, ale także dzięki kiermaszowi, który zorganizowaliśmy w dniach od 9 do 13 grudnia. A na kiermaszu, jak to zazwyczaj bywa, zakupić można było różne świąteczne ozdoby – gipsowe obrazki, ręcznie wykonane kartki oraz przepiękne bombki na choinkę. Najistotniejsze jednak jest to, że wszystkie zebrane fundusze przeznaczone zostały na cele charytatywne. Święta są bowiem takim magicznym czasem, kiedy stajemy się lepsi, ofiarniejsi, chętniej pomagamy, a co najważniejsze, zauważamy drugiego człowieka.
Dodatkową formą zbiórki pieniędzy na cele charytatywne była "lizakowa" loteria, czyli zabawa polegająca na tym, że każdy zakupiony lizak brał udział w losowaniu nagród. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim uczniom, którzy włączyli się do tej zabawy, a szczęśliwym zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej.
Oprócz sprzedaży ozdób świątecznych i lizaków, podczas kiermaszu można było kupić pyszne ciasta, ze sprzedaży których dochód także został przeznaczony na cele charytatywne.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się do naszej akcji.

Opiekę nad organizacją kiermaszu sprawowały: p. Katarzyna Komorowska, p. Iwona Zajkowska i p. Aurelia Wójcik.


PRZEDSTAWIENIE CHOINKOWE

Przed Świętami Bożego Narodzenia Koło Teatralne Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe przygotowało spektakl teatralny o Złotej, Kolorowej i Słodkiej Choince oraz Srebrnym Świerku. Przedstawienie z zapartym tchem oglądały dzieci z oddziału „0” i Przedszkola w Micigoździe oraz Przedszkola w Piekoszowie (oddział ZOPI w Micigoździe).
W przedświątecznym tygodniu Koło Teatralne gościło także w Środowiskowym Domu Samopomocy i Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Razem w Piekoszowie, w którym pensjonariusze miło i serdecznie przyjęli młodych adeptów aktorstwa i obejrzeli przedstawienie w ich wykonaniu.
Spotkanie miało charakter integracyjny, bowiem uczestniczyły w nim dzieci zdrowe, niepełnosprawne i podopieczni ŚDS. Wszyscy mieli uśmiechnięte miny i kolędowali wspólnie z występującym w spektaklu Mikołajem.
Oko na wszystko miały Panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

4 XII 2013 r. z okazji "Mikołajek" uczniowie klas IV- VI pod opieka wychowawców: p. Agnieszki Pękalskiej, p.Joanny Kotowskiej i p. Pawła Wodeckiego udali się do Multikina w Kielcach na uroczy film: "Kraina lodu", który dostarczył wszystkim wielu wrażeń.KAMPANIA ŚRODOWISKOWA "DOŁĄCZ DO ŻYCZLIWYCH!"

21 listopada- Dzień Życzliwości i Pozdrowień stał się okazją do przygotowania i przeprowadzenia przez pedagoga szkolnego Marzannę Tyra oraz neurologopedę Edytę Ozga środowiskowej kampanii „Dołącz do życzliwych”. W ramach obchodów tego niecodziennego święta został rozesłany –rozlepiony w licznych miejscach szkoły- „List gończy” poszukujący najżyczliwszych uczniów szkoły. Licznych współpracowników ZOPI obdarowano „pocztówkami życzliwości”. Wydano i upowszechniono wśród dorosłych okolicznościową ulotkę. Wszyscy pracownicy ZOPI zostali obdarowani przez „posłańców życzliwości” serdecznymi pozdrowieniami i „bilecikami życzliwości”. Korytarze szkolne, drzwi, szafki w szatni zostały udekorowane „hasłami życzliwości” oraz tematycznymi gazetkami. Przygotowano „Szkolną deklarację przynależności do Klubu Życzliwych”.

We wszystkich klasach odbyły się zajęcia wychowawcze, podczas których uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wykonali „klasowe bukiety życzliwości”. Przystroiły one pomieszczenia sal lekcyjnych. Wybrano także Najżyczliwszego Ucznia Klasy. Oto lista klasowych laureatów:
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy I" została Daria Arabasz ,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy II" -Julia Ciołak,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy III"- Zuzanna Zając.
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy IV" został Wiktor Smolarczyk,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy V" - Łukasz Ciołak,
„Najżyczliwszym Uczniem Klasy VI"- Wiktor Tomczak. Gratulujemy!
Zwycięzcy plebiscytu zostali obdarowani przez "posłańców życzliwości" medalami i dyplomami. Nazwiska wyróżnionych tytułem, „Najżyczliwszy Uczeń Klasy” zostały także upowszechnione na specjalnie przygotowanej tablicy

Dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6 został opracowany dostosowany wiekowo "Poradnik Życzliwości" . Numer 1 tej publikacji został poświęcony codziennym pozdrowieniom. Zamieszczono w nim m.in. kolorowanki z hasłem oraz "Krzyżówkę z nagrodą". Pośród wszystkich uczniów , którzy dostarczyli organizatorom kupon konkursowy -deklarację życzliwości- rozlosowano nagrody – kubki pełne życzliwości, które trafiły w ręce; Natalii Perzowicz z kasy III oraz Gabrieli Miśkiewicz z klasy IV. Gratulujemy.

My wiemy, jak ważna w życiu jest życzliwość!

Dlatego życzymy sobie 365 dni w roku pełnych życzliwości, szacunku, zrozumienia i zaufania.

Społeczność szkolna Społeczność szkolna

Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe


W numerze 1 "Poradnika Życzliwości" wydanego w ramach kampanii środowiskowej "Dołącz do życzliwych" zamieszczono w nim m.in. "Krzyżówkę z nagrodą".

Pośród wszystkich uczniów , którzy dostarczyli organizatorom kupon konkursowy - deklarację życzliwości - rozlosowano nagrody - kubki pełne życzliwości, które trafiły w ręce:
Natalii Perzowicz z kasy III oraz Gabrieli Miśkiewicz z klasy IV.
Gratulujemy!
My wiemy, jak ważna w życiu jest życzliwość!
Dlatego życzymy sobie 365 dni w roku pełnych życzliwości, szacunku, zrozumienia i zaufania.
                  Społeczność szkolna
Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe

ZAKOŃCZENIE AKCJI "PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA"

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pt. "PEŁNA MISKA DLA OGRYZKA". Celem akcji było pozyskiwanie darów dla mieszkańców schroniska w Dyminach. Udało się zebrać karmę, kocyki, poduszki oraz wiele innych rzeczy, potrzebnych zwierzętom. Uczniowie, którzy ofiarowali największą ilość darów, w nagrodę pojechali na wycieczkę do schroniska, aby osobiście ofiarować zebrane rzeczy.
Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy
Organizatorzy: Paulina Kotwica - Dudzic oraz Dorota Rękas


OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe zapoczątkował cykl zajęć świetlicowych mający na celu przybliżenie wydarzeń historycznych, związanych z odzyskaniem niepodległości przez państwo polskie po 123 latach niewoli. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali gazetki ścienne oraz opracowali scenariusz montażu słowno-muzycznego. W dniu 11listopada 2013 r. poczet flagowy szkoły pod opieką mgr Pauliny Pol wziął udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości, a 12 listopada 2013 r. odbył a się uroczysta akademia dla społeczności uczniowskiej, podczas której uczniowie klas IV i VI pod kierunkiem mgr Barbary Karyś i mgr Doroty Necel wierszem i pieśnią patriotyczną uczcili Narodowe Święto NiepodległościWYJAZD DO WDK W KIELCACH NA SPEKTAKL TEATRALNY PT. :"WROTA CZASU".

Dnia 28.10.2013 r. Koło Teatralne uczestniczyło w wycieczce do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Uczniowie oglądali spektakl teatralny pt.: "Wrota czasu" w wykonaniu aktorów Teatru Młodego Widza z Wolimierza. Młodzi adepci aktorstwa zobaczyli, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek ze źródłem nieograniczonych możliwości- komputerem. Wciągnięty do komputera główny bohater zmaga się z różnymi postaciami (wirusem komputerowym, ptakami itd.) na kolejnych poziomach gry. To, że czytał siostrze książki, bardzo mu się przydało- wygrał z maszyną. Siostra Ula odzyskała wzrok. Przedstawienie było niezwykle interesujące i pouczające.
Opiekę nad uczniami sprawowała pani Katarzyna Komorowska.


SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY:
"CZY ZNASZ PRZYGODY PINOKIA- PAJACA, KTÓRY STAŁ SIĘ CHŁOPCEM?"

Dnia 24.10.2013 r. kl. IV brała udział w szkolnym Konkursie Czytelniczym: "Czy znam przygody Pinokia- pajaca, który stał się chłopcem?" Konkurs przebiegał dwuetapowo. W części pisemnej uczniowie mieli za zadanie uzupełnić kartę pracy, a w części ustnej- prawidłowo odpowiedzieć na pytania. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością lektury. Laureatem konkursu został Wojtek Wieczorek. Gratulujemy!:)
Konkurs przygotowały panie: J. Kotowska i K. Komorowska.

WARSZTATY EDUKACYJNE W OŚRODKU MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ W KIELCACH

Dnia 22.10.2013 r. klasy IV-VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, który znajduje się w murach dawnego więzienia- pamiętającego czasy powstania listopadowego, rządy dwóch zaborców, I i II wojnę światową, okupację hitlerowską i sowiecką. Uczniowie mieli okazję obejrzeć dokonania swoich przodków z regionu świętokrzyskiego, którzy swoją patriotyczną postawą udowodnili, że są godnymi Polakami. Uczestnicy wycieczki zwiedzili multimedialną wystawę prezentującą historię miasta Kielce i regionu świętokrzyskiego- od powstania kościuszkowskiego po okres PRL-u. W audiotece słuchali wspomnień marszałka J. Piłsudskiego, gen. Andersa, gen. Komorowskiego- Bora. Brali także udział w ciekawych warsztatach dotyczących regionu świętokrzyskiego jako małej ojczyzny. Wizyta w OMPiO była „żywą” lekcją historii i postawy obywatelskiej.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: B. Karyś, K. Komorowska, K. Wnuk.


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 11 października 2013 r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Koło Teatralne przygotowało przedstawienie w postaci specjalnego wydania szkolnego Teleexpressu i Gali Wręczenia Nagród 2013 dla wszystkich Nauczycieli i pracowników szkoły. I tak każdy z zacnych Krzewicieli Wiedzy otrzymał prezencik odpowiadający jego profesji (m.in. Pan Dyrektor- koronę, Pani od matematyki- kątomierz i linijkę, Pani logopeda- lusterko, pani od j. rosyjskiego- matrioszkę, a Pan od przyrody- kij włóczykija z węzełkiem). Dodatkowo, każdy z nauczycieli wysłuchał tematycznej piosenki. I tak:, "Misio komputerowy" zabrzmiał dla informatyków, "Do nieba nie chodzę" zanuciła pani katechetka, a pan od w-fu usłyszał: "Wyginam śmiało ciało".
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.

ŚLUBOWANIE KLASY I


DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

Dyskoteka odbyła się 3 października 2013r. w godz. 15.30 - 17.30. Uczniowie chętnie zostali po zajęciach w celu udekorowania holu szkolnego, przygotowania sprzętu muzycznego i oprawy muzycznej. Frekwencja na zabawie sięgała blisko 100 proc. Uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach: taniec na gazecie, limbo, taniec z balonami, zabawa w karetę i zamek. Wszyscy świetnie się bawili, czego najlepszym dowodem jest to, że gdy wybiła godzina 17.30 nie chcieli rozejść się do domów.
Samorząd Uczniowski oraz obie sekcje świetnie sie spisały w sprawach organizacyjnych imprezy.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 roku uczniowie i pracownicy ZESPOŁU OŚWIATOWYCH PLACÓWEK INEGRACYJNYCH W MICIGOŹDZIE rozpoczęli kolejny rok szkolny.
Inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 dokonał dyrektor Zespołu - mgr Jerzy Witkowski. Pan dyrektor serdecznie powitał wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz życzył wszystkim wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.


ROK SZKOLNY 2012/2013

UROCZYSTE ZAKOŃCZEIE ROKU SZKOLNEGO

28 czerwca 2013r. o godz. 8:00 odbyła się w naszej szkole uroczytość zakończenia roku szkolnego. W roli głównej wystąpili tegoroczni absolwenci - uczniowie klasy VI. Przedstawili oni pożegnalny program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Pękalskiej. Odbyło sie uroczyste przekazanie flagi klasie V oraz ślubowanie absolwentów. Na koniec pan dyrektor Jerzy Witkowski wspólnie z naszym gościem panem Janem Ciszkiem wręczyli nagrody najlepszym uczniom z klas I - VI, listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz szkoły. Pan dyrektor złożył wszystkim życzenia zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.


Ślubowanie absolwentów

Program artystyczny w wykonaniu szóstoklasistów

Przemówienie Pana Dyrektora

Wręczenie nagród

listów gratulacyjnych

oraz podziękowań dla rodziców

LATO W NASZEJ SZKOLE, CZYLI RADY I PRZESTROGI NA WAKACJE

25 czerwca 2013, tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2012/2013 zawitało do nas LATO z całym swoim orszakiem: lasem, zwierzyną, wodą i krzakiem. W towarzystwie swoich przyjaciół przekazało nam rady i przestrogi na wakacje. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie się opalać, pływać w jeziorze pod okiem dorosłych i spędzać czas w lesie, nie zostawiając śmieci. Lato ostrzegło nas przed kleszczami i pszczołami, które mogą być groźne dla człowieka. Przypomniało nam też numery alarmowe służb, do których można się zwrócić, gdy potrzebujemy pomocy: 997- policja, 998- straż pożarna, 999- pogotowie, 112- Europejski Numer Alarmowy. A na koniec tej miłej wizyty letni orszak życzył nam udanych wakacji pożegnał nas radosną i skoczną piosenką.
TYDZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
18-22.03.2013r.


Być pełnosprawnym to tak naprawdę żadna zasługa,
to dar, który każdemu z nas może być odebrany.
Pozwólmy, więc niepełnosprawnym włączyć się w nasze życie.
Chcielibyśmy dać im pewność, że jesteśmy jednością…

Richard von Weizsacker

W dniach od 18-22.03.2013r. w Zespole Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe świętowaliśmy Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w ramach Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych, który przypadał 16 marca 2013.To była szczególna okazja, by zastanowić się, jak postrzegamy niepełnosprawnych, którzy żyją i uczą się wśród nas.
. został ogłoszony przez Światową Organizację Pracy w 1956 roku. Stało się to po tragedii górniczej 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w miasteczku Marcinelle w Belgii. Była to jedna z największych katastrof górniczych w historii.
W tych dniach w szkole było barwnie i kolorowo. Każdy dzień poświęcony był innej niepełnosprawności i akcentowaliśmy go odpowiednim kolorem garderoby lub jej elementu.
Poniedziałek (18.03)- autyzm i zespół Aspergera - kolor czerwony. (W tym dniu odbył się apel, podczas którego uczniowie naszej szkoły, przy akompaniamencie muzyki, recytowali wiersze dotyczące problemu niepełnosprawności. Mieliśmy też okazję (za pomocą prezentacji) zapoznać się z tematyką autyzmu i zespołu Aspergera. Nie lada trudnym zadaniem okazało się napisanie zdania bez używania rąk i rozpoznanie przedmiotów za pomocą dotyku i to z zamkniętymi oczami.
Wtorek (19.03)- niepełnosprawność ruchowa- kolor niebieski. (Tego dnia każda klasa przygotowała plakat na temat hasła :”Niepełnosprawność w naszych oczach” i eksponowała go na zewnętrznych drzwiach swoich klas.)
Środa (20.03)- niepełnosprawność intelektualna - kolor biały. (Tu uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali etykietki z hasłami o niepełnosprawności, które przypięli do ubrania.)
Czwartek (21.03)- dzień poświęcony osobom przewlekle chorym- kolor zielony. (Tego dnia drukiem ukazało się specjalne wydanie gazetki okolicznościowej, w której znalazły się informacje dotyczące rodzajów niepełnosprawności. Ponadto wszyscy nauczyciele wzięli udział w szkoleniowej Radzie Pedagogicznej nt. autyzmu i zespołu Aspergera prowadzonej przez psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekoszowie.
Piątek (22.03)-dzień poświęcony głuchym i niewidomym- kolor żółty. (W tym dniu odbyła się projekcja filmów: N jak niewidomy, czyli o tym, jak pomóc… i Zobacz we mnie człowieka oraz wzięliśmy udział w szybkim kursie języka migowego. Nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Nie bój się, jesteśmy z tobą” .Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. )
Mamy nadzieję, że plakaty, filmy, wiersze, informacje prasowe itp. przybliżyły wszystkim problem niepełnosprawności i jej różnych rodzajów.
Pamiętajmy, że INNY nie znaczy gorszy! Akceptujmy odmienność!Pani Marta Malaga prezentuje cechy autyzmu

Folder na temat autyzmu

Trudne zadanie - Adrian pisze za pomocą… samych łokci

W czwartek ubraliśmy się na zielono -
- mówiliśmy o dzieciach przewlekle chorych

Martyna i Patrycja rozdają…
w szkole gazetki okolicznościowe

Przedszkolaki prezentują...
naklejki z hasłami o godności osób niepełnosprawnych

Ostatniego dnia obejrzeliśmy film o tym, jak pomóc ludziom niewidomym...

...oraz uczyliśmy się słów w języku migowym

Niepełnosprawność w naszych oczach - plakat klasy I

Wcielamy się w rolę osoby niewidomej

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy II

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy IV

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy VI

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy III

Niepełnosprawność w naszych oczach -
plakat klasy V


ZABAWA KARNAWAŁOWAAPEL - BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII

Dnia 8.01.2013r. do naszej szkoły zawitała Pani Zima w towarzystwie swojego asystenta Bałwanka. W ciekawy sposób, przy pomocy prezentacji multimedialnej, zimowi goście przedstawili zasady bezpieczeństwa w czasie ferii. Dobre rady w formie kodeksu były przeplatane piosenkami, które były barwną ilustracją apelu. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że zima lubi dzieci najbardziej na świecie…
JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

21 grudnia w naszej szkole uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez uczniów z klas V i VI pod kierunkiem katechetki - pani Edyty Pięty. Przedstawienie odbyło po zakończeniu wigilii klasowych. Na uroczystości obecni byli uczniowie oraz dzieci z "zerówki" i punktu przedszkolnego wraz z wychowawcami, dyrekcja oraz licznie przybyli rodzice. Jasełka wprowadziły nas w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Wykonawcy opowiedzieli historię narodzenia Jezusa ubarwiając ją kolędami i pastorałkami, my włączaliśmy się w śpiew kolęd.
Podczas uroczystości zostały również ogłoszone wyniki dwóch konkursów na kartkę świąteczną zorganizowane przez świetlicę szkolną oraz przez p. Katarzynę Komorowską.


Na zakończenie pan dyrektor podziękował za zorganizowanie
pięknych Jasełek i złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne

WYNIKI KONKURSU

21.12. 2012r.,po Jasełkach bożonarodzeniowych ogłoszono wynki poniższego konkursu: W kategorii klas 0-III I miejsce zdobyła klasa II, a w kategorii klas I-VI I miejsce zdobyła klasa IV. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

KONKURS


WYMYŚL! NAPISZ!
ZAPROJEKTUJ CIEKAWĄ SZATĘ GRAFICZNĄ!

Najpiękniejsze życzenia z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Z nieskrywanym smutkiem stwierdzamy, że zanika dobry obyczaj wysyłania kartek świątecznych, a jak już, to są na nich wydrukowane: szablonowe, nudne, szare, urzędowe gotowce. Wysyłamy maile, wiadomości SMS, dzwonimy, ale przecież...

Warto "ocalić swój ślad od zapomnienia", jak mawiał poeta K.I. Gałczyński. Zatem zapraszamy do konkursu na NAJPIĘKNIEJSZE, NAJZABAWNIEJSZE, NAJMILSZE, NAJCIEKAWSZE, WYJĄTKOWE, NIESZABLONOWE, AUTORSKIE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE związane ze ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA. Życzenia mogą mieć różną szatę i oprawę graficzną. Prosimy, aby każda klasa przygotowała kartkę ze świątecznymi życzeniami. Życzenia należy dostarczyć
do 12 GRUDNIA 2012 r. do p Katarzyny Komorowskiej. Konkurs będzie przeprowadzony w 2 kategoriach wiekowych: klasy 0-III i IV- VI. Jury będzie brało pod uwagę: dobór, oryginalność słownictwa, szatę graficzną, pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkie kartki będą formą dekoracji szkolnej choinki.

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” ZAKOŃCZONA

Jak informowaliśmy wcześniej, społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której najważniejszym celem jest dostrzeganie drugiego człowieka w potrzebie i ofiarowanie mu pomocy. W pojedynkę cel ten byłby nie do osiągnięcia, ale razem…możemy naprawdę wszystko. Dlatego z dumą dzielimy się informacją, że choć nasza szkoła jest mała, to jednak udało nam się zebrać niezłą gromadę słodyczy, artykułów spożywczych, przyborów szkolnych i zabawek, dzięki którym być może jakaś rodzina w Polsce przeżyje wyjątkowe święta. Aby tak się stało, uczniowie naszej szkoły, a także rodzice i pracownicy przez tydzień przynosili do szkoły różne artykuły spożywcze i nie tylko. Zbieraliśmy też pieniądze do puszki i zorganizowaliśmy kiermasz świątecznych figurek, które wcześniej sami malowaliśmy. Cały dochód przeznaczyliśmy oczywiście na zakup artykułów do szlachetnej paczki. Cieszymy się z tego naszego małego wkładu w ogólnopolską akcję i bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo przecież, jak powiedział Seneka,
"Dobrodziejstwo nie polega na tym, co się robi, albo się daje, ale na intencji tego, który robi lub daje".

Dziękujemy wszystkim za Wasze dobre intencje!


dzieci samodzielnie wykonywały

prace na kiermasz

obrazki były piękne, kolorowe...

"sprzedawały się" bardzo szybko, bo chętnych było wielu

podliczanie pieniędzy zebranych z akcji

SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE

"Nie zaniedbuj żadnej okazji do czynienia dobra"

(św. Franciszek Salezy)

Grudzień jest tym magicznym miesiącem, który pomimo mroźnej pogody kojarzy nam się z ciepłem. Myślimy wówczas o Świętach Bożego Narodzenia, Wigilii, choince i prezentach. Marzymy, by wokół było miło, serdecznie, by ludzie byli szczęśliwsi. Dlatego i nasza szkoła postanawia włączyć się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, której celem jest to, aby najubożsi mogli godnie przeżywać piękny czas Bożego Narodzenia. Przyłączając się do akcji, podejmować będziemy różne działania, by zebrać pieniądze oraz potrzebne artykuły na cele charytatywne. A więc: od 3 do 7 grudnia możecie przynosić do szkoły różne artykuły spożywcze, chemiczne lub przybory szkolne, albo zabawki. Prosimy o przekazywanie ich do swoich wychowawców lub bezpośrednio do pedagoga szkolnego. Ważne, aby były to rzeczy nieużywane, a artykuły spożywcze posiadały długi okres ważności. Mogą to być: kasza, ryż, makaron, mąka, cukier, kakao, herbata, konserwy mięsne lub rybne, olej, słodycze itp. Możecie ofiarować też artykuły chemiczne, takie jak: mydło, szampon, pasta do zębów, środki czyszczące lub piorące, a także różnorodne zabawki lub przybory szkolne czy książki. W środę (5 grudnia) będziemy zbierać pieniądze do puszki, za które dodatkowo zakupimy potrzebne artykuły i przeznaczymy je na potrzeby świątecznej paczki.

Pamiętaj o tym, że dzieląc się tym, co masz, możesz się przyczynić do wielkiej radości drugiego człowieka.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski 28.11 dla klas IV -VI. Jak zwykle odbyło się wiele konkursów, które przygotowali członkowie SU pod kierunkiem opiekuna - p. Karoliny Tobery. Opiekę nad uczniami sprawowali wszyscy wychowawcy i opiekun SU.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada w naszej szkole zrobiło się żółto i wesoło, bowiem w tym dniu wszyscy świętowaliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Postanowiliśmy, że ponury listopadowy dzień wcale nie musi być szary i smutny, dlatego ubraliśmy go w żółty kolor optymizmu. Uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu żółte ubrania, a oprócz tego każdy otrzymał żółtą gwiazdkę z hasłem promującym życzliwość, którą przez cały dzień nosił w widocznym miejscu. Poza tym cała szkoła została przyozdobiona kolorowymi kartkami, na których zostały zapisane różne cytaty o życzliwości, aby każdy mógł je przeczytać i pamiętać, że życzliwość powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Bo życzliwość to szczery uśmiech, miłe słowo, serdeczny gest, tak niewiele…
W tym dniu wszyscy zebraliśmy się na szkolnym holu. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali liście z hasłami o życzliwości, które zawiesili na wspólnym Drzewie Życzliwości. Na koniec, chwytając się za ręce, stworzyliśmy długi Łańcuch Sympatii, który symbolizować miał wzajemną przyjaźń. Całości spotkania towarzyszył radosny nastrój i wesoła atmosfera, która, mamy nadzieję, będzie nam towarzyszyła nie tylko w Dniu Życzliwości, ale będzie trwała przez cały rok, czego wzajemnie sobie życzymy.
APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONWENCJI PRAW DZIECKA

"Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak, ludźmi są,
a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam,
przemówmy do serca, odczują nas.
Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć,
które my posiadamy"

(Janusz Korczak)

Konwencja Praw Dziecka to dokument, w którym spisane zostały prawa dziecka. W Polsce obowiązuje od 1991 roku i od tej pory w naszym kraju prawa dzieci są przestrzegane. Bo dziecko, to także człowiek, tyle, że jeszcze mały. Aby przypomnieć społeczności szkolnej prawa zawarte w Konwencji, 20 listopada 2012 r. uczniowie IV i VI klasy przygotowali apel. W barwny sposób, przy pomocy prezentacji multimedialnej, przypomnieli, do czego mają prawo, ale nie zapomnieli także o swoich obowiązkach, które z tych praw wynikają. Tłem ważnych słów Konwencji były wesołe, poświęcone dzieciom piosenki Majki Jeżowskiej, które wszystkich wprawiły w dobry nastrój. A piękne słowa z utworu Piotra Rubika pt: "To cała prawda":

Masz prawo kochać, masz prawo śnić
Masz prawo śpiewać, masz prawo żyć
Masz prawo marzyć, teraz i tu
Na przekór kłamstwu na przekór złu

mocno zaakcentowały powagę artykułów Konwencji Praw Dziecka.

Na koniec przedstawiciele klas otrzymali kolorowe ulotki zawierające prawa dziecka.
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW UCZNIÓW KLASY I

W dniu 25 października 2012r. uczniowie kl. I zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Miłą niespodziankę dla pierwszaków przygotowali uczniowie klasy IV i klasy V w postaci zgadywanki: "Jaka to postać z bajki?". Dzieci dobrze się bawiły, dobrze reagowały na postawione im zagadki. Następnie skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po tym dyrektor szkoły - Pan Jerzy Witkowski pasował każdego ucznia na czytelnika. Uczniowie zostali obdarowani dyplomem, zakładką do książki, a także listem bibliotekarza do rodziców, w którym przekazano zachętę do wspólnego czytania książek z dzieckiem.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.
ŚLUBOWANIE KLASY I

W dniu 18 października 2012 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. Podczas inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni p. Iwony Zajkowskiej pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w obecności Dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, swoich rodziców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanek z kl.0-III. Pasowania na uczniów klasy I dokonał p. Dyrektor Jerzy Witkowski. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, upominki rzeczowe oraz słodycze. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.


ślubowanie pierwszaków

pasowanie na ucznia


Podczas uroczystości zabrał głos nasz
gość - pan Jan Ciszek - Radny Gminy Piekoszów

oraz zaproszony proboszcz Parafii w Piekoszowie -ks. Zygmunt Kwieciński

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Dowodem wysokiego wykształcenia jest umiejętność mówienia o rzeczach największych w sposób najprostszy"

Ralph Emerson

12 października cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klasy V i VI złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, życząc im wszelkiej pomyślności i zadowolenia z pracy. Przygotowali też inscenizację teatralną pt. "Arcypoważny dramat o pedagogicznym ciele", w której w sposób humorystyczny zaprezentowali widowni żmudną ścieżkę awansu zawodowego nauczycieli. Podkreślili, że choć praca nauczycieli nie jest łatwa, jednak najważniejszy jest w niej zawsze uczeń i jego dobro.
W czasie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, pan Jerzy Witkowski, który podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za ich całoroczną pracę oraz wręczył Nagrody Dyrektora.
Nad realizacją uroczystości czuwały panie: Karolina Tobera, Katarzyna Komorowska i Aurelia Wójcik.

DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA


ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września 2012r. powitaliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów - pan Jan Ciszek, który zawsze wypowiada się "ciepło" na temat szkoły. Rozpoczęcie w tym roku to szczególne wydarzenie, ponieważ szkoła przekształciła się w placówkę z oddziałami integracyjnymi, przyjmując nazwę Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe. Obecnie są 3 oddziały integracyjne: w klasie "0", w klasie I oraz w klasie IV. Od jutra rozpoczynamy pracę. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.


ROK SZKOLNY 2011/2012

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2011/2012 pożegnaliśmy szóstoklasistów - rocznik 1999. Pod kierunkiem wychowawczyni mgr Joanny Kotowskiej przygotowali piękne przedstawienie. Podczas urczystości odbyło się też ślubowanie absolwentów, przekazanie flagi młodszym uczniom, pożegnanie szóstoklasistów przez klasę V. Tradydyjnie dyrektor szkoły mgr Jerzy Witkowski wręczył uczniom nagrody za najlepsze wyniki w nauce, listy gratulacyjne dla rodziców dzieci nagrodzonych oraz podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz szkoły.


rozpoczęcie uroczystości...

przekazanie flagi klasie piątej

pożegnie szóstoklasistów przez klasę V

wręczenie upominków dla klasy VI

wręczenie nagród dla najlepszych uczniów

I DZIEŃ WIOSNY

21-go marca br. jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Spędziliśmy go na sali gimnastycznej i korytarzu.Odbyły się min. rozgrywki sportowe, konkursy. Na zakończenie pan dyrektor wręczył klasom pamiątkowe dyplomy.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

10 lutego 2012r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci zostaly podzielone na dwie grupy: punkt przedszkolny, zerówka i klasy I-III, a druga grupa to klasy
IV-VI. Wspólnej zabawie towarzyszył zespół muzyczny BRATERS. Wszyscy wspaniale się bawili. Dla uczniów został przygotowany poczęstunek zorganizowany przez pana dyrektora.

AKADEMIA "FERIE ZIMOWE BEZPIECZNE I ZDROWE"

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: mgr Karoliny Ząbek i mgr Karoliny Matuszewskiej przygotowali apel pod hasłem: "Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe". Uczniowie przypomnieli wszystkim zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, zwrócili także uwagę na zagrożenia czyhające na dzieci zimą i nie tylko. Zachęcano również do dbania o zdrowie. Oprócz krótkich scenek i tematycznych wierszy, dzieci odśpiewały znane i lubiane piosenki o zimie.JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Przedstawienie jasełkowe jest w naszej szkole tradycją. W tym roku odbyło się 22 grudnia. Przygotowane zostało przez p. Edytę Piętę wraz z uczniami IV i V klasy. Wykonawcy wspaniale wczuli się w powierzone im role i i jak co roku wzruszająco wprowadzili wszystkich w nastrój Świąt. W uroczystości uczestniczył nasz gość - ksiądz proboszcz kościoła w Piekoszowie.

SPOTKANIE Z PISARZEM

6.12. 2012 - Spotkanie z pisarzem DARIUSZEM REKOSZEM zorganizowała biblioteka publiczna w Piekoszowie. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie z klas IV-VI. Z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o tym, jak powstają książki. Podczas spotkania można było kupić książkę pisarza z imiennym wpisem.DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

24 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas IV-VI, którzy bawili się pod opieką wychowawców. Tego wyjątkowego dnia nie zabrakło tańców oraz wróżb andrzejkowych, dzięki którym uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czegoś na temat swojej przyszłości. Spośród uczniów wybrano tych, którzy bawili się najładniej mianując ich tym samym Królem i Królową Balu. Humor i chęci do zabawy dopisywały wszystkim a najwytrwalsi nie chcieli zejść z parkietu. Zabawa była bardzo udana i wszyscy już czekamy na następną taką imprezę – a ta już za rok.

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

18 listopada odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Konwencji Praw Dziecka, uchwalonej przez ONZ w 1989 r. a w Polsce obowiązującej od 1991r.. Uczniowie z klasy IV i V pod opieką nauczycieli: p. Karoliny Ząbek i p. Karoliny Matuszewskiej przygotowali widowisko artystyczne, w którym przypomnieli podstawowe prawa socjalne, prawa i wolności osobiste dziecka, prawa kulturalne oraz prawa polityczne gwarantowane przez ten dokument. Oprócz prezentacji pięknej poezji, dzieci brawurowo zaśpiewały dwie piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. "Wszystkie dzieci nasze są" oraz "Dłonie". Na zakończenie uczniowie przypomnieli swoim kolegom, iż oprócz praw mają także obowiązki.
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w celu uczczenia tego ważnego dla naszego narodu wydarzenia. Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i grona pedagogicznego krótką lekcję historii, aby przybliżyć wszystkim tak istotne dla Polski dzieje. Starali się poprzez recytacje utworów patriotycznych wzruszyć serca i przypomnieć fakt, że gdyby nie działania Polaków - patriotów nie byłoby dziś tej uroczystości. Pięknie zaśpiewane piosenki nadały całemu przedstawieniu niebywały klimat.


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
ŚLUBOWANIE KLASY I

UROCZYSTE PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 uczestniczył radny Gminy Piekoszów - pan Jan Ciszek. Dyrektor szkoły - mgr Jerzy Witkowski przywitał wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli i życzył wszystkim wielu sukcesów w bieżącym roku szkolnym. Zebrani zostali poinformowani o realizacji w naszej szkole dwuletniego projektu unijnego "Wielkim krokiem do Europy". Nasz gość - pan Jan Ciszek zabrał głos, gratulując ogromnego osiągnięcia, jakim jest pozyskanie olbrzymich środków z EFS na potrzeby uczniów i szkoły. Przedstawił także plany inwestycyjne związane z naszą szkołą.

Również wybuch II wojny światowej uczczono w naszej szkole uroczyście. Wszyscy odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, a następnie odbyła się prezentacja multimedialna, podsumowująca wydarzenia tamtego okresu. Prezentacji tej towarzyszył akompaniament utworów z lat okupacji. Uczniowie starają się wspominać losy poległych Polaków i oddawać im cześć nie tylko tego dnia, ale także w trakcie roku szkolnego, czytając prozę i poezję z tamtych lat.


przemówienie Pana Dyrektora

przemówienie Pana Jana Ciszka